Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν την εχω ακομα αλλα απ οτι θυμαμαι εχει πληρη υποστηριξη Ελληνικων

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι παντα με ξεκλειδωτο bootloader για να περναει το custon recovery, οσο για το cloud θυμαμαι πως ειχα κανει login κανονικα και εβγαζε ακομα και backup απο παλιες συσκευες.Θα την ξαναπερασω να δω το νεο update

 

Ωωω! Θα την δοκιμάσω και εγώ οπωσδήποτε μέσα στο ΣΚ. Κάτι τελευταίο, gapps έχει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωωω! Θα την δοκιμάσω και εγώ οπωσδήποτε μέσα στο ΣΚ. Κάτι τελευταίο, gapps έχει?

 

Ειναι ετοιμη με τα gapps της

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

@geokat1291

Ακολούθησα το παράδειγμα σου, έστειλα κι εγώ email στο support της Nubia.

Σωστός! Καλό είναι να το κάνουμε όσο πιο πολλοί μπορούμε.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τα mail στη nubia δεν πρόκειται να πιάσουν τόπο. Ούτε security patches δεν βλέπουμε να δίνει. Τίποτα παρακάλια καμιά δέηση στους lineageαδες να κάνουμε καλύτερα!!
Link to comment
Share on other sites

Το να πάρει update δεν είναι πάντα για καλό.Απο την στιγμή που δουλεύει μια χαρά η rom που έρχεται δεν με απασχολεί .Σε όσα τηλέφωνα είχα και έπαιρναν update ,9 στις 10 το τηλέφωνό γινόταν μπαχαλο.Για να μην πω για το ανεβακατεβασμα ανεπίσημων rom που τα προβλήματα είναι περισσότερα από αυτά που φτιάχνουν
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς κάποιον οδηγό σαν αυτό https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1908008 για να κάνεις port μία rom? Σκέφτομαι να ασχοληθώ σοβαρά για να φτιάξω μία rom με MIUI που εμένα προσωπικά με βολεύει απίστευτα πολύ!

 

οχι φιλε μεσω linux.Ριξε μια ματια εδω.

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2195858

 

Θα ήθελα να μου πείτε ποιες εφαρμογές θέλετε να μη κλείνουν ποτέ ώστε να τις συμπεριλάβω μαζί με το viber.

Μέχρι στιγμής έχω βάλει:

 

  • VIBER
  • Μια εφαρμογή καιρού καλή όχι αυτή τη βλακεία του gizchina
  • CALLBLOKER

 

Φτιάξτε μου μια λίστα με τις ποιο απαραίτητες.

PS 1.Όσες περισσότερες βάζουμε τόσο βαραίνει η rom

PS 2.Mε τα ελληνικά δεν θα ασχοληθώ σε αυτό το release μιας και θέλει πάρα πολύ δουλειά

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μεσω linux.Ριξε μια ματια εδω.

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2195858

 

Θα ήθελα να μου πείτε ποιες εφαρμογές θέλετε να μη κλείνουν ποτέ ώστε να τις συμπεριλάβω μαζί με το viber.

Μέχρι στιγμής έχω βάλει:

 

  • VIBER
  • Μια εφαρμογή καιρού καλή όχι αυτή τη βλακεία του gizchina
  • CALLBLOKER

 

Φτιάξτε μου μια λίστα με τις ποιο απαραίτητες.

PS 1.Όσες περισσότερες βάζουμε τόσο βαραίνει η rom

PS 2.Mε τα ελληνικά δεν θα ασχοληθώ σε αυτό το release μιας και θέλει πάρα πολύ δουλειά

 

Δεν έχω ακόμη τα τηλέφωνα, είναι καθ'οδόν, αλλά το telegram και το whats up τα χρησιμοποιώ και εγώ και η σύζυγος .

Ευχαριστούμε για τη βοήθεια που προσφέρεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλέφωνο έχει καμία εφαρμογή καταγραφής κλήσεων, όπως έχουν τα xiaomi;

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλέφωνο έχει καμία εφαρμογή καταγραφής κλήσεων, όπως έχουν τα xiaomi;

Link to comment
Share on other sites

Προστεθηκε η αυθεντικη εφαρμογη καταγραφης κλησεων της κινεζικης rom

και δούλευει αψογα.αποθηκευονται οι ηχογραφισεις των κλησεων στο sound recorder

Link to comment
Share on other sites

@Germak

-- Εφαρμογές για ειδοποιήσεις: Viber, FB, Messenger, Skype, LinkedIn.

-- Αν γίνεται, η συντόμευση που υπάρχει στην οθόνη κλειδώματος για τη κάμερα, να παραπέμπει στην προεπιλεγμένη κάμερα κι όχι στην κάμερα συστήματος όπως είναι τώρα.

-- Αν γίνεται, στο αριστερό απ' τα κάτω κουμπιά, να μπει η λειτουργία να εμφανίζονται οι πρόσφατες εφαρμογές. Είτε με απλό πάτημα, είτε με παρατεταμένο.

-- Αν υπάρχει και γίνεται, εναλλακτικό σκουρόχρωμο θέμα (για τις ρυθμίσεις, για την εφαρμογή κλήσεων, επαφών κι άλλες οθονες του συστήματος).

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι σε όλους τόσο απαραίτητα αλλά αν γίνεται, θα πρότεινα δύο αλλαγές:

1) Με παρατεταμένο πάτημα των συντομευσεων στο συρτάρι ειδοποιήσεων να μπαίνει στα μενού της κάθε λειτουργίας...

Με αυτή τη rom, αν κατεβάσεις το συρτάρι ειδοποιήσεων κ κρατήσεις πατημένο το wifi, δεν κάνει τίποτα, ενώ θα βόλευε να σε στέλνει (όπως στα περισσότερα κινητά πλέον) στις ρυθμίσεις του wifi.

2) Να φωτίζεται η οθόνη με όλες τις ειδοποιήσεις κ όχι μόνο στο viber, όπως συμβαίνει τώρα

 

Όσο για τις εφαρμογές, θα πρότεινα:

1) Ολες που αφορούν άμεσα μηνύματα (telegram, whatsapp, viber, messenger)

2) Ολα τα email (δεν ξέρω αν κάποιο έχει θέματα)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει καποιος κανενα widget καιρου που να ενημερωνεται αυτοματα μαζι με την τοποθεσια που βρισκεται εκεινη την ωρα και παραλληλα να δειχνει και την ωρα?

Ευχαριστω.

Germak ξερεις αν η κινεζικη rom εχει καποια εφαρμογη εντοπισμου και εκκαθαρισης ιων και αχρηστων αρχειων οπως ας πουμε το clean master, γιατι το miui και το flyme νομιζω εχουν.

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικά το μοναδικό παράπονο που έχω ή θα ήθελα αλλαγή είναι που το εικονίδιο του viber στο Taskbar δεν είναι το κλασσικό ακουστικό

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει καποιος κανενα widget καιρου που να ενημερωνεται αυτοματα μαζι με την τοποθεσια που βρισκεται εκεινη την ωρα και παραλληλα να δειχνει και την ωρα?

Ευχαριστω.

Germak ξερεις αν η κινεζικη rom εχει καποια εφαρμογη εντοπισμου και εκκαθαρισης ιων και αχρηστων αρχειων οπως ας πουμε το clean master, γιατι το miui και το flyme νομιζω εχουν.

 

Ο καιρός που πρόσθεσα το κάνει αυτό που ζητάς.

Εφαρμογή για καθαρισμό δεν έχει μιας και είναι άχρηστες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα προσωπικά το μοναδικό παράπονο που έχω ή θα ήθελα αλλαγή είναι που το εικονίδιο του viber στο Taskbar δεν είναι το κλασσικό ακουστικό

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό αδελφέ μου δεν γίνεται.ειναι πάντα η ειδοποίηση της εφαρμογής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω αν είναι σε όλους τόσο απαραίτητα αλλά αν γίνεται, θα πρότεινα δύο αλλαγές:

1) Με παρατεταμένο πάτημα των συντομευσεων στο συρτάρι ειδοποιήσεων να μπαίνει στα μενού της κάθε λειτουργίας...

Με αυτή τη rom, αν κατεβάσεις το συρτάρι ειδοποιήσεων κ κρατήσεις πατημένο το wifi, δεν κάνει τίποτα, ενώ θα βόλευε να σε στέλνει (όπως στα περισσότερα κινητά πλέον) στις ρυθμίσεις του wifi.

2) Να φωτίζεται η οθόνη με όλες τις ειδοποιήσεις κ όχι μόνο στο viber, όπως συμβαίνει τώρα

 

Όσο για τις εφαρμογές, θα πρότεινα:

1) Ολες που αφορούν άμεσα μηνύματα (telegram, whatsapp, viber, messenger)

2) Ολα τα email (δεν ξέρω αν κάποιο έχει θέματα)

 

Τα email λειτουργούν κανονικά.facebook,messenger,θα τα αφήσω να τα κάνει ο καθένας μόνος του καρφιτσομα γιατί αυτά ξελιγωνουν την μπαταρία και τα δεδομένα.Μπορει κάποιοι να μην τα χρησιμοποιούν.

Για τα άλλα που ζητάς δεν γίνεται είναι θέμα kernel.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Germak

-- Εφαρμογές για ειδοποιήσεις: Viber, FB, Messenger, Skype, LinkedIn.

-- Αν γίνεται, η συντόμευση που υπάρχει στην οθόνη κλειδώματος για τη κάμερα, να παραπέμπει στην προεπιλεγμένη κάμερα κι όχι στην κάμερα συστήματος όπως είναι τώρα.

-- Αν γίνεται, στο αριστερό απ' τα κάτω κουμπιά, να μπει η λειτουργία να εμφανίζονται οι πρόσφατες εφαρμογές. Είτε με απλό πάτημα, είτε με παρατεταμένο.

-- Αν υπάρχει και γίνεται, εναλλακτικό σκουρόχρωμο θέμα (για τις ρυθμίσεις, για την εφαρμογή κλήσεων, επαφών κι άλλες οθονες του συστήματος).

 

Για τις εφαρμογές που ζητάς θα δω τι θα κάνω.

Οι πρόσφατες εφαρμογές στη μαμά rom εμφανίζονται κρατώντας το αριστερό

κουμπι εαυτήν που φτιάχνω κρατάς το κεντρικό.

Για όλα τα άλλα δεν παίζει γιατί είναι θέμα kernel και δεν γίνεται τπτ

μιας και είναι κλειδωμένο ακόμα.Αν φτιάξει κάποιος κάποια στιγμή custom

Τότε βλέπουμε.

Edited by Germak
Link to comment
Share on other sites

Τα email λειτουργούν κανονικά.facebook,messenger,θα τα αφήσω να τα κάνει ο καθένας μόνος του καρφιτσομα γιατί αυτά ξελιγωνουν την μπαταρία και τα δεδομένα.Μπορει κάποιοι να μην τα χρησιμοποιούν.

Για τα άλλα που ζητάς δεν γίνεται είναι θέμα kernel.

 

Ακόμα κ έτσι, το γεγονός ότι έχεις μπει σ αυτή τη διαδικασία θα φέρει ένα πολύ καλύτερο αποτέλεσμα από το υπάρχον. Σ ευχαριστούμε πολύ και αναμένουμε...

 

Αλήθεια...Πότε με το καλό?? :):):):)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κ έτσι, το γεγονός ότι έχεις μπει σ αυτή τη διαδικασία θα φέρει ένα πολύ καλύτερο αποτέλεσμα από το υπάρχον. Σ ευχαριστούμε πολύ και αναμένουμε...

 

Αλήθεια...Πότε με το καλό?? :):):):)

Ειδικά αν συνοδεύεται με οδηγίες για τελείως αρχάριους με τα φλασαρισματα, τότε θα είναι τέλεια!!!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά αν συνοδεύεται με οδηγίες για τελείως αρχάριους με τα φλασαρισματα, τότε θα είναι τέλεια!!!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

+ άπειρο ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από εδώ ...

 

Στην MWC18 μιλήσαμε με πολλές εταιρείες, ανταλλάξαμε απόψεις και κυρίως μας ενημέρωσαν για τα νέα τους προϊόντα. Μία όμως από αυτές τις συζητήσεις που κατάφερε να ξεχωρίσει ήταν αυτή που είχαμε με τη Nubia. Μιλήσαμε με στέλεχος της εταιρείας και καταφέραμε να εξορύξουμε μία σημαντική πληροφορία που μόνο θετική μπορεί να είναι.

 

Η Nubia, όπως και μας ενημέρωσε, γνωρίζει καλά πως οι χρήστες κάνουν παράπονα για την έλλειψη ενημερώσεων σε νεότερες εκδόσεις Android για πολλές από τις συσκευές τους. Γι αυτό ακριβώς αποφάσισαν να εγκαταλείψουν το Nubia UI για τα Global μοντέλα. Με αυτή τη κίνηση θα είναι πιο εύκολο για τη Nubia να συντηρεί το λογισμικό στα Global μοντέλα χωρίς να χρειάζεται να αναπτύσσει το Nubia UI, αλλά και τις νεότερες εκδόσεις Android για αυτό.

 

Με αυτό τον τρόπο θα κρατήσει πιο χαρούμενους τους καταναλωτές της στην Ευρώπη και όχι μόνο, που προτιμούν το stock Android. Φυσικά, στο να προβεί σε μια τέτοια κίνηση σίγουρα θα πρέπει να βοήθησε και το Project tremble. Αναμένουμε με αγωνία τα πρώτα κινητά τηλέφωνα της Nubia με Stock Android. Να σημειωθεί πως για τα μοντέλα της Κίνας το Nubia UI θα παραμείνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εΒάλα την βασισμένη σε nubia os ιταλική Ρομ δεν είδα καμία διαφορά, πέρασα την miui δεν δουλεύουν ορισμένα πράγματα αλλά είχε ραδιόφωνο φμ, πέρασα μετά την flyme os βασισμένη σε meizu μια από τα ίδια και αυτή είχε ραδιόφωνο αλλά και πάλι έχει προβλήματα με το safe από το android market σε ορισμένες εφαρμογές

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εΒάλα την βασισμένη σε nubia os ιταλική Ρομ δεν είδα καμία διαφορά, πέρασα την miui δεν δουλεύουν ορισμένα πράγματα αλλά είχε ραδιόφωνο φμ, πέρασα μετά την flyme os βασισμένη σε meizu μια από τα ίδια και αυτή είχε ραδιόφωνο αλλά και πάλι έχει προβλήματα με το safe από το android market σε ορισμένες εφαρμογές

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να αναφέρεις τι πράγματα δεν λειτουργούν με τη miui. Τουλάχιστον τα πιόνια σημαντικά που εντόπισες;

Link to comment
Share on other sites

Samsung gear,glance που είναι για; amoled οθόνες σε στυλ always on,ειδικά το gear είναι για μένα must οποτε είδα ότι δεν δουλεύει και την ξηλωσα,η Ρομ δείχνει ότι είναι κατά τη γνώμη μου ρουτ με συνέπεια κάποιες τέτοιες εφαρμογές και αυτές των τραπεζών κλπ να μην δίνει το μάρκετ την δυνατότητα να δουλέψουν

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...