Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο και εγώ, απλά εξαιρετικο χωρίς κανένα πρόβλημα ο μονός λόγος που σκέφτομαι να το αλλάξω είναι ότι θέλω ποιο '' παντοφλα '' αλλά και εκεί δεν βρησκω κάτι αντίστοιχο καλό όσο αφορά την τιμή

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με 25 ευρω διαφορα προς το πανω να παρω το nubia η redmi note 5?

 

Δύσκολη επιλογή. Kαλύτερη υποστήριξη η xiaomi, σε περίπτωση προβλήματος με το nubia την έκατσες. Μετά από 5 μήνες χρήσης στέκομαι σε 2 σημεία που με κάνουν να το κρατάω, οθόνη και αυτονομία.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Τις μαλακίτσες του τις κάνει που και που πάντως.. Σήμερα απενεργοποιήσε αυτοβούλως το NoLed με αποτέλεσμα να μην έχω ειδοποιήσεις. Και είναι η πολλοστή φορά που το κάνει αλλά έχω εκπαιδευτεί πλέον και την ψιλιάζομαι.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Τις μαλακίτσες του τις κάνει που και που πάντως.. Σήμερα απενεργοποιήσε αυτοβούλως το NoLed με αποτέλεσμα να μην έχω ειδοποιήσεις. Και είναι η πολλοστή φορά που το κάνει αλλά έχω εκπαιδευτεί πλέον και την ψιλιάζομαι.

 

Που ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι αυτο?

 

Το NoLed? Εφαρμογή από το playstore είναι, ιδανική για amoled οθόνες.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Το NoLed? Εφαρμογή από το playstore είναι, ιδανική για amoled οθόνες.

Ευχαριστω! Τωρα θυμηθηκα οτι το ειχαμε συζητησει πιο πισω αλλα δεν με ενδιεφερε και ετσι δεν εδωσα σημασια.

Χρησιμοποιω τα led που εχει και τα εχω συνηθισει. Οσο για τις εφαρμογες, εκτος απο το viber και το accuweather που τα εχω κλειδωσει, ολες οι αλλες ειδοποιησεις ερχονται κανονικα και δεν μου τρωει και μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

για το viber και ειδοποιήσεις τι κανουμε για αυτο? δεν θελω να το κάνω root και να το βάλω system app. υπάρχει κανένας άλλος τρόπος ? στοκ ρομ εχω
Link to comment
Share on other sites

για το viber και ειδοποιήσεις τι κανουμε για αυτο? δεν θελω να το κάνω root και να το βάλω system app. υπάρχει κανένας άλλος τρόπος ? στοκ ρομ εχω

 

Κλειδωσε το να τρεχει στο παρασκηνιο.

Εγω αυτο εχω κανει με viber, accuweather και οι ειδοποιησεις ερχονται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Κλειδωσε το να τρεχει στο παρασκηνιο.

Εγω αυτο εχω κανει με viber, accuweather και οι ειδοποιησεις ερχονται κανονικα.

 

συγνώμη αλλά πως το κανω αυτο? battery -> performance mode και βάζω το viber?

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά πως το κανω αυτο? battery -> performance mode και βάζω το viber?
Όχι. Απλά φόρτωσε τα κανονικά και έπειτα τράβηξε τα προς τα κάτω. Θα σου εμφανίσει πάνω από την εφαρμογή ένα λουκέτο κλειδωμένο. Όταν πατάς για να καθαρίσεις την μνήμη αυτά θα παραμένουν εκεί.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για μένα το Nubia τελείωσε.ξαφνικα χάλασε η αφή και δεν ακούει τπτ.

Δοκίμασα τα πάντα αλλά τα έπαιξε το digitizer.Κριμα.αλλαγη κινητού πλέον για μένα.

Σας ευχαριστώ όλους για την παρέα και την συζήτηση που είχαμε αυτόν τον καιρό.

Μακάρι εσάς να μη σας βγάλει κάτι τέτοιο γιατί δεν αξίζει να πας να το φτιάξεις.

Καλή συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι,

Ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο και το μόνο αρνητικό για μένα είναι οι 5.5 ίντσες (μικρό) και το android 6.0

Υπάρχει πιθανότητα να πάρει 7.0 ή 8.0 ;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 μήνες απροβλημάτιστης λειτουργίας έχω να πω πως το μόνο που μου λείπει είναι το ραδιόφωνο άντε να βάλω και το όχι πλήρως μεταφρασμένο μενού για το αισθητικό του πράγματος και μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 μήνες απροβλημάτιστης λειτουργίας έχω να πω πως το μόνο που μου λείπει είναι το ραδιόφωνο άντε να βάλω και το όχι πλήρως μεταφρασμένο μενού για το αισθητικό του πράγματος και μόνο!

 

Εγω παντως παω στον 9ο μηνα απροβληματιστης λειτουργιας.

Τωρα αν μου κανει κανενα σκηνικο σαν του πατριαρχη Germak, τι να πω. Παντως τα εχει βγαλει τα λεφτα του.

Αληθεια ποσο λετε να κοστιζει η αλλαγη digitizer και αν συμφερει?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκλεισα και εγω 9 μήνες με το κινητό χωρίς κανένα πρόβλημα.

Να πω ότι γενικά το κινητό το παρέλαβα νομίζω από τις πρώτες παραδόσεις (παραγγελία μέσα δεκεμβρίου) και δεν το έχω πειράξει (εννοώ λογισμικό κτλπ).

 

Το αρνητικό μου βγήκε σήμερα και βασικά δεν ξέρω αν οφείλεται στο ίδιο το κινητό.

Εμφανίστηκε σχεδόν στη μέση της οθόνης μια κάθετη λεπτή κίτρινη γραμμή από πάνω μέχρι κάτω η οποία δεν επηρεάζει σε τίποτα τη λειτουργία του touch κτλπ.

Το κινητό δεν μου έπεσε απλά την έβγαλε ξαφνικά την ώρα που πήγα να δω ένα βίντεο. Πρόβλημα της οθόνης λέτε; Γενικά υπάρχει κάποια λύση για το συγκεκριμένο εκτός την αλλαγή της οθόνης; Γιατί νομίζω αν είναι για αλλαγή δεν θα μπω καν στη διαδικασία να το ρισκάρω ... :(

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκλεισα και εγω 9 μήνες με το κινητό χωρίς κανένα πρόβλημα.

Να πω ότι γενικά το κινητό το παρέλαβα νομίζω από τις πρώτες παραδόσεις (παραγγελία μέσα δεκεμβρίου) και δεν το έχω πειράξει (εννοώ λογισμικό κτλπ).

 

Το αρνητικό μου βγήκε σήμερα και βασικά δεν ξέρω αν οφείλεται στο ίδιο το κινητό.

Εμφανίστηκε σχεδόν στη μέση της οθόνης μια κάθετη λεπτή κίτρινη γραμμή από πάνω μέχρι κάτω η οποία δεν επηρεάζει σε τίποτα τη λειτουργία του touch κτλπ.

Το κινητό δεν μου έπεσε απλά την έβγαλε ξαφνικά την ώρα που πήγα να δω ένα βίντεο. Πρόβλημα της οθόνης λέτε; Γενικά υπάρχει κάποια λύση για το συγκεκριμένο εκτός την αλλαγή της οθόνης; Γιατί νομίζω αν είναι για αλλαγή δεν θα μπω καν στη διαδικασία να το ρισκάρω ... :(

Έκανες κανένα display calibration μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα?

Ουφ ρε ****το πολύ με στενοχωρησες.

Μάλλον αρχίζουν τα προβλήματα και σε εμάς που δεν είχαμε

Link to comment
Share on other sites

Έκανες κανένα display calibration μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα?

Ουφ ρε ****το πολύ με στενοχωρησες.

Μάλλον αρχίζουν τα προβλήματα και σε εμάς που δεν είχαμε

 

Φίλε μου αν εννοείς με το display calibration κάτι test με διάφορα app που βρήκα στο store (screen test κτλπ) και άλλαζε τα χρώματα κτλπ,

ναι έκανα κανά 2 αλλά και πάλι τίποτα ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν εννοείς με το display calibration κάτι test με διάφορα app που βρήκα στο store (screen test κτλπ) και άλλαζε τα χρώματα κτλπ,

ναι έκανα κανά 2 αλλά και πάλι τίποτα ...

Κατάλαβα, άρχισε η αντίστροφη μέτρηση.

Κρίμα και έλεγα να το δώσω στην κόρη μου γύρω στα Χριστούγεννα!!!

 

Πες μου κατι αλλο. Μηπως σου επεσε καποια στιγμη?

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, άρχισε η αντίστροφη μέτρηση.

Κρίμα και έλεγα να το δώσω στην κόρη μου γύρω στα Χριστούγεννα!!!

 

Πες μου κατι αλλο. Μηπως σου επεσε καποια στιγμη?

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, τουλάχιστον από τη μέρα που εμφανίστηκε η γραμμή και 1-2 βδομάδες πριν δεν το έχω ρίξει.

Παλίοτερα δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια αλλά αν είχε πέσει πιστεύω θα είχε διαλυθεί το κινητο...

 

Μην απελπίζεσαι τόσο γρήγορα φίλε, εδώ εγώ που είμαι 2-3 μέρες με τη γραμμή και εντάξει το έχω πάρει χαλαρά γιατί τουλάχιστον δεν επηρεάζει στη λειτουργία του

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τουλάχιστον από τη μέρα που εμφανίστηκε η γραμμή και 1-2 βδομάδες πριν δεν το έχω ρίξει.

Παλίοτερα δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια αλλά αν είχε πέσει πιστεύω θα είχε διαλυθεί το κινητο...

 

Μην απελπίζεσαι τόσο γρήγορα φίλε, εδώ εγώ που είμαι 2-3 μέρες με τη γραμμή και εντάξει το έχω πάρει χαλαρά γιατί τουλάχιστον δεν επηρεάζει στη λειτουργία του

 

Παντως αν διορθωθει μονο του κανοντας επανεκκινηση ή απενεργοποιηση πες μας.

Δεν ξερεις καμμια φορα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά αυτό με το video δεν έχει προηγούμενο . Με ρύθμιση στην χαμηλότερη δυνατή ( 720p ) τράβηξα εχθές ένα video 5 λεπτών και βρέθηκα με ένα αρχείο 500 ΜΒ !!!

 

Ούτε να το μοιράσω μπορώ κτλ ...

 

Υπάρχει λύση ( ρύθμιση ) σε αυτό το θέμα ?

Θα μπορούσε να διορθωθεί με χρήση άλλου app ? ( πρόταση ? )

 

Thnx

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν διορθωθει μονο του κανοντας επανεκκινηση ή απενεργοποιηση πες μας.

Δεν ξερεις καμμια φορα.:lol:

 

Απίστευτο και όμως έγινε...

Χθες το βράδυ μετά από πολύ καιρό (καθώς δεν το συνηθίζω), άφησα το κινητό στο φορτιστή(ανοιχτό ήταν το κινητό) οπότε πήγε 100% και έκατσε φαντάζομαι εκεί και κανά 2-3ωρο παραπάνω ... και σήμερα την ώρα που κοιτούσα το κινητό (διάβασα τα πρωινά νέα) συνειδητοποίησα ότι η κίτρινη γραμμή από πάνω μέχρι κάτω είχε εξαφανιστεί !!! Δεν γνωρίζω πως έφυγε ούτε την ώρα που έφυγε..

 

Οπότε όλα καλά :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...