Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορω να δω την εκδοση λογισμικου που εχω?

 

επισης, το δικο μου n70 Μερικες φορες παραμορφωνει τον ηχο κλησης οταν καποιος με καλει.

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το μπροστα ειναι το πιο ακριβο σε σχεση με τα αλλα γιατι εχει και το μεταλικο πανω..οποτε τα αλλα να ξερετε ειναι πιο φθηνα..:)
Link to comment
Share on other sites

τελικα θα μου καποιος πως γινεται να βγαλω το screensaver της vodafone, η πως να βγαλω εξ ολοκληρου το vodafone live?

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελικα θα μου καποιος πως γινεται να βγαλω το screensaver της vodafone, η πως να βγαλω εξ ολοκληρου το vodafone live?

 

Φιλε μου κανενας δεν ειναι υποχρεωμενος να σου "πει" κατι.

Λιγη περισσότερη ευγένεια ισως σε βοηθούσε την επόμενη φορά που δεν θα σου απαντήσει κάποιος άμεσα ;)

 

Τελοσπάντων.

 

Αν σε ενδιαφέρει απλά να βγάλεις το screensaver της Vodafone μπορείς να πας στο εκαστοτε theme, να το κανεις edit και στο Power Saver να επιλεξεις κατι αλλο.

Τωρα να το βγαλεις εντελως δεν ξερω πως, αλλα αν κανεις ενα search σε αυτο το topic ισως και να βρεις κατι.

 

Το vodafone live ενα απλό theme είναι. Απλά άλλαξε theme.

Link to comment
Share on other sites

α ναι??παντως δεν εχει ακουστει κατι για νεα προσοψη..

εκτος κ αν εχασα επεισοδια..:confused:

 

kai gw den xerw tpt gioa maurh prosopsh authentikh ths nokia kai opou kai an rothsa den iparxei.pantws auth pou eida einai original afou htan se vitrina tou kotsovolou panw sto n70 to opoio legotan black/silver n70.isws kikloforhsei kapoia stigmh argotera elpizw.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Καλό χειμώνα σε όλους!

Θα ήθθελα να ρωτήσω πως γινεται να παίξω αρχεία .avi στο N70.

Υπάχει καποιο καλό media player που να το υποστηρίζει?

http://www.lonelycatgames.com/index.php?chapter=smartmovie.

Δεν παιζει ομως ολα τα avi.Εχει δικο του μετατροπεα που μετατρεπει σχεδον ολα τα αρχεια βιντεο σε καποια μoρφη avi.Το βρiσκεις στα γνωστα <<μαγαζια>>.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω επιδοτηση 180Ε. Σκεφτομαι να παρω Ν70 ή το w850. Η διαφορα στην τιμη ειναι 40Ε. Λοιπον,τωρα εχω s65-siemens. Symbian δεν ειχα ποτε,ουτε ειχα σκοπο να παρω,απλα επειδη η διαφορα σε αυτα τα 2 ειναι μονο 40Ε σκεφτομουν οτι αξιζει να τα δωσω να παρω και γω ενα συμπιαν.

 

ΑΞΙΖΕΙ λοιπον;

Τι παραπανω θα μπορω να κανω με το Ν70;Πχ να παιζει διαφορα αρχεια βιντεο,να διαβαζει αρχεια .pdf, .txt κλπ.

Οποιος μπορει να μου πει συνοπτικα τα πλεονεκτηματα του.

Μειονεκτηματα μου ειπαν:μεγεθος,μπαταρια,οθονη,mp3player+radio(χειροτερο το Ν70),χειροτερη καμερα,μνημη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω επιδοτηση 180Ε. Σκεφτομαι να παρω Ν70 ή το w850. Η διαφορα στην τιμη ειναι 40Ε. Λοιπον,τωρα εχω s65-siemens. Symbian δεν ειχα ποτε,ουτε ειχα σκοπο να παρω,απλα επειδη η διαφορα σε αυτα τα 2 ειναι μονο 40Ε σκεφτομουν οτι αξιζει να τα δωσω να παρω και γω ενα συμπιαν.

 

ΑΞΙΖΕΙ λοιπον;

Τι παραπανω θα μπορω να κανω με το Ν70;Πχ να παιζει διαφορα αρχεια βιντεο,να διαβαζει αρχεια .pdf, .txt κλπ.

 

 

 

 

Mε το n70 θα μπορείς να διαβάζεις pdf. Να γράφεις word eccel με το opensuite. Να έχεισ χάρτες και εφαρμογές symbian (route 66). Όσο για ποιοτητα ήχου δεν ξέρω γιατι δεν δοκίμασα το w850 πάντως με το n70 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. fffffff

Οποιος μπορει να μου πει συνοπτικα τα πλεονεκτηματα του.

H camera toy n

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς το SymbianWare PowerNotes στο N70;

 

Επαιζε μια χαρά στο 6630 μου αλλα στο N70 πάω να βάλω νεο reminder και δεν με αφήνει λέγοντάς μου οτι ειναι το reminder που ήδη έχει είναι expired...

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς το SymbianWare PowerNotes στο N70;

 

Επαιζε μια χαρά στο 6630 μου αλλα στο N70 πάω να βάλω νεο reminder και δεν με αφήνει λέγοντάς μου οτι ειναι το reminder που ήδη έχει είναι expired...

 

Καμιά ιδέα;

 

Τι ακριβώς προσφέρει η συγκεκριμένη εφαρμογή ;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς προσφέρει η συγκεκριμένη εφαρμογή ;

 

Προσωπικα σαν reminder το χρησιμοποιουσα και ηταν πολυ βολικο και γρηγορο / ευχρηστο.

 

http://www.smartphoneware.com/res/notes60/notes60_3.gif

 

Απλα βαζεις ενα reminder για να σου χτυπησει οποτε θελεις... Εχει και αλλες λειτουργιες βεβαια.

 

Τωρα βλεπω λεγεται πλεον: SmartphoneWare Best Notes

 

και εδω εχει ολες τις λεπτομερειες:

 

http://www.smartphoneware.com/product.php?ui=series60&application=notes60

 

μπορει καποιος να το κατεβασει απο το iphone κλπ...

 

Αν μπορει καποιος με N70 να το δοκιμασει θα βοηθουσε πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

για προσοψη να πω πως στα νοκια shop εχουν μια μπεζ

 

ααα μηπως ξερει κανεις αν εχει βγει καποια νεωτερη αναβαθμιση απο την 0,3 ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι σοβαρα να παρω το Ν70!Το εχω βρει μεταχειρισμενο κανα 100αρικο λιγοτερα απο καινουριο.Αξιζει να δωσω 100Ε παραπανω να το παρω καινουριο;Μπορω να το παρω με δοσεις,οποτε δεν 8α μου φανει και τοσο αμα δινω κανα 15αρι το μηνα!Ειμαι γενικα ανθρωπος που δεν αλλαζει καθε μερα κινητο.Πχ εχω ενα ς65 περιπου 20μηνες,και πριν ειχα ενα 6510 2,5χρονια.Τι μου προτεινετε;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι σοβαρα να παρω το Ν70!Το εχω βρει μεταχειρισμενο κανα 100αρικο λιγοτερα απο καινουριο.Αξιζει να δωσω 100Ε παραπανω να το παρω καινουριο;Μπορω να το παρω με δοσεις,οποτε δεν 8α μου φανει και τοσο αμα δινω κανα 15αρι το μηνα!Ειμαι γενικα ανθρωπος που δεν αλλαζει καθε μερα κινητο.Πχ εχω ενα ς65 περιπου 20μηνες,και πριν ειχα ενα 6510 2,5χρονια.Τι μου προτεινετε;;

 

Πόσος καιρός έχει απομείνει στην εγγύηση; Σημαντικό αυτό.

Επίσης αν είσαι σίγουρος ότι είναι σε καλή κατάσταση, ίσως είναι καλή ιδέα να το παρεις μεταχειρισμένο και να διαθέσεις αυτά τα 100 ευρώ σε αξεσουάρ (μεγαλύτερη κάρτα μνήμης, θήκες, κλπ).

Οπως και νά χει δική σου απόφαση :)

Link to comment
Share on other sites

το μεταχειρισμένο είναι μεγάλο ρίσκο (δεν ξέρεις τι έκανε ο αλλος στο κινητό πριντο πουλήσει) Αλλο ένααρνητικό είναι ότι δε θα έχεις την εγγύηση αυτό σημαίνεί πως αν κάνεις καμιά μαμακια (π.χ. δεν σου πετύχει η αναβάθμιση ) τότε το κινητό παπαλα άσε που μπορέι να μην είναι ούτε ελληνικό.

 

Από την άλλη με τις δόσεις θα πληρώνεισ το κινητό 2χρονια μετά πολύ εκνευριστικό.

 

To n70 είναι ένα κινητό που μπορείς να το κρατήσεις πολύ καιρό αφού έχει αρκέτά καλό ραδιο και mp3 player και το symbian δε θα το βαρεθείς ποτέ....(Εγώ έχω σκοπό να κρατήσω πάνω από 5 χρόνια) Το προηγόυμενο κινητό μου το κράτησα 3,5 χρόνια (το 5210))

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Καλως παιδια!Και γω σκεφτομαι οτι 100Ε δεν ειναι πολλα παραπανω για να παρω καινουριο!Θα εχω και τα 2 χρονια εγγυηση!Αν ηταν ενα απλο κινητο του στυλ 6230,που δεν ειναι συμβιαν,δε 8α το σκευτομουν.Απλα μπορει να εχει το οτιδηποτε τωρα αυτο.Δεν ειχα και ποτε συμβιαν οποτε δεν θα ειμαι και ο καταληλοτερος να το ελεγξω πριν το παρω.

 

Α!Μπορει καποιος να μου πει τι περιεχει το πακετο μεσα;καρτα μνημης,χαντς φρι κλπ κλπ..

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=56580348&Catalog_Id=10&Product_Id=278822&Merchant_Id=1&Nav_Section_Id=0

Αυτη η καρτα κανει για Ν70;;

 

 

Επειδη εχω επιδοτηση βονταφον,θα ειναι αναγκαστικα βονταφον λαιβ;;;

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ένααρνητικό είναι ότι δε θα έχεις την εγγύηση αυτό σημαίνεί πως αν κάνεις καμιά μαμακια (π.χ. δεν σου πετύχει η αναβάθμιση ) τότε το κινητό παπαλα άσε που μπορέι να μην είναι ούτε ελληνικό.

 

Γιατί δεν θα έχει εγγύηση? Ασε που με το ΙΜΕΙ μιλάς με ΝΟΚΙΑ και σου λένε τι είναι και απο που ήρθε....

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Καλως παιδια!Και γω σκεφτομαι οτι 100Ε δεν ειναι πολλα παραπανω για να παρω καινουριο!Θα εχω και τα 2 χρονια εγγυηση!Αν ηταν ενα απλο κινητο του στυλ 6230,που δεν ειναι συμβιαν,δε 8α το σκευτομουν.Απλα μπορει να εχει το οτιδηποτε τωρα αυτο.Δεν ειχα και ποτε συμβιαν οποτε δεν θα ειμαι και ο καταληλοτερος να το ελεγξω πριν το παρω.

 

Α!Μπορει καποιος να μου πει τι περιεχει το πακετο μεσα;καρτα μνημης,χαντς φρι κλπ κλπ..

 

Αυτη η καρτα κανει για Ν70;;

 

 

Επειδη εχω επιδοτηση βονταφον,θα ειναι αναγκαστικα βονταφον λαιβ;;;

 

1) Η συσκευασία περιέχει φορτιστή, μπαταρία, κάρτα μνήμης, hands free, πανάκι καθαρισμού, λουράκι, CD Pc Suite και οδηγίες χρήσης!!

 

2) Αυτή η κάρτα κάνει για το Ν70.

 

3) Ζήτα τα το ελεύθερο. Ξέρω καλά ότι αν θέλουν έχουν!!

Link to comment
Share on other sites

Καλωδιο για τον υπολογιστη δεν εχει;Αν οχι,ποσο κοστιζει περιπου;;
Link to comment
Share on other sites

Aντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα:

 

Ανοιγω το bluetooth στο κινητό.

Πατάω το αντίστοιχο κουμπί και στο handsfree και κανει το connection αλλα αμέσως μετά πάει να κάνει voice dial και φυσικά καλεί οποιον νά'ναι.

Δοκίμασα απλά πατώντας για λιγότερο χρόνο το κουμπί πάνω στο handsfree αλλα δεν γίνεται κάτι, διότι στο συγκεκριμένο handsfree (Jabra) για να το ανοίξεις και να συνδεθει με το τηλεφωνο πρέπει να το πατήσεις παρατεταμένα για 2-3 seconds.

 

Λογικά δεν θα μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το voice dialing "σκοτώνοντας" (kill) κάποια διεργασία (process) με τον FE Explorer;

 

Εχει κανείς καμια ιδέα για το ποια διεργασία μπορεί να είναι αυτή;

 

Μετά από λίγο ψάξιμο, διαπίστωσα οτι το πρόβλημα αυτό το αντιμετωπίζουν πολλοί κάτοχοι του N70, ακόμα και με Nokia Bluetooth handsfree!

 

Οποιοι αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα, θα παρακαλούσα να το αναφέρουν στο επίσημο forum της Nokia (εδώ δηλαδή) μήπως τυχόν φιλοτιμηθούν και το λύσουν... η τουλαχιστον να μας δώσουν σε καποιο μελλοντικο firmware την επιλογη να απενεργοποιήσουμε εντελώς το voice dialing.

Link to comment
Share on other sites

το μεταχειρισμένο είναι μεγάλο ρίσκο (δεν ξέρεις τι έκανε ο αλλος στο κινητό πριντο πουλήσει) Αλλο ένααρνητικό είναι ότι δε θα έχεις την εγγύηση αυτό σημαίνεί πως αν κάνεις καμιά μαμακια (π.χ. δεν σου πετύχει η αναβάθμιση ) τότε το κινητό παπαλα άσε που μπορέι να μην είναι ούτε ελληνικό.

 

Από την άλλη με τις δόσεις θα πληρώνεισ το κινητό 2χρονια μετά πολύ εκνευριστικό.

 

To n70 είναι ένα κινητό που μπορείς να το κρατήσεις πολύ καιρό αφού έχει αρκέτά καλό ραδιο και mp3 player και το symbian δε θα το βαρεθείς ποτέ....(Εγώ έχω σκοπό να κρατήσω πάνω από 5 χρόνια) Το προηγόυμενο κινητό μου το κράτησα 3,5 χρόνια (το 5210))

 

5 xronia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...