Jump to content

Ταξίδια


DrMaslow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φλωρεντία φυσικά. Ασε που το Μιλάνο είναι ψηλά και θα δώσεις πολλά χρήματα σε τραίνα - αεροπλάνα.

 

Και εμένα μου χουν πει ότι το Μιλάνο δεν αξίζει και πολύ, αλλά εγώ το σκεφτόμουν μόνο για ψώνια..

Link to comment
Share on other sites

Και η Φλωρεντία έχει υπέροχη αγορά. Είχα πάρει κάτι πουκάμισα στο 1/4 της τιμής που έχουν στην Ελλάδα.

Μήπως ξέρεις στο περίπου πόσο έχει το εισιτήριο με τραίνο Ρώμη-Φλωρεντία?

Link to comment
Share on other sites

Και η Φλωρεντία έχει υπέροχη αγορά. Είχα πάρει κάτι πουκάμισα στο 1/4 της τιμής που έχουν στην Ελλάδα.

 

στη πολη, μαιμου μπλουζα στο 1/6 της τιμης εδω και σε καλυτερη ποιοτητα! μαλιστα πολλα μαγαζια αγοραζουν απο τουρκια μαιμουδες και τα εχουν σαν οριτζιναλ...

 

btw, να πατε στη Πολη, αξιζει :) και ελβετια, λατραψα την λουκερνη :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις στο περίπου πόσο έχει το εισιτήριο με τραίνο Ρώμη-Φλωρεντία?

Πάνε 4 χρόνια που πήγα τελευταία φορά. Αν και υπάρχουν πολλά τραίνα με διάφορες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

λέω για Σκόπελο μέσα Ιουλίου. έχει πάει κανένας?τιμές?παραλίες?

 

Ψηνομουν αλλά μετά τις τιμές που ειδα για τα πλοία το αφησα και διαλεξα Σεριφο.

130 για 2 άτομα και 1 μηχανή 250 cc

3η βδομάδα Ιουλίου

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομουν αλλά μετά τις τιμές που ειδα για τα πλοία το αφησα και διαλεξα Σεριφο.

130 για 2 άτομα και 1 μηχανή 250 cc

3η βδομάδα Ιουλίου

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

 

Τελικά έκλεισα. Για πλοιο πληρωσα 210€ για 2ατομα με ενα αμαξι, πηγαινε/ελα. Δεν ειναι και πολυ ακριβα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω σκοπό να πάω τέλη ιουλίου αρχές αυγούστου σκιάθου για πρώτη φορά.. Μπορεί μήπως κάποιος να μου προτείνει κάπου για φθηνή αλλά αξιοπρεπή διαμονή;;;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκλεισα. Για πλοιο πληρωσα 210€ για 2ατομα με ενα αμαξι, πηγαινε/ελα. Δεν ειναι και πολυ ακριβα

 

Πλακα κανεις??

210 θελει για 2 ατομα +μηχανη για Σαντορινη.

Και δες που ειναι η Σκοπελος και που η Σαντορινη.

Και μου λες δεν ειναι ακριβα?

Αν δε σε νοιαζει να πετας λεφτα σε καραβια, τι να σου πω.

;ν σκεφτεις οτι με 200 ευρω πας εξωτερικο...

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομουν αλλά μετά τις τιμές που ειδα για τα πλοία το αφησα και διαλεξα Σεριφο.

130 για 2 άτομα και 1 μηχανή 250 cc

3η βδομάδα Ιουλίου

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

 

η εταιρεια η οποια εχει τα πλοια για Σποραδες ειναι μονοπωλιο και απο τοτε που εγινε μονοπωλιο ανεβασε αρκετα τις τιμες της

 

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω σκοπό να πάω τέλη ιουλίου αρχές αυγούστου σκιάθου για πρώτη φορά.. Μπορεί μήπως κάποιος να μου προτείνει κάπου για φθηνή αλλά αξιοπρεπή διαμονή;;;

 

Ευχαριστώ

 

γενικα σε δωματια η Σκιαθος εχει λογικες τιμες. εκλεισε φιλος μου 3κλινο με 55ευρο.

οταν ειχα παει εγω 3κλινο με 50 ευρο λιγο εξω απο σκιαθο και μια χαρα δωματιο. αν θες στειλε π.μ να βρω το τηλ του

Edited by Nikos_s3
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω σκοπό να πάω τέλη ιουλίου αρχές αυγούστου σκιάθου για πρώτη φορά.. Μπορεί μήπως κάποιος να μου προτείνει κάπου για φθηνή αλλά αξιοπρεπή διαμονή;;;

 

Ευχαριστώ

 

Είχα πάει πέρσι και είχα βρει ένα πολύ φθηνό που είναι κεντρικά στον πεζόδρομο Παπαδιαμάντη.. είναι σαν διαμέρισμα δηλαδή δεν είναι ξενοδοχείο.. Αν ενδιαφέρεσαι στείλε μου π.μ. να σου πω το τηλέφωνο :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία. Σκοπεύω να πάω για μία μόνο μέρα στην Αλβανία και θέλω να ξέρω αν μπορεί κάποιος να περάσει με ταυτότητα ή μόνο με διαβατήριο. Έχει πάει κάποιος πρόσφατα ή έχει ακούσει τι ισχύει για εκει πέρα;
When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία. Σκοπεύω να πάω για μία μόνο μέρα στην Αλβανία και θέλω να ξέρω αν μπορεί κάποιος να περάσει με ταυτότητα ή μόνο με διαβατήριο. Έχει πάει κάποιος πρόσφατα ή έχει ακούσει τι ισχύει για εκει πέρα;

 

απ οτι γνωριζω περνας με ταυτοτητα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι 24 και ηθελα να παω σε ενα νησακι με το αμορε για 5 μερες περιπου.

 

Να πω οτι εχω παει ηδη Ζακυνθο (απο Ιονιο),Μυκονο (με γονεις :) ),Παρο,σπέτσες ,Μηλο,Συρο και..Θασο και αποκλειουμε Σκιαθο,Ναξο,Ιο επειδη εχει παει το αισθημα.

 

Σκεφτομασταν για Κρητη (Χανια) αλλα για να πας σαν ανθρωπος (βραδυ με καμπινα) + αμαξι θελεις 400 ευρω.

 

Οποτε μαλλον κατεληξα στη Λευκαδα.

 

Δηλαδη για να καταλαβετε δε θελω να δωσω για τα μεταφορικα πανω απο 100 ευρω το ατομο,και Λευκαδα με ολα υπολογισμενα (βενζινες πηγαινε-ελα,διοδια κτλ) βγαινει καπου 75 ανα ατομο.

 

Ωστοσο διαβαζω στο internet δε λεει να πας τελη Ιουλιου-αρχες Αυγουστου γιατι γινεται χαμος κτλ.

 

Οσοι εχετε καποια εναλλακτικη την ακουω!

 

Απλα εχω το θεμα με τα μεταφορικα που δε θελω να ξεφευγουν πολυ και επισης δε θελω να παω σε νησι τυπου Φολεγανδρο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Για την Κρήτη είσαι σιγουρος οτι βγαίνουν τοσα πολλά? εγώ νόμιζα ότι τα εισητηρια για Κρήτη είναι πολύ φθηνά

Για Χανιά συγκεκριμένα είναι 35€ το κατάστρωμα για το βραδυνό και 25€ για το ημερίσιο, η δίκλινη καμπίνα έχει 78€ το άτομο και το αυτοκίνητα μέχρι 4.25m έχει 83€. Οι τιμές αλλάζουν αν είστε πολύτεκνοι, φοιτητές, δημόσιοι υπάλληλοι, ταξιδεύετε μετ' επιστροφής κλπ.

Link to comment
Share on other sites

για χανια εκλεισε ο αδελφος μου σημερα . 2 ενηλικες ενα μωρο ,αυτοκινητο, καμπινα με το ημερησιο δρομολογιο που ειναι πιο φτηνο, 392Ε μετ επιστροφη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκλεισα με το αμόρε για Χανιά την πρώτη βδομάδα του Αυγούστου 280ε περίπου πήγαινε-έλα με καμπίνα στο βραδινό αλλά χωρίς αμάξι γιατί θα νοικιάσουμε εκεί. Φτηνά δεν το λες αλλά τι να κάνουμε...παίζει μονοπώλιο
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για Ηράκλειο είναι πολύ πιο φθηνά τα εισητήρια...αμα πάρεις αμάξι όπως λες για τσέκαρε μήπος συμφέρει να πας Ηράκλειο και μετά Χανιά με το αυτοκίνητο σου...Για Ηράκλειο νομίζω δεν υπάρχει μονοπώλιο
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για Ηράκλειο είναι πολύ πιο φθηνά τα εισητήρια...αμα πάρεις αμάξι όπως λες για τσέκαρε μήπος συμφέρει να πας Ηράκλειο και μετά Χανιά με το αυτοκίνητο σου...Για Ηράκλειο νομίζω δεν υπάρχει μονοπώλιο

Και θες 30€ βενζίνη...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Επαιξε εμπλοκη με το αμαξι γιατι ηθελαν να ειναι στο ονομα του φοιτητη υποτιθεται.

 

Γυρω στα 400 βγαινει βραδινο με καμπινα μην το ψαχνετε.

 

Μονο η Ανεκ παει Χανια δυστυχως.

 

sentfromhell κι εγω το σκεφτηκα χωρις αμαξι αλλα επειδη θα εμενα τουλαχιστον 5 νυχτες,και επειδη διαιρειται δια του 2 το αμαξι πιο ακριβα θα μου ερχοτανε.

Link to comment
Share on other sites

Για πλάκα κόβεις φοιτητικό σοτ αμάξι και φοιτητής να μην είσαι. Με τέτοιο χαμό δεν τα ελέγχουν. Πόσες φορές έχω κόψει στον γέρο μου φοιτητικό στο όνομά μου...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για Ηράκλειο είναι πολύ πιο φθηνά τα εισητήρια...αμα πάρεις αμάξι όπως λες για τσέκαρε μήπος συμφέρει να πας Ηράκλειο και μετά Χανιά με το αυτοκίνητο σου...Για Ηράκλειο νομίζω δεν υπάρχει μονοπώλιο

 

Καλή η σκέψη αλλά είναι μεγάλη η απόσταση, Ηράκλειο-Χανιά, δεν συμφέρει και πολύ στην Βενζίνη, είναι γύρω στα 130χμλ, δηλαδή περίπου 30 ευρώ και κάτι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επαιξε εμπλοκη με το αμαξι γιατι ηθελαν να ειναι στο ονομα του φοιτητη υποτιθεται.

 

Γυρω στα 400 βγαινει βραδινο με καμπινα μην το ψαχνετε.

 

Μονο η Ανεκ παει Χανια δυστυχως.

 

sentfromhell κι εγω το σκεφτηκα χωρις αμαξι αλλα επειδη θα εμενα τουλαχιστον 5 νυχτες,και επειδη διαιρειται δια του 2 το αμαξι πιο ακριβα θα μου ερχοτανε.

 

Εγώ βρήκα από κρητική εταιρεία ενοικίασης 260ε αμαξι για όλη την εβδομάδα από τη στιγμή που θα βγω στο λιμάνι ώσπου να ξαναφύγω. Καλή τιμή νομίζω αλλά θέλει πολύ ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...