Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα τα βιντεο? Ακομα και αυτα που εχεις τραβηξει με την καμερα? Βασικα μην περιμενει κανενας να παιξουν οι ταινιες γιατι ειναι ολα θεμα streaming και αργει να φορτωσει.

 

Ναι. Εικονες και μουσικη ολα ενταξει.

Επιλεγω Videos και επανω λεει ''Open an Item to share'' και στην μεση της οθονης ''Items not found'' :(

Μηπως να βαλω τα βιντεο σε αλλο φακελο, δεν ξερω τι φταιει..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ένα bug (αν είναι όντως) τελευταία στους χάρτες. Έχω εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση του Lagoskon 0609 και όταν πάω στο Nokia maps > ρυθμίσεις >οδήγηση στην επιλογή χρώματα : νυχτερινή/ημερήσια προβολή αν βάλω νυχτερινή δεν αλλάζει.Υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει ή είναι όντως bug?

Eπίσης γνωρίζει κανείς αν θα βγάλει το skype βιντεο-κλήση; Δεν αντέχεται αυτή η καζούρα από τους android-αδες :mad:.

Ελπίζω στην επόμενη αναβάθμιση που θα δουλεύει για Belle να το έχουν βάλει και αυτό.(το μόνο που φοβάμαι είναι ότι επειδή η Microsoft έχει αγοράσει το skype θα αγνοήσει τους κατόχους συσκευών Symbian για να προωθήσει το skype στο δικό της παιδί Windows mobile)

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ένα bug (αν είναι όντως) τελευταία στους χάρτες. Έχω εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση του Lagoskon 0609 και όταν πάω στο Nokia maps > ρυθμίσεις >οδήγηση στην επιλογή χρώματα : νυχτερινή/ημερήσια προβολή αν βάλω νυχτερινή δεν αλλάζει.Υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει ή είναι όντως bug?

 

Ουτε σε εμενα αλλαζει κατι απο οτι βλεπω.

Αν επιλεξεις το ''γραναζι'' απο τα 4 πληκτρα κατω -> Νυχτερινη λειτουργια ,

εκει αλλαζει κανονικα

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε εμενα αλλαζει κατι απο οτι βλεπω.

Αν επιλεξεις το ''γραναζι'' απο τα 4 πληκτρα κατω -> Νυχτερινη λειτουργια ,

εκει αλλαζει κανονικα

 

Σωστός ο παίκτης.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το camera pro στο N8 και θέλω να ρωτήσω μπορώ να βγάλω μια photo δηλαδή να τραβήξω ένα αντικείμενο κοντινό και το από πίσω να είναι θολο???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το camera pro στο N8 και θέλω να ρωτήσω μπορώ να βγάλω μια photo δηλαδή να τραβήξω ένα αντικείμενο κοντινό και το από πίσω να είναι θολο???

 

τι σχέση έχει αυτό μ την εφαρμογή? για να το πετύχεις αυτό θ πρέπει να εστιάσεις στο αντικείμενο την κάμερα, βάζοντας το στη κοντινή εστίαση(το camera pro έχει κοντινή κ χειροκινητη εστίαση κανονικά)

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εικονες και μουσικη ολα ενταξει.

Επιλεγω Videos και επανω λεει ''Open an Item to share'' και στην μεση της οθονης ''Items not found'' :(

Μηπως να βαλω τα βιντεο σε αλλο φακελο, δεν ξερω τι φταιει..

 

Ναι, να τα μεταφέρεις στον φάκελο με τις φωτογραφίες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους :)

Μετά την memory info μου σταμάτησε να λειτουργεί και η spb wireles, βρε τι την έσβησα και ξανά μανά, δεν γίνεται τίποτα, αρνειται να λειτουργήσει:O

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδες,εχω βρει ενα προβλημα στο swype στο Ν8 κ δεν ξερω αν ειναι bug ή εγω δεν εκανω κατι σωστα.το χρησιμοποιω κανα μηνα τωρα,και οταν θελω να βαλω κωδικο σε ενα κλειδωμενο ασυρματο δικτυο, το πληκτρολογιο δεν λειτουργει εκει,ενω εμφανιζεται κανονικα,δεν πατιουνται τα κουμπια,κ στην ουσια παταει αυτα που υπαρχουν απο πισω..ουτε το ακυρο δεν παιρνει..οποτε παταω κατω αριστερα οπου ειναι το "οκ" απο πισω, για να ξεκολησει κ να μπορεσω να βγω,με κανεναν αλλο τροπο δε γινεται..

τοχει διαπιστωσει κ αλλος αυτο?

 

 

Επισης κατι ακομα που θελω να ρωτησω για τα email,εχω βγαλει 10 Pics κ δε με αφηνει να τις στειλω με ενα,γιατι λεει οτι μεγιστο μεγεθος ειναι τα 2048 kb, αυτο αντιμετωπιζεται καπως??απο το arc S τις εστειλα κανονικα!τι βλακεια ειναι αυτη του symbian? (ή του Ν8!)γιατι τετοιος περιορισμος?

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες,εχω βρει ενα προβλημα στο swype στο Ν8 κ δεν ξερω αν ειναι bug ή εγω δεν εκανω κατι σωστα.το χρησιμοποιω κανα μηνα τωρα,και οταν θελω να βαλω κωδικο σε ενα κλειδωμενο ασυρματο δικτυο, το πληκτρολογιο δεν λειτουργει εκει,ενω εμφανιζεται κανονικα,δεν πατιουνται τα κουμπια,κ στην ουσια παταει αυτα που υπαρχουν απο πισω..ουτε το ακυρο δεν παιρνει..οποτε παταω κατω αριστερα οπου ειναι το "οκ" απο πισω, για να ξεκολησει κ να μπορεσω να βγω,με κανεναν αλλο τροπο δε γινεται..

τοχει διαπιστωσει κ αλλος αυτο?

 

Ναι το έχω προσέξει κι εγώ αυτό. Ελπίζω να το διορθώσουνε. Επίσης το ίδιο πρόβλημα το είχα δει και σε άλλο σημείο αλλά δεν θυμάμαι που ήτανε.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδες,εχω βρει ενα προβλημα στο swype στο Ν8 κ δεν ξερω αν ειναι bug ή εγω δεν εκανω κατι σωστα.το χρησιμοποιω κανα μηνα τωρα,και οταν θελω να βαλω κωδικο σε ενα κλειδωμενο ασυρματο δικτυο, το πληκτρολογιο δεν λειτουργει εκει,ενω εμφανιζεται κανονικα,δεν πατιουνται τα κουμπια,κ στην ουσια παταει αυτα που υπαρχουν απο πισω..ουτε το ακυρο δεν παιρνει..οποτε παταω κατω αριστερα οπου ειναι το "οκ" απο πισω, για να ξεκολησει κ να μπορεσω να βγω,με κανεναν αλλο τροπο δε γινεται..

τοχει διαπιστωσει κ αλλος αυτο?

 

Ακριβώς το ίδιο έχω πάθει κι εγώ στο C6-01, έχοντας ενεργό το Swype και προσπαθώντας να βάλω κωδικό σε κλειδωμένο ασύρματο δίκτυο. Προφανώς είναι bug...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έχω πάθει κι εγώ στο C6-01, έχοντας ενεργό το Swype και προσπαθώντας να βάλω κωδικό σε κλειδωμένο ασύρματο δίκτυο. Προφανώς είναι bug...

 

Μήπως δεν είναι bug γιατί η λογική μου λέει ότι σε κωδικούς δε πρέπει να δουλέυει το swype..?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είναι bug γιατί η λογική μου λέει ότι σε κωδικούς δε πρέπει να δουλέυει το swype..?

 

γιατι εχοντας ενεργο το swype μπορεις να γραφεις κ σαν απλο qwerty πληκτρολογιο....σε sites που μπαινω μια χαρα βαζω κωδικο.απλα δεν το σερνω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχοντας ενεργο το swype μπορεις να γραφεις κ σαν απλο qwerty πληκτρολογιο....σε sites που μπαινω μια χαρα βαζω κωδικο.απλα δεν το σερνω.

 

Α δε σου γράφει καθόλου? Νόμιζα να swype-άρεις ότι δε μπορείς. Εμένα γράφει κανονικά σε passwords αλλά δε θυμάμαι να έχω γράψει σέρνοντας το δάχτυλο γιατί κανένα μου password δεν είναι κανονική λέξη.

Link to comment
Share on other sites

Α δε σου γράφει καθόλου? Νόμιζα να swype-άρεις ότι δε μπορείς. Εμένα γράφει κανονικά σε passwords αλλά δε θυμάμαι να έχω γράψει σέρνοντας το δάχτυλο γιατί κανένα μου password δεν είναι κανονική λέξη.

 

Αν περνώντας τον κωδικό, επιβεβαιώσεις το μπλε παράθυρο που θα βγει για να προσθέσεις τη λέξη στο λεξικό, την επόμενη φορά μπορείς να σύρεις τη διαδρομή για το username/password. ;)

 

Ενναλακτικά, μπορείς να γυρίσεις τη συσκευή κατακόρυφα, να ενεργοποιήσεις το αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο, και να περάσεις τον κωδικό χωρίς swype. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Bρήκα μία τροποποιημέη έκδοση του Nokia Sleeping Screen. Την έβαλα πάνω από την αυθεντική χωρίς πρόβλημα. Φαίνεται ωραία...

 

Modded Sleeping Screen 2 by Chillerhippie

* New Nokia Pure Font and classic phone font for night clock

**Classic Phone Night Clock Font NOT WORKING**

* Fixed Font Sizes (Not Perfect, but better than my previous version

* Added various new sleeping screens in City, Fauna and Stairway

**the picture of the clock tower in cities is from my city hall

** Stairway has been compleatly replaced with many very nice wallpapers edited by myself in photoshop to look there best on the sleeping screen.

* Kept all the Anna/Belle style icons and animations I created from the previous version although the Battery animation has now changed **not intended, I was modifying a previous custom version of my sleeping screen which I never released. This will also be fixed in the next version**

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23361&stc=1&d=1325797799

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορω να ελεγχω τον υπολογιστη μεσω αυτου?οπως το teamviewer?
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Για χακαρισμενα κινητα, να το λεμε και αυτο.
αν και το κινητό μου είναι χακαρισμένο, δεν γράφει πουθενά ότι πρέπει να είναι....

 

υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορω να ελεγχω τον υπολογιστη μεσω αυτου?οπως το teamviewer?

το vectir κάνει την δουλειά που θέλεις. Το μόνο κακό είναι ότι δεν είναι τσαμπέ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην γελασετε με αυτο που θα σας ζητησω!!Δεν ξερω να δουλεψω τον x-plorer!(Εχω τον Y-Browser που εχει και ελληνικα.)Δηλαδη να παρω ενα αρχειο(αντιγραφη) μεσα απο την μνημη και να την παω για επικοληση σε αλλη μνημη.Δηλαδη που παω ακριβως να κανω αντιγραφη-επικοληση.Απο αγγλικα δεν κατεχω πολλα!!

Μπορειτε να μου δωσετε οδηγιες;(εψαξα στο google,αλλα δεν τις βρηκα.)

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην γελασετε με αυτο που θα σας ζητησω!!Δεν ξερω να δουλεψω τον x-plorer!(Εχω τον Y-Browser που εχει κ ελληνικα.)Δηλαδη να παρω ενα αρχειο(αντιγραφη) μεσα απο την μνημη κ να την παω για επικοληση σε αλλη μνημη.Δηλαδη που παω ακριβως να κανω αντιγραφη-επικοληση.Απο αγγλικα δεν κατεχω πολλα!!

Μπορειτε να μου δωσετε οδηγιες;(εψαξα στο google,αλλα δεν τις βρηκα.)

 

επιλεγεις το αρχειο που θες (ή επιλεγεις πολλά κανοντας κλικ δεξια δεξια στην λιστα) και πας μενου->edit ή πατας τα 2 κουμπακια που χει δεξια απο το μενου. μετα σου λεει πανω πανω copy/move marked to: κι επιλεγεις και κανεις κλικ στον φακελο που θες να αντιγραψεις/μεταφερεις τα αρχεια(κανοντας κλικ αριστερα αριστερα ανοιγεις τους φακελους)

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

επιλεγεις το αρχειο π θες (ή επιλεγεις πολλά κανοντας κλικ δεξια δεξια στ λιστα) κ πας μενου->edit ή πατας τα 2 κουμπακια π χει δεξια απ το μενου. μετα σ λεει πανω πανω copy/move marked to: κι επιλεγεις κ κανεις κλικ στ φακελο π θες ν αντιγραψεις/μεταφερεις τ αρχεια(κανοντας κλικ αριστερα αριστερα ανοιγεις τους φακελους)

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου.Ενταξει τα καταφερα.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει στον music player να προσπαθείτε να διαγράψετε κάποιο κομμάτι και να εμφανίζεται το εξής μήνυμα "αρχείο κατεστραμμένο, η λειτουργία ακυρώθηκε".Τι μπορεί να φταίει;Υπάρχει διένεξη με κάποια άλλη εφαρμογή; Ή είναι κάποιο bug για διόρθωση;Έχω την έκδοση 0609 Belle Gr. Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Στα διαφορά φορουμ, όταν κάποιος έχει ποσταρει κάποιο βίντεο, με τον όπερα μίνι το βλέπω ενώ με τον όπερα 11 όχι. Σαν να μην υπάρχει. Τι μπορώ να κάνω (μιας και προτιμώ τον 11)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καποιο αλλο προγραμμα που να μπορεις να ελεγξεις τον υπολογιστη σου μεσω του κινητου απο αποσταση δεν υπαρχει?
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...