Jump to content

SOS-Dialers


saritav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

geia sas paidia!

proti fora grafo se ayto to meros tou forum.tha ithela na sas rotiso ti ginetai me tous dialers.pos mporo na tous antimetopiso?mou irthe o ote 700 euro gia kliseis sta nisia tou ag thoma....

 

perimeno me agonia tis apantiseis sas!

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia!

proti fora grafo se ayto to meros tou forum.tha ithela na sas rotiso ti ginetai me tous dialers.pos mporo na tous antimetopiso?mou irthe o ote 700 euro gia kliseis sta nisia tou ag thoma....

 

perimeno me agonia tis apantiseis sas!

 

Να χρησιμοποιείς firefox

Να χρησιμοποιείς καθαριστικά προγράμματα όπως το Αd-Aware

Να έχεις ενεργοποιημένο κάποιο firewall και ενημερωμένο το Antivirus

Να χρησιμοποιείς Service PAck 2 (για να αποτρέψεις κάποια ανεπιθύμητη εγκατάσταση προγράμματος)

Να προσέχεις σε τι παράθυρα κάνει "accept"

Να ενεργοποιήσεις την φραγή υπεραστικών κλήσεων απο τον ΟΤΕ

Να χρησιμοποιείς Linux :-P

Link to comment
Share on other sites

και αφου εισαι προθυμος να δωσεις τα 700 στον πΟΤΕ ( γιατι σε βλεπω λιγακι ψυχραιμο ) γιατι δεν βαζεις μια DSL να βρεις την υγεια σου;
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Ο jimpanourgias τα είπε όλα!!! Σημειώνω σαν άκρως απαραίτητη τη φραγή διεθνών κλήσεων (και όχι υπεραστικών, είναι ταλαιπωρία το ενεργο/απενεργοποίησε, γιατί κάπου στην Ελλάδα θα θες να πάρει)... Στοιχίζει 6 ευρώ το δίμηνο...

Δεύτερον, firefox... και για πολλούς άλλους λόγους...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ περιττή την φραγή,αν έχεις τα απαιτούμενα προγράμματα.Μπορείς να αποκλείσεις εύκολα το ενδεχόμενο να γίνει κλήση άλλου αριθμού χωρίς την ύπαρξη φραγής.

Link to comment
Share on other sites

και αφου εισαι προθυμος να δωσεις τα 700 στον πΟΤΕ ( γιατι σε βλεπω λιγακι ψυχραιμο ) γιατι δεν βαζεις μια DSL να βρεις την υγεια σου;

psixraimos? mpaaaa!!!! apla psaxno lyseis apo edo k pera...exete na proteinete kapoios sigkekrimeno programma?

Link to comment
Share on other sites

psixraimos? mpaaaa!!!! apla psaxno lyseis apo edo k pera...exete na proteinete kapoios sigkekrimeno programma?

 

Ριξε μια ματια στο κορυφαιο θεμα που ανοιξε ο φιλος ο Lewton Επισημασμένο: Οδηγός DSL και μετα εδω και σιγουρα θα βρεις αυτο που σου ταιριαζει ;)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

και αφου εισαι προθυμος να δωσεις τα 700 στον πΟΤΕ ( γιατι σε βλεπω λιγακι ψυχραιμο ) γιατι δεν βαζεις μια DSL να βρεις την υγεια σου;

Συγνώμη αλλά εάν έχεις aDSL δεν γίνονται κλίσεις τέτοιου είδους όπως όταν μπαίνεις διαφορετικά??? :confused: :confused: :confused: :blink:

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά εάν έχεις aDSL δεν γίνονται κλίσεις τέτοιου είδους όπως όταν μπαίνεις διαφορετικά??? :confused: :confused: :confused: :blink:

Ακριβως!;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστο Αντιβαηρους:

:: Kaspersky

:: F-Secure

Σωστα λοιπα προγραμματα ασφαλειας:

:: Microsoft AntiSpyware

:: Ad-Aware ή SpybotS&D

Oλα τα ανωθεν σε τακτα χρονικα διαστηματα (το Κασπερσκυ εχει καθημερινα απντεητς) να ενημερωνονται.

 

Επισης, θελεις ενα καλο Firewall.

Υπαρχουνε απο τα απλα, μεχρι τα δυσκολα.

Καλη επιλογη, το Κονσιλερ (προσωπικη αποψη - θελει πολυ δουλεια να το στησεις)

Δευτερη επιλογη, Σιγκεητ. Εναλλακτικα, Kaspersky Anti-Hacker 1.7

 

Τριτον.

:: Με μια DSL, δεν εχεις ποτε μα ποτε τον φοβο των Dialers.

 

Αυτα =αν και ηδη πολλοι πιο πανω με καλυψανε=

Φιλικα, Αλεξανδρος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω dsl, και βρήκα δλδ την σύνδεση της FORTHnet να έχει αποσυνδεθεί και να είναι ανοιχτός ένας dialer και να λέει Please wait...Loading... να μην ανησυχώ ? :rolleyes:

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι:

Τέτοιου είδους προγράμματα, χρησιμοποιούν ένα pstn/isdn modem για να χρεώσουν το τηλέφωνο του χρήστη. Το adsl δεν έχει σχέση με το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά εάν έχεις aDSL δεν γίνονται κλίσεις τέτοιου είδους όπως όταν μπαίνεις διαφορετικά??? :confused: :confused: :confused: :blink:

 

Οταν έχεις PSTN ή ISDN, για να συνδεθείς στο ίντερνετ, το μόντεμ σου πέρνει εναν αριθμό τηλεφώνου. Αυτόν τον αριθμό οι dialers μπορουν σε πάρα πολλές περιπτώσεις να τον αλλάξουν, και αντί να είσαι στο ίντερνετ τηλεφωνώντας στον παροχέα σου, είσαι στο ίντερνετ τηλεφωνώντας εναν αριθμό απο κάποια εξωτικά νησάκια που όλοι θα θέλαμε να πάμε αν είχαμε λεφτά.

Το DSL είναι διαφορετική τεχνολογία. Δεν κάνει "κλήση" για να συνδεθείς στο νετ. Απλά το μόντεμ σου είναι μονίμως συνδεδεμένο (συγχρονισμένο) με την κεντρική γραμμή adsl της περιοχής σου (dslam), και απο κει κ πέρα όταν πατας το κουμπάκι για να συνδεθείς, συνδέεσε αυτόματα με την εταιρεια που είσαι. Χωρις να τηλεφωνήσεις βέβαια....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά με καλύψατε και ήταν πολύ καλή η απάντησή σας!!!

Μου άρεσε πολύ...Το μόνο που μένει τώρα είναι να αγοράσω aDSL :p !!!

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια υπάρχει και άλλη λύση! μην μπαίνεις σε sites με ΧΧΧ περιεχόμενο!! :D

Κάποτε είχα βρει ένα πρόγραμμα που εντόπιζε τα dialers και ήταν πάρα πολύ αποτελεσματικό. Αν το ξαναβρω θα ποστάρω link αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν προγράμματα που ρυθμίζεις συγκεκριμένο αριθμό να καλεί (π.χ. επακ) και να απορίπτει τους υπόλοιπους.Είχα ένα την εποχή που είχα dial-up σύνδεση.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι...άν ο dialer αλλάξει τα στοιχέία της σύνδεσης μου και καλέσει, θα το δω εγώ? Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να καλεί σε εξωτερικό και εγώ απο το παράθυρο να βλέπω οτι καλέί τον αριθμό EPAK?

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι...άν ο dialer αλλάξει τα στοιχέία της σύνδεσης μου και καλέσει, θα το δω εγώ? Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να καλεί σε εξωτερικό και εγώ απο το παράθυρο να βλέπω οτι καλέί τον αριθμό EPAK?

Σε αποσυνδέει από την νορμαλ σύνδεσή σου και συνδέεται με ό,τι αυτό θέλει. Συνεπώς, ναι μπορείς να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά με καλύψατε και ήταν πολύ καλή η απάντησή σας!!!

Μου άρεσε πολύ...Το μόνο που μένει τώρα είναι να αγοράσω aDSL :p !!!

 

Ωραία λύση ! ! ! Να πληρώνεις τους απατεώνες με 50+ ευρώ κάθε μήνα για σύνδεση 128/64 όταν στην Γερμανία πληρώνουν 20 ευρώ για σύνδεση 512... Εγώ πλήρωσα 140 ευρώ για dialer (και δεν μπαίνω σε ΧΧΧ sites) και βρήκα την υγεία μου με ένα συνδιασμό προγραμμάτων (Kaspersky Antivirus, Microsoft Antispyware, Ad- Aware SE και κανα δυο προγράμματα καθαρισμού Registry... Α, και Χρόνια Πολλά !!!!

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτινω μια κλασικη λυση, εξωτερικο modem με τεραστιο και δυνατο ηχειο και τα λαμπακια, ποτε δεν την πατησα, ενας αριθμος απο τους δεκα να αλλαξει θα το καταλαβω κατευθειαν, με τα softmodems ποτε δεν ξερεις!
Link to comment
Share on other sites

Για μενα η πιο σίγουρη λύση ειναι η Φραγή εξερχόμενων κλήσεων

Το μόνο αρνητικό είναι τα 3€ το μήνα.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...