Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3,5G είχε και το Nokia N8...

 

Για το 3.5G έχω μια επιφύλαξη, αλλά δεν γνωρίζω αν παίρνει από 4G και απλά ειναι περιορισμένο σε πιο χαμηλή ταχύτητα, ή αν είναι από 3G αλλά ανεβασμένη...

 

Όλες όμως οι καθαρόαιμες 3G συσκευές είναι καταδικασμένες...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

3.5G είναι το Ν8. Τσεκαρισμένο κι από μένα που το έχω ακόμα.

Δε νομίζω όμως να έχει καμία διαφορά, νομίζω ότι εφόσον δεν υποστηρίζει 4G θα περιοριστεί απλά στο Edge/WiFi για πλοήγηση στο διαδίκτυο με την κατάργηση του 3G.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

To 3.5G είναι στην οικογένεια του 3G άρα :(

Πάντως μέχρι το 2022 έχουμε ακόμα. Θα μας αφήσει η μπαταρία πολύ πριν το 3G

 

Αυτό φοβόμουν... Άρα μόνο wifi μετά για ίντερνετ και ελπίζω μην κόψουν το 2G. Μπαταρίες για αρκετά μοντέλα βρίσκεις ακόμη πάντως :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρίες βρίσκω. Λόγο να χαλάσω λεφτά (έστω τα 5€) για το 808 δεν βρίσκω.

Τι θα χάσουμε; Τα email; Δεν είναι αυτό το symbian που αγαπήσαμε.

Το πολύ πολύ ανοίγω hotspot στο άλλο τηλέφωνο και το συνδέω με WiFi. Όπως είπες και εσύ δεν το έχεις για κυρία συσκευή. Ποιος ο λόγος να δω τα email μου στο 808 και όχι στο κανονικό τηλέφωνο. Ώστε να μπορώ να ανοίξω κανένα συνημμένο ή κάποιο link

 

Αν επιστρέψει το cloud ίσως να είχε νόημα, να μεταφέρω τις φώτο. Αλλιώς σιγά...

Edited by matersci
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρίες βρίσκω. Λόγο να χαλάσω λεφτά (έστω τα 5€) για το 808 δεν βρίσκω.

Τι θα χάσουμε; Τα email; Δεν είναι αυτό το symbian που αγαπήσαμε.

Το πολύ πολύ ανοίγω hotspot στο άλλο τηλέφωνο και το συνδέω με WiFi. Όπως είπες και εσύ δεν το έχεις για κυρία συσκευή. Ποιος ο λόγος να δω τα email μου στο 808 και όχι στο κανονικό τηλέφωνο. Ώστε να μπορώ να ανοίξω κανένα συνημμένο ή κάποιο link

 

Αν επιστρέψει το cloud ίσως να είχε νόημα, να μεταφέρω τις φώτο. Αλλιώς σιγά...

 

Για το νέφος, αν και ο προγραμματιστής του FilesPlus έδωσε τον κώδικα, δεν βοήθησε από εκεί και ύστερα... Είχα βρει πως να φτιάξω το OneDrive, αλλά η εφαρμογή είναι αρκετά πολύπλοκη, δεν έχω γνώσεις να την κάνω compile... Αν ξέρεις κάποια κοινότητα από προγραμματιστές, Symbian κλπ πες μου. Γιατί είναι κρίμα...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρεις ενεργή κοινότητα με προγραμματιστές symbian για τον ίδιο λόγο που δεν ασχολήθηκε ο προγραμματιστής του fileplus.

Δεν θα ασχοληθεί κανείς για 20-30 χρήστες.

Αν είχες τον κώδικα πριν κλείσει το dailymobile κατι γινόταν. Αλλιώς δοκίμασε στο allaboutsymbian ή στο blog του delight, ο huellif κάτι μπορεί να κάνει.

Αν και αυτός άνοιξε τον κώδικα στις εφαρμογές του γιατί πλέον βαρέθηκε και το παράτησε. Απ ότι βλέπω στο git repo του δεν έχει ασχοληθεί για πάνω από έναν χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ας ρωτήσω κι εδώ στους εναπομείναντες. Ζήτημα αν έχω χρησιμοποιήσει το GPS 5-10 φορές στα τόσα χρόνια. Γνωρίζει κάποιος αν εξακολουθεί να λειτουργεί σωστά μέσω Nokia? Γιατί προσωπικά μόνο με ανοιχτό Wifi μπόρεσε να βρει την τοποθεσία και πάλι μόνο με κάποιες εφαρμογές, όχι όλες. Το GPS μόνο του δεν κατάφερε να με εντοπίσει.

 

Έφτιαξα την PureSlim 5 για το 808 και με αφορμή αυτό, σκέφτηκα μήπως υπάρχει τρόπος να φτιάξει το GPS. Αλλά και με Delight που δοκίμασα (έχει Google υπηρεσίες αντί για Nokia για το GPS), πάλι δεν κατάφερε να με εντοπίσει χωρίς ανοιχτό Wifi...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω κι εδώ στους εναπομείναντες. Ζήτημα αν έχω χρησιμοποιήσει το GPS 5-10 φορές στα τόσα χρόνια. Γνωρίζει κάποιος αν εξακολουθεί να λειτουργεί σωστά μέσω Nokia? Γιατί προσωπικά μόνο με ανοιχτό Wifi μπόρεσε να βρει την τοποθεσία και πάλι μόνο με κάποιες εφαρμογές, όχι όλες. Το GPS μόνο του δεν κατάφερε να με εντοπίσει.

 

Έφτιαξα την PureSlim 5 για το 808 και με αφορμή αυτό, σκέφτηκα μήπως υπάρχει τρόπος να φτιάξει το GPS. Αλλά και με Delight που δοκίμασα (έχει Google υπηρεσίες αντί για Nokia για το GPS), πάλι δεν κατάφερε να με εντοπίσει χωρίς ανοιχτό Wifi...

 

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι η μη υποστήριξη του hardware του gps, λόγω παλαιότητας.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι η μη υποστήριξη του hardware του gps, λόγω παλαιότητας.

 

Πάντως σε Belle Refresh (προτελευταία γενιά δηλαδή) υπάρχουν ακόμη περισσότερα θέματα. Ακόμη και το Wifi δεν είναι σταθερό και αποσυνδέεται, ενώ κάποιες ιντερνετικές εφαρμογές (που λειτουργούν στην τελευταία γενιά) δεν μπορούν να πάρουν σήμα και να συνδεθούν (επίσης με Delight)...

 

Τέλος πάντων, νομίζω μόνο η τελευταία γενιά παλεύεται κάπως σήμερα και κυρίως το 808. Με εξαίρεση το gps που το άφησα ως έχει, έφτιαξα νέα έκδοση PureSlim, την 5η, επαναφέροντας όλες τις λειτουργίες που είχαν χαθεί, αλλά χωρίς να μπλέξω με εφέ, γραφικά, features και λοιπά από Delight. Έφτιαξα και μια παραλλαγή που πρόσθεσα ειδική ρύθμιση για τα jpeg της κάμερας, να μη συμπιέζονται καθόλου, να είναι δηλαδή lossless jpeg και να είναι όσο πιο κοντά σε RAW. Αν βγάλω άκρη και με το GPS, θα κάνω άλλη μια τελευταία προσθήκη.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε Belle Refresh (προτελευταία γενιά δηλαδή) υπάρχουν ακόμη περισσότερα θέματα. Ακόμη και το Wifi δεν είναι σταθερό και αποσυνδέεται, ενώ κάποιες ιντερνετικές εφαρμογές (που λειτουργούν στην τελευταία γενιά) δεν μπορούν να πάρουν σήμα και να συνδεθούν (επίσης με Delight)...

 

Τέλος πάντων, νομίζω μόνο η τελευταία γενιά παλεύεται κάπως σήμερα και κυρίως το 808. Με εξαίρεση το gps που το άφησα ως έχει, έφτιαξα νέα έκδοση PureSlim, την 5η, επαναφέροντας όλες τις λειτουργίες που είχαν χαθεί, αλλά χωρίς να μπλέξω με εφέ, γραφικά, features και λοιπά από Delight. Έφτιαξα και μια παραλλαγή που πρόσθεσα ειδική ρύθμιση για τα jpeg της κάμερας, να μη συμπιέζονται καθόλου, να είναι δηλαδή lossless jpeg και να είναι όσο πιο κοντά σε RAW. Αν βγάλω άκρη και με το GPS, θα κάνω άλλη μια τελευταία προσθήκη.

 

Ειλικρινά, θαυμάζω την υπομονή σου.

 

Αν θυμάμαι καλά, με την ονομασία Pureslim αναφέρεσαι σε έκδοση custom rom, σωστά;

 

Αν ναι, είναι καλύτερη από την έκδοση που είχε βγάλει παλιότερα ο lagoskon; Και μπορεί να γίνει install και σε N8;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, θαυμάζω την υπομονή σου.

 

Αν θυμάμαι καλά, με την ονομασία Pureslim αναφέρεσαι σε έκδοση custom rom, σωστά;

 

Αν ναι, είναι καλύτερη από την έκδοση που είχε βγάλει παλιότερα ο lagoskon; Και μπορεί να γίνει install και σε N8;

 

ο lagoskon είχε βγάλει τις PureSlim custom Rom 1-4. Αλλά σταμάτησε πριν χρόνια... Στο μεταξύ πολλές υπηρεσίες έπαψαν να λειτουργούν και τελικά έστησα την 5η έκδοση πάνω στην 4η του lagoskon. Ανέκτησα πολλές λειτουργίες, χωρίς να αλλάξει η φιλοσοφία της PureSlim. Εϊναι φτιαγμένη για το 808.

 

Αν έχεις κάποια PureSlim ρομ για Ν8 μπορώ να δοκιμάσω να περάσω τις βασικές διορθώσεις για να επανέλθουν λειτουργίες (χάρτες, ίντερνετ, μέιλ κλπ) ή εναλλακτικά, αν δεν θέλεις να το ξαναστήσεις, μπορώ να δω επιλεγμένες διορθώσεις και να δοκιμάσεις να τις περάσεις χειροκίνητα ως ρουτ (αν είναι χακαρισμένη η συσκευή). Αλλά θα ήθελα να δω και τα αρχεία, αν οι διορθώσεις είναι κοινές ή όχι.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

ο lagoskon είχε βγάλει τις PureSlim custom Rom 1-4. Αλλά σταμάτησε πριν χρόνια... Στο μεταξύ πολλές υπηρεσίες έπαψαν να λειτουργούν και τελικά έστησα την 5η έκδοση πάνω στην 4η του lagoskon. Ανέκτησα πολλές λειτουργίες, χωρίς να αλλάξει η φιλοσοφία της PureSlim. Εϊναι φτιαγμένη για το 808.

 

Αν έχεις κάποια PureSlim ρομ για Ν8 μπορώ να δοκιμάσω να περάσω τις βασικές διορθώσεις για να επανέλθουν λειτουργίες (χάρτες, ίντερνετ, μέιλ κλπ) ή εναλλακτικά, αν δεν θέλεις να το ξαναστήσεις, μπορώ να δω επιλεγμένες διορθώσεις και να δοκιμάσεις να τις περάσεις χειροκίνητα ως ρουτ (αν είναι χακαρισμένη η συσκευή). Αλλά θα ήθελα να δω και τα αρχεία, αν οι διορθώσεις είναι κοινές ή όχι.

 

Θα κοιτάξω στο pc, να βρω το αρχείο της rom και θα επανέλθω. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θα κοιτάξω στο pc, να βρω το αρχείο της rom και θα επανέλθω. :)

Έχεις ακόμα το N8; Μπράβο! Πολύ ωραία συσκευή!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια συσκευή δεν την πουλάς.

 

οντως θηριο ειναι. ειδικα η καμερα του ηταν πολυ μπροστα για την εποχη του.

Δυστυχως εμενα στραβωσε σιδερακι στην υποδοχη της SIM απο ενα ανταπτορακι που σκαλωσε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Mivas

 

Δε σε έχω ξεχάσει. Μόλις έχω πρόσβαση στο pc, στέλνω.

 

οντως θηριο ειναι. ειδικα η καμερα του ηταν πολυ μπροστα για την εποχη του.

Δυστυχως εμενα στραβωσε σιδερακι στην υποδοχη της SIM απο ενα ανταπτορακι που σκαλωσε

 

Στο δικό μου, από κακή χρήση, χάλασε "ευτυχώς" μόνο η θύρα των ακουστικών και δεν αναγνωρίζει όλα τα ακουστικά, αλλά μόνο συγκεκριμένα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ήταν πολύ premium ο form factor του N8 και του Ε7. Κατάφερα έστω και για λίγο να τα βρω πολύ αργότερα από την εποχή τους, αλλά ειδικά το Ε7 το έδωσα με βαριά καρδιά... Το 808 όμως που το έχω από λίγο αφότου κυκλοφόρησε, (τουλάχιστον 7 χρόνια) δεν το αποχωρίζομαι :)

 

Για οποιοδήποτε κινητό 2 τελευταίων γενιών, μπορώ να δω μικρές διορθώσεις-mods ώστε να επανέλθουν λειτουργίες, αλλά δεν μπορώ να σκαλίσω περισσότερο, μιας και δεν μπορώ να τα τεστάρω σε συσκευή. Οπότε όποιος θέλει μου στέλνει και είτε γράφω οδηγίες χειροκίνητα τι μοντ να βάλει (με χακαρισμένη συσκευή) αν δεν θέλει να το στήσει από την αρχή, είτε τα περνάω και φλασάρετε κανονικά. :)

 

Τα SHA-2 πιστοποιητικά, το πρόβλημα περιορισμένης σύνδεσης στο ίντερνετ, το απευθείας κατέβασμα και εγκατάσταση χαρτών από την ενσωματωμένη εφαρμογή Nokia, κανένας User Agent για να παίζει κανονικά και σε HD μάλιστα το Youtube στο Nokia browser, είναι αυτές που θεωρώ τις πιο σημαντικές διορθώσεις για να λειτουργούν κάποια πράγματα σήμερα. Από εκεί και ύστερα, με SIStore και AppList νομίζω είμαστε καλυμμένοι στις περισσότερες σημαντικές εφαρμογές.

 

Θέλω να επαναφέρω κάποια στιγμή και το θέμα του FilesPlus στις κοινότητες του FB μήπως ανακτήσουμε το cloud.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

οντως θηριο ειναι. ειδικα η καμερα του ηταν πολυ μπροστα για την εποχη του.

Δυστυχως εμενα στραβωσε σιδερακι στην υποδοχη της SIM απο ενα ανταπτορακι που σκαλωσε

Εμένα πάλι στραβώνανε τα σιδεράκια στην USB εισαγωγή του φορτιστή και το έδωσα. Τρεις φορές το πήγα για το ίδιο πρόβλημα. (Τότε υπήρχαν ακόμα Nokia Care καταστήματα).

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι στραβώνανε τα σιδεράκια στην USB εισαγωγή του φορτιστή και το έδωσα. Τρεις φορές το πήγα για το ίδιο πρόβλημα. (Τότε υπήρχαν ακόμα Nokia Care καταστήματα).

 

Το πρώην Nokia Care Τούμπας, αν και με άλλο όνομα πια, έχει καλό service και εμπειρία πάντως. Οπότε αν έχει κάποιος πρόβλημα και είναι Θεσσαλονίκη, ας τους ρωτήσει. Πάντως τα Ν8 βρίσκονται σήμερα κάτω από 50 ευρώ, αν θέλει να το ξαναπάρει κανείς. Ίσως και με 30. Αλλά θέλει προσοχή γιατί κάποια είχαν μωβ οθόνες αν θυμάμαι καλά.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω κι εδώ στους εναπομείναντες. Ζήτημα αν έχω χρησιμοποιήσει το GPS 5-10 φορές στα τόσα χρόνια. Γνωρίζει κάποιος αν εξακολουθεί να λειτουργεί σωστά μέσω Nokia? Γιατί προσωπικά μόνο με ανοιχτό Wifi μπόρεσε να βρει την τοποθεσία και πάλι μόνο με κάποιες εφαρμογές, όχι όλες. Το GPS μόνο του δεν κατάφερε να με εντοπίσει.

 

Έφτιαξα την PureSlim 5 για το 808 και με αφορμή αυτό, σκέφτηκα μήπως υπάρχει τρόπος να φτιάξει το GPS. Αλλά και με Delight που δοκίμασα (έχει Google υπηρεσίες αντί για Nokia για το GPS), πάλι δεν κατάφερε να με εντοπίσει χωρίς ανοιχτό Wifi...

 

 

Καλησπέρα προσωπικά επειδή έχω το Ν8 με Delight 6.4 την κυριακη μετά από πολύ καιρό έκανα χρήση χαρτών με δεδομένα(3G)λειτουργία.Είχα ήδη διαβάσει το νήμα και ενώ με Huawei P9 Lite(Google maps)της κοπέλας μου έχανε προσανατολισμό μέσα στη πόλη της ξανθης επίτηδες δοκίμασα το Ν8 και πραγματικά λειτούργησε άψογα...χώρια ότι καρφώνει μόλις ανοίγω χάρτες άμεσα το σημείο που βρίσκομαι.

Nokia 5110,Nokia 6150,Nokia 3310,Nokia 7250i,Motorola V1050,Motorola razr v3i,Sony Ericsson k750i,Sony Ericsson w800i,Sony Ericsson w810i,Nokia N70-Nokia N70ME,Nokia N73-Nokia N73ME,Nokia N85,Nokia C5-03,Nokia N8-00 Dark Grey
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προσωπικά επειδή έχω το Ν8 με Delight 6.4 την κυριακη μετά από πολύ καιρό έκανα χρήση χαρτών με δεδομένα(3G)λειτουργία.Είχα ήδη διαβάσει το νήμα και ενώ με Huawei P9 Lite(Google maps)της κοπέλας μου έχανε προσανατολισμό μέσα στη πόλη της ξανθης επίτηδες δοκίμασα το Ν8 και πραγματικά λειτούργησε άψογα...χώρια ότι καρφώνει μόλις ανοίγω χάρτες άμεσα το σημείο που βρίσκομαι.

 

Με ίντερνετ (wifi) λειτουργεί και σε μένα, αν και αργεί. Χωρίς ίντερνετ όμως, τίποτα. Ίσως τότε να έχει να κάνει με την τοποθεσία, αν είσαι σε κλειστό χώρο κλπ Δεν το έχω δοκιμάσει έξω τελευταία...

 

Επομένως, αφήνω το Nokia server όπως είναι. Στην έκδοση που αναφέρεις (2014) δεν είχαν αλλάξει κάτι στο gps, ήταν ακόμη με Nokia. Ευχαριστώ για το feedback :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

το τηλεφωνο ειναι καινουργιο το ειχα αγορασει και το ειχα στο κουτι εχω βαλει μια καρτα frog και λειτουργει κανονικα .

ξαφνικα το πιανει κατι περιεργο και δεν δεχεται κλησεις αυτος που καλει δεν ακουει κανενα μηνυμα απλα κλεινει η γραμμη .

εαν γνωριζει καποιος κατι θα το εκτιμουσα ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...