Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@PETROSLEON

3. εμενα μου το ειχε κανει 2 φορες αλλα μετα σταματησε μονο του!! symbian magic!

 

Εμενα συνεχιζει.. Ισως το εχουν κανει για να μην βαριεσαι ν' ακους το ιδιο ringtone συνεχεια και φυσικα για να σου θυμηζει που και που οτι εχεις νοκια.. Εξ' ου και το "nokia tune"...:D

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το εχω περιπου ενα μηνα και τωρα τελευταια εχω προσεξει οτι ενω ειναι ενεργοποιημενο και εχει σημα λαμβανω μυνηματα οτι ειχα κλησεις.

Και το καλυτερο ειναι οτι το κινουμενο καπακι του φακου εκτος του οτι τριζει εχει αρχισει και ξεφλουδιζει,φευγει το χρωμα δηλαδη,και το ιδιο γινεται και στις κατω γωνιες του τηλεφωνου.και φανταστητε οτι το τηλεφωνο το μεταφερω σε θηκη της νοκια που πηρα την δευτερη μερα και ουτε μου εχει πεσει ποτε κατω .

Ειμαι σιγουρος οτι θα αρχισει και σε εσας σε λιγο να ξεφλουδιζει.

Θα ηθελα να πω εδω μερικα λογακια για την νοκια,ετσι, μεσα απο την καρδια μου,αλλα σεβομαι το φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά τα μυνήματα δε νομίζω να φταίει η συσκευή. Να υποθέσω οτι έχεις Vodafone; Επίσης νομίζω οτι το οτι ξεφλουδίζει οφείλετε στην θήκη που το μπαινω-βγάζεις πολλές φορές. Εγώ που δεν το έχω σε θήκη μπορώ να πω οτι δεν υπάρχει καμια διαφορά στο χρώμα...

 

(Και εμένα μου έπεσε μια φορά, αλλά χωρίς γρατζουνιά, τίποτα........).

 

Θα συμφωνήσω οτι το καπάκι της κάμερας τρίζει λίγο....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

η καρτα που δινει στο κουτι ειναι DV; επισης αυτο με τον φωτισμο δεν το πολυκαταλαβαινω.. ωραια αναβει το βραδυ, αλλα μερικες φορες αναβει και ενω υπαρχει φως. μηπως δεν αναβει μονο στο φως του ηλιου;

 

και τελος πως μπορω να κανω capture με το FeEplorer; παταω το κουμπι ABC μαζι με το 0, αλλα δεν κανει τπτ!

 

αυτο με το κοκκινο κουμπι τελικα μαμει!! το ζηλευα πιου το ειχαν τα μη smartphone Κινητα!! το N70 ειναι το πρωτο κινητο που εχει αυτη τη δυνατοτητα; ( να κλεινει δλδ αμεσως τις εφαρμογες με ενα κουμπι )

Link to comment
Share on other sites

η καρτα που δινει στο κουτι ειναι DV; επισης αυτο με τον φωτισμο δεν το πολυκαταλαβαινω.. ωραια αναβει το βραδυ, αλλα μερικες φορες αναβει και ενω υπαρχει φως. μηπως δεν αναβει μονο στο φως του ηλιου;

 

και τελος πως μπορω να κανω capture με το FeEplorer; παταω το κουμπι ABC μαζι με το 0, αλλα δεν κανει τπτ!

 

αυτο με το κοκκινο κουμπι τελικα μαμει!! το ζηλευα πιου το ειχαν τα μη smartphone Κινητα!! το N70 ειναι το πρωτο κινητο που εχει αυτη τη δυνατοτητα; ( να κλεινει δλδ αμεσως τις εφαρμογες με ενα κουμπι )

1.η καρτα που δινει στο κουτι ναι ειναι DV!

2.αυτο εξαρταται..μηπως βαζεις το δαχτυλο σου πανω στον αισθητηρα??

3.τις αποθηκεβει σε ενα φακελο,αλλα τωρα δεν το χω για να σου πω..το εχεις ενεργοποιησει??

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω capture με το FeEplorer; παταω το κουμπι ABC μαζι με το 0, αλλα δεν κανει τπτ!

 

Καταρχήν πατάς επιλογές -> setings -> screenshot media Και επιλέγεις αν θα αποθηκεύονται στην κάρτα ή στην μνήμη ητλεφώνου

 

Κατόπιν πατάς επιλογές -> tools -> turn screenshot on και το ενεργοποιείς

 

Τώρα κάθε φορά που θα πατάς το μολυβάκι και το 0 (ταυτόχρονα) θα αποθηκεύεις το screenshot. Κάθε φορά όμως που βγαίνεις απο την εφαρμογή, απανεργοποιείται η λειτουργία και αν την ξαναχρειαστείς, κάνεις μόνο το δεύτερο βήμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το εχω περιπου ενα μηνα και τωρα τελευταια εχω προσεξει οτι ενω ειναι ενεργοποιημενο και εχει σημα λαμβανω μυνηματα οτι ειχα κλησεις.

Και το καλυτερο ειναι οτι το κινουμενο καπακι του φακου εκτος του οτι τριζει εχει αρχισει και ξεφλουδιζει,φευγει το χρωμα δηλαδη,και το ιδιο γινεται και στις κατω γωνιες του τηλεφωνου.και φανταστητε οτι το τηλεφωνο το μεταφερω σε θηκη της νοκια που πηρα την δευτερη μερα και ουτε μου εχει πεσει ποτε κατω .

Ειμαι σιγουρος οτι θα αρχισει και σε εσας σε λιγο να ξεφλουδιζει.

Θα ηθελα να πω εδω μερικα λογακια για την νοκια,ετσι, μεσα απο την καρδια μου,αλλα σεβομαι το φορουμ.

Δε ξέρω εμένα πάντως παρόλο που έπεσε κάτω δεν έκανε ούτε κουκίδα και δε δείχνει σημάδια κόπωσης ακόμα σε αντίθεση με το 6260 που σχεδόν αμέσως άρχισε σιγά σιγά να ξεφλουδίζει από παντού, ίσως να είναι από το βάλε βγάλε στη θήκη όπως λέει και ο doganos και ελπίζω ότι είναι αυτό γιατί αλλιώς κινητό των 500€ δε λέει να καταντήσει σαν το 6260 μετά από 2 μήνες. Όσον αφορά το άλλο πρόβλημα με τις κλήσεις είναι θέμα δικτύου δυστυχώς σε όλα τα κινητά το ίδιο μου έκανε και στο 7250 νόμιζα ότι φταίει η συσκευή αλλά δεν έφταιγε και ναι έχω vodafone προφανως.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είναι μόνο το επαναλαμβανόμενο βάλε βγάλε, αλλά κυρίως το υλικό της θήκης. Αν είναι απο σκληρό δέρμα (που αυτό συνήθως συναντάται στις γνήσιες θήκες της εταιρίας), είναι λογικό το πλαστικό να φθείρεται όταν τρίβεται συνεχώς πάνω του.

 

Εγώ έχω φτιάξει μια αυτοσχέδια θήκη, η οποία αν και μου κόστισε 1 ευρώ, είναι η καλύτερη θήκη που έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά τα μυνήματα δε νομίζω να φταίει η συσκευή. Να υποθέσω οτι έχεις Vodafone; Επίσης νομίζω οτι το οτι ξεφλουδίζει οφείλετε στην θήκη που το μπαινω-βγάζεις πολλές φορές. Εγώ που δεν το έχω σε θήκη μπορώ να πω οτι δεν υπάρχει καμια διαφορά στο χρώμα...

 

(Και εμένα μου έπεσε μια φορά, αλλά χωρίς γρατζουνιά, τίποτα........).

 

Θα συμφωνήσω οτι το καπάκι της κάμερας τρίζει λίγο....

Δεν ειπα για μυνηματα για χαμενες κλησεις ειπα,μυνημα δεχομαι μετα απο την cosmote οτι ειχα κλησεις.

Το ξεφλουδισμα οφειλεται στη θηκη λες;Η θηκη ειναι και καλα σχεδιασμενη για ν70 και την πηρα απο νοκια club για προστασια οχι για να γινει χειροτερο.

<<το καπάκι της κάμερας τρίζει λίγο>>λιγο;λιγο;πλακα κανεις;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Είπα για vodafone γιατί τώρα τελευταία αυτή κάνει κάτι τέτοια....

Γενικά δεν παω τις θήκες γιατί δημιουργούνται τέτοια προβλήματα που λες και ας είναι της NOKIA. Το δικό μου καπάκι τρίζει λίγο. μερικές φορές καθόλου. Οταν λες εσένα οτι τρίζει τί εννοείς ακριβώς; Πότε το κάνει; Σε ενα συγκεκριμένο σημείο οταν το πατάς η γενικά;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πατάς επιλογές -> setings -> screenshot media Και επιλέγεις αν θα αποθηκεύονται στην κάρτα ή στην μνήμη ητλεφώνου

 

Κατόπιν πατάς επιλογές -> tools -> turn screenshot on και το ενεργοποιείς

 

Τώρα κάθε φορά που θα πατάς το μολυβάκι και το 0 (ταυτόχρονα) θα αποθηκεύεις το screenshot. Κάθε φορά όμως που βγαίνεις απο την εφαρμογή, απανεργοποιείται η λειτουργία και αν την ξαναχρειαστείς, κάνεις μόνο το δεύτερο βήμα.

ευχαριστω για την βοηθεια! ολα Ok τωρα..

 

η αυτονομια του πολυ καλη προς το παρον. απο το πρωι το χρησιμοποιω και πριν απο λιγο εχασε μια απο τις 6 συνολικα γραμμες μπαταριας! ο ηχος του τελειος! πολυ καλο και το προγραμμα επεξεργασιας φωτογραφιων που εχει μεσα.

 

τωρα οσο αφορα την συνδεση του με τον εκτυπωτη, ο εκτυπωτης πρεπει να εχει bluetooth;

 

για να χρησιμοποιησω την λειτουργια push to talk θα πρεπει να πληρωσω; και για να εχω 3g θα πρεπει να αγορασω ειδικη καρτα 3g; δλδ θα πρεπει να αλλαξω και τον αριθμο του τηλεφωνου μου; επισης αν θελω να μπω στο Internet πως θα το κανω και ποσο θα πληρωνω;

 

και τελος, καθως εγκαθιστουσα το pc suite μου εβγαλε μηνυμα οτι θελει sp1 ή sp2 για να μπορω να συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη μεσω usb.. και απ' οτι ειδα αυτο ειναι αληθεια, καθως δεν μπορω να συνδεθω.. :( τωρα τι να κανω που εχω εγκαταστησει του κοσμου τα προγραμματα/παιχνιδια στον υπολογιστη; θα επηρεασει η εκγατασταση του sp1 ή οχι;

 

 

@kostakiss ευχαριστω και εσενα για τις απαντησεις που μου εδωσες.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια! ολα Ok τωρα..

 

η αυτονομια του πολυ καλη προς το παρον. απο το πρωι το χρησιμοποιω και πριν απο λιγο εχασε μια απο τις 6 συνολικα γραμμες μπαταριας! ο ηχος του τελειος! πολυ καλο και το προγραμμα επεξεργασιας φωτογραφιων που εχει μεσα.

 

τωρα οσο αφορα την συνδεση του με τον εκτυπωτη, ο εκτυπωτης πρεπει να εχει bluetooth;

 

για να χρησιμοποιησω την λειτουργια push to talk θα πρεπει να πληρωσω; και για να εχω 3g θα πρεπει να αγορασω ειδικη καρτα 3g; δλδ θα πρεπει να αλλαξω και τον αριθμο του τηλεφωνου μου; επισης αν θελω να μπω στο Internet πως θα το κανω και ποσο θα πληρωνω;

 

και τελος, καθως εγκαθιστουσα το pc suite μου εβγαλε μηνυμα οτι θελει sp1 ή sp2 για να μπορω να συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη μεσω usb.. και απ' οτι ειδα αυτο ειναι αληθεια, καθως δεν μπορω να συνδεθω.. :( τωρα τι να κανω που εχω εγκαταστησει του κοσμου τα προγραμματα/παιχνιδια στον υπολογιστη; θα επηρεασει η εκγατασταση του sp1 ή οχι;

 

 

@kostakiss ευχαριστω και εσενα για τις απαντησεις που μου εδωσες.

 

Αυτή την στιγμή η υπηρεσία Push to Talk δεν παρέχεται από καμιά εταιρία κινητής τηλεφωνίας. Για να έχεις 3G δεν πρέπει να αλλάξεις κάρτα μόνο αν είσαι στην vodafone. Αν είσαι σε άλλη εταιρία πρέπει να αλλάξεις Sim και να πάρεις μια USIM. Η αλλαγή δεν κοστίζει πολύ και δεν θα αλλάξεις εννοείτε αριθμό.

 

Οχι δεν θα επηρεάσει το Sp1/Sp2 τα άλλα προγράμματα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

nai kai to fexplorerkai to taskspy pou to kanoun.tsp ama xerei kaneis as pei

...και το about και μπλα μπλα μπλα... Εχει πολλα προγραμματα.

Κωδικος δεν υπαρχει για τα series 60, στα series 40 γινοταν με εναν κωδικο αλλα δεν τον θυμαμαι τωρα

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

...και το about και μπλα μπλα μπλα... Εχει πολλα προγραμματα.

Κωδικος δεν υπαρχει για τα series 60, στα series 40 γινοταν με εναν κωδικο αλλα δεν τον θυμαμαι τωρα

με το restart ομως μολις το πατησεις κανει restart, δεν κανεις σχεδον τιποτα δηλαδη.

Εγώ έχω φτιάξει μια αυτοσχέδια θήκη, η οποία αν και μου κόστισε 1 ευρώ, είναι η καλύτερη θήκη που έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου.
πρεπει να τη δειτε αυτη τη θηκη :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καθε κινητο που παιρνω λεω θα το προσεχω σαν τα ματια μου αλλα αυτο ισχυει μονο τον πρωτο μηνα. Μετα ισχυει το "ΝΟΚΙΑ ειναι, δεν παθαινει τιποτα"(και ετσι ειναι μαλλον)

Οπως και τα αλλα ετσι και το ν70 δεν γλιτωσε απο πεσιματα, χτυπηματα κτλ. αλλα δεν εχει παθει τιποτα, ουτε γρατζουνια.

Το 6600 μου εχει πεσει απο την βεραντα(περιπου 4μετρα)σε τσιμεντο και το μονο που επαθε ηταν μια τρυπα στο σασι του κινητου :D Μεχρι τωρα δουλευει μια χαρα.

 

Ξαναλεω μετα απο περιπου 100 σελιδες:

Παρατηρησατε οτι το τζαμακι της οθονης του δεν στραβωνει καθολου? Δηλ. οταν το πατατε προς τα μεσα μενει ισιο και παιρνει καθολου κλιση. Σε οποιοδηποτε αλλο κινητο το δοκιμασα επαιρνε κλιση εστω και λιγο.

Απο τι υλικο ειναι φτιαγμενο? Εχει γρατζουνιστει σε κανεναν?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

ουτε στο 6600 παιρνει κλιση :O.

θες να πεις οτι δε γρατζουνιεται; δυσκολο το κοβω. μονο το 8800 εχει αυτη τη χαρη :)

 

edit: ενταξει, δεν το χτυπησα και με σφυρι αλλα δεν ειδα καποια κλιση. ειναι απο κρυσταλλο, κατι τετοιο αν ενθυμουμαι καλα :p

Link to comment
Share on other sites

ουτε στο 6600 παιρνει κλιση :O.

θες να πεις οτι δε γρατζουνιεται; δυσκολο το κοβω. μονο το 8800 εχει αυτη τη χαρη :)

Οχι παιρνει μια κλιση, αν τα συγκρινεις θα δεις οτι το ν70 εχει πολυ πιο σκληρο πλαστικο.

 

Το 8800 γιατι?Απο τι ειναι φτιαγμενο?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

simera to prwi stis 12 tha paw stin nokia gia na mou valoun tin teleutea ekdosi enow tin V.... ! alla thelw na mou pite ti provlimata parousiazei i teleutea anavathmisi gia na ta psaksw meta pou tha tin valw...!
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι - κάτοιχοι ΝΟΚΙΑ.

 

Πριν λίγες μέρες αγόρασα επιτέλους μετά από πολλή προσμονή το ΝΟΚΙΑ Ν70 και το αντικατέστησε με το ΝΟΚΙΑ 6600 που με έβγαλε ασπροπρόσωπο. Θέλω αν μπορεί κάποιος από το forum να μου δώσει τα φώτα του στο εξής ζήτημα που προέκυψε. Έχω περασμένα στο 6600 γύρω στα 500 και βάλε τηλέφωνα. Είχα ένα προγραμματάκι με το οποίο έκανα διαχείρηση του κινητού μου από το PC μέσω υπερδύθρων (το ΜΑgent αν το ξέρετε) και είχα περασμένο τον τηλεφωνικό κατάλογο στο PC μου. Με την αγορά του Ν70 μου έδωσαν και ένα πρόγραμμα της ΝΟΚΙΑ το οποίο και εγκατέστησα. Με λύπη μου όμως διαπίστωσα ότι τον τηλεφωνικό κατάλογο που είχα αποθηκευμένο μέσα στο PC σε 3 μορφές (csv, txt, xls) δεν τον αναγνωρίζει το Ν70 και ως εκ τούτου δεν μπορώ να περάσω τον τηλεφωνικό κατάλογο από το PC στο Ν70. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια λύση γιατί κοντεύουν να σπάσουν τα νεύρα μου;!!!

 

Με τιμή

 

Άγγελος

Don't panic... :shock:

Don't fear... :scared:

 

:innocent: Angel is here :innocent:

:up:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνει import το .xls αρχείο στο outlook και στην συνέχεια να κάνεις sync με το N70. Ή μπορείς ακόμα να κάνεις sync πρώτα το 6600 με το pc, περνώντας τις επαφές σου από το 6600 στο pc και στη συνέχεια στο Ν70.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι - κάτοιχοι ΝΟΚΙΑ.

 

Πριν λίγες μέρες αγόρασα επιτέλους μετά από πολλή προσμονή το ΝΟΚΙΑ Ν70 και το αντικατέστησε με το ΝΟΚΙΑ 6600 που με έβγαλε ασπροπρόσωπο. Θέλω αν μπορεί κάποιος από το forum να μου δώσει τα φώτα του στο εξής ζήτημα που προέκυψε. Έχω περασμένα στο 6600 γύρω στα 500 και βάλε τηλέφωνα. Είχα ένα προγραμματάκι με το οποίο έκανα διαχείρηση του κινητού μου από το PC μέσω υπερδύθρων (το ΜΑgent αν το ξέρετε) και είχα περασμένο τον τηλεφωνικό κατάλογο στο PC μου. Με την αγορά του Ν70 μου έδωσαν και ένα πρόγραμμα της ΝΟΚΙΑ το οποίο και εγκατέστησα. Με λύπη μου όμως διαπίστωσα ότι τον τηλεφωνικό κατάλογο που είχα αποθηκευμένο μέσα στο PC σε 3 μορφές (csv, txt, xls) δεν τον αναγνωρίζει το Ν70 και ως εκ τούτου δεν μπορώ να περάσω τον τηλεφωνικό κατάλογο από το PC στο Ν70. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια λύση γιατί κοντεύουν να σπάσουν τα νεύρα μου;!!!

 

Με τιμή

 

Άγγελος

 

Τί θα έκανα:

 

Θα άνοιγα το Outlook express/Office Outlook, θα πήγαινα στο "File" --> "Import & Export" και από εκεί θα έκανα εισαγωγή τις επαφές μου στο Outlook. Μετά όταν σιγουρευόμουν οτι μπήκαν, θα άνοιγα το Nokia PC Sync, περιέχεται στην εγκατάσταση του Nokia PC Suite, και θα έκανα συγχρονισμό. Ετσι όσες επαφές έχω στο outlook θα πάνε στο κινητό. Απλώς νομίζω οτι χρειάζεται να κάνεις μια ρύθμιση στο Pc Sync, από που να παίρνει τις επαφές κτλ... Ψάξτο...

 

Εκτός αν έχεις vodafone, τότε θα σου πω άλλη φάση... :P

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...