Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κανεις καρτα μνημης της kingston ?εχω 512 και τωρα που εχει σχεδον γεμισει κανει κατι χαζα το κινητο!οφειλεται μαλλον στην καρτα
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό δεν έχει πάνω ούτε την μπαταρία την κανονική, ούτε αυτή που κρατάει την ώρα, τοτε όπου και να το βουτήξεις, μετά απο ένα καλό καθάρισμα θα δουλέψει(θα έχει ενα μικρο πρόβλημα στην οθόνη αλλα..:p). Αν όμως είναι ανοιχτό... δείτε πιο πάνω τι παθαίνει...

 

Αυτο ειναι αληθεια!!!

Διοτι οταν το κινιτο ειναι σε ταση ,το βραχυκυκλωμα ειναι αναποφευκτο!

Ολα είναι δρόμος!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει σημασία αν βραχεί απο θαλασσινό νερό η γλυκό. Το θαλασσινό νερό διαβρώνει/οξειδώνει τις επαφές, ενώ το γλυκό όχι...

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει σημασία αν βραχεί απο θαλασσινό νερό η γλυκό. Το θαλασσινό νερό διαβρώνει/οξειδώνει τις επαφές, ενώ το γλυκό όχι...

 

Γ.

Παιζουν μεγαλο ρολο τα αλλατα που περιεχει καθε υγρο.

Αν κανεις ομως ουτο που ειπα πιο πανω, δεν πα να το βουτηξεις και σε σκ@τ@? Αν το καθαρίσεις καλα θα δουλεψει

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν νομιζω ομως καποιος να το ριξει στη θαλασσα η στο νερο ,χωρις την μπαταρια του ρολογιου..

θα πρεπει να το κανει επιτηδες για να τεσταρει αν οντως δεν θα παθει τπτ..:)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει σημασία αν βραχεί απο θαλασσινό νερό η γλυκό. Το θαλασσινό νερό διαβρώνει/οξειδώνει τις επαφές, ενώ το γλυκό όχι...

 

Γ.

ολα τα νερα το οξειδωνουν γιατι περιεχουν οξυγονο :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι όσο το νερό με άλατι, γιαυτό και υπάρχουν πάρα πολλές περιπτώσεις, που έχουν σωθεί κινητά πεσμένα σε πισίνα, ενώ στην θάλασσα σχεδόν ποτέ....

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

εμενα επειδη μ εχει τυχει-να μπω με το κινητο μου στη θαλασσα- κ μετα το πηγα σε νοκια σοπ,ο υπαλληλος μου ειπε καλο θα ηταν αν μου ξανατυχει σε μενα(χτυπα ξυλο) η σε κανενα γνωστο να το βρεξω με γλυκο νερο,μπας και σωθει τπτ παραπανω...:)

 

παντως η SIM δεν καταλαβαινει ΜΙΑ :p

Link to comment
Share on other sites

εμενα επειδη μ εχει τυχει-να μπω με το κινητο μου στη θαλασσα- κ μετα το πηγα σε νοκια σοπ,ο υπαλληλος μου ειπε καλο θα ηταν αν μου ξανατυχει σε μενα(χτυπα ξυλο) η σε κανενα γνωστο να το βρεξω με γλυκο νερο,μπας και σωθει τπτ παραπανω...:)

 

παντως η SIM δεν καταλαβαινει ΜΙΑ :p

 

Mετά απο βουτιά το πρώτο πράγμα είναι να βγεί η μπαταρία και να μπεί κάτω απο τη βρύση!!

 

Υ.Γ. Kostakiss έφυγες απο την Χαλκιδική και άφησες πίσω σου καμένη γή!!:)

Link to comment
Share on other sites

paidia de xerw an to eidate alla sto kotsobolo kukloforhse to n70 se black/silver.i prosopsh einai official!exete dei na kikloforhse se kanena nokia club?ti thelw apegnwsmena...
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

paidia de xerw an to eidate alla sto kotsobolo kukloforhse to n70 se black/silver.i prosopsh einai official!exete dei na kikloforhse se kanena nokia club?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ναι.. βρε παιδια.. με ενδιαφερει κ μενα.. για την original ομως..εχω παρει απο το internet αλλα "μουφα" η υποθεση... δεν ειναι γνησια... του κοτσοβολου ειναι η original... ξερει κανεις τιποτα που θα τις βρουμε?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις nokia clup κοντα στο ιλιον που να κανει αναβαθμιση σε n70 την ιδια μερα χωρις να χρειαστει να το αφησω;

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... μήπως έχει τύχει να σας κολλάει ο ήχος κλήσης?

 

έχω περάσει κάτι mp3 μεέθους 150 κb και τις περισσότερες φορές που με παίρνουν τηλεφωνω ενώ ξεκινάει να παίζει κανονικα μετα απο 4 5 δευτερόλεπτα κολλάει... (επίσης το παθαίνει και όταν φορτίζει το κινητό...)

 

Έχω την 5.0609.2.0.1 να πάω για αναβάθμιση? αξίζει ?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας !

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

τον Αύγουστο αγόρασα το Ν70 και θα ήθελα να του βάλω μια memory card 1Gb για να έχω εφαρμογές και πολλά mp3.

 

Έχετε να προτείνετε κάποια συμβατή και φτηνή, ή πάω σε nokia-shop?

 

Σε κάποιο Γερμανό που ρώτησα μου είπαν ότι δεν έχει βγει ακόμα 1GB και καλύτερα να βάλω 512 γιατί με μεγάλη μνήμη θα "σέρνεται" !! Στέκει ?

 

 

Ευχαριστώ καλή συνέχεια σε όσους είναι ακόμα διακοπές!!

 

 

331

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

τον Αύγουστο αγόρασα το Ν70 και θα ήθελα να του βάλω μια memory card 1Gb για να έχω εφαρμογές και πολλά mp3.

 

Έχετε να προτείνετε κάποια συμβατή και φτηνή, ή πάω σε nokia-shop?

 

Σε κάποιο Γερμανό που ρώτησα μου είπαν ότι δεν έχει βγει ακόμα 1GB και καλύτερα να βάλω 512 γιατί με μεγάλη μνήμη θα "σέρνεται" !! Στέκει ?

 

 

Ευχαριστώ καλή συνέχεια σε όσους είναι ακόμα διακοπές!!

 

 

331

Όλοι οι υπάλληλοι του Γερμανού απαγγέλλουν το ίδιο ποίημα,όταν θέλουν να προωθήσουν τις κάρτες μνήμης 512ΜΒ.

 

Εδώ θα βρεις πολλές κάρτες μνήμης συμβατές με το Ν70 :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=50039&page=71&highlight=dual

Link to comment
Share on other sites

piadia mia erothsh

exo to n70 kai sthn karta mnhmhs otan to phra eixe polla prg (word klp)

exo parei kainouria mnhmh 1 GB

pos mporo na ta metafero kai na ta exo pali sto kinhto mou?

 

thanks

Με έναν Card Reader θα μεταφέρεις τα αρχεία της μίας κάρτας μνήμης στον υπολογιστή.

Εν συνεχεία ,με τον ίδιο τρόπο ,θα τα μεταφέρεις από τον υπολογιστή στην καινούρια κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... μήπως έχει τύχει να σας κολλάει ο ήχος κλήσης?

 

έχω περάσει κάτι mp3 μεέθους 150 κb και τις περισσότερες φορές που με παίρνουν τηλεφωνω ενώ ξεκινάει να παίζει κανονικα μετα απο 4 5 δευτερόλεπτα κολλάει... (επίσης το παθαίνει και όταν φορτίζει το κινητό...)

 

Έχω την 5.0609.2.0.1 να πάω για αναβάθμιση? αξίζει ?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας !

 

 

Μόλις Διάβασα σε πολύ προηγούμενα ποστ ότι υπάρχει κάποιο patch από τη νοκια

και ότι πιθανότατα είναι bug που προέρχεται απο τη μετάβαση στο gsm απο 3g δίκτυο...

 

Που το βρίσκουμε αυτό το patch ?

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Ego prosopika exo balei kingston 2gb apo ebay 57 eyrw sto n70 kai paei kalitera apo tin 512,stin elada bebea den iparxei!

 

 

Καλησπέρα,

 

τον Αύγουστο αγόρασα το Ν70 και θα ήθελα να του βάλω μια memory card 1Gb για να έχω εφαρμογές και πολλά mp3.

 

Έχετε να προτείνετε κάποια συμβατή και φτηνή, ή πάω σε nokia-shop?

 

Σε κάποιο Γερμανό που ρώτησα μου είπαν ότι δεν έχει βγει ακόμα 1GB και καλύτερα να βάλω 512 γιατί με μεγάλη μνήμη θα "σέρνεται" !! Στέκει ?

 

 

Ευχαριστώ καλή συνέχεια σε όσους είναι ακόμα διακοπές!!

 

 

331

[sIGPIC][/sIGPIC]

The world is mine!!!

Link to comment
Share on other sites

Ego prosopika exo balei kingston 2gb apo ebay 57 eyrw sto n70 kai paei kalitera apo tin 512,stin elada bebea den iparxei!

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=3694

 

Το έχω ξαναπεί

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...