Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δλδ οταν λεμε handsfree ειναι αυτα που περιεχονται στο κουτι μαζι με το κινητο; ειναι μονο για να ακουμε ή και για να μιλαμε;

 

Kai na milas kai na akous.. Kai ama thes exei kai na to sindeis me BT gia na min exies kalodia klp klp

 

Kati san afto:

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003027

'h

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003061

 

Telika Lux den tha paris to N70 ?

Link to comment
Share on other sites

paidia den 3erw an exei 3anaupo8ei alla paratirisa ena bug sto kinito (ekdosi 2.0.xxx). Sto spiti moy otan anevenw apo to asanser xanete to shma (vodafone). Otan mpainw spiti exei shma alla to kinito den dixnei tpt. Prepei na to kanw epanekinisi to kinito gia na di3ei... to exei kaneis sas afto to provlhma?

 

thx ;)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν υπαρχει τπτ αλλο και δεν εχω κινητο, αναγκαστικα θα παρω το N70. αρκει να μην το μετανιωσω!! και αφου δεν τα παει και τοσο καλα στον ηχο θα παρω και ενα mp3 player.. ( βλεπε και εδω )

 

δλδ θα πρεπει να αγορασω εγω; δεν υπαρχει στο κουτι; ενταξει τα καλωδια δεν με πειραζουν και τοσο.. αλλα ραδιοφωνο δεν θα μπορω να ακουω με bluetooth, σωστα;

 

να ρωτησω και κατι αλλο.. επειδη δεν θα εχει υπερυθρες, θα χρειαστω τπτ bluetooth adaptor για να μεταφερω δεδομενα γρηγορα; πχ οταν θελω να μεταφερω μονο 1,2 αρχεια.. ή και με το usb γινεται γρηγορα; ρωταω γιατι με το card reader θελει λιγη ωριτσα.. ( αν και το N70 εχει hotswap. στο 3230 επρεπε να ανοιγω το καπακι! :mad: )

Link to comment
Share on other sites

με bluetooth δεν νομιζω να μπορεις να ακουσεις ραδιο..

οσο για το μπ3 πλειερ γιατι σε αφησε τοσο ανικανοποιητο?

το καλωδιο ειναι μια χαρα..κανει πολυ καλα την δουλεια του,ευκολα και γρηγορα χωρις να χρειαζετε να ξοδεψεις και αλλα χρηματα..εισαι οκ..εχεις και card reader..;)

Link to comment
Share on other sites

απ' οσα ακουω γενικα για τον ηχο και την καμερα του που δεν ειναι καλυτερα απο του K750i. δεν ειχα προσωπικη εμπειρια..
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε φταίς εσύ, ούτε η έκδοση λογισμικού που έχεις, ανέκαθεν η nokia είχε το συγκεκριμένο περιορισμό στα mms δε δέχονταν midi αρχεία ήχου για λόγους προστασίας των πνευματικών δικαιωμάτων η καλύτερα για να εξυπηρετήσει τις υπηρεσίες που προσέφεραν τέτοιες υπηρεσίες (άλλωστε ούτε με BT μπορείς να στείλεις τέτοια αρχεία). Υπάρχει όμως το προγραμματάκι MMSit που παρακάμπτει το περιορισμό και στέλνεις ότι ήχο θες

 

O φίλος μιλούσε για mms όμως, οπότε το profilexplorer είναι άχρηστο αφού με αυτό στέλνεις μέσω ΒΤ αρχεία, για mms με midi περιεχόμενο η μόνη λύση είναι το MMSit που είναι και ελληνικής παραγωγής πρόγραμμα!!

 

Εγώ αυτό εννοούσα.

Link to comment
Share on other sites

απ' οσα ακουω γενικα για τον ηχο και την καμερα του που δεν ειναι καλυτερα απο του K750i. δεν ειχα προσωπικη εμπειρια..

 

Επειδή είχα και τα 2 να σου πω οτι ο ήχος για μένα είναι πολύ καλύτερος και πιο δυνατός με το Ν70. Τώρα για την κάμερα θα συμφωνήσω μαζί σου. Αλλά μην φανταστείς τεράστια διαφορά. Ειδικά την ημέρα η διαφορές είναι πολύ λίγες.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

απ' οσα ακουω γενικα για τον ηχο και την καμερα του που δεν ειναι καλυτερα απο του K750i. δεν ειχα προσωπικη εμπειρια..

ontos Lux epeidi pleon exo kiego kai ta dyo, sto mp3 einai sigouro oti to N70 yperterei, sti kamera (kai isos kai sto radio ka8ara logo entasis) to K750 yperterei ontos

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

να περιμενω την τελευταια εκδοση του κινητου ή να το παρω τωρα με την εκδοση 2; ο ηχος τελικα δεν με πολυ ενδιαφερει καθωσ θα αγορασω και ενα mp3 player.
Link to comment
Share on other sites

να περιμενω την τελευταια εκδοση του κινητου ή να το παρω τωρα με την εκδοση 2; ο ηχος τελικα δεν με πολυ ενδιαφερει καθωσ θα αγορασω και ενα mp3 player.

 

Ti maneia exeis me tin ekdosi? :happy:

 

To kanis mia anabathmisi argotera kai eisai ok :) Den eiparxi kapio prob

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορια!!τελειωσε τελειως η μπαταρια για 2η φορα(το εχω 4 μερες) και το εβαλα να φορτισει.Ηφορτιση τελειωσε σε 1 ωρα!!Γινεται τοσο γρηγορα?Η μπορει να υπαρχει καποιο προβλημα?Και επισηε σε ενα μεσο ορο με μετρια χρηση ποσο κραταει το κινητο?Να δω γιατι τελειωνει αρκετα γρηγορα η μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Αν κοιταξεις μερικες σελιδες πιο πισω θα δεις οτι και γω αντιμετωπιζα το ιδιο προβλημα το οποιο το δημιουργουσαν αρχεια απο παιχνιδια ngage που βρισκονται στο φακελο libs,αν εχεις βαλει παιχνιδια ngage τοτε ειναι σιγουρα απο αυτο.

Όχι δεν του έχω βάλει παιχνίδια του N-Gage

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είναι το πρώτο μου post στο forum αν και το παρακολουθώ καιρό.

 

Προσπάθησα να βρώ τις πληροφορίες που έψαχνα αλλά είναι πολλές οι σελίδες σε αυτό το thread και δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Οπότε αν ρωτήσω κάτι το οποίο έχει ήδη ξανασυζητηθεί ζητάω εκ των προταίρων συγνώμη.

 

Αγόρασα πρόσφατα το Nokia N70 σε Vodafone Live έκδοση.

 

1) Έχει κάποιου είδους κλείδωμα. Όταν προσπαθώ να εγκαταστείσω κάποιες εφαρμογές μου βγάζει το εξής μήνυμα : ''Σφάλμα ασφάλειας στην εγκατάσταση.Εγκατάσταση αδύνατη.'' Παρ ' όλα αυτά έχω εγγαταστήσει μια εφαρμογή που ονομάζετε εορτολόγιο .

 

2) Έχει κάποιος άλλος αντιμετωπίσει παρόμοια προβλήματα?

 

 

Το λογισμικό είναι V 2.0539.1.2 19-10-05 RM-84

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

οταν σου το βγαζει αυτο σημαινει οτι τα προγραμματα/παιχνιδια δεν ειναι συμβατα με το κινητο. μου το εβγαζε στο 3230 οταν εγκαταστουσα παιχνιδια απο το K700.

 

λοιπον πριν λιγο ηρθα απο τον γερμανο.. ωραιο το κινητακι τελικα.. επισης ενα καλο ειναι οτι εχει j-pad και ειναι πολυ βολικο.. τον ρωτησα ποια εκδοση ειναι και μου ειπε η τελευταια ( μουσιι!! ) του ειπα για το προβλημα με το ραδιοφωνο και μου ειπε οτι δεν εχει αναφερει κανεις τπτ ( αφου θα ειμαι ο πρωτος που θα το αγορασω εδω!! [ Λαγκαδας ] ) τιμη στα 510 €.

 

να το χτυπησω; αρκει να μην με χτυπησει αυτο μετα..!!

 

και κατι τελευταιο. μου ειπε αν θελω συνδεση και του ειπα οτι θα αγορασω κατευθειαν. μετα του ειπα οτι εχω μια αλλη καρτα με συνδεση για ακομα 3 μηνες και ειπε οτι θα πρεπει να βαλουνε τον ιδιο αριθμο και σε αυτα το τηλεφωνο! μα δεν το καταλαβαινω αυτο.. απλα θα παρω το τηλεφωνο σκετο χωρις καρτες και θα βαλω την δικη μου.. σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα το Nokia N70 σε Vodafone Live έκδοση.

 

1) Έχει κάποιου είδους κλείδωμα. Όταν προσπαθώ να εγκαταστείσω κάποιες εφαρμογές μου βγάζει το εξής μήνυμα : ''Σφάλμα ασφάλειας στην εγκατάσταση.Εγκατάσταση αδύνατη.'' Παρ ' όλα αυτά έχω εγγαταστήσει μια εφαρμογή που ονομάζετε εορτολόγιο .

 

2) Έχει κάποιος άλλος αντιμετωπίσει παρόμοια προβλήματα?

 

 

Το λογισμικό είναι V 2.0539.1.2 19-10-05 RM-84

 

Ευχαριστώ

 

Epidi einai Vodafone Live, exie kapia klidomata (den kserw pia kai ti), apla otan tha kanis tin epomeni anabathmisi (se kapio nokia shop) kai tha se perasoun tin neoteri, tha tous pis na min se baloun vodafone tin apli kai oti klidomata eixe apo Vodafone Live tha figoun...

 

Etsi ekane enas filos toulaxiston kai htan ola ok:)

 

λοιπον πριν λιγο ηρθα απο τον γερμανο.. ωραιο το κινητακι τελικα.. επισης ενα καλο ειναι οτι εχει j-pad και ειναι πολυ βολικο.. τον ρωτησα ποια εκδοση ειναι και μου ειπε η τελευταια ( μουσιι!! ) του ειπα για το προβλημα με το ραδιοφωνο και μου ειπε οτι δεν εχει αναφερει κανεις τπτ ( αφου θα ειμαι ο πρωτος που θα το αγορασω εδω!! [ Λαγκαδας ] ) τιμη στα 510 €.

 

να το χτυπησω; αρκει να μην με χτυπησει αυτο μετα..!!

 

Oso anafora to problima pou tou anaferes gia to radio, aftos ti na kserei apo ti diorthoni i anabathmisi h kai ti probliamta exei, dioti oti problima exie kapios den paei ston germano na tous pi exo problima me to radio kai otidipot alo, ala se Nokia Shops. Aftos na poulisi thelei, gia afto kai eipe oti exei tin pio kenourgia (an kai den nomizo na exei tin pio new)

Link to comment
Share on other sites

οταν σου το βγαζει αυτο σημαινει οτι τα προγραμματα/παιχνιδια δεν ειναι συμβατα με το κινητο. μου το εβγαζε στο 3230 οταν εγκαταστουσα παιχνιδια απο το K700.

 

λοιπον πριν λιγο ηρθα απο τον γερμανο.. ωραιο το κινητακι τελικα.. επισης ενα καλο ειναι οτι εχει j-pad και ειναι πολυ βολικο.. τον ρωτησα ποια εκδοση ειναι και μου ειπε η τελευταια ( μουσιι!! ) του ειπα για το προβλημα με το ραδιοφωνο και μου ειπε οτι δεν εχει αναφερει κανεις τπτ ( αφου θα ειμαι ο πρωτος που θα το αγορασω εδω!! [ Λαγκαδας ] ) τιμη στα 510 €.

 

να το χτυπησω; αρκει να μην με χτυπησει αυτο μετα..!!

 

και κατι τελευταιο. μου ειπε αν θελω συνδεση και του ειπα οτι θα αγορασω κατευθειαν. μετα του ειπα οτι εχω μια αλλη καρτα με συνδεση για ακομα 3 μηνες και ειπε οτι θα πρεπει να βαλουνε τον ιδιο αριθμο και σε αυτα το τηλεφωνο! μα δεν το καταλαβαινω αυτο.. απλα θα παρω το τηλεφωνο σκετο χωρις καρτες και θα βαλω την δικη μου.. σωστα;

 

sosta tha prepi na ine elefthero na dehti opiadipote karta!

an thelis gia agora meso internet kita edo 477euro http://www.9volto.gr/catalog/product_info.php?products_id=1018&osCsid=dbfd892c12c7b01fdaafaddd9a9bb941

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατάει στις μνήμη τις ταχείες κλήσεις που έχω ορίσει... έχει συμβεί σε κανένα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Θα πάρω τηλ στην ΝΟΚΙΑ να δώ τι θα μου πούν.

 

Μίλησα με ΝΟΚΙΑ και μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν υπάρχει κάποιο κλείδωμα αλλά μπορούμε να βάλουμε το firmware της ΝΟΚΙΑ οπότε όλα οκ.

 

Κόστος 14,5 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Ενα κατ΄εμέ μειονέκτημα είναι το γεγονος πως όταν τραβας φωτό η βίντεο δεν μπορείς να κάνεις σταθερή προρύθμιση χαρακτηριστικών, με αποτέλεσμα κάθε φορά που τραβάς να ξαναγυρίζει στο αυτόματο...Έτσι δεν μπορείς π.χ. να καταργήσεις μόνιμα την λειτουργία του φλας, αλλά χρειάζεται κάθε φορά να την αφαιρείς...Ετσι οταν λογοι απαγορέυουν λήψη φωτό η εμφάνιση του φλας σε προδίδει....:O :blink:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αυτό που παρατήρησα είναι ότι η εφαρμογή eortologio είναι java εφαρμογή και ίσως γι αυτό την εγκαθιστά. Με .sis υπάρχει το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

geia sas kai apo emena...to kinito mou teleutea mou exei spasei ta neura...alla den xerw...tha sinexizei na mou ta spaei i tha to spasw egw??? twra teleutea paratirisa oti ama mou stelnoun kamia fora sms den kanei hxo...san na einai athoruvo...exei sumbei se kanena???? pws mporw na to lusw to provlima??
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είναι το πρώτο μου post στο forum αν και το παρακολουθώ καιρό.

 

Προσπάθησα να βρώ τις πληροφορίες που έψαχνα αλλά είναι πολλές οι σελίδες σε αυτό το thread και δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Οπότε αν ρωτήσω κάτι το οποίο έχει ήδη ξανασυζητηθεί ζητάω εκ των προταίρων συγνώμη.

 

Αγόρασα πρόσφατα το Nokia N70 σε Vodafone Live έκδοση.

 

1) Έχει κάποιου είδους κλείδωμα. Όταν προσπαθώ να εγκαταστείσω κάποιες εφαρμογές μου βγάζει το εξής μήνυμα : ''Σφάλμα ασφάλειας στην εγκατάσταση.Εγκατάσταση αδύνατη.'' Παρ ' όλα αυτά έχω εγγαταστήσει μια εφαρμογή που ονομάζετε εορτολόγιο .

 

2) Έχει κάποιος άλλος αντιμετωπίσει παρόμοια προβλήματα?

 

 

Το λογισμικό είναι V 2.0539.1.2 19-10-05 RM-84

 

Ευχαριστώ

 

 

Φίλε μου αν διαβαζες νομίζω στην 115 σελίδα θα ήξερες(μπορούσες να κάνεις αναζήτηση...) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΣΤΑ VODAFONE LIVE! N70!. Απλά θα κάνεις το εξής: ΜΕΝΟΥ\ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ\ΕΠΙΛΟΓΕΣ\ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ και εκεί που λέει εγκατασταση λογισμικου θα επιλέξεις "ενεργοποίηση"Λογικά θα σου έχει επιλεγμένο το "μόνο με υπογραφη".

 

Παρακαλώ αν κάποιος δεν ξέρει να μη λέει στην τύχη......

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

 

είναι μόλις 3 μέρες που αγόρασα κι εγώ το Ν70.!

 

προσπάθησα να διαβάσω το θέμα αλλά μου είναι αδύνατον αν διαβάσω και τις 178 σελίδες!

 

γι'αυτό συγχωρέστε με αν αυτό που θα ρωτήσω έχει ήδη απαντηθεί!

 

μπορείτε να μου πείτε λοιπόν απο που κατεβάζω όλες αυτες τις εφαρμογές που αναφέρετε??

 

εκτός απο το www.megaupload.com! (αυτό το κατέβασα ήδη!) ;)

 

αν υπάρχουν κάποια site με free εφαρμογές ??

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

 

είναι μόλις 3 μέρες που αγόρασα κι εγώ το Ν70.!

 

προσπάθησα να διαβάσω το θέμα αλλά μου είναι αδύνατον αν διαβάσω και τις 178 σελίδες!

 

γι'αυτό συγχωρέστε με αν αυτό που θα ρωτήσω έχει ήδη απαντηθεί!

 

μπορείτε να μου πείτε λοιπόν απο που κατεβάζω όλες αυτες τις εφαρμογές που αναφέρετε??

 

εκτός απο το www.megaupload.com! (αυτό το κατέβασα ήδη!) ;)

 

αν υπάρχουν κάποια site με free εφαρμογές ??

 

ευχαριστώ!

http://www.iphone-forum.org ;)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία...

 

Κατάφερα να κάνω το Ν70 να παίξει σαν webcam χωρίς το mobiola to οποίο σε εμένα ποτέ δεν έτρεξε...

 

Λοιπόν, παραθέτω τα παρακάτω όπως τα βρήκα σε δίαφορα σημεία στο iphone...

 

1. Κατεβάζουμε το Remote Pro και το τρέχουμε σε Ν70 & PC...

http://www.iphone-forum.org/attachment.php?attachmentid=67700&d=1133293257

http://www.iphone-forum.org/attachment.php?attachmentid=67716&d=1133312010

(είναι links από iphone και θέλουν login φυσικά...)

 

2. Κατεβάζουμε τα παρακάτω...

http://www.iphone-forum.org/attachment.php?attachmentid=17711&d=1108412009

http://www.iphone-forum.org/attachment.php?attachmentid=17712&d=1108411901

http://www.iphone-forum.org/attachment.php?attachmentid=17713&d=1108411846

http://www.iphone-forum.org/attachment.php?attachmentid=17714&d=1108411788

http://www.iphone-forum.org/attachment.php?attachmentid=17715&d=1108411679

(είναι links από iphone και θέλουν login φυσικά επίσης...)

 

3. Τα κάνουμε unzip σε ένα φάκελο και τρέχουμε το hacha το οποίο δημιουργεί ένα exe αρχείο...

 

4. Το τρέχουμε και το κάνουμε register με τα παρακάτω...

PM me ! :!:

...έτσι έχουμε στον Η/Υ το πρόγραμμα SoftCam 1.5!

 

5. Κάνουμε click κουμπί live...

[ATTACH]7816[/ATTACH]

 

6. Τοποθετούμε το παράθυρο του SoftCam πάνω στο Remote Pro έχοντας ανοικτή την κάμερα στο Ν70...

[ATTACH]7817[/ATTACH]

 

7. Τώρα μπορούμε να επιλέξουμε στο MSN ώς κάμερα την SoftCam!!!

[ATTACH]7818[/ATTACH]

 

Καλό;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...