Jump to content

Redmi 5A


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πηρα κι εγω σημερα...μια χαρα για τα λεφτα του...ειδικα η μπαταρια του ανεξαντλητη.Το μονο που με δυσαρεστησε ειναι οτι δεν απενεργοποιουνται οι εφαρμογες της google(μουσικη,photos,movies,κ.α) και καποιες αλλες οπως talkback,hangouts:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πηρα κι εγω σημερα...μια χαρα για τα λεφτα του...ειδικα η μπαταρια του ανεξαντλητη.Το μονο που με δυσαρεστησε ειναι οτι δεν απενεργοποιουνται οι εφαρμογες της google(μουσικη,photos,movies,κ.α) και καποιες αλλες οπως talkback,hangouts:mad:

μια χαρά απενεργοποιούνται, απλά είναι κρυμμένο, ή εγκατέστησε μια εφαρμογή που λέγεται manage applications, κάπως έτσι ή φτιάξε shortcut για τις εφαρμογές, ψαξτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σ ευχαριστώ.. μήπως λέει μεσα στο μενου κάπου ποσο sar έχει; δεν το βρίσκω ουτε εδώ ουτε στο gsmarena

Όχι δεν το έχω πετύχει κάπου

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα στο μενου_εφαρμογες αλλα εχει μονο "διακοπη" ενω το "απενεργοποιηση" ειναι γκριζαρισμενο και δεν πατιεται που σημαινει δεν υποστηριζεται απενεργοποιηση εφαρμογων.Αλλο τροπο δεν μπορεσα να βρω.

 

Edit:νομιζω οτι το βρηκα ,πρεπει να γινεται ετσι:

https://www.youtube.com/watch?v=144sQ85yIlM

Eυχαριστω φιλε μου για το Hint!

Edited by GPOWER
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς! πολύ καλή εφαρμογή η συγκεκριμένη, την έχω λιώσει! έχω βγάλει πάρα πολλά πράγματα που βαριέμαι να ψάχνω στο desktop ή όπως λέγεται στο Android
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν δουλευει στο miui 9.5.6 αυτη και βρηκα αυτη που δουλεψε:

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher&hl=el

Το video ειναι αυτο για οσους δεν γνωριζουν πως να το κανουν:

https://www.youtube.com/watch?v=MBgJEIbE8-Y

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις δεν δουλευει;

9.2.5 εχω εγω και παιζει, δεν σου τρεχει το shortcut;

εγω με αυτη το εκανα πρωτα: https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.aeradev.application.fastapplicationmanager

αλλα μετα αφου βρηκα το shortcut, μιας και ειχα ουτως ή αλλως την εφαρμογη το εκανα με αυτη

 

edit: εντωμεταξυ τωρα πετυχα κι αυτο:

http://en.miui.com/thread-894306-1-1.html

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογουσα "installed apps" στο search αλλα δεν μου εβγαζε αποτελεσματα...πιθανον ομως λογω ελληνικης γλωσσας δεν κοιταξα στις "ρυθμισεις" αλλα στα " settings"...το σκεφτηκα εκ των υστερων αλλα ειχα κανει δουλεια με την δευτερη εφαρμογη που αναφερω.
Link to comment
Share on other sites

ναι, στα ελληνικα πρεπει, εφαρμογες και πρεπει να πας και πανω δεξια που εχει ενα search method και να βαλεις normal search πρωτα και

μετα γραφεις "εφαρμογες" και πατας search, ετσι επαιξε σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα λεει η δεν κανει τιποτα για το βραδυ;

 

σε αυτη την κατηγορία τιμής μην περιμένεις και πολλά πράγματα ειδικά για βράδυ.. κάποιος ρε παιδιά να γνωρίζει ποσο sar έχει;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

εδω και λιστα με ολες τις συσκευες της xiaomi:

https://techmaniacs.gr/times-sar-gia-merikes-apo-tis-dimofilesteres-syskeyes-tis-xiaomi/

 

edit: sorry, τωρα ειδα οτι αυτο που εβαλες τις εχει ολες

Link to comment
Share on other sites

Το 5Α αξιζει σαν τηλεφωνο, τωρα που το εχει 99€ στα Media Markt; Για τον πατερα μου το θελω, καμια ιδιαιτερη χρηση απλα σαν τηλεφωνο θα το εχει, ουτε εφαρμογες ουτε τιποτα, αντε κανα youtube να ανοιξει και κανα chrome, εχει το tablet για σκληρη δουλεια.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Το 5Α αξιζει σαν τηλεφωνο, τωρα που το εχει 99€ στα Media Markt; Για τον πατερα μου το θελω, καμια ιδιαιτερη χρηση απλα σαν τηλεφωνο θα το εχει, ουτε εφαρμογες ουτε τιποτα, αντε κανα youtube να ανοιξει και κανα chrome, εχει το tablet για σκληρη δουλεια.

 

Αξίζει. Εγώ το πήρα για την μητέρα μου πριν 3 μήνες από Κίνα. Chrome, youtube, viber, whatsapp, χρησιμοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ να το κάνω δώρο στην Μητέρα μου, είδα ότι έχει τίμια χαρακτηριστικά και ο μόνος λογος που δεν το "χτυπούσα" ήταν ότι δεν μπορούσα να βρω πουθενά το ΣΑΡ , χαίρομαι που το βρήκατε και βλέπω ότι είναι πολύ λίγο! Ειδάλλως θα πήγαινα για το J3 duos που ούτως ή αλλως έχει λίγο ΣΑΡ.

 

1,23 στο σώμα... εδώ τα χαλάει λιγάκι ενώ στο κεφάλι 0,53 που είναι πολύ καλά.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ να το κάνω δώρο στην Μητέρα μου, είδα ότι έχει τίμια χαρακτηριστικά και ο μόνος λογος που δεν το "χτυπούσα" ήταν ότι δεν μπορούσα να βρω πουθενά το ΣΑΡ , χαίρομαι που το βρήκατε και βλέπω ότι είναι πολύ λίγο! Ειδάλλως θα πήγαινα για το J3 duos που ούτως ή αλλως έχει λίγο ΣΑΡ.

 

1,23 στο σώμα... εδώ τα χαλάει λιγάκι ενώ στο κεφάλι 0,53 που είναι πολύ καλά.

 

πάντα το σαρ του σώματος είναι υψηλότερο σε σχέση με το κεφάλι.. μη σε απασχολεί αυτο εξάλλου οι γυναικες το εχουν σε τσάντα συνήθως το κινητό

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

πάντα το σαρ του σώματος είναι υψηλότερο σε σχέση με το κεφάλι.. μη σε απασχολεί αυτο εξάλλου οι γυναικες το εχουν σε τσάντα συνήθως το κινητό

 

Και όμως το j3 2016 έχει και στο σώμα κάπου 0,5 όπως και πολλά άλλα.

Πήγα και το τσίμπησα πριν λίγο από τον Κώστα του Βόλου στα 99€, είχε μείνει μόνο το εκθεσιακό ως dark grey και ένα ακόμα στην αποθήκη (τελευταίο) χρώματος gold.

Τσίμπησα το gold, πιο κυριλέ φαίνεται.

Θα επανέλθω ίσως με βιντεακι.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το unboxing, δείτε εδώ:

 

Και την εκτενή και αναλυτική παρουσίαση, εδώ:

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε τηλεφωναρα!

[News] Redmi 5A Is The World's 3rd Best Selling Smartphone In March 2018!

http://en.miui.com/thread-2637971-1-1.html

Δικαίως πέρα για πέρα θα έλεγα!! Είναι καταπληκτικό τηλέφωνο!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδες, το τηλεφωνακι σουπερ για τα χρηματα του. Το έχει η κοπελα μου και ειναι πολυ ευχαριστημενη. Αλλα ψαχνουμε να βρουμε θέματα να αλλάξουμε το desktop του αλλα δεν βρισκουμε. Ενω στο redmi 5 plus που εχω υπάρχουν πληθωρα να διαλέξεις και να κατεβασεις...
Link to comment
Share on other sites

παιδες, το τηλεφωνακι σουπερ για τα χρηματα του. Το έχει η κοπελα μου και ειναι πολυ ευχαριστημενη. Αλλα ψαχνουμε να βρουμε θέματα να αλλάξουμε το desktop του αλλα δεν βρισκουμε. Ενω στο redmi 5 plus που εχω υπάρχουν πληθωρα να διαλέξεις και να κατεβασεις...

 

Κανε αλλαγή στη χώρα απο Ελλάδα σε πχ Ελβετία ή Ινδία και θα σου εμφανιστεί η εφαρμογή θέματα..

Link to comment
Share on other sites

Κανε αλλαγή στη χώρα απο Ελλάδα σε πχ Ελβετία ή Ινδία και θα σου εμφανιστεί η εφαρμογή θέματα..

 

από που αλλάζει η χώρα? Πρέπει να κάνω επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετα πάλι από την αρχή να επιλέξω χώρα?

Link to comment
Share on other sites

από που αλλάζει η χώρα? Πρέπει να κάνω επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετα πάλι από την αρχή να επιλέξω χώρα?

 

Οχι δεν χρειάζεται εργοστασιακές.

Πηγαινε "ρυθμίσεις" μετα "περισσοτερες ρυθμίσεις" και κάπου εκει λέει για την χωρα..

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρειάζεται εργοστασιακές.

Πηγαινε "ρυθμίσεις" μετα "περισσοτερες ρυθμίσεις" και κάπου εκει λέει για την χωρα..

 

εισαι αρχηγος!!!!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...