Jump to content

myphone.gr ask: Root or not to Root;


valadis.k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν από λίγες ημέρες έτυχε να προβώ στην αγορά του Xiaomi Mi A1, κάνοντας έτσι ένα Χριστουγεννιάτικο δώρο στον εαυτό μου. Ήταν το πρώτο ακριβό μου κινητό και αμέσως ήθελα να διαπιστώσω και να εκμεταλλευθώ σπιθαμή προς σπιθαμή το hardware που προσφέρει και ειδικότερα στον τομέα της κάμερας, το HDR+, πόσο μάλλον όταν ο Antretng μου είπε ότι όντως υπάρχει βελτίωση, όταν ενεργοποιηθεί το api της google.

 

Ξεκινώντας λοιπόν το ξεκλείδωμα του bootloader και το rooting της συσκευής, εγκαθιστώντας Magisk και όλα αυτά που είναι απαραίτητα για τα δικαιώματα υπερχρήστη, διαπίστωσα ότι έχασα τα OTA updates (το security patch του Δεκεμβρίου δεν μπορούσε να εγκατασταθεί) αλλά και μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιούσα συχνά και περισσότερο το Netflix. Έτσι λοιπόν η εμπειρία μου αυτή, μου έδωσε το έναυσμα να ρωτήσω την κοινότητα του myphone.gr για το ποια είναι η γνώμη της πάνω στο θέμα του rooting.

 

Κάνετε rooting στις συσκευές σας; Το θεωρείτε απαραίτητο και γενικά αξίζει σε σχέση με αυτά που χάνεις;

 

*Να σημειωθεί, ότι μέχρι το Magisk 14.4 περνούσε το Safetynet, στην 15.1 που είμαι όμως, δεν περνάει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το κινητό μου είναι παλιό... Lg g2... 3μιση ετών... Είμαι ρουτ με custom rom... Εάν είχα καινούργιο δεν ξέρω αν θα έκανα ρουτ... Δε ξέρω πραγματικά...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ποιο παλιά ναι. Root και custom Rom για να δουλέψει η συσκευή αξιοπρεπώς. Τώρα ποιά θεωρώ ότι δεν χρειάζεται. Ειδικά στο mate 9 που έχω τώρα.
pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλορίζικο το σιαόμι σου. Καλώς ήρθες στη κοινότητα σε περίπτωση που είναι η πρώτη σιαόμι σου εμπειρία.

Έχεις Android One συσκευή! Επιπέδου pixel στα updates πάντα μιλώντας, και θες να χάσεις αυτό το συγκριτικό πλεονέκτημα με το ρούτ; Να υποθέσω πως αυτός ήταν και ο βασικός λόγος της αγοράς μιάς Android One συσκευής. Anyway.

Επειδή όμως τη συσκευή σου εσύ τη διαχειρίζεται κατά το δοκούν της κρίσεως σου, προσωπικά σε μια τέτοια συσκευή δεν θα έκανα ρούτ.

Εάν παρ'όλα αυτά, επιμένεις στο ρούτ, τότε σου προτείνω μόνο Magisk. Είναι περίεργο που δεν σου περνά το SafetyNet, καθότι από την έκδοση Kernel 3 και πάνω, πρέπει κανονικά να περνά το τέστ.

Κάνε μία δοκιμή με παλαιότερη version του Magisk. Είσαι με beta? Δοκίμασε παλαιότερη έκδοση, και στις ρυθμίσεις εντός της εφαρμογής, ρύθμισε το κατάλληλα ώστε να σου περνά το τεστ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ποτέ root και δεν θα το ήθελα. Κάτοχος Xiaomi Redmi 4X.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν ξέρω αν αξίζει να έχεις android χωρίς root. Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος ο λόγος που κάνω root είναι:

titanium backup

adaway.

Χωρίς αυτές τις εφαρμογές έχεις τελείως διαφορετική εμπειρία χρήσης. Στο xiaomi που είχα εγώ υπήρχε τρόπος να κάνεις root χωρίς να χάσεις τις αναβαθμίσεις. Αν ψαχτεις λίγο θα βρεις άκρη.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι παλιό το κινητό,100% ναι . Έχω motorola moto E 1st gen. του 2014.Ηταν με android 4.4,πέρνει ΟΤΑ την 5.0 που κυριολεκτικά κατεστρεψε το τηλέφωνο ,αφού γέμισε όλος ο αποθηκευτικός χώρος μονο με το λειτουργικό!

Root σε Cm13( android 6.0).αποτέλεσμα το κινητό ξανά γεννήθηκε. Και χώρος και ταχύτητα. Τώρα έχω περάσει την lineage 14.1(android 7.1.2) με ασφάλεια google Δεκεμβριο 2017. Είναι έτοιμη και η 8.ο εκδοση(oreo) με λιγα προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Android χωρις ροοτ, αν εισαι πραγματικά απαιτητικος χρηστης ισον μπριζόλα χωρις αλατι και μπαχαρικα..

Τα τελευταία 8 κινητά ροουτ. Το αργότερο που άντεξα, 3 ωρες. Και συνήθως σαμσουνγκ που χανεις την εγγυηση.

Λογοι:

-Debloating

-Utube χωρις διαφημίσεις και με background playback.

-Για να πω την αλήθεια και μερικες εφαρμογές σπασμενες που δεν γίνεται χωρις ροοτ.

Καλυτερη αυτονομία και smoothness

-Δυνατότητα να αλλαζω τραγουδια επομενο- προηγούμενο κρατώντας πατημένα τα πλήκτρα volume για 1 δευτερόλεπτο (κατι απαραιτητο δεδομενου ότι τρεχω 10-20 χιλ συχνα)

-Αφαίρεση διαφημίσεων χωρις να βαδαινει η συσκευή. Οποιοδήποτε τρόπος χωρίς ροοτ, χαλαει επιδόσεις και μπαταρία.

-Αλλαγες σε εμφάνιση εφαρμογών και λειτουργικου, πχ substratum και αντίστοιχα θεματα.

-Titanium για ευκολα backup, format και επαναφορα πανευκολα.

-Ενα σωρο βελτιστοποίησεις εφαρμογών και λειτουργικου που θελει πολλες σελιδες.

-xposed ή/και custom rom

 

Παντως:

Ενα 80% απο τα παραπάνω μπορουν να γινουν (τουλάχιστον σε σαμσουνγκ συσκευες) πλέον και χωρίς ροοτ.

Πχ υπάρχει μεθοδος ακομα και debloating χωρις ροοτ με σύνδεση σε pc και καταλληλα εργαλεια.

Αλλά σε καμια περίπτωση με την ευκολία που τα κανεις με ροοτ και με τη βελτιστοποίηση σε smothness και βελτιωση αυτονομιας.

 

Επισης σε καμια περίπτωση δεν ειναι για το μέσο χρηστη. Στις περισσότερες περιπτώσεις θα καταληξουν με μια χειρότερη συσκευή.

Συν αυτα που κανει ειδικα η σαμσουνγκ που αν ρουταρεις πλέον περα απο χασιμο εγγυησης δεν δουλευουν διαφορά χρησιμα, private folder, ανεπαφες πληρωμές κλπ..

 

Το καλυτερο απο ολα, μετα 2 χρονια ή κάπου εκει οταν ετσι και αλλιως δεν έχεις εγγύηση και η συσκευή δεν υποστηρίζεται πλέον ΚΑΙ σερνεται, βρισκεις κάποιον που πραγματικά να ξερει να σου βαλει μια ρουταρισμενη custom lite rom, και θα ανακαλυψεις οτι εχεις αλλη συσκευη που πεταει ακομα.. (για οσες συσκευές εχουν καλες custom lite, λιγες ναυαρχιδες συνηθως σαμσουνγκ).

Νομιζω τα καλυψα ολα..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Εχω Galaxy S8.

Τα δυο πρωτα χρονια δε θα κανω για να μη χασω εγγυηση κ αναβαθμισεις.

Μετα, πρωτα ο θεος, σιγουρα root κ custom rom εφοσον δε θα εχω ουτος η αλλος τα παραπανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περα απο παλιο vs καινουργιο εγω θα κανω δυο ερωτησεις:

1) Πριν κανεις root γνωριζεις ακριβως τι σημαινει και τι αλλαζει?

2) Εχεις αντιληφθει τις πιθανες συνεπειες στον τομεα της ασφαλειας του λειτουργικου?

 

Αν μπορεις να πεις ξεκαθαρα ΝΑΙ και στις δυο ερωτησεις τοτε μπορεις να παρεις αυτο που λεμε informed decision, σε καθε αλλη περιπτωση πρεπει να κατανοησεις τα βασικα ενος *nix συστηματος πριν ασχοληθεις με root

 

Θερμες ευχες για καλη χρονια σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Root μόνο και μόνο για το adaway. Tα ota updates δεν τα χρειάζεσαι, με nexus τα πέρναγα κάθε μήνα μέσω twrp.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντα ήμουν φανατικός του root. Απλά παίρνοντας ένα S7, και αρχικά θέλοντας να μην χάσω την εγγύηση το έχω εδώ και περίπου ένα εξάμηνο χωρίς root. Το βασικότατο για μένα ήταν πάντα οι διαφημήσεις που ευτυχώς χωρίς root με Adhell φεύγουν σε αυτό το κινητό. Καταφέροντας αυτό, μετά από 6 μήνες καταλαβαίνω ότι δεν πολυχρειάζομαι άλλα apps τελικά που να ζητάνε root, ενώ παλιότερα τα έλιωνα. Εννοείται πως συμβιβάζεσαι με κάποια πράγματα αλλά νομίζω πως αρκετή λειτουργικότητα κρύβεται/συμπληρώνεται πλέον στις καινούριες εκδόσεις των λειτουργικών. Χώρια που αυξάνουν πλέον οι εφαρμογές που δεν τρέχουν με root, και όσο και να βρίζεις δεν διορθώνεται εύκολα κάτι τέτοιο.

Άρα προσωπικά παλιά δεν ζούσα χωρίς root και σήμερα έχω φτάσει στο σημείο να μην με προβληματίζει καθόλου..

Link to comment
Share on other sites

Με Redmi Note 4 ρουτ για δυο βασικούς λόγους: τις κ@λοδιαφημίσεις και την ενεργοποίηση API2 για την Google Camera. Δεν παρατήρησα διαφορές καθώς αντί για Magisk έβαλα Red Wolf Recovery που είναι ειδκά γι αυτή τη συσκευή και με μια απλή ρύθμιση παίρνω OTA updates. Μετράει πολύ το τι υποστήριξη θα παρέχεται από τους devs για την εκάστοτε συσκευή.

 

ΥΓ. Αυτό που βλέπετε ταινίες και σειρές από το κινητό είναι πολύ too much για μένα. Δηλαδή έτσι βλέπετε τώρα πχ το Blade Runner 2049;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ρουτ μεχρι προσφατα καθοτι εφερνα παντοτε και χρησιμοποιουσα κινεζοκινητα με πολυ μεγαλη ικανοποιηση γενικοτερα.

Ελαχιστα προβληματα και συνολικα ειμαι σιγουρα κερδισμενος.

Ωστοσο τα τελευταια χρονια εχουν αλλαξει οι εποχες, ουτε το ρουτ ειναι ιδιαιτερα ευκολο με μια σειρα αντιμετρα των εταιριων οπως το Knox,

τα λειτουργικα ειναι καπως καλυτερα 'η εστω πιο δυνατα τα τσιπακια και δεν βλεπω ουσιαστικο λαγκινγκ.

Παντως ο πιο σημαντικος λογος που με αποτρεπει απο το ρουτ και το καστομ ρομ ειναι οτι μια σειρα απο εφαρμογες δεν παιζουν με ρουταρισμενα κινητα και συζηταμε τωρα για σημαντικες εφαρμογες για τη καθημερινη μου διαβιωση οπως εφαρμογες τραπεζων(για να μη πω πιο χαζοαπς οπως το snapchat)

 

Γενικα παντως το ρουτ/καστομ ρομ ειχε τα θετικα του αλλα εχουν ξευτισει αρκετα πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Παντα root γιατι η συσκευη ειναι δικη μου. Οπως δε θα ειχα ποτε μου υπολογιστη χωρις Admin δικαιωματα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Root για πάντα και δαγκωτό. Όλες μου οι συσκευές ήταν ανέκαθεν rootαρισμένες. Ξεκίνησα με Galaxy S2, μετά Galaxy Note 3 και πριν λίγες μέρες OnePlus 5T. Πάντα όταν παίρνω νέο κινητό το ανοίγω την πρώτη φορά για να δω ότι δουλεύει και μετά το κλείνω και το κάνω root. Block στις διαφημίσεις του Android που δεν τις αντέχω και backup με Titanium.

 

To ότι δεν σου κάνει ΟΤΑ updates μετά το root είναι πολύ περίεργο. Δοκίμασες με το MagiskHide na τσεκάρεις το app που σου κάνει το ΟΤΑ του κινητού όπως και το google play store? Κάτι έχεις πειράξει και δεν περνάει το SafetNet check. Στη θέση σου θα δοκίμαζα μέσω twrp dirty flash τη ROM του κινητού για να πάνε όλα τα system settings στο default χωρίς να χάσεις data και να περάσεις πάλι το Magisk.

 

Διάβασε τα παρακάτω links, πιστεύω θα τα βρείς χρήσιμα. Και κάνε και ένα search στο XDA

 

https://android.gadgethacks.com/how-to/magisk-101-switch-from-supersu-magisk-pass-safetynet-0177578/

 

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/guide-install-magisk-root-xposed-t3701009

 

https://www.thecustomdroid.com/install-xiaomi-mi-a1-december-update/

 

Edited by panoramixxx
Link to comment
Share on other sites

Και σε άλλα νέα, βλέπω αναφορές στο Facebook πως το ξεκλείδωμα του bootloader στα Xiaomi αυξήθηκε από τις 72 ώρες (τρεις μέρες) στις 360 ώρες (15 μέρες). Ελέγχεται και επιβεβαιώνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλορίζικο το σιαόμι σου. Καλώς ήρθες στη κοινότητα σε περίπτωση που είναι η πρώτη σιαόμι σου εμπειρία.

Έχεις Android One συσκευή! Επιπέδου pixel στα updates πάντα μιλώντας, και θες να χάσεις αυτό το συγκριτικό πλεονέκτημα με το ρούτ; Να υποθέσω πως αυτός ήταν και ο βασικός λόγος της αγοράς μιάς Android One συσκευής. Anyway.

Επειδή όμως τη συσκευή σου εσύ τη διαχειρίζεται κατά το δοκούν της κρίσεως σου, προσωπικά σε μια τέτοια συσκευή δεν θα έκανα ρούτ.

Εάν παρ'όλα αυτά, επιμένεις στο ρούτ, τότε σου προτείνω μόνο Magisk. Είναι περίεργο που δεν σου περνά το SafetyNet, καθότι από την έκδοση Kernel 3 και πάνω, πρέπει κανονικά να περνά το τέστ.

Κάνε μία δοκιμή με παλαιότερη version του Magisk. Είσαι με beta? Δοκίμασε παλαιότερη έκδοση, και στις ρυθμίσεις εντός της εφαρμογής, ρύθμισε το κατάλληλα ώστε να σου περνά το τεστ.

 

σε ευχαριστώ. Είχα την 14.4 και τα περνούσε άνετα. Μετά έβγαζε ειδοποιηση για αναβάθμιση συνεχώς και έτσι το αναβάθμισα (με ειχε τρελανει) στην 15.1, κυκλοφορησε χθες. Τώρα δεν περνάει δυστυχώς αλλά θέλει λίγο ψάξιμο, αν και ο χρόνος είναι περιορισμένος.

 

ΥΓ. Αυτό που βλέπετε ταινίες και σειρές από το κινητό είναι πολύ too much για μένα. Δηλαδή έτσι βλέπετε τώρα πχ το Blade Runner 2049;

 

Είναι ανάλογα και τι βλέπεις. Shooter, Designated Survivor τα έβγαλα άνετα.

 

Root για πάντα και δαγκωτό. Όλες μου οι συσκευές ήταν ανέκαθεν rootαρισμένες. Ξεκίνησα με Galaxy S2, μετά Galaxy Note 3 και πριν λίγες μέρες OnePlus 5T. Πάντα όταν παίρνω νέο κινητό το ανοίγω την πρώτη φορά για να δω ότι δουλεύει και μετά το κλείνω και το κάνω root. Block στις διαφημίσεις του Android που δεν τις αντέχω και backup με Titanium.

 

To ότι δεν σου κάνει ΟΤΑ updates μετά το root είναι πολύ περίεργο. Δοκίμασες με το MagiskHide na τσεκάρεις το app που σου κάνει το ΟΤΑ του κινητού όπως και το google play store? Κάτι έχεις πειράξει και δεν περνάει το SafetNet check. Στη θέση σου θα δοκίμαζα μέσω twrp dirty flash τη ROM του κινητού για να πάνε όλα τα system settings στο default χωρίς να χάσεις data και να περάσεις πάλι το Magisk.

 

Διάβασε τα παρακάτω links, πιστεύω θα τα βρείς χρήσιμα. Και κάνε και ένα search στο XDA

 

https://android.gadgethacks.com/how-to/magisk-101-switch-from-supersu-magisk-pass-safetynet-0177578/

 

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/guide-install-magisk-root-xposed-t3701009

 

https://www.thecustomdroid.com/install-xiaomi-mi-a1-december-update/

 

 

thnks man. Έχω εγκαταστήσει και xposed framework παρεμπιπτόντως.

Edited by valadis.k
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα Nexus και Pixel παντα μου αρεσε να ξεκλειδωνω bootloader και να κανω root,στο Samsung S8 ενας λογος ηταν επειδη φλασαρα την oreo beta αλλα τωρα στο Mate 10 pro που εχω δεν υπαρχει λογος,ο μονος λογος να ξεκλειδωσεις τον booloader ειναι λογω του project treble μιας και η συγκεκριμενη συσκευη το υποστηριζει,την περασα την AOSP αλλα δυστυχως η διαφορα στην καμερα ειναι τεραστια οποτε ξαναγυρισα σε EMUI και ξανα κλειδωσα τον bootloader.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντα ήμουν φανατικός του root. Απλά παίρνοντας ένα S7, και αρχικά θέλοντας να μην χάσω την εγγύηση το έχω εδώ και περίπου ένα εξάμηνο χωρίς root. Το βασικότατο για μένα ήταν πάντα οι διαφημήσεις που ευτυχώς χωρίς root με Adhell φεύγουν σε αυτό το κινητό. Καταφέροντας αυτό, μετά από 6 μήνες καταλαβαίνω ότι δεν πολυχρειάζομαι άλλα apps τελικά που να ζητάνε root, ενώ παλιότερα τα έλιωνα. Εννοείται πως συμβιβάζεσαι με κάποια πράγματα αλλά νομίζω πως αρκετή λειτουργικότητα κρύβεται/συμπληρώνεται πλέον στις καινούριες εκδόσεις των λειτουργικών. Χώρια που αυξάνουν πλέον οι εφαρμογές που δεν τρέχουν με root, και όσο και να βρίζεις δεν διορθώνεται εύκολα κάτι τέτοιο.

Άρα προσωπικά παλιά δεν ζούσα χωρίς root και σήμερα έχω φτάσει στο σημείο να μην με προβληματίζει καθόλου..

 

Ακριβώς τα ίδια και εγώ, το G6 είναι το πρώτο κινητό μου που δεν ρούταρα και-μάλλον-δεν θα ρουτάρω.

Από τους βασικούς λόγους που έκανα root μέχρι τώρα-κυριότατα στα samsung μου- ήταν για να αλλάξω το default theme και γενικότερα την αισθητική της Samsung. O άλλος σπουδαίος λόγος ήταν το Viper4Αndroid. Με το G6 έχω πλέον ενσωματωμένη theme engine για αλλαγή θέματος, περιττεύει να πω αν χρειάζομαι πλέον το V4A με την ηχητική απόδοση του G6.

Ένας άλλος λόγος που με απέτρεψε από το rooting ήταν η συμπεριφορά των τραπεζών στις rooted συσκευές, δεν επιτρέπουν την χρήση του fingerprint scanner των rooted συσκευών. Τα έβαλα κάτω, τα μέτρησα και είδα ότι χρειάζομαι αυτό το χαρακτηριστικό πιο πολύ από το root.

Ποτέ δεν μπήκα στη διαδικασία να ψαχτώ με εφαρμογές που κρύβουν το root.

Αν μου λείπει κάτι; Ναι, το titanium. To adaway όχι ιδιαίτερα, υπάρχουν υποκατάστατα και σε unrooted συσκευές. Επίσης μου λείπει το xposed, αλλά τελευταία δεν μου ήταν τόσο απαραίτητο όσο παλιότερα. Γενικά μου λείπουν κάποιες λεπτομέρειες εδώ και εκεί, αλλά το G6 γενικά είναι τόσο καλό, που με κάνει να παραβλέπω αυτές τις μικρές ελλείψεις.

Link to comment
Share on other sites

Root και custom rom μετα το περας των 2 χρονων της εγγυησης και εγω

 

Ξανανιωνει το κινητο και του δινει και καποιες νεες δυνατοτητες

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα κι εγώ έκανα αμέσως root κάθε νέα μου συσκευή, κυρίως για το titanium backup και για το μπλοκάρισμα διαφημίσεων. Ώσπου έκατσα και σκέφτηκα πόσες εφαρμογές χρησιμοποιώ που έχουν διαφημίσεις; Γιατί να μην αγοράσω τις επί πληρωμή εκδόσεις που δεν έχουν διαφημίσεις και να βοηθήσω και τον developer; Αξίζει για λίγα ευρώ που θα τα δώσω μία φορά, να πρέπει να έχω μόνιμα μία συσκευή χωρίς εγγύηση;

Επίσης σε ότι αφορά το backup, πλέον οι περισσότερες εφαρμογές που χρησιμοποιώ έχουν επιλογή για backup και restore, οπότε από ένα σημείο και μετά το titanium μου ήταν άχρηστο.

Σίγουρα υπάρχουν εφαρμογές που τρέχουν μόνο με root, όπως είναι πχ η ηχογράφηση κλήσεων σε nexus, pixel συσκευές. Προτιμώ να πάρω κάποιο άλλο τηλέφωνο λοιπόν που να υποστηρίζει τη συγκεκριμένη λειτουργία χωρίς να χρειάζεται root

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχεις κάνει install Systemless xposed για να περνάς το SafetyNet check. Αν όμως εγκατέστησες και modules εκεί δεν περνάς το SafetyNet check γιατί τα modules δεν είναι systemless.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστώ. Είχα την 14.4 και τα περνούσε άνετα. Μετά έβγαζε ειδοποιηση για αναβάθμιση συνεχώς και έτσι το αναβάθμισα (με ειχε τρελανει) στην 15.1, κυκλοφορησε χθες. Τώρα δεν περνάει δυστυχώς αλλά θέλει λίγο ψάξιμο, αν και ο χρόνος είναι περιορισμένος.

 

 

 

Είναι ανάλογα και τι βλέπεις. Shooter, Designated Survivor τα έβγαλα άνετα.

 

 

 

thnks man. Έχω εγκαταστήσει και xposed framework παρεμπιπτόντως.

 

Ελπίζω να έχεις κάνει install Systemless xposed για να περνάς το SafetyNet check. Αν όμως εγκατέστησες και modules εκεί δεν περνάς το SafetyNet check γιατί τα modules δεν είναι systemless.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...