Jump to content

Oukitel K6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κ6 ίσως να μην είναι τόσο μεγαλο αλλά είναι χοντρό. Λαβέ το υπόψιν. Για κάμερα δεν θα σου πω γιατί είμαι άσχετος αλλά αυτό που σίγουρα θα σου αρέσει περισσότερο είναι η οθόνη και ενδεχομένως το software, ακόμα κι αν φεύγεις απο ενα επίσης καλό software.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 240
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν εχεις δουλεψει xiaomi για να εχεις μετρο συγκρισης,να μου πεις οσον αφορα τις καμερες,π.χ εγω ειχα redmi note 4,redmi pro,εχω παρει στο γιο μου MI A1 και τωρα εχω εγω MI MAX 2 και θα ηθελα μια αλλαγη προς την εταιρια αυτη να δοκιμασω μιας και το max 2 αριστο αλλα τεραστιο και ακομα δεν μπορω να το συνηθισω κακα τα ψεματα,το βαρος δεν με πειραζει καθολου,οσο το μεγεθος,αλλα δεν θα μπορουσα να παω τωρα πια και σε 5,5,γι'αυτο το κοιταζω και η τιμη δεν το συζηταμε,οσο για μπαταρια,επισης ειμαι μαθημενος με το τερατωδες max2 και αυτος φυσικα ενας λογος,αν εχεις να μου πεις για τις καμερες θα με βοηθουσες,ευχαριστω
Πάρτο το Κ6

NFC δουλεύει κανονικά

Σούπερ winbank, alpha bank,

 

μεγεθος σαν 5.5-5.7....

 

Αυτονομία να κλαις.....

 

Χαλαρή χρήση 4 μέρες....

 

Σκληρότατη 1.5-2....

 

Κανονική 2-2.5.......

 

,GPS Eπαρκες....

Design τούμπανο

Κάμερα επαρκής

 

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να παραγγειλω data cable μακρυ και θυμήθηκαν οτι είχα διαβάσει κάπου οτι τα ουκιτελ θέλουν πιο μεγαλο βύσμα στο κινητό. Ισχυει και στο Κ6; Πρεπει να παραγγειλω γιατί δεν την παλευω με αυτό το κοντο της συσκευασίας.

Edit: τώρα το ειδα, στην 2η σελίδα το έχει γράψει ο Κέλτης. Παιζει στο aliexpress κατι να μας ταιριάζει σε 2 μετρα;

Edited by kormoranos1989
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να παραγγειλω data cable μακρυ και θυμήθηκαν οτι είχα διαβάσει κάπου οτι τα ουκιτελ θέλουν πιο μεγαλο βύσμα στο κινητό. Ισχυει και στο Κ6; Πρεπει να παραγγειλω γιατί δεν την παλευω με αυτό το κοντο της συσκευασίας.

Edit: τώρα το ειδα, στην 2η σελίδα το έχει γράψει ο Κέλτης. Παιζει στο aliexpress κατι να μας ταιριάζει σε 2 μετρα;

 

Ισχύει....

 

Καλύτερα να απευθυνθείς στην τοπική αγορά ώστε να βεβαιωθείς με δοκιμή πριν το αγοράσεις.

Ή στο προϊόν που θα δεις στο WEB, να αναφέρεται συμβατότητα με OUKITEL.

 

Εγώ στάθηκα τυχερός με ανταπτοράκια που είχα από πριν παραγγείλει, παρέλαβα πρόσφατα και μέχρι στιγμής, φαίνεται ότι κάνουν τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Και να πληρωσω 3 φορες το κοστος; Καλυτερα να παραγγειλω 5 διαφορετικά και οτι δεν μου κανει να το μοιρασω σε γνωστούς και φιλους. Με ανταπτορακια δεν θέλω να μπλεξω. Ηδη με κουράζει το θέμα ακουστικά. Περιμένω BT κι απ αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Και να πληρωσω 3 φορες το κοστος; Καλυτερα να παραγγειλω 5 διαφορετικά και οτι δεν μου κανει να το μοιρασω σε γνωστούς και φιλους. Με ανταπτορακια δεν θέλω να μπλεξω. Ηδη με κουράζει το θέμα ακουστικά. Περιμένω BT κι απ αυτά.

 

 

 

Βρήκα

10 ανταπτορακια και καλωδιακια....

 

Και....λίμα....για τα κοντά ανταπτορακια....

 

Το Ali express έχει καλώδια για το Κ6 ειδικώς.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο817d58fdd74d4546a45154ccd6712a79.jpg

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αυτό

Συμβατό με.το Κ6150711858036e9a8c27fef0a0a0c4e4d.jpg

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

1 μέτρο είναι και του κουτιού του όμως... Παρηγγειλα ενα 2μετρο. Αν ταιριάζει θα ενημερωσω.
Ποιον;

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Με κάτι παλιότερα Ulephone (το Be Pro, νομίζω) που είχαν το ίδιο θέμα με την υποδοχή του (micro) USB, και ήταν και δύσκολο να βρεις "μακρύ" βύσμα (πέρα από αυτό της αρχικής συσκευασίας), ο κόσμος καθόταν και... φρέζαρε (ελαφρά) το πλαστικο γύρω από την υποδοχή του USB στο τηλέφωνο, για να έχει χώρο να "κάτσει" ένα συμβατικό βύσμα(!) :)

 

Κρίνοντας από το ότι και το K3 που έχω δει έχει την ίδια... "βυθισμένη" υποδοχή και θέλει μακρύτερο του κανονικού βύσμα, μάλλον πρέπει να είναι έτσι όλα τα Oukitel (ενώ στα νέωτερα Ulephone μάλλον το διόρθωσαν, αν κρίνω από κάτι Power και Paris που έχουν φίλοι).

Link to comment
Share on other sites

Με κάτι παλιότερα Ulephone (το Be Pro, νομίζω) που είχαν το ίδιο θέμα με την υποδοχή του (micro) USB, και ήταν και δύσκολο να βρεις "μακρύ" βύσμα (πέρα από αυτό της αρχικής συσκευασίας), ο κόσμος καθόταν και... φρέζαρε (ελαφρά) το πλαστικο γύρω από την υποδοχή του USB στο τηλέφωνο, για να έχει χώρο να "κάτσει" ένα συμβατικό βύσμα(!) :)

 

Κρίνοντας από το ότι και το K3 που έχω δει έχει την ίδια... "βυθισμένη" υποδοχή και θέλει μακρύτερο του κανονικού βύσμα, μάλλον πρέπει να είναι έτσι όλα τα Oukitel (ενώ στα νέωτερα Ulephone μάλλον το διόρθωσαν, αν κρίνω από κάτι Power και Paris που έχουν φίλοι).

 

Έριξα φρεζάρισμα σε 4 παλιά ανταπτορiα, με...λίμα....

3 Δουλευουν!

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έριξα φρεζάρισμα σε 4 παλιά ανταπτορα, με...λίμα....

3 Δουλευουν!

Καλό...! Οι άλλοι φρεζάρανε... το τηλέφωνο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό...! Οι άλλοι φρεζάρανε... το τηλέφωνο!!
....

 

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παιδιά είχα παραγγείλει δύο type C to usb πριν έρθει το τηλέφωνο και ήταν κοντά τα βύσματα ,και τα τροχισα λίγο και δουλεύουν μια χαρά...σημασία έχει ότι το τηλέφωνο τα σπάει...η μόνη παρατήρηση που έχω να κάνω είναι ότι δύο φορές έχασα το ακουστικό.... δηλαδή από την αρχή της συνομιλίας δεν άκουγα τον συνομιλητή...δεν έχω εντοπίσει ακόμα το πώς και γιατί...το έχει πάθει άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παιδιά είχα παραγγείλει δύο type C to usb πριν έρθει το τηλέφωνο και ήταν κοντά τα βύσματα ,και τα τροχισα λίγο και δουλεύουν μια χαρά...σημασία έχει ότι το τηλέφωνο τα σπάει...η μόνη παρατήρηση που έχω να κάνω είναι ότι δύο φορές έχασα το ακουστικό.... δηλαδή από την αρχή της συνομιλίας δεν άκουγα τον συνομιλητή...δεν έχω εντοπίσει ακόμα το πώς και γιατί...το έχει πάθει άλλος?
Δίκτυο είναι

Τι εταιρεια;

Είσαι με 4G?

 

To K6/_

Προβλέπεται να αφήσει εποχή

Είναι τίμιο και future proof

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα δικτυου (wind ειμαι) ...γιατί μόνο όταν έκανα επανεκκίνηση έλυσα το προβλημα... ενδεχομένως να φταίει το call recorder app που έχω βάλει...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα δικτυου (wind ειμαι) ...γιατί μόνο όταν έκανα επανεκκίνηση έλυσα το προβλημα... ενδεχομένως να φταίει το call recorder app που έχω βάλει...
Ε πες το ντε.....

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πάρτο το Κ6

NFC δουλεύει κανονικά

Σούπερ winbank, alpha bank,

 

μεγεθος σαν 5.5-5.7....

 

Αυτονομία να κλαις.....

 

Χαλαρή χρήση 4 μέρες....

 

Σκληρότατη 1.5-2....

 

Κανονική 2-2.5.......

 

,GPS Eπαρκες....

Design τούμπανο

Κάμερα επαρκής

 

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε celtic σε ευχαριστώ για την απάντηση,τελικά την πήρα την απόφαση και έβαλα παραγγελία από Banggood με priority εννοείται,πιστεύω να μην πέσω πάνω στην κινεζική πρωτοχρονιά τους και φάω καμία φρίκη καθυστερισης.Τωρα όσο για Ouki,έχω δει τοοοοσα βιντεάκια,έχω ακούσει τις απόψεις κι από σας,πιστεύω να ικανοποιηθω,στα χρήματα πάντα που διαθετουμε,μην είμαστε παραλογοιΟταν έρθει με το καλό,θα γράψω κι εγώ εντυπώσεις και αποριες
Link to comment
Share on other sites

Φίλε celtic σε ευχαριστώ για την απάντηση,τελικά την πήρα την απόφαση και έβαλα παραγγελία από Banggood με priority εννοείται,πιστεύω να μην πέσω πάνω στην κινεζική πρωτοχρονιά τους και φάω καμία φρίκη καθυστερισης.Τωρα όσο για Ouki,έχω δει τοοοοσα βιντεάκια,έχω ακούσει τις απόψεις κι από σας,πιστεύω να ικανοποιηθω,στα χρήματα πάντα που διαθετουμε,μην είμαστε παραλογοιΟταν έρθει με το καλό,θα γράψω κι εγώ εντυπώσεις και αποριες
Κοίτα

Έχω αλλάξει 60 κινητά σε 4 χρονια.....

Σχεδόν κάθε μάρκα την έχω αγοράσει

Το Κ6 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κορυφή πουθενά

ΑΛΛΑ έχει 3-4 χαρακτηριστικά κορυφαία, ήτοι:

Αυτονομία(συγκινητική) ,με εξαίρετο σχέδιο, NFC(Mε τα αντίστοιχα apps), και μέγεθος, σαν 5.7 ενώ έχει 6αρα οθόνη που μαρςσει

Στα λοιπα είναι επίσης ΕΠΑΡΚΕΣ, ΑΛΛΑ όταν δώσεις, όπως εγώ ,165€.......δεν έχεις παράπονα

 

Μόνο ερώτημα ή αξιοπιστία του hardware στο χρόνο και οι ενημερώσεις ασφαλείας....

Μειονεκτήματα το βάρος(αν σε ενοχλεί)

και αν θες η ακουστική στο ηχείο- είναι πολυ δυνατή ακομα και σε ελάχιστοτατη ένταση.....

Άλλωστε για 1.5 έτη θα.μεινει στην κατοχή μου, το πολύ.....

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

και αν θες η ακουστική στο ηχείο- είναι πολυ δυνατή ακομα και σε ελάχιστοτατη ένταση....

 

 

Αυτή την βαθμονόμηση νομίζω ότι μπορείς να την διορθώσεις με το mtk engineer mode...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα

Έχω αλλάξει 60 κινητά σε 4 χρονια.....

Σχεδόν κάθε μάρκα την έχω αγοράσει

Το Κ6 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κορυφή πουθενά

ΑΛΛΑ έχει 3-4 χαρακτηριστικά κορυφαία, ήτοι:

Αυτονομία(συγκινητική) ,με εξαίρετο σχέδιο, NFC(Mε τα αντίστοιχα apps), και μέγεθος, σαν 5.7 ενώ έχει 6αρα οθόνη που μαρςσει

Στα λοιπα είναι επίσης ΕΠΑΡΚΕΣ, ΑΛΛΑ όταν δώσεις, όπως εγώ ,165€.......δεν έχεις παράπονα

 

Μόνο ερώτημα ή αξιοπιστία του hardware στο χρόνο και οι ενημερώσεις ασφαλείας....

Μειονεκτήματα το βάρος(αν σε ενοχλεί)

και αν θες η ακουστική στο ηχείο- είναι πολυ δυνατή ακομα και σε ελάχιστοτατη ένταση.....

Άλλωστε για 1.5 έτη θα.μεινει στην κατοχή μου, το πολύ.....

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είσαι πολύ σωστός και αντικειμενικος.Κι εγώ εχω περασει από πολλά,μην αναφέρομαι τώρα,και σε πολύ ανώτερα από αυτό,αλλά δεν ξέρω ρε φίλε όσο το βλέπω μου κάνει <<κλικ>>,να το περασω,που λένε.Για το βάρος όχι μόνο δε με πειραζει,με φτιάχνει κιόλας.Αυτο που με ζοριζει είναι το μέγεθος,γι"αυτό και έδωσα και το mi max 2(σημερα το πήρε μια κοπέλα)αφού λέω ρε γ@μωτο την κοπελιά δεν πειραζει το μέγεθος και πειραζει εμένα?:confused::confused:.Anyway,για το θέμα της αποστολης τι λες?θα το στείλουν εγκαίρως με τις γιορτές τους?
Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ σωστός και αντικειμενικος.Κι εγώ εχω περασει από πολλά,μην αναφέρομαι τώρα,και σε πολύ ανώτερα από αυτό,αλλά δεν ξέρω ρε φίλε όσο το βλέπω μου κάνει ,να το περασω,που λένε.Για το βάρος όχι μόνο δε με πειραζει,με φτιάχνει κιόλας.Αυτο που με ζοριζει είναι το μέγεθος,γι"αυτό και έδωσα και το mi max 2(σημερα το πήρε μια κοπέλα)αφού λέω ρε γ@μωτο την κοπελιά δεν πειραζει το μέγεθος και πειραζει εμένα?:confused::confused:.Anyway,για το θέμα της αποστολης τι λες?θα το στείλουν εγκαίρως με τις γιορτές τους?

 

 

Θεωρητικά οι Βanggood δεν κλείνουν

Αλλιώς θα βγάζανε ανακοίνωση

Είδες εσύ τέτοια;

 

Συμπέρασμα θα έλεγα πως αν βγει αξιόπιστο θα αποδειχθεί ΕΡΓΑΛΕΙΟ για χρήση επαγγελματία

Και ξέρω τι λεω

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά οι Βanggood δεν κλείνουν

Αλλιώς θα βγάζανε ανακοίνωση

Είδες εσύ τέτοια;

 

Συμπέρασμα θα έλεγα πως αν βγει αξιόπιστο θα αποδειχθεί ΕΡΓΑΛΕΙΟ για χρήση επαγγελματία

Και ξέρω τι λεω

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είδα ανακοινώσεις τίποτα και ο,τι έχω πάρει από κει,είναι άψογοι.Να σε ρωτήσω,tempered glass και καμιά θήκη σιλικόνης πιο σκούρα θα ήθελα από αυτήν που έχουν μέσα,πιστεύω να την έχουν μέσα ε?γιατί από έρευνα που κάνω ebay δεν βλέπω τίποτα,έχεις κάτι υπόψη σου
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα απογοητευτεις. Είμαι με 12% μπαταρία btw με φόρτιση απο πεμπτη μεσημερι, 4-5 ωρες online gaming(δεν είχε κινηση στη δουλειά) , 4g-wifi μόνιμα ανοιχτό, φωτεινότητα στα 3/4 περιπου, 4-5 ωρες σερφαρισμα με multitasking και καμια ωριτσα youtube. Συγκινητικό όπως λέει και ο Κέλτης.

Τι χρωμα πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...