Jump to content

Oukitel K6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν τη μπαταρία του Κ6 πουθενά....

Απλά.συγκινητικη

Η μπαταρία του είναι ότι καλύτερο έχω δει σε κινητό κσι έχω αλλάξει καμιά 40 κινητά. Του πίνω το αίμα κάθε μέρα και δεν με έχει αφήσει ποτέ να σημειώσω πως φορτίζω και το ηλεκτρονικό μου τσιγάρο καμιά φορά από το κινητό

Απλά το λατρεύω. Ούτε power bank ούτε φορτιστή αυτοκίνητου ούτε φορτιστή στη τσάντα μαζί μου.!

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 240
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία του είναι ότι καλύτερο έχω δει σε κινητό κσι έχω αλλάξει καμιά 40 κινητά. Του πίνω το αίμα κάθε μέρα και δεν με έχει αφήσει ποτέ να σημειώσω πως φορτίζω και το ηλεκτρονικό μου τσιγάρο καμιά φορά από το κινητό

Απλά το λατρεύω. Ούτε power bank ούτε φορτιστή αυτοκίνητου ούτε φορτιστή στη τσάντα μαζί μου.!

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σε βλεπει ο κοσμος να καπνιζεις το κινητο σου. Ultimate weirdo.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για οποιον ενδιαφερεται το δινω,ειναι 2 εβδομαδων,εννοειτε βιτρινατο,οποιος θελει,στελνει pm

καλησπερα φιλε μου το εχεις ακομα

Link to comment
Share on other sites

Το Κ6 δεν έχει και πολλές θήκες να διαλέξεις

Παρηγγειλα μια για Ulefone power 3

Ελπίζω να κάνει

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει βρει λύση κάνεις στο bug της front κάμερας με την καθυστέρηση ήχου στη λήψη βίντεο;

 

δοκιμασε footej καμεραα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και αυτήν δοκίμασα τα ίδια ......εσένα δεν στο κάνει;

 

Οχι

..............

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες μου κανει παλι κατι περίεργα με την μπαταρία. Με μέτρια ως χαμηλή χρηση σε 3,5 μέρες εχω παει 32%. Σε αλλες περιπτωσεις δεν θα είχε παει κατω απο 50 πιστεύω. Το 80-50 το ήπιε πολυ γρηγορα.

Περίεργα πράγματα. Ελπίζω να γυρίσει στα γνωστά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι καινούριο (ή... παλιό, αλλά με διαφοροποιημένη, για κάποιο λόγο, συμπεριφορά) σου τρώει μπαταρία.

Δοκίμασε κανένα GSam Battery Monitor, ή κανένα Wakelock Detector, μήπως βρεις τι είναι.

Και βέβαια, μεγάλη μπαταρία ή όχι, ένα Greenify δε χάλασε ποτέ κανέναν (αν και πρέπει να ομολογήσω ότι βρίσκω τον τρόπο που λειτουργεί, αν δεν είσαι root, λιγουλάκι εκνευριστικό...)

Link to comment
Share on other sites

According to some of the sources, the Oreo 8.0 update will be available by September 2018.

https://rootmygalaxy.net/oukitel-k6-official-android-oreo-8-0-8-1-update/

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες μου κανει παλι κατι περίεργα με την μπαταρία. Με μέτρια ως χαμηλή χρηση σε 3,5 μέρες εχω παει 32%. Σε αλλες περιπτωσεις δεν θα είχε παει κατω απο 50 πιστεύω. Το 80-50 το ήπιε πολυ γρηγορα.

Περίεργα πράγματα. Ελπίζω να γυρίσει στα γνωστά.

 

Να πηδηχτώ τώρα απ το παράθυρο ή αύριο;:lol::lol::lol::p:p (Έχω το κ3 με την ίδια μπαταρία χαχαχαχαχα) Μου αρέσει που σου δίνει και ο συνφορουμίτης συμβουλές οικονομίας μπαταρίας ανάλογες αυτών στις ναυαρχίδες κινητά, που φτάνει η μπαταρία τους απ το πρωί μέχρι το μεσημέρι. Τέλος, το νοτε 4 το χω στο τσαντάκι σε λειτουργία πτήσης, άμα χρειαστώ καμιά γρήγορη σημείωση με την πένα ή καμιά καλή φώτο, στα υπόλοιπα twin sim cote και το ούκι παίζει μπάλα μόνο του:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται συμφορουμίτη πως δεν λέω ότι είναι κακό εν γένει, αλλά είναι κακό για τα δείγματα που είχα ως τώρα από το Κ6! Τώρα όσον αφορά τις ναυαρχίδες συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

(Έχω το κ3 με την ίδια μπαταρία χαχαχαχαχα)

Το μόνο "κακό" με το Κ3 είναι ότι στο topic του (εδώ... δίπλα, στο myphone) δεν έχει απολύτως καμία κίνηση - και εδώ, σε αυτό του Κ6, είναι ελάχιστη.

Κάτι ανάλογο ισχύει βέβαια και με τα παρόμοια Ulefone και Vernee.

Πολύ καλές συσκευές (και σαφώς εννοώ *και* το Κ3), αλλά ο κόσμος δε φαίνεται να τα έχει πάρει χαμπάρι και δεν τα αγοράζει, που με τη σειρά του σημαίνει ότι δεν αναμένεται να έχουμε κοινότητα που να 'σπρώχνει' για υποστήριξη των συσκευών... :(

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο. Τίμιες συσκευές και σε ειδικες περιπτώσεις πχ στην περιπτωση που δεν γυριζεις απ τη δουλειά πριν το βραδυ και εισαι στη γύρα, χωρις να κουβαλας ενα κάρο μπλιμπλίκια, δεν θα μείνεις απο κινητό ποτέ, όσο και να το λιωνεις, όσο κακο σήμα κι αν έχεις, όσο κι αν ταξιδεύεις.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ρε παιδιά αυτή η συσκευή συγκινεί με τη συμπεριφορά της...όλοι έχουμε περάσει από διάφορες συσκευές και στο σύνολο των επιδόσεων της σε σχέση βέβαια και με το κόστος είναι ακαταμάχητη.......Από την άλλη όταν δεν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα να αναπτυχθεί στο νήμα (πέρα από κάποιες ελάχιστες συσκευές που έχω δει σε σχόλια στο xda ότι έχουν μπρικαρει ξαφνικά) τι να γράψεις πέρα από κάποια θετικά σχόλια που είναι και χωρίς ενδιαφέρον κάποιες φορές... ....
Link to comment
Share on other sites

Όντως

Η συσκευή είναι συγκινητική

Τίμια και πραγματικα εργαλείο χρήσης για τον επαγγελματία....

Τι να πεις

.....

Πάντως Αndroid 8 υποσχέθηκαν πως θα πάρουμε...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το θέμα μου ηταν το bluetooth που αφηνα μόνιμα ανοιχτό. μιλάμε για 50% μεγαλύτερη κατανάλωση τουλαχιστον(μην πω 100) όταν δεν χρησιμοποιώ το κινητο. Λογικό είναι ;

 

Και αυτο με δεδομένο οτι εχω ανοιχτό παντα wifi και data, τα οποία φαίνεται να μην καταναλώνουν ουτε το 1/5 της ενεργειας του bt.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το θέμα μου ηταν το bluetooth που αφηνα μόνιμα ανοιχτό. μιλάμε για 50% μεγαλύτερη κατανάλωση τουλαχιστον(μην πω 100) όταν δεν χρησιμοποιώ το κινητο. Λογικό είναι ;

 

Και αυτο με δεδομένο οτι εχω ανοιχτό παντα wifi και data, τα οποία φαίνεται να μην καταναλώνουν ουτε το 1/5 της ενεργειας του bt.

 

Μήπως βοηθήσει η παρακάτω ρύθμιση;

 

Με κλειστό Bluetooth: Ρυθμίσεις / Bluetooth / Ρυθμίσεις σάρωσης / Απενεργοποίηση σάρωσης.

 

BTW έχει βρει κάποιος, συμβατά USB type c ακουστικά ή adapter;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα. Τις τελευταίες 2 βδομάδες ειμαι εκτός σπιτιού οποτε no pc. Συνεπώς λιωνω το κινητο. Ειδήσεις, παρακολούθηση σειρών, μουσικη, συμμετοχη σε φορουμ, ανάγνωση άρθρων ολα απο αυτο.

Συμπέρασμα : η αυτονομια ειναι συγκινητική σε casual χρηση με τυπικο stand by. Ειμαι και εγω ενεργοβορος δεν λεω (συνήθως 60-70% φωτεινότητα, wifi και data δεν κλείνουν ποτε, κάποιες ώρες τη μερα bluetooth, torrent downloading κλπ), εχω ψιλοξεχασει πως ειναι να φορτιζεις κάθε μερα, αποτέλεσμα:εχει τύχει να μείνω με 10% μπαταρία σε 1 μερα ξεκινώντας απο το 100 και αυτο με πιο συντηρητική χρηση προς το τέλος της λόγω της ένδειξης μπαταρίας. Δεν ξερω αν τα αντίστοιχα snapdragon 625 4000mah θα έπεφταν στο 10% με αυτη τη χρηση σε μια μερα. Πιθανολογω πως οχι ομως.

Με ελαφριά ή και μέτρια χρηση το κινητο βγάζει και βδομάδα και ακομα και με τυπική βαριά χρηση ίσως να βάζει κατω τα προαναφερθεντα, αλλα με πραγματικα βαριά χρηση μαλλον τα 6000mah δεν αντικαθιστούν την ποιότητα των sd.

Μην παρεξηγηθω, το κινητο εχει καταπληκτική αυτονομια για τον τυπικο χρήστη, ακομα και με βαριά χρηση. Αλλα όταν υποκαθιστά pc/laptop εκει κάπου ο p23 βγάζει την mediatekιλα του ακομα και στα 6000mah.

Edited by kormoranos1989
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ηρθε και το update v29. Ταυτοχρονη χρηση face unlock (και παλι βελτιωμενο) με το fingerprint. Κατι φτιαξανε λεει στην καμερα, διαφορα δεν ειδα.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το update v29. Ταυτοχρονη χρηση face unlock (και παλι βελτιωμενο) με το fingerprint. Κατι φτιαξανε λεει στην καμερα, διαφορα δεν ειδα.

 

Στην κάμερα, συγχρονίζει πλέον ο ήχος με την εικόνα κατά τη λήψη βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα, συγχρονίζει πλέον ο ήχος με την εικόνα κατά τη λήψη βίντεο.

 

Τεράστια σε μέγεθος αναβάθμιση

Αντροιντ 8 άραγε ποτε;

Μπράβο Ουκιτελ

Με τις αναβαθμίσουλες σου...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Well done ouki.....εγώ δεν θα έλεγα ότι βιάζομαι για την 8 γιατί είναι γεμάτη προβλήματα γενικώς....όμως λέω μπράβο στην εταιρεία γιατί κάνει σωστές αργες και σταθερές κινήσεις....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο και αν προσπάθησα δε κατάφερα να κάνω την αναβάθμιση με τον αυτόματο τρόπο μια μέρα με παιδεύει... Κολλάει στο τέλος της αναβάθμισης για πάνω από δύο ώρες... Τελικά φλασαρα την παλιά με πολύ κόπο

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...