Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει παρατηρησει κανεις οτι οταν εισαι στο προφιλ εκτος συνδεσης δεν μπορεις να ακουσεις ραδιο?

:p ειναι γνωστο οτι δε γινεται να ακουσεις ραδιο οταν εισαι σ'αυτο το προφιλ :O

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις οτι οταν εισαι στο προφιλ εκτος συνδεσης δεν μπορεις να ακουσεις ραδιο?

Δε το έχουμε παρατηρήσει, το γνωρίζουμε όμως πολύ καλά και το έχουμε αναφέρει ως ελάττωμα από τότε που κυκλοφόρησε το κινητό. Το έχουν κάνει επειδή υποτίθεται είναι visual radio και θέλει δίκτυο για τις ενδείξεις. Ευτυχώς όταν είσαι real εκτός δικτύου δουλεύει κανονικά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

tou exei tixei kanenos meta apo to travigma mias photo na kanei metavai stin ekthesi kai na vgalei eeror -3??? mou to eknae 3 fores. episeis aneksigita mou kolise to alpha warrior sto loading enw epaize gia dio meres teleia...to ekanaapegatastasi....kai me to bluetooth mou ekane to eksi kollima: otan htan na steilo ena arxeio mou den mou ekane anazitisi alla mou evgale i sindesi den einai efikti???:cry: :blink: meta apo reboot stamatise pros to paron. ilpiza meta apo to sx1 na min exw tetoia kolimata.:wacko:

Erotisi, meta apo reset( to aplo) svinoun efarmofes+ epafes ti xanw apo to reset akrivws???:confused: :confused:

 

 

thnx ek twn protairwn

Link to comment
Share on other sites

καταρχην, αν θυμαμαι, το προβλημα με σφαλμα στις φωτο πρεπει να ηταν στην πρωτη αναβαθμιση και οταν τραβαγες με το πλαινο κουμπι. μηπως αυτο ισχυει και στην περιπτωση σου; αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

το αλλο που λες οτι επαιζε 2 μερες και μετα κολλαει, ισως κανει conflict με καποια αλλη εφαρμογη, δεν ειναι απαραιτητο να δουλευουν ολα καλα, ακομα κι αν αρχισουν καλα. μπηως εσβησες κανενα αρχειο ομως π.χ.;

αυτο με το bt το βγαζει συνηθως οταν χρησιμοποιειται σε αλλη συνδεση, ακομα κι αν δεν ειναι αμεσα ενεργη. ισως εστελνες κατι ακριβως πριν και δεν προλαβε να απενεργοποιηθει πληρως. οπως και να'χει, δεν ειναι ανησυχητικο, αφου λυθηκε με restart.

οταν λες reset τι εννοεις; με ποιον ακριβως τροπο κανεις εσυ reset;

και τελος, οσο χρησιμοποιουμε smartphone, δε θα παψουν τα προβληματα. φανταζεσαι υπολογιστη χωρις καθολου κολληματα;; οχι θα ελεγα :)

Link to comment
Share on other sites

καταρχην, αν θυμαμαι, το προβλημα με σφαλμα στις φωτο πρεπει να ηταν στην πρωτη αναβαθμιση και οταν τραβαγες με το πλαινο κουμπι. μηπως αυτο ισχυει και στην περιπτωση σου; αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

το αλλο που λες οτι επαιζε 2 μερες και μετα κολλαει, ισως κανει conflict με καποια αλλη εφαρμογη, δεν ειναι απαραιτητο να δουλευουν ολα καλα, ακομα κι αν αρχισουν καλα. μπηως εσβησες κανενα αρχειο ομως π.χ.;

αυτο με το bt το βγαζει συνηθως οταν χρησιμοποιειται σε αλλη συνδεση, ακομα κι αν δεν ειναι αμεσα ενεργη. ισως εστελνες κατι ακριβως πριν και δεν προλαβε να απενεργοποιηθει πληρως. οπως και να'χει, δεν ειναι ανησυχητικο, αφου λυθηκε με restart.

οταν λες reset τι εννοεις; με ποιον ακριβως τροπο κανεις εσυ reset;

και τελος, οσο χρησιμοποιουμε smartphone, δε θα παψουν τα προβληματα. φανταζεσαι υπολογιστη χωρις καθολου κολληματα;; οχι θα ελεγα :)

 

Ναι με το πλαϊνό κουμπί τραβάω πάντα τις φωτό. Έχω την έκδοση V3.0546.2.3, 18-11-05 RM-84.

Για reset εννοώ το κανονικό *#7780#. ισχύει??

Με τα θέματα έχει βρεί κανείς καμια άκρη? όλα που κυκλοφορούν είναι για προηγούμενα S60 κινητά και ελάχιστα είναι για τη σειρά n-. Μάλλον θα αρχίσω να κατασκευάζω εγώ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι με το πλαϊνό κουμπί τραβάω πάντα τις φωτό. Έχω την έκδοση V3.0546.2.3, 18-11-05 RM-84.

Για reset εννοώ το κανονικό *#7780#. ισχύει??

Με τα θέματα έχει βρεί κανείς καμια άκρη? όλα που κυκλοφορούν είναι για προηγούμενα S60 κινητά και ελάχιστα είναι για τη σειρά n-. Μάλλον θα αρχίσω να κατασκευάζω εγώ;)

An psakseis kala 8a deis oti pleon ta perisotera nea themes einai gia N70 kai pano...

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Με τα θέματα έχει βρεί κανείς καμια άκρη? όλα που κυκλοφορούν είναι για προηγούμενα S60 κινητά και ελάχιστα είναι για τη σειρά n-.
γιατι; προσπαθεις να τα εγκαταστησεις και δεν μπαινουν;

 

αυτο που λες kostakiss ειναι soft ή hard format;

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται format στο Ν70; τι πρεπει να προσεξω να κρατησω backup, εκτος απο τα μηνυματα;

Δηλαδη την υπογραφή μου δεν την κοιταει κανεις? :mad: :!:

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι έχει ξανααναφερθεί, αλλά δεν μπορώ να το βρώ. Για αυτό ζητώ συγγνώμη και την βοήθεια σας. Θα μπορούσε να μου πει κάποιος πως μπορώ να συνδεθώ στο internet από το κινητό μου μέσω bluetooth χρησιμοποιώντας την σύνδεση του υπολογιστή μου? Επίσης γίνεται και για msn χρησιμοποιώντας το agile messenger?
Link to comment
Share on other sites

γιατι; προσπαθεις να τα εγκαταστησεις και δεν μπαινουν;

 

αυτο που λες kostakiss ειναι soft ή hard format;

hard φιλαρακι..;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το Ν70. Οταν μου στελνει καποιος μην. μου λεει το τηλ. ψαξε να βρεις τι εχεις και το μηνυμα δεν το βρισκω πουθενα. τι μπορει να συμβαινει;
:cool:B M W Power F1
Link to comment
Share on other sites

απο sms zone θα στο εστειλε καποιος..μην ανυσηχεις..

δεν μπορεις να το ξαναδεις το μηνυμα αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το Ν70. Οταν μου στελνει καποιος μην. μου λεει το τηλ. ψαξε να βρεις τι εχεις και το μηνυμα δεν το βρισκω πουθενα. τι μπορει να συμβαινει;

 

Den psaxneis kala... :p

 

Ti ennoeis oti sou grafei: "ψαξε να βρεις τι εχεις"...?? :blink:

 

Gine pio sygkekrimenos (poio akrivws mhnyma sou grafei)!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε kostakiss δυστυχως το βλεπω συνεχεια και δεν βρισκω τα μην. που μου στελνουν. Υπαρχει κανενας τροπος να βρω την λυση; ευχαριστω

 

Den psaxneis kala... :p

 

Ti ennoeis oti sou grafei: "ψαξε να βρεις τι εχεις"...?? :blink:

 

Gine pio sygkekrimenos (poio akrivws mhnyma sou grafei)!

Μου γραφει ΄ψαξε να βρεις τι εχεις΄αντι για νεο μην. και οταν οαταω το πληκτρο να δω το μην. παει στα εισερχομενα και δεν εχει τιποτα μεσα.

:cool:B M W Power F1
Link to comment
Share on other sites

καταρχην..οταν σου βγαινει αυτο το μηνυμα,εχει να πατισεις μονο οκ ετσι δεν ειναι?δεν στο εμφανιζει οπως ολα τα μηνυματα με αποστολεα σωστα??

 

επισης..αν εχεις την εφαρμογη mumsms πανε απο εκει..αυτο θα φταιει μαλλον..και αν δεν θες να πηγαινεις απο εκει αλλα απο τα μηνυματα(κανονικα) βαλε απενεργοποιηση monitor !!

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα λεει "για ψαξε, για ψαξε" και κατι τετοια.

Πλακα εχει αυτο.

Την πρωτη φορα που το εβαλα δεν ηξερα τι ακριβως κανει η εφαρμογη και εψαχνα να βρω τα μηνυματα!

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

πλακα πλακα το κινητο εχει παρα πολλα προβληματα! πχ παω εργαλεια/μνημη/αντιγραφη μνημης τηλεφωνου. οχι μονο δεν κανει τπτ αλλα δεν κανει και exit! θα πρεπει να κανω restart το κινητο για να φυγει το παραθυρακι της μνημης απο τις διεργασιες..

 

μπορει καποιος να μου πει αν εχει το ιδιο προβλημα με την καινουρια εκδοση; και για να κρατησω τα backup του παιχνιδιου snakes καθως και τους σταθμους τι θα κανω;

 

------

εψαξα παντου αλλα δεν βρισκω πουθενα τα saves. εκτος και αν βρισκονται στο Z:/System/Apps/6R45. αλλα και παλι δεν ξερω τι να κρατησω backup, αλλα και αν γινεται μετα να το κανω επικολληση στον Z δισκο..

 

τελος παρατηρησα οτι παρολο που σβηνω τα διαφορα προγραμματα/παιχνιδια που ειχα εγκαταστησει, μενουν καταλοιπα. αυτα πως θα τα σβησω;

 

help!

 

* μπορει καποιος να παραθεσει το release note που δειχνει τις αλλαγες που εγιναν στην καινουρια εκδοση; *

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai apo emena....eixa kanei sto kinito mou format kai prin tou eixa kanei backup sto pc me ena arxeio dld mesw tou pc suite. meta to format pernaw auto to arxeio pou einai oi ruthmisis epafes programata ktlp ola kala ola wraia....kai exthes to vradu psaxouliza tis epafes mou kai ti nadw??? sxedon oi mises epafes mou den exoun tilefwno....ti na kanw re paidia???? mipws na xanaperasw to arxeio backup??? pite mou! :( :(
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

τελος παρατηρησα οτι παρολο που σβηνω τα διαφορα προγραμματα/παιχνιδια που ειχα εγκαταστησει, μενουν καταλοιπα. αυτα πως θα τα σβησω;

 

O πιο απλός τρόπος είναι να πας μέσω file explorer και να σβήσεις χειροκίνητα τα όποια κατάλοιπα ενός προγράμματος.

 

Εναλλακτικά μπορείς να ανοίξεις το application manager, και πηγαίνοντας στην κατηγορία installed applications να δείς ποιά προγράμματα έχουν αφήσει κατάλοιπα και να τα σβήσεις. Είναι πολύ εύκολο να τα βρείς καθώς δίπλα απο το όνομά τους βρίσκεται ένα εικονίδιο κάδου σκουπιδιών.

 

Επίσης, θα σου υπενθυμίσω οτι κάθε φορά που θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμά σου, χρησιμοποιείς το πλήκτρο τροποποίηση και δεν ποστάρεις ξανά.

 

kalispera kai apo emena....eixa kanei sto kinito mou format kai prin tou eixa kanei backup sto pc me ena arxeio dld mesw tou pc suite. meta to format pernaw auto to arxeio pou einai oi ruthmisis epafes programata ktlp ola kala ola wraia....kai exthes to vradu psaxouliza tis epafes mou kai ti nadw??? sxedon oi mises epafes mou den exoun tilefwno....ti na kanw re paidia???? mipws na xanaperasw to arxeio backup??? pite mou!

 

Διέγραψε τις επαφές σου και ξαναπέρασε το backup σου.

 

Απο την επόμενη φορά όμως να χρησιμοποιείς το contacts manager το οποίο είναι το καλύτερο εργαλείο για backup επαφών και το μόνο που διατηρεί τις μετονομασμένες ετικέτες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το Ν70. Οταν μου στελνει καποιος μην. μου λεει το τηλ. ψαξε να βρεις τι εχεις και το μηνυμα δεν το βρισκω πουθενα. τι μπορει να συμβαινει;

Σημαινει οτι μαλλον εβαλεσ σαν πρωτο αποδεκτη sms καρτα μνημης και οχι το κινητο. Αυτο αλλαζει απ τα settings των sms. Κοιταξε το!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε τις επαφές σου και ξαναπέρασε το backup σου.

 

Απο την επόμενη φορά όμως να χρησιμοποιείς το contacts manager το οποίο είναι το καλύτερο εργαλείο για backup επαφών και το μόνο που διατηρεί τις μετονομασμένες ετικέτες.

to ekana...pali ta idia...paratirisa oti exoun svisti oi arithmoi apo tis epafes oi opoioi lene tin lexi spiti...px giwrgos spiti nikos spiti antwnis spiti ktl....giati etsi??

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...