Jump to content

Ποια ειναι η καλυτερη καρτοκινητη.....


tasos1971
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα θέλω να κάνω 3 νούμερα που έχω καρτοκινητα.

Με ενδιαφέρει να έχουν μεταξύ τους χρόνο ομιλίας δωρεάν και χρονο προς όλους με όσο το δυνατόν μικρότερο κόστος ανανεώσεις άντε και λίγο ίντερνετ έστω στο ένα που θα έχω εγώ .

Ποια μου προτείνετε ?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρήματα θες να δινεις το μήνα; Πόσο μιλάς με αυτά τα 3 νούμερα το μήνα; Ποσα mb θες να έχεις;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να κάνω 3 νούμερα που έχω καρτοκινητα.

Με ενδιαφέρει να έχουν μεταξύ τους χρόνο ομιλίας δωρεάν και χρονο προς όλους με όσο το δυνατόν μικρότερο κόστος ανανεώσεις άντε και λίγο ίντερνετ έστω στο ένα που θα έχω εγώ .

Ποια μου προτείνετε ?

 

Ευχαριστω.

 

Προτεινω F2G ή Q αναλογα αν σε βολευει η χρεωση ανα τριλεπτο ή ανα δευτερολεπτο.Μεταξυ των τριων αριθμων εχεις αρκετα λεπτα και προς το ιδιο δικτυο.

Μετα Frog/Whats Up στην κοσμοτε.

Παιζει ρολο και ποια πιανει καλυτερα απο τις 2 στο σπιτι σου και στις περιοχες που κινεισαι.Η Vodafone ειναι αδιαφορη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω F2G ή Q αναλογα αν σε βολευει η χρεωση ανα τριλεπτο ή ανα δευτερολεπτο.Μεταξυ των τριων αριθμων εχεις αρκετα λεπτα και προς το ιδιο δικτυο.

Μετα Frog/Whats Up στην κοσμοτε.

Παιζει ρολο και ποια πιανει καλυτερα απο τις 2 στο σπιτι σου και στις περιοχες που κινεισαι.Η Vodafone ειναι αδιαφορη.

 

ευχαριστώ πολύ .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γεια σας,

ειμαι κάτοικος εξωτερικού πολλά χρόνια και θέλω να κανω μια καρτοκινητή στην Ελλάδα την οποία θα μπορώ με πολυ εύκολο τρόπο να χειρίζομαι απο εδώ που είμαι. Πχ ανανέωση και έλεγχος του πακέτου απο το PC μου και πληρωμή με paypal.

Υπάρχει κάτι τέτοιο ; Ειδα οτι η Wind f2g εχει online έλεγχο του πακέτου. Εχει κάποιος εμπειρία;

Σας ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τον λόγο που θες ,αλλά αν έχεις κινητό εξωτερικού που δουλεύει στην Ελλάδα ,δεν έχεις λόγο για επιπλέον χρέωση με νέο νούμερο.Μπορείς βέβαια να ρωτήσεις στις πληροφορίες κάθε εταιρία τι προβλέπει .Επίσης θα θέλουν και στοιχεία ταυτότητας.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ποιο καρτοκινητο, εκτός από wind, συμφέρει για ομιλία και δεδομένα;

Ας ξεκινήσουμε λέγοντας ότι με ενδιαφέρει "προς όλους" και mb.

Εάν κάποιο μήνα δεν ξοδέψω όλο το παρεχόμενο πακέτο, καλό θα ήταν να μπορούσα να το μεταφέρω στον επόμενο με ανανέωση.

Δεν έχω ιδέα από κάρτες, πάντα είχα σύνδεση αλλά εκτός του ότι δεν κατάφερα να ξοδέψω ούτε 200 mb από το καλοκαιρινό πακέτο της wind έχω πολλές χαμένες κλήσεις και αρκετές φορές δεν μπορώ να καλέσω.

Περιοχή, δυτικά νοτιοδυτικά, του Πολυκάστρου.

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιο καρτοκινητο, εκτός από wind, συμφέρει για ομιλία και δεδομένα;

Ας ξεκινήσουμε λέγοντας ότι με ενδιαφέρει "προς όλους" και mb.

Εάν κάποιο μήνα δεν ξοδέψω όλο το παρεχόμενο πακέτο, καλό θα ήταν να μπορούσα να το μεταφέρω στον επόμενο με ανανέωση.

Δεν έχω ιδέα από κάρτες, πάντα είχα σύνδεση αλλά εκτός του ότι δεν κατάφερα να ξοδέψω ούτε 200 mb από το καλοκαιρινό πακέτο της wind έχω πολλές χαμένες κλήσεις και αρκετές φορές δεν μπορώ να καλέσω.

Περιοχή, δυτικά νοτιοδυτικά, του Πολυκάστρου.

 

Επειδη την περιοχη την γνωριζω...κοσμοτε whats up.Μακραν καλυτερο σημα κατ εμε σε Κιλκις και βορεια ελλαδα.Σε πολλα χωρια 4G,εδω και 3-4 χρονια.Οι αλλοι τωρα αναβαθμιζουν και φερνουν 4G,για τη Wind και 3G που σε πολλες περιοχες δεν ειχε.

Ποσα λεπτα προς ολους και ποσα MB θελεις το μηνα ομως; γιατι υπαρχει και αλλη καρτοκινητη στην κοσμοτε,η φρογκ με χρεωση ανα δευτερολεπτο,θυμιζει την Q.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μιας και γνωρίζεις την περιοχή, βρίσκομαι στο τρίγωνο (Γουμένισσα Πολύκαστρο Κουφάλια) να διευρύνω και την τοποθέτηση της ερώτησης μου.

Έχω ήδη σύνδεση wind 1500 προς την ίδια και από 300 στης άλλες 2 και 300 ή 150 για σταθερά. Στο δικό μου νούμερο.

Στο νούμερο της γυναίκας από 150 σε κάθε εταιρεία και δε ξέρω πόσο για σταθερά.

Ένα νούμερο με 0 λεπτά.

Όλα μεταξύ τους δωρεάν απεριόριστα.

Με χρέωση κάπου 15 ευρώ το μήνα.

Στο Πολύκαστρο έχω δυσκολίες στης κλήσεις.

Δεν έχω όμως ψυχολογία να βάλω mb δεν μπορώ να ανοίξω τίποτα.

Οπότε ίσως θα ήταν ποιο συμφέρον να βάλω και μία δεύτερη κάρτα άλλης εταιρίας μόνο για δεδομένα;

Αν με μια ανανέωση 10€ καλύπτομαι από mb για 2 μήνες ίσως αξίζει να δω για 2η κάρτα στο δίκτυο της cosmote.

Υ. Γ. Τώρα είδα ότι είχες γράψει μια απάντηση στην ερώτηση μου.

Υ. Γ. 2 δεν έχω ψαχτεί να δω πόσα λεπτά μιλάω το μήνα και προς ποιες εταιρείες.

Υ. Γ. 3 μπορώ στέλνοντας μήνυμα σε κάποιο αριθμό, να δω το πακέτο που έχω;

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και γνωρίζεις την περιοχή, βρίσκομαι στο τρίγωνο (Γουμένισσα Πολύκαστρο Κουφάλια) να διευρύνω και την τοποθέτηση της ερώτησης μου.

Έχω ήδη σύνδεση wind 1500 προς την ίδια και από 300 στης άλλες 2 και 300 ή 150 για σταθερά. Στο δικό μου νούμερο.

Στο νούμερο της γυναίκας από 150 σε κάθε εταιρεία και δε ξέρω πόσο για σταθερά.

Ένα νούμερο με 0 λεπτά.

Όλα μεταξύ τους δωρεάν απεριόριστα.

Με χρέωση κάπου 15 ευρώ το μήνα.

Στο Πολύκαστρο έχω δυσκολίες στης κλήσεις.

Δεν έχω όμως ψυχολογία να βάλω mb δεν μπορώ να ανοίξω τίποτα.

Οπότε ίσως θα ήταν ποιο συμφέρον να βάλω και μία δεύτερη κάρτα άλλης εταιρίας μόνο για δεδομένα;

Αν με μια ανανέωση 10€ καλύπτομαι από mb για 2 μήνες ίσως αξίζει να δω για 2η κάρτα στο δίκτυο της cosmote.

Υ. Γ. Τώρα είδα ότι είχες γράψει μια απάντηση στην ερώτηση μου.

Υ. Γ. 2 δεν έχω ψαχτεί να δω πόσα λεπτά μιλάω το μήνα και προς ποιες εταιρείες.

Υ. Γ. 3 μπορώ στέλνοντας μήνυμα σε κάποιο αριθμό, να δω το πακέτο που έχω;

 

Μπορεις να παρεις Frog,2GB/4,44€/25 ημερες.Με 10€ καρτα στην κοσμοτε καθε 2 μηνες αν βαζεις παιρνεις για 50 ημερες 4GB(2GB για 25 μερες και το ενεργοποιεις δυο φορες μεσα σε 60 ημερες).

Δεν γνωριζω το τριγωνο αυτο ολο αλλα ειδικα το κομματι Πολυκαστρο-Κουφαλια ειναι πονεμενο το ξερω καθως και προχωμα,ασπρο ειναι απο τα σημεια της Wind που εχουν χρονια θεμα.Και νεα χαλκηδονα θυμαμαι,που τωρα τελευταια επιτελους εχει αξιοπρεπες σημα.

Θα σου ελεγα wind κλησεις,δεδομενα κοσμοτε και τελος.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου, αν μπορεί κάποιος να προτείνει μια λύση. Θέλω 2 καρτοκινητες (είτε από την ίδια εταιρία είτε διαφορετικές) οι οποίες να μου προσφέρουν τουλάχιστον 2,5GB το μήνα και δωρεάν λεπτά προς όλους (τουλάχιστον 1000'). Μέγιστο κόστος, συνολικά, τα 20€

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...