Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok κανενα προβλημα....:)

δεν ειχα πολυ χρονο φιλε και δεν το ψαξα...

το θεμα ειναι απο δω και περα τι γινεται....

απο οτι βλεπω ο γερμανος δεν εχει αλλη καρτα 1g...(μαλλον δηλαδη....)...

οποτε τι κανουμε....???

μηπως υπαρχει καποια λυση(λεω εγω τωρα) για το θεμα και δεν το εχουμε παρει χαμπαρι...???

Αυτήν που έχεις πούλα την.

Δεν κάνω πλάκα. Πούλα την σε κάποιον που να μην έχει series 60. Εκεί δεν θα έχει πρόβλημα αλλά δοκίμασε την κιόλας.

 

Για καινούρια παράγγειλε απο ίντερνετ(κοίτα 3 post πριν) και άσε τέτοιου είδους μαγαζάκια που δεν ξέρουν την τύφλα τους.

 

Πάντως αν επιμένεις, πήγαινε σε κατάστημα ΤΙΜ. Εκεί έχει σίγουρα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
φιλε εκανα αυτο που μου ειπες...

πριν μεταφερω οτιδηποτε απο την 500αρα(χωρις κανενα δηλαδη προγραμμα) βιντεο γραφει κανονικα....

μολις κανω μεταφορα απο την 500αρα βιντεο γιοκ....

υπαρχει-μια πολυ κουραστικη λυση-να βαλω τα παντα απο την αρχη....

αλλα θα ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν θα ξαναβγαλει προβλημα....???

γενικα τι λες...??

καλυτερα να την παω πισω να ξεμπερδευω....?? η λες να φταιει κατι αλλο...

παντως μολις βαζω την 500αρα μου ολα δουλευουν ρολοι....:rolleyes:

 

Απ τη στιγμη που οταν η καρτα σου ειναι αδεια δουλευει ρολοι τοτε το προβλημα δεν ειναι της καρτας.Αλλωστε κι εγω αν ημουν υπαλληλος και μου εστελενες πισω καρτα υποτιθεται ελαττωματικη να τη δοκιμασω,το πρωτο πραγμα που θα εκανα ειναι φορματ και μετα θα την τεσταρα.ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕ καλα,,,θα σου εστελνα πισω την ιδια....Λογικο δεν ακουγεται????

Κατα την ταπεινη μου γνωμη φταινε τα δεδομενα που μεταφερεις,πιθανων κρασαρουν καποια μεταξυ τους.

Κατα τη γνωμη μου κανε τα ολα install απο την αρχη.

 

Ελπιζω να βοηθησα.

 

Σχετικα με το θεμα που ανοιξατε με τις καρτες¨.....

Επειδη ειμαι της γνωμης "Οτι Πληρωνεις Παιρνεις" δωστε λιγα χρηματα παραπανω και παρτε μια καλη καρτα για να εχετε το κεφαλι σας ησυχο....

 

Προτεινω ATP mmc mobile(DV-RS-MMC) 1GB

 

!!! Προσωπικα την πηρα απο play.247 και λειτουργει αψογα στα παντα.(χωρις να θελω να κανω διαφημιση).Ayta kai sorry gia to off-topic

Link to comment
Share on other sites

φιλε PCMan το να την πουλησω εχω αρχισει να το σκεφτομαι....

φιλε Tankwart δοκιμασα την καρτα χωρις εφαρμογες αδεια εντελως και εγραφε κανονικα......

μολις εβαλα 200mb mp3 το βιντεο παπαλα...

θα δοκιμασω κατι αλλο και τελευταιο για την ωρα...

θα μεταφερω mp3 απο το καλωδιο του κινητου και οχι απο τον card reader να δω αν φταιει αυτο...(που μεταξυ μας δεν το πιστευω.....)...

ευχαριστω ετσι και αλλιως για την βοηθεια...(ολους...)...

Link to comment
Share on other sites

φιλε PCMan το να την πουλησω εχω αρχισει να το σκεφτομαι....

φιλε Tankwart δοκιμασα την καρτα χωρις εφαρμογες αδεια εντελως και εγραφε κανονικα......

μολις εβαλα 200mb mp3 το βιντεο παπαλα...

θα δοκιμασω κατι αλλο και τελευταιο για την ωρα...

θα μεταφερω mp3 απο το καλωδιο του κινητου και οχι απο τον card reader να δω αν φταιει αυτο...(που μεταξυ μας δεν το πιστευω.....)...

ευχαριστω ετσι και αλλιως για την βοηθεια...(ολους...)...

Δεν έχει σημασία αυτό.

 

Να σου πω. Φορμάτ την έκανες όταν την πήρες?

Αν όχι, κάντην φορμάτ στον υπολογιστή σε FAT και ΟΧΙ FAT32 και μετά βάλτην στο κινητό και ξανακάντης ένα φορμάτ απο κει.

 

Νομίζω ότι κάποιος το ξαναείπε πιο πάνω.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγο το κανα και αυτο....φιλε...

δεν γραφει βιντεο σε καμια περιπτωση.....

δυστηχως....:(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες για την κάρτα. Λόγω οικονομικής στενότητας, δεν πρόκειται να προβώ στην αγορά καινούριας άμεσα. Διαπίστωσα τελικά ότι άν γράφει σε 3gp δεν κάνει σπασίματα. Προσωπικά εμένα η ανάλυση αυτή μου αρκεί, δεν ασχολούμαι πολύ με το βίντεο.

 

Νέα ερώτηση, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά. Έχει προσέξει κανένας κάποια mp3 tags στο κινητό του να μην φαίνονται σωστά; Έχω περάσει γύρω στα 50 mp3 κι όταν τα αναπαράγει, 1-2 τίτλοι μπερδεύονται, κι ενώ παίζει πχ Βανδή, στο mp3 tag που φαίνεται παιρνει τον τίτλο από κάποιο άλλο τραγούδι που υπάρχει στην μνήμη, πχ Βέρτης. Καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΤ' ΑΡΧΗΝ!!! ΒΛΕΠΩ ΧΘΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΝΤΟΝΕΣ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ ΜΝΗΜΗΣ!!! ΤΕΣΠΑ!!! ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΡΤΑ 1 GB ΓΙΑ Ν70 ΕΙΝΑΙ H KINGSTON(ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ POSTS)!!! Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ INTERNET!!! ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΟΥΛΑΕΙ DV RS-MMC KINGSTON 1GB??? ΓΕΡΜΑΝΟΣ/VODAFONE/TIM ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ ΜΑΓΑΖΙΑ???

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ! :)

Σχετικα με τις καρτες ,ας συνεχισουμε στο αναλογο θεμα ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Προς ενυμερωση.... εχω καρτα 1g νοκια..την αγορασα απο νοκια club.. γνησια... λοιπον το προβλημα της εγγραφης υπαρχει... ισως να ειναι προβλημα λογισμικου Ν70..(εμενα ειναι εκδοση...v 3.0546.2.3)....
Link to comment
Share on other sites

Φιλε kostakiss η transcend που εχω εγω απο το πλαισιο, μου κανει τα ιδια κολπα με τα αλλα παιδια στο βιντεο. Και εχω κανει και upgrade το λογισμικο μεσω ιντερνετ με το προγραμμα της nokia με την καρτα μεσα και παλι μου κανει τα ιδια. Sorry που συνεχιζω σ αυτο το θεμα και οχι στο αλλο για τις καρτες...
Xios forever!!!!
Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια υπαρχει προβλημα ναι η οχι....???

ναι το θεμα αφορα τις καρτες αλλα αφορα και το ν70!!!!

διαβαζω πλεον οτι υπαρχει προβλημα και με γνησιες καρτες της νοκια....

κανω παραγγελια την Kingston απο το Play...

απο οτι λετε οσοι την εχετε στο νο70 δεν εχετε προβλημα....

ετσι δεν ειναι...???

Link to comment
Share on other sites

Προς ενυμερωση.... εχω καρτα 1g νοκια..την αγορασα απο νοκια club.. γνησια... λοιπον το προβλημα της εγγραφης υπαρχει... ισως να ειναι προβλημα λογισμικου Ν70..(εμενα ειναι εκδοση...v 3.0546.2.3)....

 

Δεν νομίζω να είναι θέμα λογισμικού... εγώ έχω την έκδοση V 5.0609.2.0.1 και έχω πρόβλημα στο βίντεο.

 

Αλλά πραγματικά, τι γίνεται με τι κάρτες; Κάποιες λειτουργούν και κάποιες όχι, ακόμη και της ίδιας εταιρείας? Έψαξα στο νετ και σε κάποιους με kingston όλα καλά, σε κάποιους άλλους το πρόβλημα με το βίντεο παραμένει... Ακόμα και ο pelekanada, που πήρε την κάρτα της Νόκια. Πως μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι η κάρτα που θα παραγγείλουμε θα δουλεύει; Και αν δεν δουλεύει, τι κάνουμε;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο παρτε transcend που την εχω εγω και ο κολητος μου και ποτε δεν ειχαμε προβλημα για τιποτα..

 

συνεχεια ομως εδω..

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο παρτε transcend που την εχω εγω και ο κολητος μου και ποτε δεν ειχαμε προβλημα για τιποτα..

 

Εσύ κι ο κολλητός σου είστε από τους τυχερούς. Ο wonderboy69 και ο freddaras όμως όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα το εξής, ότι αν κάνω εγγραφή με ήχο, το βίντεο παρουσιάζει τα γνωστά σπασίματα. Αν κάνω εγγραφή χωρίς ήχο, τότε η αναπαραγωγή του ειναι ομαλή!

Ο ήχος έχει επίδραση στην ταχύτητα εγγραφής; γιατί εγώ αυτό καταλαβαίνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

paidia bghke nea anavathmish N70 RM-84 V5.0638.3.0.1 Dated:9/18/2006

 

de xerw ti diorthwnei ektos apo kati pou exw diavasei oti exei merika diaforetika skins ston mp3player gia epilexeis ektos apo to klassiko blue!

 

ama thn eide kaneis na kukloforei se kanena nokia shop as sfhrixei.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

@Hey_Now:Mipws o hxos exei epidrasi stin taxutita eggrafis otan apothikeuetai to video stin karta mnimis?Gia dokimase na vgaleis video afou prwta epilekseis tin mnimi tou tilefwnou ws mesw apothikeusis..

 

@aristotelhs2060: Oti k na diwrthwnei egw den to diakindineuw, apo ti stigmi pou ola kulane omala sto N70 mou...! :p

Opoios valei tin nea ekdosi as pei duo logia!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, αν βαλουμε την εκδοση του music edition, στην ουσια δεν θα εχουμε μετατρεψει το απλο Ν70 σε Ν70 music edition?? Δηλαδη αυτο που θα μας λειπει θα ειναι τα καινουρια hands-free που διατιθενται μαζι με το Ν70 music edition... Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος... Σκεφτομαι να το κανω αναβαθμιση... Για να καταλαβετε, εχω ακομα τιν εκδοση:

V 2.0539.1.2

19-10-05

RM-84

 

:O :worry:

 

Ελεος και παλι ελεος...:lol: :lol: :lol:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

paidia bghke nea anavathmish N70 RM-84 V5.0638.3.0.1 Dated:9/18/2006

 

de xerw ti diorthwnei ektos apo kati pou exw diavasei oti exei merika diaforetika skins ston mp3player gia epilexeis ektos apo to klassiko blue!

 

ama thn eide kaneis na kukloforei se kanena nokia shop as sfhrixei.

 

Το αναφερα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1593656#post1593656

Δοκιμασε με τον updater ,γιατι να τρεχεις σε νοκια shop ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,πως θα δω ποια έκδοση firmware του Νοκια Ν70 έχω;Μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να κάνω firmware update;

Μπορεις να δεις ποια εκδοση firmware εχεις αν στην οθονη αναμονης πατισεις *#0000#

διαβασε αυτα τα δυο ειναι πος μπορεισ να κανεις firmware update:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=148056

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=123597

αλιος το πας σε ενα μαγαζι για update

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...