Jump to content

Oukitel K6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύντομα αναμένεται να κυκλοφορήσει και είναι ήδη σε presale στο banggood. (182 ευρώ με priority, μετά το preorder αναμένεται αύξηση 70 δολλάρια)

Όμορφο και σύγχρονο design με mid-range επεξεργαστή ΜΤ P23, μπαταρία τέρας (6000mah) ενώ δηλώνεται πως έχει και face id (θα δουλεύει άραγε ικανοποιητικά;).

Αν και αριθμητικά οι κάμερες φαίνονται καλές προφανώς δεν έχουμε μεγάλες απαιτήσεις (εώς μικρές) καθώς είναι το γνωστό μάρκετινγκ των κινέζων.

Αναλογία 18:9, σε 6 ίντσες fhd. 6GB RAM και 64GB storage.

Τι γνώμη έχετε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 240
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H oukitel εχει τιμια κινητα. τώρα ως γνωστόν στα κινεζικα τηλέφωνα ενω στα χαρτια ειναι super στην πραξη ειναι οτι κάτσει Οπότε ειναι και αυτο το τηλέφωνό λαχειο.Εγω θα ελεγα υπομονή και οχι αγορά preorder ,η τιμη καπου εκει θα παραμείνει
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.τελικα το πηρα αντι του vernee x.διαφορα εχουν μονο οτι το ενα εχει 64 και το αλλο 128.ενταξει οκ υπερβολη για 50 ευρω παραπανω.αν θελω βαζω και μια καρτα.τελος παντων το πηρα απο banggood σε μια προσφορα preeorder βεβαια.θα το στειλουν λενε 7 ιαννουαριου.σε καλη τιμουλα 168 ευρα.μαυρο πηρα και εδωσα και 13 ευρω για priority direct mail.:happy:.και περιμενω.τωρα θα ψαχνω για καμια θηκουλα καλυτερη απο αυτη που εχει μεσα και για κανενα προστατευτικο.οθονης.δυσκολα ακομα γιατι ειναι κινητο που δεν εχει κυκλοφορησει ακομα. Edited by antonios7
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά έκανες. Μην ξεχνάς και την ύπαρξη NFC που από όλες τις συσκευές με τον καινούργιο επεξεργαστή Helio P23, μόνο το Oukitel διαθέτει.
Link to comment
Share on other sites

σωστα, εχεις δικιο, αλλο αν εγω δεν το χρησιμοποιω.ειναι κατι που λειπει απο πολλα κινητα.τελος παντων, οπως ειπα και πριν, δυσκολα για θηκες

και sceen protector.περιμενω τωρα να δω τι θα γινει με τα τελωνεια.....:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το παρηγγειλα

Σε τιμή όνειρο με ενα κουπόνι οιυ είχα ξεχασμένο

Θα ανεβασω περιγραφή όταν παραπάνω...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει κανεις άποψη για τη λειτουργία του NFC?

 

 

Μπορεις να πληρώσεις χωρις επαφή?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις άποψη για τη λειτουργία του NFC?

 

 

Μπορεις να πληρώσεις χωρις επαφή?

 

Βλέπω σε κάποια videos ότι το Android pay δεν έτρεχε επειδή όπως υποστήριζαν οι reviewers, η συσκευή είναι root. Αν είναι πράγματι αυτός ο λόγος, δεν θα μπορεί να τρέξει ούτε το Alpha Wallet και το NFC θα είναι άχρηστο για ανέπαφες πληρωμές και θα δουλεύει μόνο για συγχρονισμό συσκευών, ανταλλαγή αρχείων κλπ.

 

Ελπίζω να μην είναι έτσι. Θα το διαπιστώσω μέσα στην εβδομάδα που θα παραλάβω. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το root ήταν (ένας από) τους πιθανούς λόγους που πρότεινε το root checker.

Πιο πιθανό μου φαίνεται κάτι που πρότεινε ένας από τους reviewers, ότι μάλλον η Google δεν έχει μέχρι στιγμής πιστοποιήσει τη συγκεκριμένη συσκευή για πρόσβαση στο android pay.

Αν είναι έτσι, μπορούμε να ελπίζουμε ότι η Oukitel θα επιδιώξει τη σχετική πιστοποίηση...

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Χωρίς να είμαι σίγουρος, με μια πρόχειρη αναζήτηση στο φίλο μας τον γούγλη βρήκα αυτό

 

Ελπίζω ο/η elti να μας διαφωτίσει για τις λειτουργίες του Κ6, περιμένω αναγωνίως!

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το NFC είναι deal breaker

 

Είναι κριμα να μην παιζει

 

Έστειλα μήνυμα στην υποστήριξη της OUKITEL

για το NFC....Google Pay κομ

Στείλετε και εσείς

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από εδώ

 

'' Oukitel have posted on a famous russian forum that they are sorting out the problem with android pay in the near future, 'Good afternoon the company waited for feedback from the owners about contactless payments, since this is the first device of the brand with NFC, we are glad that QIWI and a number of others have launched without problems, with Android Pay we will try to sort out in the near future, if not difficultly ask owners to report on the work of those or other services of contactless boards.' (Source; 4pda.ru) ''

 

Ελπίζω το Alpha Wallet να μην επηρεάζεται, κάτι που θα εξακριβώσουμε πολύ σύντομα, ή έστω, να αντιμετωπιστεί γρήγορα όπως διατείνεται η εταιρία :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλα νέα

Γιατί ελέω μπαταρίας, NFC κοκ

Προορίζεται γιαν πρωτον κινητο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά, αν θέλετε, ρίχτε και μια ματιά στο topic του Vernee X.

Καθώς τα Oukitel K6, Vernee X και Ulefone Power 3 (και απ' ό,τι φαίνεται και ένα καινούριο Meiigoo Mate 10) είναι εξαιρετικά όμοια, έχουμε βγει (μάλλον...) και λίγο off-topic στο νήμα εκεί και κάναμε διάφορες συγκρίσεις μεταξύ των συσκευών (δεν υπήρχε και ξεχωριστό θέμα για το Κ6 ακόμα).

Μπορεί να βρείτε καμιά ενδιαφέρουσα λεπτομέρεια, σύγκριση ή τίποτα τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από εδώ

 

'' Oukitel have posted on a famous russian forum that they are sorting out the problem with android pay in the near future, 'Good afternoon the company waited for feedback from the owners about contactless payments, since this is the first device of the brand with NFC, we are glad that QIWI and a number of others have launched without problems, with Android Pay we will try to sort out in the near future, if not difficultly ask owners to report on the work of those or other services of contactless boards.' (Source; 4pda.ru) ''

 

Ελπίζω το Alpha Wallet να μην επηρεάζεται, κάτι που θα εξακριβώσουμε πολύ σύντομα, ή έστω, να αντιμετωπιστεί γρήγορα όπως διατείνεται η εταιρία :)

 

Λοιπόν, παρέλαβα σήμερα.

 

Η συσκευή δείχνει τελείως απροβλημάτιστη. Τα πάντα δουλεύουν στην εντέλεια. Οι πληρωμές με το Tap & Pay του Alpha Wallet μέσω του NFC της συσκευής, κανονικά, χωρίς κανένα πρόβλημα:happy:

 

Πολύ βαρύ κινητό (λόγω της τεράστιας μπσταρίας που εξαντλείται πολύ, πολύ αργά). Ξαφνιάστηκα αν και χρησιμοποιούσα ήδη, βαριά (όπως νόμιζα) συσκευή. Είμαι όμως σίγουρος ότι θα εξοικειωθώ γρήγορα. ✌

Link to comment
Share on other sites

Μονο πρόβλημα το ιδιαίτερο, μακρύ, USB type c που χρειάζεται να εχεις γτ αλλιως τα κοινα type C δεν κανουν(!) για φόρτιση.

 

Ποιότητα κάμερας αξιοπρεπής

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παρέλαβα σήμερα.

 

Η συσκευή δείχνει τελείως απροβλημάτιστη. Τα πάντα δουλεύουν στην εντέλεια. Οι πληρωμές με το Tap & Pay του Alpha Wallet μέσω του NFC της συσκευής, κανονικά, χωρίς κανένα πρόβλημα:happy:

 

Πολύ βαρύ κινητό (λόγω της τεράστιας μπσταρίας που εξαντλείται πολύ, πολύ αργά). Ξαφνιάστηκα αν και χρησιμοποιούσα ήδη, βαριά (όπως νόμιζα) συσκευή. Είμαι όμως σίγουρος ότι θα εξοικειωθώ γρήγορα. ✌

 

Αξίζει τα 200$ που το αγόρασαν

Σβελτο είναι/ευκολο στο χερι στο κράτημα, αλλά βαρίδι, 260γραμμαρια....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μονο πρόβλημα το ιδιαίτερο, μακρύ, USB type c που χρειάζεται να εχεις γτ αλλιως τα κοινα type C δεν κανουν(!) για φόρτιση.

Το ίδιο έχουν κάνει και σε άλλα μοντέλα τους...!

 

 

celtic1453, elti, με γειές και καλο...μίλητα!

Περιμένουμε (περισσότερες) εντυπώσεις... :)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχουν κάνει και σε άλλα μοντέλα τους...!

 

 

celtic1453, elti, με γειές και καλο...μίλητα!

Περιμένουμε (περισσότερες) εντυπώσεις... :)

NFC αύριο

Μετρο.σύγκριση το κτήνος LeEco Le pro 3 elite.....6/64 ....με custom ROM Oreo....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

69% μπαταρία

 

Ηδη 3ωρες & 20' SOT.ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΙΕΙΤΟ ΑΙΜΑ...

 

NFC ALPHA BANK και Τράπεζα Πειραιώς σουπερ κομπλέ.

 

Είδα και το Google/android pay.

 

GPS θα δω αύριο

Σήμα 4g, wifi κομπλέ

 

Camera αξιοπρεπής

 

Easy handling στο χέρι, σαν 5.5...

 

Απλά είναι βαρυ

 

Τι να πω....

 

Αν το προσεξει η Οukitel με updates στα security patches, και αντέξει στο χρόνο το hardware, μιλάμε θα βγει το κινητό της χρονιάς

στα <200€ κατηγορία......

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

69% μπαταρία

 

Ηδη 3ωρες & 20' SOT.ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΙΕΙΤΟ ΑΙΜΑ...

 

NFC ALPHA BANK και Τράπεζα Πειραιώς σουπερ κομπλέ.

 

Είδα και το Google/android pay.

 

GPS θα δω αύριο

Σήμα 4g, wifi κομπλέ

 

Camera αξιοπρεπής

 

Easy handling στο χέρι, σαν 5.5...

 

Απλά είναι βαρυ

 

Τι να πω....

 

Αν το προσεξει η Οukitel με updates στα security patches, και αντέξει στο χρόνο το hardware, μιλάμε θα βγει το κινητό της χρονιάς

στα <200€ κατηγορία......

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

5+ ώρες οθόνη στο 49%

Με την πρώτη φόρτιση.....

 

Συγκίνηση....

 

 

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

... και στις πρώτες χρήσεις τους πίνουμε το αίμα πάντα, σκάλισμα ρυθμίσεων, εγκατάσταση - απεγκατάσταση εφαρμογών και όλα τα σχετικά!

Μια χαρά...!

Link to comment
Share on other sites

... και στις πρώτες χρήσεις τους πίνουμε το αίμα πάντα, σκάλισμα ρυθμίσεων, εγκατάσταση - απεγκατάσταση εφαρμογών και όλα τα σχετικά!

Μια χαρά...!

Είναι τίμιο τηλέφωνο

Εργαλείο για τον επαγγελματία

Μόνο μείον το.βαρος(δε με.νοιαζει)

Και έλλειψη υπέρυθρης θύρας....(λεμέ τώρα)

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είναι τίμιο τηλέφωνο

Εργαλείο για τον επαγγελματία

Μόνο μείον το.βαρος(δε με.νοιαζει)

Και έλλειψη υπέρυθρης θύρας....(λεμέ τώρα)

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

GPS πολύ γρήγορο λοκαρισμα, ακριβεστατο

Καλό για πλοήγηση, αλλά ελάχιστα αργό στη διόρθωση , αν πάρεις άλλη διαδρομή από αυτή που σου προτείνει το πρόγραμμα πλοήγησης....

7/10

 

Μπαταρία 15/10

Ταχύτητα 7/10

Γρήγορο, αλλά σε σχέση με ένα 6/64 LeEco με Snap 820 , είναι πιο αργό...

ΛογικοΡ23 έχει

Ποιότητα κλήσης ΑΡΙΣΤΗ

4G σε ορεινό χωριό(!) Κοσμοτε Καμπάνα(!!!)

 

Φωτογραφία με open camera καλή, όχι κάτι τρομερό

Οθόνη/τouch screen oxi και τόσο ευαίσθητη....

Είναι ακριβής αλλά θέλειια.πιεσουλα.παραπανω.

 

NFC ΤΟΥΜΠΑΝΟ...

 

ΜΕΓΕΘΟς ΦΟΒΕΡΟ, ΣΑΝ 5.5-5.7

Έχω και ένα Asus 6inch και είναι μικρότερο

Για τα 175€ που το πήρα είναι VFM, .... εργαλείο για σκληρά εργαζόμενο επαγγελματία

 

Για παιχνίδια δεν ξέρω αλλά δε νομίζω.....

 

Το ηχείο δυνατό, αλλά όχι με.τοσο καλή διαστρωμάτωση στα χαμηλά επίπεδα ήχου , γτ παραμένει το ηχείο σχετικά δυνατό ακόμα και σε ένταση 1/10....

 

Οθόνη ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ.ΣΕ Ισχυρό ΦΩς

 

ΗΧΟς ΑΠΟ ΤΗ ΘΎΡΑ ΚΟΜΠΛΕ, ΑΡΙΣΤΟς

ΑΝΟΙΚΤΗ ΑΚΡΟΑΣΗ ΕΠΙΣΗς

 

ΣΕΛΦΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕς: ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕς, ΛΙΓΟ "ΑΣΠΡΙΔΕΡΕς", Αλλά( ΕΧΕΙ Αριστο ΣΕΛΦΟΦΛΑς)....

 

. Βρήκα και καλώδια Type C συμβατά με μακρύ ρύγχος που κουμπωνουν στο Κ6 μια χαρά

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...