Jump to content

Nokia 6 (2018)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα αυτά που λες δεν είναι προβλήματα είναι καινούρια χαρακτηριστικά της 9.

 

Να γυρίσεις πίσω στην 8.1 δεν γίνεται η επαναφορά θα σε αφήσει στην 9

 

Φαίνεται συνήθισα τα 8.1 χαχαχαχα

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 250
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To volte το χάσαμε; Όλοι ;

 

Το volte μόνο το δίκτυο της κοσμοτε δεν το υποστηρίζει; Γιατί ξέρω ότι ,για παράδειγμα το 4G της wind δεν υποστηρίζει κλήσεις, εξού και όταν κάνεις κλήση σε ρίχνει σε 3G και Η+ και κάτω.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

με το 8.1 ειχα volte κανονικα με cosmote. τωρα βλεπω οτι δεν παιζει καν το εχει δει κανενας αλλος?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

με το 8.1 ειχα volte κανονικα με cosmote. τωρα βλεπω οτι δεν παιζει καν το εχει δει κανενας αλλος?

 

Με ήρθε ΟΤΑ update COSMOTE. Διαγραφή όλων, το VoWiFi - VoLTE δουλεύει κανονικά και δοκιμασμένα out of the box.

http://i3.photobucket.com/albums/y54/agrelaphon/fujikura1_foto_sm.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μοῦ εἶχε πέσει (πρὸ δύο μηνῶν) ἀπὸ χαμηλότατο ὕψος (κρεββάτι πρὸς πάτωμα) καὶ ἔκανε μιὰ μικρούλα χαραγματιά πάνω δεξιά ποὺ δὲν φαινόταν.

Μιὰ παρασκευὴ μοῦ ἔσβησε καὶ δὲν ἄναψε. Τὸ πῆγα σὲ μιὰ ἑταιρεία στὸν Κηφισσό (ts solutions) ὅπου μοῦ εἶπαν ὅτι μετὰ δύο μῆνες, τώρα θυμήθηκε ἡ συσκευή νὰ πάθει ὅ,τι ἔπαθε. Συνεπῶς δὲν καλύπτομαι καὶ ἀπὸ τὴν ἐγγύηση. Τοὺς εἶπα ΟΚ γιὰ τὴν ἐπιδιόρθωση τὴν Πέμπτη (8 νοεμβρίου) καὶ ἀκόμα εἶναι ἐν ἀναμονῇ τῶν ἀνταλλακτικῶν. Ἔχω ταξίδι στὶς 23 Νοεμβρίου, τοὺς ῥώτησα γιὰ τὸ ἂν θὰ εἶναι ἔτοιμο μέχρι τότε καὶ μοῦ λένε δὲν ξέρουν...:X:X:X:X:X:X:X:X

 

Εἶναι λογικὴ τόση καθυστέρηση; :rocket::rocket::rocket::shoot::shoot::shoot::shoot:

vangelakas.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

To volte το χάσαμε; Όλοι ;

 

Μετά την αναβάθμιση με το αρχειό απο το xda το είχα χάσει και εγώ αλλά κάνοντας factory reset επανήλθε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα υποστηρίζει slow motion;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα ναι, οχι τρομερης ποιοτητας, τουλ 1 βιντεο που ειχα βγαλει ειχε αρκετο θορυβο

 

Δυστηχως μου το κλεψανε πριν κανα μηνα, τωρα τα καταστηματα το εχουν βγαλει στα 199€ , μαλλον θα το ξαναπαρω αφου το 7.1 εχει διπλάσια τιμη

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται καλή περίπτωση στα 199.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φαίνεται καλή περίπτωση στα 199.

 

Θεωρώ ότι το XZ1 της Sony στα 229€ είναι μονόδρομος σε σύγκριση με αυτό του παρόντος θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα αν σε καλύπτουν οι 5.2 ίντσες του ΧΖ1.

Και δεν χρειάζεσαι το FM Radio.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε ένα εικονίδιο "actions service", λέγεται. Αλλά όταν το πατάω δεν ανοίγει. Ξέρει κανείς τι είναι αυτό;
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό και μέχρι τώρα μπορώ να πω ότι είναι αξιόλογο. Μια ερώτηση για το gps. Υπάρχει τρόπος να βάλω καπως συντόμευση για να το ενεργοποιω/απενεργοποιώ?
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό και μέχρι τώρα μπορώ να πω ότι είναι αξιόλογο. Μια ερώτηση για το gps. Υπάρχει τρόπος να βάλω καπως συντόμευση για να το ενεργοποιω/απενεργοποιώ?

 

 

στο ανδροιδ 8 που θυμαμαι πρεπει να ηταν στην "κουρτινα" αν οχι απο μονο του μπορουσες να κανεις εντιτ και να το περασεις

δεν θυμαμαι να εμπαινα στις ρυθμισεις για να το ενεργοποιησω καθε φορα

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό και μέχρι τώρα μπορώ να πω ότι είναι αξιόλογο. Μια ερώτηση για το gps. Υπάρχει τρόπος να βάλω καπως συντόμευση για να το ενεργοποιω/απενεργοποιώ?

 

στο ανδροιδ 8 που θυμαμαι πρεπει να ηταν στην "κουρτινα" αν οχι απο μονο του μπορουσες να κανεις εντιτ και να το περασεις

 

Αυτό που λέει. Αν σύρεις το δάκτυλο από την κορυφή της οθόνης προς τα κάτω, εμφανίζονται αρκετοί διακόπτες. Ένας από αυτούς είναι το GPS.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Έχει πάρει αναβάθμιση και πήγε σε Android 9. τα επισυναπτόμενα είναι αυτό που βλέπω από την "κουρτίνα"

https://postimg.cc/gallery/36k2s4lv2/

Υπάρχει τρόπος να το φτιάξω?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Έχει πάρει αναβάθμιση και πήγε σε Android 9. τα επισυναπτόμενα είναι αυτό που βλέπω από την "κουρτίνα"

https://postimg.cc/gallery/36k2s4lv2/

Υπάρχει τρόπος να το φτιάξω?

 

Κάτω δεξιά έχει ένα μολυβάκι. Πάτα το και στις επιπλέον επιλογές που θα εμφανίσει ψάξε για το gps. Αν το βρεις, σύρε το πάνω στη σειρά που σε βολεύει .

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω το κινητό σε silent mode ή ακόμη σε δόνηση και να μην ακούγεται όταν καλεί κάποιος. Κρατάω πατημένο το volume down και μου χαμηλώνει τον ήχο πολυμέσων. Πως το αλλάζω αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω το κινητό σε silent mode ή ακόμη σε δόνηση και να μην ακούγεται όταν καλεί κάποιος. Κρατάω πατημένο το volume down και μου χαμηλώνει τον ήχο πολυμέσων. Πως το αλλάζω αυτό?

 

Αυτή είναι η αναμενόμενη λειτουργία σε Android 9. Για να ρυθμίσεις την ένταση της ειδοποίησης στην κλήση, όταν πατάς το volume up ή down με ανοικτή την οθόνη, πρέπει να εμφανίζεται ένα ξεχωριστό εικονίδιο για αυτή τη δουλειά. Πάτησε πάνω του.

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 9 , έχει και ρύθμιση για ξεκλείδωμα με αναγνώριση προσώπου που δουλεύει πολύ καλά, και ρύθμιση να μην κλειδώνει σε τοποθεσίες που επιλέγει ο χρήστης όπως το σπίτι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...