Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιοι απο εσας εχετε την τελευταια εκδοση΄λογισμικου?

και ποια ειναι αυτη?κανενα προβλημα?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατάει στις μνήμη τις ταχείες κλήσεις που έχω ορίσει... έχει συμβεί σε κανένα;

τι ακριβως κανεις και καταλαβες οτι δεν τις κραταει; υπαρχει και η ρυθμιση και στις ρυθμισεις>κλησεις>ταχεια κληση. ;)

 

@luke_execute, υπαρχουν βεβαια και οι οδηγιες χρησης που πιθανον να εβγαζες κατι. :) επισης, η αναβαθμιση ειναι δωρεαν εντος της εγγυησης.

 

@ion83, επισης υπαρχει κατι σχετικο στις οδηγιες που λεει οτι το φλας δεν απενεργοποιειται πληρως(αν αυτο λες ακριβως).

 

@Lux, οτι θελει λεει ο καθενας. για να σιγουρευτεις, στο επιβεβαιωνω και εγω οπως σου ειπαν, οτι μπορεις να βαλεις οποια σιμ θελεις.

 

@jimaras, η φορτιση κραταει σχετικα λιγο. οποτε αν το'χες κλειστο, δε μου φαινεται υπερβολικα λιγο η 1 ωρα. για τις πρωτες 2 φορτισεις που κρατησε 4 μερες, ειναι πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

paidia ena help an mporeite plz....

 

mmc mobile einai diaforetiki apo dv rs mmc....

 

mipws iparxei mmc mobile kai mmc mobile (dv)???

 

einaio diaforetika pragmata?

 

to n70 ti kartes dexetai? mmc mobile?

 

exw mperdeytei para poly :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

δεχεται DV-mmc και οχι τις απλες mmc.

 

Λοιπον τωρα που θα το αγορασω θα το χειριστω μεχρι να τελειωσει η μπαταρια του ή οχι; και αν ναι, ποσες ωρες θα το αφησω την πρωτη φορα;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν διαβαζες νομίζω στην 115 σελίδα θα ήξερες(μπορούσες να κάνεις αναζήτηση...) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΣΤΑ VODAFONE LIVE! N70!. Απλά θα κάνεις το εξής: ΜΕΝΟΥ\ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ\ΕΠΙΛΟΓΕΣ\ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ και εκεί που λέει εγκατασταση λογισμικου θα επιλέξεις "ενεργοποίηση"Λογικά θα σου έχει επιλεγμένο το "μόνο με υπογραφη".

 

Παρακαλώ αν κάποιος δεν ξέρει να μη λέει στην τύχη......

 

Φίλε μου , είναι καιρό που γράφω σε forums και καταλαβαίνω απόλυτα πόσο εκνευριστικό είναι να ρωτάει κανείς τα ίδια και τα ίδια χωρίς να έχει ψάξει πρώτα.

Ειλικρινά έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι αν και βέβαια δεν μπόρεσα να διαβάσω όλες τις σελίδες.

 

Αυτό που είπες έλυσε το πρόβλημα και σ ' ευχαριστώ πολύ.

Συγνώμη:)

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα το κινητο. εχει την εκδοση 2.0536.0.2 / 12-09-05 / RM-84.

 

το προβλημα ειναι στο ραδιο! καθε 5 δευτερολεπτα ακουγεται ενα τσακ!!! τι ειναι αυτο!! δεν ειμαι εκτος δικτυου!!

 

και δευτερον. οταν βγαζω φωτογραφιες τις δειχνει για 3 δευτερολεπτα και μετα τις αποθηκευει χωρις να με ρωταει..!!!

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα το κινητο. εχει την εκδοση 2.0536.0.2 / 12-09-05 / RM-84.

 

το προβλημα ειναι στο ραδιο! καθε 5 δευτερολεπτα ακουγεται ενα τσακ!!! τι ειναι αυτο!! δεν ειμαι εκτος δικτυου!!

ειναι bug της νοκια με μια αναβαθμιση λυνεται το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

paidia ena help an mporeite plz....

 

mmc mobile einai diaforetiki apo dv rs mmc....

 

mipws iparxei mmc mobile kai mmc mobile (dv)???

 

einaio diaforetika pragmata?

 

to n70 ti kartes dexetai? mmc mobile?

 

exw mperdeytei para poly :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

το ν70 δεχεται dv rs-mmc.και η mmc mobile dv ειναι δες και εδω: ww*.play247.gr

Link to comment
Share on other sites

δεχεται DV-mmc και οχι τις απλες mmc.

 

Λοιπον τωρα που θα το αγορασω θα το χειριστω μεχρι να τελειωσει η μπαταρια του ή οχι; και αν ναι, ποσες ωρες θα το αφησω την πρωτη φορα;

den einai anagh na to xiristis mexri na svisei...egw tha elega min to xiristis...etsi kialios i mpataria pou sou exoun fortismeni einai eelaxisti...oposdipote asto 6 wres...ase ti lene oi odigies...(4)! kai parapano apo 6 wres na to afiseis kalo tha tou kaneis...egw prwth fortisi to afhsa 10 wres ! :)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

geia sas kai apo emena...to kinito mou teleutea mou exei spasei ta neura...alla den xerw...tha sinexizei na mou ta spaei i tha to spasw egw??? twra teleutea paratirisa oti ama mou stelnoun kamia fora sms den kanei hxo...san na einai athoruvo...exei sumbei se kanena???? pws mporw na to lusw to provlima??

kamia apanthsi den uparxei...?? :(

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

kamia apanthsi den uparxei...?? :(

ποια αναβαθμιση εχεις; ποιες εφαρμογες τρεχουν στο background; δες με το Taskspy. μηπως αν βαλεις το ringtone patch;

 

@Lux, καλοριζικο, το πηρες επιτελους. καλο, ε; :p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όχι, δε μου εχει συμβει... Η λύση είναι μία, αναβάθμιση αν δεν εχεις την τελευταια εκδοση αλλιως τραβα ενα φορματ!
Link to comment
Share on other sites

ποια αναβαθμιση εχεις; ποιες εφαρμογες τρεχουν στο background; δες με το Taskspy. μηπως αν βαλεις το ringtone patch;

v 2.0536.0.2 12-09-05 RM-84

anoigw to Taskspy paw sta Processes kai grafei : Taskspy-listenerserverexe-symapsrv-lmsmssrv !ti prepei na kanw??? to vrika to ringtone patch apo to site tis nokia kai to ebala.......gia na doume!:)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

v 2.0536.0.2 12-09-05 RM-84

anoigw to Taskspy paw sta Processes kai grafei : Taskspy-listenerserverexe-symapsrv-lmsmssrv !ti prepei na kanw??? to vrika to ringtone patch apo to site tis nokia kai to ebala.......gia na doume!:)

πατα details στο lmsmssrv και πες μου τι λεει στο filename και command line :)

η αναβαθμιση ειναι παλιουτσικη, μπορει να φταιει κι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα και κατι αλλο που δεν με βολευει και που δεν γινοταν στο 3230.. οταν πχ ειμαι στα θεματα ή στις ρυθμισεις και βγω με το κουμπι που απορριπτει τις κλησεις κλεινει εντελως και το process, με αποτελεσμα να μην μπορω να ξαναπαω εχοντας πατημενο το κουμπι που ανοιγει το μενου!! δλδ καθε φορα που αλλαζω θεμα και θελω να το βλεπω, θα πρεπει να ξαναπηγαινω εκει! ημαρτον..

 

και επισης αυτο με τις φωτογραφιες που ειπα. γιατι τις σωζει χωρις να μου αφηνει το περιθωριο να τις σβησω αν το θελω; εχω επιλεξει να τις εμφανιζει πρωτα.

 

το snowboarding ψιλοκολλαει. και τελος γιατι η δευτερη καμερα εχει αθλια αναλυση; φαινονται ολα θολα και πολυ χαλια.

Link to comment
Share on other sites

ena HELP giati eksakolouthw na min katalavainw..

 

oles oi MMC mobile einai dual voltage panta?

i yparxoun 2 kathgories(????) :

 

1) MMC mobile aples (pou den kanoun gia N70)

 

kai

 

2) MMC mobile dual voltage (pou kanoun gia N70)

 

oi oles oi MMc mobile einai dual voltage kai as mhn to anaferoun???????

 

px ayth edw kanei gia N70?einai dual voltage???

http://www.zero1.gr/product_info.php?manufacturers_id=182&products_id=16626

 

eyxaristw ek twn proterwn...

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα και κατι αλλο που δεν με βολευει και που δεν γινοταν στο 3230.. οταν πχ ειμαι στα θεματα ή στις ρυθμισεις και βγω με το κουμπι που απορριπτει τις κλησεις κλεινει εντελως και το process, με αποτελεσμα να μην μπορω να ξαναπαω εχοντας πατημενο το κουμπι που ανοιγει το μενου!! δλδ καθε φορα που αλλαζω θεμα και θελω να το βλεπω, θα πρεπει να ξαναπηγαινω εκει! ημαρτον..
εχει ξανα αναφερθει, απλα πατα το μενου και οχι το κοκκινο. με το κοκκινο κλεινει. τοσο απλα. συνηθειο ειναι.

η δευτερη καμερα ειναι VGA, απλα και κυριως για βιντεοκλησεις.

 

@phantom84, η καρτα στο λινκ κανει. το γραφει, ειναι DV. οι mmc mobile ειναι και DV.

Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο. συνδεω το κινητο μεσω Usb αλλα οταν παει να εγκαταστησει drivers δεν μπορει! τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

πατα details στο lmsmssrv και πες μου τι λεει στο filename και command line :)

η αναβαθμιση ειναι παλιουτσικη, μπορει να φταιει κι αυτο.

filename: e:\system\programs\lmsmssrv.exe

command line: tipota :)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

filename: e:\system\programs\lmsmssrv.exe

command line: tipota :)

χμμμ, μαλλον καποια εφαρμογη ειναι αφου βρισκεται στην καρτα μνημης και στο taskspy σου βγαζει μονο τριτες εφαρμογες απ'οτι καταλαβα. κλεισ'το απο το taskspy και δες αν στο ξανακανει. εκτος αν το κανει σπανια και δεν το καταλαβεις :O. ποτε ξεκινησε να το κανει; και ποια εφαρμογη εβαλες πριν αρχισει;

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα και κατι αλλο που δεν με βολευει και που δεν γινοταν στο 3230.. οταν πχ ειμαι στα θεματα ή στις ρυθμισεις και βγω με το κουμπι που απορριπτει τις κλησεις κλεινει εντελως και το process, με αποτελεσμα να μην μπορω να ξαναπαω εχοντας πατημενο το κουμπι που ανοιγει το μενου!! δλδ καθε φορα που αλλαζω θεμα και θελω να το βλεπω, θα πρεπει να ξαναπηγαινω εκει! ημαρτον..

 

και επισης αυτο με τις φωτογραφιες που ειπα. γιατι τις σωζει χωρις να μου αφηνει το περιθωριο να τις σβησω αν το θελω; εχω επιλεξει να τις εμφανιζει πρωτα.

 

το snowboarding ψιλοκολλαει. και τελος γιατι η δευτερη καμερα εχει αθλια αναλυση; φαινονται ολα θολα και πολυ χαλια.

 

OTAN TRAVAS TIN FOTO POU SOU TIN DEIXNEI GIA LIGO PATA TO KENTRIKO KOUMPI TOU JOISTICK KAI SOU LEEI DIAGRAFI....ELEOS....FILIKA MAN!:)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

lol.. μα δεν ειμαι κανενας αρχαριος.. αλλα δηλαδη τι θα παταω αμεσως την διαγραφη; εγω θελω πρωτα να την βλεπω για κανα 10 δευτερολεπτα..
Link to comment
Share on other sites

χμμμ, μαλλον καποια εφαρμογη ειναι αφου βρισκεται στην καρτα μνημης και στο taskspy σου βγαζει μονο τριτες εφαρμογες απ'οτι καταλαβα. κλεισ'το απο το taskspy και δες αν στο ξανακανει. εκτος αν το κανει σπανια και δεν το καταλαβεις :O. ποτε ξεκινησε να το κανει; και ποια εφαρμογη εβαλες πριν αρχισει;

twra file mou den xerw... proxthes to paratirisa...i teleutea efargmogi pou evala htan smartmovie...katebasa to patch ringtone kai to perasa...les na ftiaxei???

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...