Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα το εχω εγκατεστημενο,

δεν βρισκω το πως κανω βιντεο κληση, στραβος ειμαι??

το ν8 εχω

κατ αρχήν πρέπει και οι επαφές σου να έχουν fring, όποια λοιπόν έχει μόλις ανοίξεις τον κατάλογο (μέσα απ το fring) θα εχει το εικονίδιο του fring με πράσινο χρώμα αν το έχει ενεργοποιημένο εκείνη την στιγμή η γκρι αν δεν είναι ενεργοποιημένο, επιλέγεις μια ενεργοποιημένη επαφή και πας κάτω δεξιά στις επιλογές ( σηματάκι Ξ) και επιλέγεις τι θέλεις να κάνεις. Για να δεις αν δουλεύει κάνε το fring test call με τον ίδιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχήν πρέπει και οι επαφές σου να έχουν fring, όποια λοιπόν έχει μόλις ανοίξεις τον κατάλογο (μέσα απ το fring) θα εχει το εικονίδιο του fring με πράσινο χρώμα αν το έχει ενεργοποιημένο εκείνη την στιγμή η γκρι αν δεν είναι ενεργοποιημένο, επιλέγεις μια ενεργοποιημένη επαφή και πας κάτω δεξιά στις επιλογές ( σηματάκι Ξ) και επιλέγεις τι θέλεις να κάνεις. Για να δεις αν δουλεύει κάνε το fring test call με τον ίδιο τρόπο.

 

thanks, μαλλον τα καταφερα, πολυ ενδιαφερον, ειδικα αν ταξιδευεις!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις κανενα καλό ιντερνετ player για ραδιοφωνο? To nokia internet radio δεν εχει (ή δεν τους βρισκω!?!?) ολους τους σταθμους.

 

Κανεις??? Η μηπως πως μπορουμε να βαλουμε τους σταθμους απο το e-radio που λειπουν?

Link to comment
Share on other sites

Κανεις??? Η μηπως πως μπορουμε να βαλουμε τους σταθμους απο το e-radio που λειπουν?

 

Με μια γρήγορη αναζήτηση στο Nokia Store, βρήκα το Nokia Internet Radio. Δεν το έχω βάλει με Belle, αλλά φαντάζομαι θα είναι ίδιο με αυτό που υπήρχε με την Anna. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για όλα τα λειτουργικά....fring

 

thanks, μαλλον τα καταφερα, πολυ ενδιαφερον, ειδικα αν ταξιδευεις!

 

Μήπως ξέρετε αν δουλεύει σε Belle; Γιατί εμένα δεν μου δούλεψε, παρά μόνο στην Anna...

 

Με μια γρήγορη αναζήτηση στο Nokia Store, βρήκα το Nokia Internet Radio. Δεν το έχω βάλει με Belle, αλλά φαντάζομαι θα είναι ίδιο με αυτό που υπήρχε με την Anna. :)

 

Ναι, είναι ακριβώς το ίδιο :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανεις??? Η μηπως πως μπορουμε να βαλουμε τους σταθμους απο το e-radio που λειπουν?

 

Με μια γρήγορη αναζήτηση στο Nokia Store, βρήκα το Nokia Internet Radio. Δεν το έχω βάλει με Belle, αλλά φαντάζομαι θα είναι ίδιο με αυτό που υπήρχε με την Anna. :)

 

nokia internet radio στο nokia store & sound tracker , στο beta labs. Δοκίμασε και τα 2

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δεν λέει και πολλά ενώ το δεύτερο δεν μπαίνει στην μπέλλε

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δεν λέει και πολλά ενώ το δεύτερο δεν μπαίνει στην μπέλλε

 

 

Το θεμα ειναι οτι λειπουν απο το nokia internet radio παρα πολλοι σταθμοι, απο τους "μεγαλους"... Δεν εχω καταφερει να περασω μεσα σταθμο... Ξερει κανεις τον τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι λειπουν απο το nokia internet radio παρα πολλοι σταθμοι, απο τους "μεγαλους"... Δεν εχω καταφερει να περασω μεσα σταθμο... Ξερει κανεις τον τροπο?

είναι αυτονοητο ότι μπορείς να περάσεις δικούς σου σταθμούς. Επιλογές->Μετάβαση σε σταθμό. όπως και στην άννα. Και μπορεις να τον προσθέσεις και στους αγαπημενους για να τον ανοιγεις κατευθείαν απο κει

Link to comment
Share on other sites

είναι αυτονοητο ότι μπορείς να περάσεις δικούς σου σταθμούς. Επιλογές->Μετάβαση σε σταθμό. όπως και στην άννα. Και μπορεις να τον προσθέσεις και στους αγαπημενους για να τον ανοιγεις κατευθείαν απο κει

 

Ναι, το εχω προσπαθησει. Δεν εχω καταφερει ομως να περασω καποιον. Ποια ειναι δηλαδη η διευθυνση για τον μελωδια π.χ.?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε αν δουλεύει σε Belle; Γιατί εμένα δεν μου δούλεψε, παρά μόνο στην Anna...

 

κάνε τα παρακάτω και θα δουλέψει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=315691&page=12

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το εχω προσπαθησει. Δεν εχω καταφερει ομως να περασω καποιον. Ποια ειναι δηλαδη η διευθυνση για τον μελωδια π.χ.?

πρέπει απ τον υπολογιστή να βρεις τ ακριβές λινκ του stream.. πχ για τον μελωδία ειναι rtmp://cp121670.live.edgefcs.net/live αλλά δεν καταφερα να το παιξω

Link to comment
Share on other sites

κάνε τα παρακάτω και θα δουλέψει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=315691&page=12

 

Σ' ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω. Πρέπει να είναι χακαρισμένη η συσκευή; Γιατί η δική μου δεν είναι...

 

Edit: Δούλεψε!!! Σ' ευχαριστώ και πάλι!!! :D

Edited by fishfemale

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πρέπει απ τον υπολογιστή να βρεις τ ακριβές λινκ του stream.. πχ για τον μελωδία ειναι rtmp://cp121670.live.edgefcs.net/live αλλά δεν καταφερα να το παιξω

 

Ευχαριστω πολυ καταρχην... Πως το βρισκεις απο τον υπολογιστη το λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ καταρχην... Πως το βρισκεις απο τον υπολογιστη το λινκ?

αν δεν το δίνουν κατευθείαν,κι έχουν εναν flash-based web player,το βρίσκεις ψάχνοντας τον πηγαιο κώδικα της σελίδας..:p

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,απορια.ειχα το quickoffice το οποιο δουλευε μια χαρα,ομως ηταν αποθηκευμενο στη c.επειδη ηθελα να ελευθερωσω καποια mb το εσβησα και κατεβασα το quickoffice pro απο τα γνωστα μερη...ολα μια χαρα,το μονο που στραβωνει ειναι οταν παω να ανοιξω αρχειο κειμενου οποιασδηποτε καταληξης.δειχνει οτι θα το ανοιξει αλλα δε φορτωνει η μπαρα και με πεταει παλι στο μενου του προγραμματος.ολα τα αλλα τα ανοιγει κανονικα (excel κλπ).ξερει κανεις τι μπορει να φταιει και δε τα ανοιγει?αλλιως καμια προταση για παρομοιο application??? :D:D:D
Link to comment
Share on other sites

λοιπον,απορια.ειχα το quickoffice το οποιο δουλευε μια χαρα,ομως ηταν αποθηκευμενο στη c.επειδη ηθελα να ελευθερωσω καποια mb το εσβησα και κατεβασα το quickoffice pro απο τα γνωστα μερη...ολα μια χαρα,το μονο που στραβωνει ειναι οταν παω να ανοιξω αρχειο κειμενου οποιασδηποτε καταληξης.δειχνει οτι θα το ανοιξει αλλα δε φορτωνει η μπαρα και με πεταει παλι στο μενου του προγραμματος.ολα τα αλλα τα ανοιγει κανονικα (excel κλπ).ξερει κανεις τι μπορει να φταιει και δε τα ανοιγει?αλλιως καμια προταση για παρομοιο application??? :D:D:D

κατέβασε κάποιο άλλο quickoffice pro (η τελευταία έκδοση να ξέρεις είναι 7.0.39). αλλιώς δοκίμασε το πολύ καλύτερο κατα τη γνώμη πολλών picsel smartoffice

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ.δε με καιει ιδιαιτερα το quickoffice,απλα θελω κατι που να δουλευει.θα δοκιμασω το picsel.τενκς!!!:D

 

λοιπον.μολις δοκιμασα αλλο ενα quickofficepro και μου εκανε τα ιδια.οποτε το εβγαλα και δοκιμασα το picsel smart office 1.8

μακραν πολυ καλυτερο απο το quickoffice.το προτεινω και εγω αβασανιστα!!!

Edited by andipas
Link to comment
Share on other sites

nokia internet radio στο nokia store & sound tracker , στο beta labs. Δοκίμασε και τα 2

Υπαρχει και η αρχαια λυση του coreplayer http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=191076 αλλα δεν ξερω αν παιζει ο Μελωδια.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μου έχει μείνει ως εικονίδιο η εφαρμογή nat geo αλλά δεν μπορώ να την σβήσω ούτε από εκεί αλλά ούτε βρίσκω την εφαρμογή μέσα στην C Ή ΣΤΗΝ Ε

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ.δε με καιει ιδιαιτερα το quickoffice,απλα θελω κατι που να δουλευει.θα δοκιμασω το picsel.τενκς!!!:D

 

λοιπον.μολις δοκιμασα αλλο ενα quickofficepro και μου εκανε τα ιδια.οποτε το εβγαλα και δοκιμασα το picsel smart office 1.8

μακραν πολυ καλυτερο απο το quickoffice.το προτεινω και εγω αβασανιστα!!!

 

Κι εγώ κατέληξα στο Smart Office, αλλά είναι κρίμα που δεν υποστηρίζει επεξεργασία txt, ώστε να έχουμε μια εφαρμογή για όλα. Ελπίζω ότι σύντομα θα έχουμε νέα έκδοση του QuickOffice που θα είναι συμβατή με τη Belle.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μου έχει μείνει ως εικονίδιο η εφαρμογή nat geo αλλά δεν μπορώ να την σβήσω ούτε από εκεί αλλά ούτε βρίσκω την εφαρμογή μέσα στην C Ή ΣΤΗΝ Ε

 

Συνέδεσε το κινητό σου στον υπολογιστή σου, με προφίλ Mass Storage και σβήσ' το έτσι. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

γνωριζουμε καποιο προγραμμα που να μας δειχνει ποιοι ειναι συνδεδεμενοι στο ασυρματο wifi που ειμαστε συνδεδεμενοι κσι εμεις ?

Link to comment
Share on other sites

Συνέδεσε το κινητό σου στον υπολογιστή σου, με προφίλ Mass Storage και σβήσ' το έτσι. ;)

 

Τίποτα, ούτε έτσι βρίσκω κάτι σχετικό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κατέληξα στο Smart Office, αλλά είναι κρίμα που δεν υποστηρίζει επεξεργασία txt, ώστε να έχουμε μια εφαρμογή για όλα. Ελπίζω ότι σύντομα θα έχουμε νέα έκδοση του QuickOffice που θα είναι συμβατή με τη Belle.
εννοείται ότι επεξεργάζεται txt το smartoffice.κι επίσης το QuickOffice τρέχει κανονικά στην belle,τι εννοείς?

καλησπερα σας

γνωριζουμε καποιο προγραμμα που να μας δειχνει ποιοι ειναι συνδεδεμενοι στο ασυρματο wifi που ειμαστε συνδεδεμενοι κσι εμεις ?

αυτό μονο μέσω του router μπορεις να το δεις (192.168.κλπ)

Τίποτα, ούτε έτσι βρίσκω κάτι σχετικό
δεν μπορεις να την απεγκαταστήσεις,εγώ πάντως την έχω διαγράψει απ τους φακέλους συστηματος να μην τρώει χώρο αλλά το εικονίδιο δεν μπορεις να το διαγράψεις. μπορεις να το κρύψεις όμως,υπάρχει και mod αλλά και εφαρμογή (menu hider,δεν ξέρω αν δουλεύει σε symbian3)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...