Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θυμαμαι καλα ειχα δοκιμασει να εγκαταστησω τοσο το Python οσο και το Mobilex αλλα και το εορτολογιο στην αρχη στο C και μετα στο E. Δεν παρατηρησα καμια διαφορα και λειτουργουσαν ακριβως με τα ιδια bugs που σου ανεφερα. Οποτε τωρα εχω το Python και το Mobilex εγκατεστημενα και τα δυο στο Ε δεν υπαρχει λογος να φορτωσω το C. Το εορτολογιο οπως ανεφερα δεν το κρατησα.

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Τα έβαλα όλα στην μαζική μνήμη και δουλεύουν Προηγουμένως είχα τον κατάλογο των λεξικών στην εξωτερική κάρτα και δεν τα έβλεπε!

 

Κάτι άλλο τώρα . Υπάρχει τίποτα για αλλαγή λογότυπου παρόχου σαν το παλιό Oplogo

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

γινετε να χρησιμοποιήσω το n8 σαν μοντεμ ?δηλ να μοιρασω το ιντερνετ του κινητου μου με αλλη συσκευη.αν ναι πως?
Link to comment
Share on other sites

γινετε να χρησιμοποιήσω το n8 σαν μοντεμ ?δηλ να μοιρασω το ιντερνετ του κινητου μου με αλλη συσκευη.αν ναι πως?

 

υπάρχει ενα πρόγραμματακι το JOIKUSPOT LIGHT WiFi HotSpot

δωρεαν στο ovistore που κανεις το κινητο wifihotspot

Link to comment
Share on other sites

πως βλεπουμε παιδια ποιες qt εχει μεσα το κινητο??

και εχει τις παλιες που βρισκουμε τις νεες??

και οταν τις βρουμε απλα copy και ολα οκ??

 

σορρυ για το σπαστικο ποστ!! :p :D

 

καποιος για αυτο???

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

καποιος για αυτο???

φίλε έχει απαντηθεί κανά 1-2 σελίδες πιο πριν, ψάξε λίγο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχει αναφερθει: Dukto R4 by ovi

 

file transfer between phone and pc via wifi

 

τελειο!!!

 

το symsmb 4 είναι καλύτερο:p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

nokia goal

super

 

Λυπούμαστε, αυτό το στοιχείο δεν είναι διαθέσιμο για τη συσκευή Nokia C6-01.

Γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

εχω το JOIKUSPOT στο n8 το συνδεω με το λαπτοπ και μου λεει οτι εχω φουλ σημα αλλα χωρις συνδεση στο ιντερνετ γιατι το κανει αυτο?500 mb με wed vodafone Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανεις το TrueCaller ξέρετε λειτουργεί στην χωρα μας βρίσκει τα αποτελέσματα???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσατε μια μείωση στην απόκριση του Ν8 μετά την εγκατάσταση των QT 7.4.2 και του sleepscreen; Σε μένα πάντως έχει μια σχετικά εμφανή διαφορά με πριν.

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

εχω το JOIKUSPOT στο n8 το συνδεω με το λαπτοπ και μου λεει οτι εχω φουλ σημα αλλα χωρις συνδεση στο ιντερνετ γιατι το κανει αυτο?500 mb με wed vodafone

 

η βοντα δεν επιτρεπει το tethering... βεβαια δεν ξερω αν γινεται με την εφαρμογη :confused:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

η βοντα δεν επιτρεπει το tethering... βεβαια δεν ξερω αν γινεται με την εφαρμογη :confused:

Δεν υπάρχει τρόπος να το καταλάβει. Αυτό που θα βλέπει είναι κλήση από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να το καταλάβει. Αυτό που θα βλέπει είναι κλήση από το κινητό.

 

Νομίζω ότι η κάθε εταιρία κινητής μπορεί να δει αν τα δεδομένα που αντλείς είναι από mobile ή desktop browser. Αν βλέπει desktop browser σημαίνει ότι κάνεις tethering. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια αν μπορει καποιος να με βοηθησει σε δυο πραγματακια που ψαχνω.....Θελω ενα προγραμματακι να μπορω να κατεβαζω ελευθερα μουσικη απο το ν8 κατι σαν το music box(το εχω απο το μαρκετ του galaxy),και το αλλο που ψαχνω ειναι κατι παρομοιο του shazam....Eυχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η κάθε εταιρία κινητής μπορεί να δει αν τα δεδομένα που αντλείς είναι από mobile ή desktop browser. Αν βλέπει desktop browser σημαίνει ότι κάνεις tethering. ;)

Δεν νομίζω να κάνουν τέτοιο monitoring, ούτε ξέρω αν είναι νόμιμο. Εξάλλου υπάρχουν addons για το firefox που το κάνουν να εμφανίζεται στα sites (και στον provider) σαν mobile browser.

Link to comment
Share on other sites

και το αλλο που ψαχνω ειναι κατι παρομοιο του shazam....Eυχαριστω πολυ

 

δεν υπαρχει για το Ν8 εφαρμογη? εδω υπαρχει για v5

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μυστήρια πράγματα συμβαίνουν, εδώ και μέρες δεν μπορουσα να συνδέσω το εταιρικό μου email στο τηλ, μου έβγαζε συνεχεια error, σήμερα έκανα την αναβάθμιση για τους χάρτες και ως δια μαγείας δούλεψε και το email !!!!!:wacko::wacko::wacko:

Tυχαίο ??????

Επόμενη ερώτηση (σιγά μην απαντηθεί ) Πως μπορώ να λαμβάνω τα email και στο τηλ και στο Pc? Τώρα αν ΄΄τραβήξω ΄΄ ένα email στο τηλ δεν μου το εμφανίζει στο pc μετά !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι ξερω φιλε τα παιρνεις και στο τηλ και στο pc εμενα ετσι ειναι.......Οτι υπαρχουν shazam και προγραμμα να κατεβαζεις τραγουδακια υπαρχουν το θεμα ειναι που τα βρισκουμε γιατι στο οβι δεν βρηκα κατι.......Αν ξερει κανεις κατι καλοδεχουμενο

 

μυστήρια πράγματα συμβαίνουν, εδώ και μέρες δεν μπορουσα να συνδέσω το εταιρικό μου email στο τηλ, μου έβγαζε συνεχεια error, σήμερα έκανα την αναβάθμιση για τους χάρτες και ως δια μαγείας δούλεψε και το email !!!!!:wacko::wacko::wacko:

Tυχαίο ??????

Επόμενη ερώτηση (σιγά μην απαντηθεί ) Πως μπορώ να λαμβάνω τα email και στο τηλ και στο Pc? Τώρα αν ΄΄τραβήξω ΄΄ ένα email στο τηλ δεν μου το εμφανίζει στο pc μετά !

 

βεβαια εχω το ιδιο μαιλ και στο κομπιουτερ και στο τηλ

 

δεν υπαρχει για το Ν8 εφαρμογη? εδω υπαρχει για v5

 

αν γνωριζεις κατι και θες περιμενω να μου πεις ευχαριστω

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

επεσε ενα archos με android στα χερια μου εχω εντιποσιαστει με την συσκευη αλλα δεν σας γρφω για αυτο. βρηκα αρκετες χρησιμες εφαρμογες που θα ηθελα στο Ν8 , ξερετε αν υπαρχει το αντιστοιχο Penetrate για symbian , οπως και μια απαντηση για το προηγουμενο που εγραψα

 

 

 

οσο και αν εψαξα στο OVI δεν βρηκα κατι αντιστοιχο με αυτα τα 2

 

το παραθετω μηπως εχουμε καμια απαντηση ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το παραθετω μηπως εχουμε καμια απαντηση ευχαριστω

 

φίλε μου το αντίστοιχο του penetrate στα symbian κινητά δεν υπάρχει, τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

και το αλλο που ψαχνω ειναι κατι παρομοιο του shazam....Eυχαριστω πολυ

 

Το απάντησε και ο maniac λίγο πιο πάνω , αντίστοιχο του shazam είναι το soundhound .

Edited by filippas100
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. Καμία απαντηση?

google αρισέ το και θα το βρεις free

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...