Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[pote min tin "les" ston euato sou] :)

:lol: Δεν τη λέω βρε στον εαυτό μου.. Αυτοσαρκασμός είναι.. Απλά δεν κατέχω και πολλά από κινητά και σας έχω πρίξει με τις ερωτήσεις μου.. ;)

Εξάλλου είναι αποδεδειγμένο ότι άτομα που έχουν αυτοσαρκασμό, έχουν και υψηλό IQ! :shifty:

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τη βοηθειά σου :O

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

ειχα ρωτησει για το πως μπορω να ενεργοποιησω την υπηρεσια internet over gprs...

 

Εχω ομως μια απορια:

Χρησιμοποιωντας τον opera μπορω και σερφαρω στις σελιδες στο ιντερνετ κανονικα.Το μονο που δε μπορω να κανω ειναι να χρησιμοποιησω το gmail μου στο Ν70.....

 

αρα λοιπον....Ειναι το internet over gprs ενεργοποιημενο η οχι????μηπως το ειχα ενεργοποιοησει οταν τους ειχα παρει να ενεργοποιησω τα mms και δε το θυμαμαι???

 

Βοηθεια παιδες!!!

Link to comment
Share on other sites

eiparxei visual radio sthn ellada

 

οχι..:(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορεί κάποιος που το χρησιμοποιεί αρκετά , να μου πει για τη διάρκεια της μπαταρίας του; Γιατί το θέλω για τη δουλειά μου και με ενδιαφέρει πολύ η αυτονομία του. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορεί κάποιος που το χρησιμοποιεί αρκετά , να μου πει για τη διάρκεια της μπαταρίας του; Γιατί το θέλω για τη δουλειά μου και με ενδιαφέρει πολύ η αυτονομία του. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Εμένα κρατάει περίπου 3 μέρες! Και το χρησιμοποιώ αρκετά!:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κρατάει περίπου 3 μέρες! Και το χρησιμοποιώ αρκετά!:)

3 μέρες...;;;:blink:

Σοβαρά...;;;Μπράβο.:confused:

Link to comment
Share on other sites

τελικά είναι λίγες οι 3 μέρες ή πολλές;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά είναι λίγες οι 3 μέρες ή πολλές;

ειναι πολυ καλες. πολλες με δοση υπερβολης θα ηταν 4 μερες και πανω, και λιγες 1-2 το πολυ. τα τελευταιας γενιας series60 κανουν καλη διαχειρηση ενεργειας. το 6600 μου που ειναι παλιο, κραταει με παρα πολυ χρηση 1 μερα, με νορμαλ το πολυ 2 με το ζορι και χωρις καθολου χρηση, ουτε πατημα πληκτρου 3 μερες :)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κραταει δυο μερες με το ζορι (το βραδυ το κλεινω). Η χρηση που κανω καθημερινα ειναι κανα δεκαλεπτο ομιλια, πεντε μηνυματα, 5-10 φωτο, 3-5 βιντεο, ψαξιμο στην εκθεση, κλπ. Ειμαι κοσμοτε. Το περιμενα λιγο καλυτερο σε αυτον τον τομεα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλάω το λιγοτερο μισή ώρα την ημέρα, στελνω μηνύματα, συχνές αναπάντητες και φυσικα το ψαχουλεύω συνέχεια.. :confused: Το βράδυ δεν το κλείνω, το χαμηλώνω όμως! Απλά για να το φορτίσω το αφήνω να τελειώσει η μπαταρία του.. Την πρώτη 1,5 μέρα δεν πέφτει ούτε γραμμούλα!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ta programmata pithanon kollane, giati me tin anavathmisi svinontai ta panta apo ti mnimi tou tilephonou, etsi an mia efarmogi otan tin ekanes egkatastasi mporei na antegrafe kapoia arxeia sto kinito(ta opoia svistikan)...

Kalutera ksana-egkatestise tis efarmoges pou kollane! ;) :)

 

 

H anavathmisi einai enas tropos "format"

 

Για παραδειγμα το Smartmovie δεν παιζει, οσες φορες και αν το εσβησα και επανεγκατεστησα. Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται, εκτος και αν η Νοκια με την αναβαθμιση κατηργησε καποια free προγραμματα.

 

Εγώ μιλάω το λιγοτερο μισή ώρα την ημέρα, στελνω μηνύματα, συχνές αναπάντητες και φυσικα το ψαχουλεύω συνέχεια.. :confused: Το βράδυ δεν το κλείνω, το χαμηλώνω όμως! Απλά για να το φορτίσω το αφήνω να τελειώσει η μπαταρία του.. Την πρώτη 1,5 μέρα δεν πέφτει ούτε γραμμούλα!:rolleyes:

Κι εγω στις πρωτες 7 φορτισεις το αφηνα να κλεισει και μετα το φορτιζα πληρως. Τι συνδεση εχεις? Η φωτεινοτητα οθονης που βρισκεται?

Link to comment
Share on other sites

3 Μέρες+

 

20-25 λεπτά ομιλίας, 2-3sms, 1-2 pics. Φωτεινότητα default. Μια φορά τον μήνα πλήρης αποφόρτιση μπαταρίας, αλλά όχι τίποτα τρελό που έχω ακούσει εδώ, απλά τόσο ώστε να μην ενεργοποιήται.

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και ‘γώ κάτι άσχετο.

 

Υπάρχει εφαρμογή που να ηχογραφεί αυτόματα όλες τις συνομιλίες από συγκεκριμένους αριθμούς ή ομάδες χρηστών ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και ‘γώ κάτι άσχετο.

 

Υπάρχει εφαρμογή που να ηχογραφεί αυτόματα όλες τις συνομιλίες από συγκεκριμένους αριθμούς ή ομάδες χρηστών ?

 

Υπάρχει... Εγώ εχω καταλήξει στο "CallRecorder 1.03". Είναι πολύ καλό και κάνει ακριβώς ότι ζητάς! ;)

< Trust No One and Deny Everything >
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα... Όταν πάω να εγκαταστήσω το Εορτολόγιο.jar , μου λέει ότι ήδη υπάρχει και με ρωτάει αν θέλω να κάνω αντικατάσταση. Είτε πατήσω ναι, είτε όχι, μου βγάζει "Σφάλμα συστήματος (-12)" :wacko:

 

Τί φταίει; Βασικά το είχα σβήσει, αλλά μάλλον δεν είχε σβηστεί σωστά, γιαυτό μου λέει ότι υπάρχει μέσα στην μνήμη... Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διαγράψω τελείως; Υπάρχει κάποιο είδος registry που πρέπει να διαγράψω, όπως στα windows για παράδειγμα;;:(

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια....

< Trust No One and Deny Everything >
Link to comment
Share on other sites

Για παραδειγμα το Smartmovie δεν παιζει, οσες φορες και αν το εσβησα και επανεγκατεστησα. Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται, εκτος και αν η Νοκια με την αναβαθμιση κατηργησε καποια free προγραμματα.

 

 

Κι εγω στις πρωτες 7 φορτισεις το αφηνα να κλεισει και μετα το φορτιζα πληρως. Τι συνδεση εχεις? Η φωτεινοτητα οθονης που βρισκεται?

 

 

telika isxiei ayto einai poli simantiko an isxiei .... etoimazoymoyna na kano ti nea anavathmisi kai afoy den tha boro na to ksanagiriso piso an den mou aresiei den ksero telika an aksizei asfoy to smartmovie einai apo ta programmata poy xrisimopoio poli exo thn v3.0546.2.3

Link to comment
Share on other sites

hi paides...na rwtiso kati asxeto me to thema...iparxei tropos otan mas pernoun me apokripsi sto kinito na mathoume poios mas kalei?

Den nomizw...

Giati otan kapoios se pernei me apokrupsi mesw tou diktiou katargitai o arithmos tou...

Pantws tha eixe fasi na uparxei tetoia efarmogi!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα... Όταν πάω να εγκαταστήσω το Εορτολόγιο.jar , μου λέει ότι ήδη υπάρχει και με ρωτάει αν θέλω να κάνω αντικατάσταση. Είτε πατήσω ναι, είτε όχι, μου βγάζει "Σφάλμα συστήματος (-12)" :wacko:

Τί φταίει; Βασικά το είχα σβήσει, αλλά μάλλον δεν είχε σβηστεί σωστά, γιαυτό μου λέει ότι υπάρχει μέσα στην μνήμη... Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διαγράψω τελείως; Υπάρχει κάποιο είδος registry που πρέπει να διαγράψω, όπως στα windows για παράδειγμα;;:(

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια....

εκτος απο το system\apps\, υπαρχει και στο system\midlets\. απο εκει το διεγραψες; κανε κι ενα restart. αφηνει μαλλον κι αλλα αρχεια στη μνημη τηλεφωνου αλλα δεν ξερω ποια ειναι. ;)

telika isxiei ayto einai poli simantiko an isxiei .... etoimazoymoyna na kano ti nea anavathmisi kai afoy den tha boro na to ksanagiriso piso an den mou aresiei den ksero telika an aksizei asfoy to smartmovie einai apo ta programmata poy xrisimopoio poli exo thn v3.0546.2.3
οχι, δεν παιζει αυτο, δεν εβαλε κανενα κλειδωμα η νοκια. κατι αλλο θα συμβαινει με τον φιλο μας sfixtis.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω . πηρα μια προσοψη απο εbay και οταν την εβαλα γρατσουνισα λιγο το κινητο οχι στην προσοψη ουτε και στην πλακετα αλλα στα πλαστικα του κυριου σωμματος . αλλα φαινεται οτι εχει αλαχθει η προσοψη . λετε να υπαρξει κανα προβλημα με την εγγυηση ? θελω να κανω αναβαθμιση βασικα και μην φαω πακετο. :(
Giv3 mE a b3aT !
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω . πηρα μια προσοψη απο εbay και οταν την εβαλα γρατσουνισα λιγο το κινητο οχι στην προσοψη ουτε και στην πλακετα αλλα στα πλαστικα του κυριου σωμματος . αλλα φαινεται οτι εχει αλαχθει η προσοψη . λετε να υπαρξει κανα προβλημα με την εγγυηση ? θελω να κανω αναβαθμιση βασικα και μην φαω πακετο. :(

Δε θα υπάρξει κανένα πρόβλημα.

Η εγγύηση δεν ισχύει μόνο για την πρόσοψη του κινητού τηλέφωνου,αλλά και για όλα τα υπόλοιπα μέρη του :) .

Link to comment
Share on other sites

ειχα ρωτησει για το πως μπορω να ενεργοποιησω την υπηρεσια internet over gprs...

 

Εχω ομως μια απορια:

Χρησιμοποιωντας τον opera μπορω και σερφαρω στις σελιδες στο ιντερνετ κανονικα.Το μονο που δε μπορω να κανω ειναι να χρησιμοποιησω το gmail μου στο Ν70.....

 

αρα λοιπον....Ειναι το internet over gprs ενεργοποιημενο η οχι????μηπως το ειχα ενεργοποιοησει οταν τους ειχα παρει να ενεργοποιησω τα mms και δε το θυμαμαι???

 

Βοηθεια παιδες!!!

Αφού σερφάρεις μέσω του opera, προφανώς είναι ενεργοποιημένο το internet over gprs (εκτός αν συνδέεσαι μέσω HSCSD, αλλά τότε θα το ήξερες γιατί χρειάζονται διάφορες ρυθμίσεις).

 

Για το gmail δεν έχω δοκιμάσει να συνδεθώ μέσω opera, αλλά το έχω δοκιμάσει και δουλεύει μια χαρά αν πάς στα "Μηνύματα" και κάνεις τις κατάλληλες ρυθμίσεις e-mail (Διακομ. εξερχομ.: smtp.gmail.com, Διακομ. Εισερχ.: pop.gmail.com, τύπος: POP3, Ασφάλεια: Ενεργή (993/995)). Φυσικά χρειάζεται να έχεις ενεργοποιήσει την αντίστοιχη επιλογή για POP access στο gmail.

 

Δουλεύει και για αποστολή και για λήψη μηνυμάτων χωρίς πρόβλημα.

 

Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

telika isxiei ayto einai poli simantiko an isxiei .... etoimazoymoyna na kano ti nea anavathmisi kai afoy den tha boro na to ksanagiriso piso an den mou aresiei den ksero telika an aksizei asfoy to smartmovie einai apo ta programmata poy xrisimopoio poli exo thn v3.0546.2.3

Τελικα κατεβασα μια καινουργια εκδοση και παιζει κανονικα:) .

Ξερει κανεις πως βγαινει η φωνητικη κληση? Οταν εχω το handsfree και πατηθει κατα λαθος το κουμπακι του παιρνει οποιον να ναι:blink: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...