Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα ΣΟΣ...

 

Απο προχθες το βραδυ, οταν εβγαλα το κινητο Ν70 απο το τσαντακι μου ειδα οτι ηταν σβηστο...

 

Το ειχα φορτισμενο, χωρις να εχει χτυπηθει, χωρις να εχει πεσει τιποτε επανω του υγρα και τετοια...με το που το ανοιγα απο το κουμπι στο επανω μερος της συσκευης βγαζει ασπρη οθονη(φως) και μετα σβηνει...το βαζω να φορτισει και δεν μου βγαζει την ενδειξη φορτισματος επανω δεξια που ανεβοκατεβαινει ...απλα ασπρη οθονη..

 

Το πηγα χθες το πρωι στον Γερμανο να δοκιμασει αναβαθμιση..σημερα που το πηρα τζιφος...

 

Σας εχει συμβει εσας παιδια τετοιο πραγμα ποτε....?

 

Σας παρακαλω βοηθηστε με γιατι εχω φωτογραφιες, τηλεφωνα , μηνυματα μεσα που οπως παει το πραγμα θα τα χασω..

 

Ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων

 

Ενας ακομα στενοχωρημενος χρηστης ΝΟΚΙΑ

 

Συγνωμη που εβαλα το topic στα γενικα...

 

Δεν μου έχει ξανατύχει αλλά για δοκίμασε να πατήσεις τα πλήκτρα 3 * και το πράσινο και να το ανοίξεις κρατώντας τα πατημένα και να τ κρατήσεις πατημένα μέχρι να βγάλει την ώρα. Αν είναι πρόβλημα με το λογισμικό του μπορεί να λυθεί έτσι. Αν και χλωμό το βλέπω. Μια δοκιμή δεν βλάπτει πάντως

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει ξανατύχει αλλά για δοκίμασε να πατήσεις τα πλήκτρα 3 * και το πράσινο και να το ανοίξεις κρατώντας τα πατημένα και να τ κρατήσεις πατημένα μέχρι να βγάλει την ώρα. Αν είναι πρόβλημα με το λογισμικό του μπορεί να λυθεί έτσι. Αν και χλωμό το βλέπω. Μια δοκιμή δεν βλάπτει πάντως

 

 

Johnny_Nik τζιφος...δεν κανει τιποτα...μαλιστα ενω ανοιγει μια ακουγεται ο ηχος καλωσορισματος της ΝΟΚΙΑ και μια τον κοβει στην μεση...ενω η οθονη παραμενει ασπρη και σβηνει μετα απο λιγο το φως χωρις να κλεισει το κινητο...

 

Τι να πω..!!!! Πιστευω τουλαχιστον εφοσον ειμαι μεσα στην εγγυηση να μου το αλλαξουν...

Γιαννιός Σταύρος

Οργανισμός Σιδηροδρόμων Ελλάδος

Διευθυνση Πληροφορικής

Email :s.giannios@osenet.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Μόλις ανακάλυψα ότι μετά από κάποια "σκαλίσματα" από τον πιτσιρικά δεν έχω πια τίποτα κατω από την "εκθεση". Πατώντας το αντίστοιχο κουμπί, απλά δεν αντιδρά, προφανώς γιατί ο φάκελος δεν εχει κατι μέσα. Οι φωτογραφίες παρ' ολα αυτα υπάρχουν ακόμη στην κάρτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να επαναφέρω το τηλέφωνο στην αρχική του κατάσταση, ?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα προβλημα με το βιντεο που τραβαει το κινητο.Το βαζω να κανει εγγραφη και μετα απο 1.30 ή 2 λεπτα κλεινει η εφαρμογη μονη της και με παει στο κεντρικο μενου του κινητου σαν να εχω πατησει διακοπη.Πηγα στο Νοκια club και μου ειπαν οτι ισως να φταει που δεν ειναι νοκια η καρτα μνημης.ΕΛΕΟΣ!Εχω κανει αναβαθμιση το firmware του.Οποτε?Να δοκιμασω μια εφαρμογη εγγραφης βιντεο απο αυτες που κυκλοφορουν και δεν ειναι του κινητου?Τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Μόλις ανακάλυψα ότι μετά από κάποια "σκαλίσματα" από τον πιτσιρικά δεν έχω πια τίποτα κατω από την "εκθεση". Πατώντας το αντίστοιχο κουμπί, απλά δεν αντιδρά, προφανώς γιατί ο φάκελος δεν εχει κατι μέσα. Οι φωτογραφίες παρ' ολα αυτα υπάρχουν ακόμη στην κάρτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να επαναφέρω το τηλέφωνο στην αρχική του κατάσταση, ?

 

Thanks

Kανε στο κηνητο κ στην καρτα μνημης σου hard format, για να μαθεις πως γεινετε διαβασε εδω! :)

Nokia Series 60 FAQ: Διαβάστε το... πριν ρωτήσετε!

 

Εγω εχω ενα προβλημα με το βιντεο που τραβαει το κινητο.Το βαζω να κανει εγγραφη και μετα απο 1.30 ή 2 λεπτα κλεινει η εφαρμογη μονη της και με παει στο κεντρικο μενου του κινητου σαν να εχω πατησει διακοπη.Πηγα στο Νοκια club και μου ειπαν οτι ισως να φταει που δεν ειναι νοκια η καρτα μνημης.ΕΛΕΟΣ!Εχω κανει αναβαθμιση το firmware του.Οποτε?Να δοκιμασω μια εφαρμογη εγγραφης βιντεο απο αυτες που κυκλοφορουν και δεν ειναι του κινητου?Τι λετε?

 

Aφου το εκανες αναβαθμιση κανε format στην καρτα μνημης του κινητου σου κ εαν δεν βαριεσε κανε κ στο Ν70 σου hard format.

Λογικα θα στρωση :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια . Σας παρακολουθω καιρο τωρα και θα ηθελα τα φωτα σας αν ειναι δυνατον .

Εχω εδω και 8 μηνες περιπου το Ν 70 music edition ... Πριν απο 2 μερες λοιπον εκλεισε το κινητο .Προσπαθωντας να το ανοιξω μου ελεγε οτι η SIM δεν ειναι εγκυρη .

Βαζοντας την σε αλλο κινητο δουλευει κανονικα .

Πηγα στην wind απο οπου το πηρα και μου ειπαν οτι ειναι λογω αναβαθμισης που δεν εχει γινει .

Εβγαλα την καρτα εκανα ολα οσα μου ειπαν οπως και τα παντα που εχουν γραφει εδω μεσα (format ) κτλ αλλα και παλι μου λεει οτι η sim δεν ειναι εγκυρη .

Αν εχει καποιος κατι να μου πει ας το κανει...

ευχαριστω προκαταβολικα ...

kritikos
Link to comment
Share on other sites

Kανε στο κηνητο κ στην καρτα μνημης σου hard format, για να μαθεις πως γεινετε διαβασε εδω

OK Thanks. Τελικά με hard reset το πρόβλημα διορθώθηκε, αλλά quess what... δεν ειχα backup του τηλεφωνικού καταλόγου όπως πίστευα... και φυσικα τωρα τα ξαναπερνάω ένα ένα...:(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια . Σας παρακολουθω καιρο τωρα και θα ηθελα τα φωτα σας αν ειναι δυνατον .

Εχω εδω και 8 μηνες περιπου το Ν 70 music edition ... Πριν απο 2 μερες λοιπον εκλεισε το κινητο .Προσπαθωντας να το ανοιξω μου ελεγε οτι η SIM δεν ειναι εγκυρη .

Βαζοντας την σε αλλο κινητο δουλευει κανονικα .

Πηγα στην wind απο οπου το πηρα και μου ειπαν οτι ειναι λογω αναβαθμισης που δεν εχει γινει .

Εβγαλα την καρτα εκανα ολα οσα μου ειπαν οπως και τα παντα που εχουν γραφει εδω μεσα (format ) κτλ αλλα και παλι μου λεει οτι η sim δεν ειναι εγκυρη .

Αν εχει καποιος κατι να μου πει ας το κανει...

ευχαριστω προκαταβολικα ...

 

Αλλη sim δοκιμασες? λειτουργει κανονικα? μηπος ειναι η sim σου παλια? αν λειτουργει με αλλη sim τοτε αλαξε την δικη σου κ παρε μια καινουρια.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν δουλευει ...

Αναβάθμιση μέσω internet έκανες;

Αν ναι και εφόσον συνεχίζει τα ίδια, μια επίσκεψη σε Nokia club είναι αναγκαία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ποσο κανει μια γνησια Nokia μπαταρια για το N70?

Περίπου 30€ κάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

des prota edo http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=180604 kai meta den pas kai mia volta apo do:http://batteryreplacement.nokia.com/batteryreplacement/en/

 

mipos kai stin allaksoun dorean?;)

Link to comment
Share on other sites

des prota edo http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=180604 kai meta den pas kai mia volta apo do:http://batteryreplacement.nokia.com/batteryreplacement/en/

 

mipos kai stin allaksoun dorean?;)

 

οχι δεν εχω αυτη τη μπαταρια...:(

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω το χαρτακι που μαγνητιζει τη σκονη απο την οθονη,που χρησιμευει οταν αλλαζεις προσοψη? δεν θυμαμαι πως λεγεται..
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6280/2.0 (05.92) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

8elo na rwtisw ta exeis giati yparxei h pi8anothta na parw to n70. Otan kaneis browsing bgazei kanonika oles ths eikones h sinexizei ta problimata opos kanei ta s40? Ti symbain exei kai an pernei ta remote programata tv?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6280/2.0 (05.92) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

8elo na rwtisw ta exeis giati yparxei h pi8anothta na parw to n70. Otan kaneis browsing bgazei kanonika oles ths eikones h sinexizei ta problimata opos kanei ta s40? Ti symbain exei kai an pernei ta remote programata tv?

Έχει το Symbian 8.1a με Series 60 2nd Edition Feature Pack 3.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα το παίρνει αλλά δεν έχει υπέρυθρες οπότε είναι άχρηστο...:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ Ν70 MUSIC EDITION ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ 1 ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ, ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ Η ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ 1G
ΠΑΟ ΟΛΕ:up:
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ Ν70 MUSIC EDITION ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ 1 ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ, ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ Η ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ 1G

Αχά.. Εγώ πάντως έχω το απλό και έχω 2GB κάρτα... :p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αχά.. Εγώ πάντως έχω το απλό και έχω 2GB κάρτα... :p

Δέχεται 2 gb κάρτα το απλό? την διαβάζει γρήγορα?

Link to comment
Share on other sites

Δέχεται 2 gb κάρτα το απλό? την διαβάζει γρήγορα?

Γιατί να μην δέχεται? Όλα τα νόκια παίρνουν 2Gb.

 

Το ίδιο γρήγορα με οποιαδήποτε άλλη κάρτα την διαβάζει.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μηπως γνωριζει κανεις κανενα τροπο να ξεκλειδωσω το Ν70 ?

ο αδερφος μου ειχε βαλει κλειδωμα στην αλλααγη καρτας και δεν θυμαται τον κωδικο ασφαλειας....καπου ειχα ακουσει για μια σειρα αριθμων που παταμε και το επαναφερει στην αρχικη του κατασταση ακομα και οταν ειναι κλειδωμενο.(το ειχα κανει στο Ν80 ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μηπως γνωριζει κανεις κανενα τροπο να ξεκλειδωσω το Ν70 ?

ο αδερφος μου ειχε βαλει κλειδωμα στην αλλααγη καρτας και δεν θυμαται τον κωδικο ασφαλειας....καπου ειχα ακουσει για μια σειρα αριθμων που παταμε και το επαναφερει στην αρχικη του κατασταση ακομα και οταν ειναι κλειδωμενο.(το ειχα κανει στο Ν80 ...

http://nfader.z-host.ru/ :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...