Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκεφτομαι να αγορασω ενα n70 με 2 μπαταριες 100 ευρο.το μειονεκτημα ειναι οτι δεν φορτιζει,οποτε πρεπει να βρω τροπο να φορτιζω εξωτερικα τις μπαταριες....

Γνωριζετε κανενα ανταπτορα (οπως εχουν οι ψηφιακες) που να δεχεται μπαταριεσ bl-5c και να τις φοριζει κατευθειαν απο την πριζα ή πρεπει να παρω καποιο αλλο παμφθηνο nokia και να το εχω μαζι μου σαν φορτιστη και μονο?

Σαν τιμη αξιζει το n70 με αυτο το προβλημα ή ειναι φασαρια για το τιποτα, δεδομενου οτι εχω ενα nokia 6260 με 2 μπαταριες (ασυμβατες με το n70) και 1gb DV-RSMMC συμβατη και γεματη με οτι νεο απο προγραμματα κυκλοφορει???

P.S: και τα 2 αυτα κινητα δεχονται ακριβως τισ ιδιες εφαρμογες ή μηπως το n70 δεν διαβαζει .sis αρχεια?

ευχαριστω....

ξέρω ότι υπάρχει τέτοιος φορτιστής για να φορτίζει μπαταρίες κινητών νόκια.Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν υποστηρήζει τις δικές μας τις μπαταρίες!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ελληνικοι χάρτες για GPS για κινητο Ν70? ωστε συνδεωντας με εναν δεκτη GPS μεσω bluetooth να γινει η δουλεία μου?

Για ρωτα στο αναλογο θεμα..:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=40093

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω ενα n70 με 2 μπαταριες 100 ευρο.το μειονεκτημα ειναι οτι δεν φορτιζει,οποτε πρεπει να βρω τροπο να φορτιζω εξωτερικα τις μπαταριες....

Γνωριζετε κανενα ανταπτορα (οπως εχουν οι ψηφιακες) που να δεχεται μπαταριεσ bl-5c και να τις φοριζει κατευθειαν απο την πριζα ή πρεπει να παρω καποιο αλλο παμφθηνο nokia και να το εχω μαζι μου σαν φορτιστη και μονο?

Σαν τιμη αξιζει το n70 με αυτο το προβλημα ή ειναι φασαρια για το τιποτα, δεδομενου οτι εχω ενα nokia 6260 με 2 μπαταριες (ασυμβατες με το n70) και 1gb DV-RSMMC συμβατη και γεματη με οτι νεο απο προγραμματα κυκλοφορει???

P.S: και τα 2 αυτα κινητα δεχονται ακριβως τισ ιδιες εφαρμογες ή μηπως το n70 δεν διαβαζει .sis αρχεια?

ευχαριστω....

 

ναι, εχω τετοιο φορτιστη!

δηλ. ειναι ανταπτορας για το Ν70 κ λεγεται desktop charger

 

θα το βρεις στο ebay

και απλα μπριζονεις τον κλασικο ΝΟΚΙα φορτιστη στη βαση κ φορτιζεις παραληλα κ κινητο κ μια εξτρα μπαταρια. για να καταλαβειs εχω 4 μπαταριαες γιατι η αuτονομια του δεν μου φτανει ουτε για 12ωρο

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

οδηγίες για Ιντερνετ μέσω Bt με εικόνες η χωρίς,m-Router,gnubox,opera και msn δοκιμασμένα από εμένα σε Ν70,όλα αυτα μαζί σε ένα σουπερ πακετάκι που ανέβασα για να βοηθηθούν όσοι έχουν πρόβλημα και όχι μόνο :)

 

 http://rapidshare.com/files/10835933/everything_u_need_for_internet_via_bt_by_kostakiss.rar.html

Link to comment
Share on other sites

ναι, εχω τετοιο φορτιστη!

δηλ. ειναι ανταπτορας για το Ν70 κ λεγεται desktop charger

 

θα το βρεις στο ebay

και απλα μπριζονεις τον κλασικο ΝΟΚΙα φορτιστη στη βαση κ φορτιζεις παραληλα κ κινητο κ μια εξτρα μπαταρια. για να καταλαβειs εχω 4 μπαταριαες γιατι η αuτονομια του δεν μου φτανει ουτε για 12ωρο

 

εγω θελω ενα που να το φορτιζει αλλα και να ειναι κ συνδεδεμενο στο πισι!παιζει τπτ?

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σολους!θα ηθελα να μου βρει καποιος μια λυση για το προβλημα που εχω!οταν κανω επανακινηση του τηλεφωνου(n70me)η πρωτη εισερχομενη κληση που δεχομαι για μισο λεπτο δε κανει ηχο ουτε δονηση και στη συνεχεια χτυπα με τον ηχο της νοκια,κατοπιν η δευτερη κληση που μου κανουν το τηλ λειτουργει κανονικα,δλδ χτυπα αμεσως και μαλιστα ο ηχος που εχω επιλεξει.μου εχει σπασει τα νευρα αυτη η ιστορια , σας παρακαλω οποιος μπορει ας μου δω σει μια απαντηση

ευχαριστω

makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ας μου πει κάποιος με ποιο πρόγραμμα explorer μπορούμε να κάνουμε αρχεία κρυφά ή οχι? νόμιζα με το fexplorer αλλα καθώς το έψαξα δε βρήκα πουθενά κάποια τέτοια επιλογή....
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!!!

εχω ενα προβλημα με το Pc Suite (για ακομη μια φορα)!!!

εκει που δουλευε κανωνικοτατα το pc suite απο χθες το βραδυ με κανει κατι χαζα...!!

ενω συνδεεται κανωνικα βγαζει συνδεση με νοκια Ν70 USB οταν παω να μπω στην διαχειρηση αρχειων(για να περασω κατι μες το κινητο μου) μου βγαζει ενα μυνημα που λεει : "δεν ηταν δυνατη η ολοκληρωση της διαδικασιας"

εχω αλλαξει και θεση στην usb,εκανα επεγκατασταση το pc suite,εκανα αποιρες επανακινησεις το κινητο μου και παλι τα ιδια...!!!

το ιδιο μυνημα συνεχεια...!!!

 

Ξερετε τι μπορει να φταιει?

ειναι αναγκη,οποιος ξερει ας μας δοσει λιγο τα φωτα του...!!!!

 

Ευχαριστω...!!!

Link to comment
Share on other sites

Τρεξε το PC Suite Cleaner για πληρη απεγκατασταση του και μετα παλι εγκατασταση :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σολους!θα ηθελα να μου βρει καποιος μια λυση για το προβλημα που εχω!οταν κανω επανακινηση του τηλεφωνου(n70me)η πρωτη εισερχομενη κληση που δεχομαι για μισο λεπτο δε κανει ηχο ουτε δονηση και στη συνεχεια χτυπα με τον ηχο της νοκια,κατοπιν η δευτερη κληση που μου κανουν το τηλ λειτουργει κανονικα,δλδ χτυπα αμεσως και μαλιστα ο ηχος που εχω επιλεξει.μου εχει σπασει τα νευρα αυτη η ιστορια , σας παρακαλω οποιος μπορει ας μου δω σει μια απαντηση

ευχαριστω

Βγαλε την καρτα μνημης, κανε επανεκκινηση το κινητο. Μολις το κανεις, βαλε ξανα την καρτα μνημης και δοκιμασε να κανεις κληση απο ενα τηλεφωνο στο κινητο σου. Ο,τι και να γινει(αν δεν χτυπησει οπως το ειχες ρυθμισει), ξανα καντο επανεκκινηση. :)

Λογικα πρεπει να διορθωθει.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τρεξε το PC Suite Cleaner για πληρη απεγκατασταση του και μετα παλι εγκατασταση :rolleyes:

 

Ευχαριστω φιλε...!!!

εφτιαξε...!!!

Να σαι καλα..!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και καιρό να βγάλω άκρη μόνος μου, αλλά δεν τα έχω καταφέρει. Να πω αρχικά, ότι το πρόβλημα του βίντεο που «κολλάει» στη λήψη και την αναπαραγωγή παραμένει...

 

1) Έχω εγκαταστήσει και το FExplorer και το ProfiExplorer αλλά και πάλι δεν κατάφερα να φτιάξω φακέλους. Δηλαδή φτιάχνεις άνετα όσους φακέλους θέλεις, βάζεις ότι θες μέσα αλλά θεωρητικά. Το ίδιο ισχύει φυσικά και με το Pc suite. Οι φωτός και τα βίντεο παραμένουν χύμα στην έκθεση, ασχέτως αν έχουν μπει σε κάποιο φάκελο. Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει;

 

2) Δεν βλέπω τα παιχνίδια πουθενά σαν αρχεία με τους παραπάνω explorers. Ούτε στο c που τα είχα, ούτε στο E (κάρτα) που τα έχω μεταφέρει, ούτε μπορώ να τα δω από τη διαχείριση αρχείων του Pc suite. ;;;;;;;;

 

3) Για το θέμα των κλειδωμένων αρχείων που δεν στέλνονται με Bluetooth... Εγκατέστησα το Profiexplorer αλλά και πάλι δεν μπορώ να στείλω. Άλλωστε μέσα από τον explorer αυτόν δεν τα βλέπω κιόλας.

 

μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερεται κανενα ελληνικο site οστε να κατεβαζουμε προγραματα?γιατι με αυτα τα site που ξερω δεν μπορω να βγαλο ακρη...διοτι εχω τσακοθι με τα αγγλικα και δεν τα παω καλα μα αποτελεσμα να μην μπορω να καταλαβω τι κανει το καθε προγραματακι!

Εαν εβρισκα 1 ελληνικο site που θα εξιγουσε τι κανει το καθε προγραμα θα με βοειθουσε πολυ εμενα και πολους αλλους πισατευω!:)

ΔΕΙΞΤΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΑΣ......
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

 

Εκανα firmware update από το site της nokia για το Ν70 και τώρα δεν ανοίγει.

 

Το ανοίγω... ανάβει το φως, βγάζει ΝΟΚΙΑ κάνει ένα "μπίμ" και μετά τίποτα. Εντομεταξύ η αναβάθμιση έγινε κανονικά. Καμιά ιδέα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και καιρό να βγάλω άκρη μόνος μου, αλλά δεν τα έχω καταφέρει. Να πω αρχικά, ότι το πρόβλημα του βίντεο που «κολλάει» στη λήψη και την αναπαραγωγή παραμένει...

 

1) Έχω εγκαταστήσει και το FExplorer και το ProfiExplorer αλλά και πάλι δεν κατάφερα να φτιάξω φακέλους. Δηλαδή φτιάχνεις άνετα όσους φακέλους θέλεις, βάζεις ότι θες μέσα αλλά θεωρητικά. Το ίδιο ισχύει φυσικά και με το Pc suite. Οι φωτός και τα βίντεο παραμένουν χύμα στην έκθεση, ασχέτως αν έχουν μπει σε κάποιο φάκελο. Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει;

 

2) Δεν βλέπω τα παιχνίδια πουθενά σαν αρχεία με τους παραπάνω explorers. Ούτε στο c που τα είχα, ούτε στο E (κάρτα) που τα έχω μεταφέρει, ούτε μπορώ να τα δω από τη διαχείριση αρχείων του Pc suite. ;;;;;;;;

 

3) Για το θέμα των κλειδωμένων αρχείων που δεν στέλνονται με Bluetooth... Εγκατέστησα το Profiexplorer αλλά και πάλι δεν μπορώ να στείλω. Άλλωστε μέσα από τον explorer αυτόν δεν τα βλέπω κιόλας.

 

μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

1) αυτο το προβλημα με το <χυμα> που λες δυστηχως δεν λυνεται..δοκιμασε το resco viewer ;)

Link to comment
Share on other sites

Χωρις ΣΙΜ και Κάρτα μνήμης ανοίγει.. όταν τα βάζω δεν ανοίγει.. γιατι?;

 

EDIT: Τελικά με την Μνήμη δεν ανοιγει.. μόλις την βγάζω ανοίγει.. τί παίζει ξέρει κανείς;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να υπαρχει site στα Ελληνικα...αν και σε βλεπω και με αυτα τσακωμενο! :rotfl: :grin:

 

Μπιχτουλες?:p

Τεσπα σε ευχαριστω για την απαντηση,ισος μου απαντησει καπιος που να ειναι ποιο ενημερομενος απο εσενα πανο σε αυτο το θεμα.....!παρτα!χαχ0α0χ0αχαοχα!

Πλακιτσα!

ΔΕΙΞΤΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΑΣ......
Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει back-up και στο κινητό και στην μνήμη. Δηλαδή αν την κάνω φορματ τότε θα στρώσει το πράγμα; Και το πρόβλημα που είναι δεν καταλαβα; Πρίν πώς δούλευε;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε διλλημα όσον αφορά την αγορά του νεου κινητού μου και θα ήθελα να ακούσω τις αποψεις σας.

ΛΟΙΠΟΝ ειμαι μεταξύ N70 MUSIC EDITION , 6288 και 3250.

Τι έχετε να προτείνετε εσείς ;

Οι τιμες σε τι επίπεδα κυμαίνονται για το καθένα ξεχωριστά?

Link to comment
Share on other sites

ego re mages apo tin alli eno exo katalixei na paro n70 music edition olo diavazo sto thread auto gia provlimata kai apogoiteuomai. einai ta pragmata toso tragika? ston ena de ctupa to ringtone, ston allo de sundeetai sto pc ktl ktl exo stenaxorithei
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...