Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλοι μου εχω σοβαρο προβλημα.

 

Καταρχας να θυμισω πως το κινητο ειναι αγγλικο και κλειδωμενο στην Orange.

Το θεμα ειναι πως τελικα μοναδικος που μπορουσε να το ξεκλειδωσει συνεχως το καθυστερει λεγοντας μου πως ψαχνει να βρει το προγραμμα στο νετ και αλλα τετοια. Αυριο γυρναω Ελλαδα και δεν θα μπορω να χρησιμοποιησω το κινητο... :cry: Υπαρχει καποιος στην Αθηνα να μπορει να το ξεκλειδωσει ωστε να δεχεται ολες της καρτες sim εκτος απο Orange? PLZ help...

 

Ισως να μπορει να στο ξεκλειδωσει το 9volto.Στειλε τους ενα email να δεις (http://www.9volto.gr).

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου εχω σοβαρο προβλημα.

 

Καταρχας να θυμισω πως το κινητο ειναι αγγλικο και κλειδωμενο στην Orange.

Το θεμα ειναι πως τελικα μοναδικος που μπορουσε να το ξεκλειδωσει συνεχως το καθυστερει λεγοντας μου πως ψαχνει να βρει το προγραμμα στο νετ και αλλα τετοια. Αυριο γυρναω Ελλαδα και δεν θα μπορω να χρησιμοποιησω το κινητο... :cry: Υπαρχει καποιος στην Αθηνα να μπορει να το ξεκλειδωσει ωστε να δεχεται ολες της καρτες sim εκτος απο Orange? PLZ help...

 

sto 9volto mporoun.

se emena allaxan th glwssa apo UK se GR

mporei omws na se arghsoun!

gia to diko mou tous phre 2 ebdomades.

tous sympathw omws telika.

kala paidia alla paidia...

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

@Pharmex μπραβο,ωραια ιδεα αν και το ασημακι δεν με χαλαει...

 

το μπλε και το μαυρο ειναι φοβερο παντως..

 

ποσο κανει μαζι με τα μεταφορικα γιατι δεν τα παω καλα με τις ισοτιμιες?

 

edited by nervous : http://www.xe.com/ucc/ :O

Link to comment
Share on other sites

ti ennoeis diladi??? poli spastikh h ekthesi ola xima einai mesa....

Αν μπαινεις στην εκθεση και σε πεταει εξω, κανε φορματ την καρτα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ πια με αυτή τη VODAFONE!Όλο λένε ότι θα το φέρουν και όλο το καθυστερούν!Υποτίθεται θα ερχόταν 24/11 το πήγαν 28/11 μετά αρχές του μήνα και τωρα μου λένε κατα τις 20/12!Μάλιστα η πωλήτρια μου είπε ότι υπάρχει έλλειψη (που να ήταν δηλαδη κινητο 6μηνου..) και ότι αν τους φέρουν κανενα κομμάτι θα το φέρουν χωρίς ενημέρωση!Κοινώς Ο,ΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ...

 

Στην Αθήνα υπάρχει ρε παίδες κάνα κομμάτι να έρθω να το πάρω, γιατι από Θεσσαλονίκη...

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ πια με αυτή τη VODAFONE!Όλο λένε ότι θα το φέρουν και όλο το καθυστερούν!Υποτίθεται θα ερχόταν 24/11 το πήγαν 28/11 μετά αρχές του μήνα και τωρα μου λένε κατα τις 20/12!Μάλιστα η πωλήτρια μου είπε ότι υπάρχει έλλειψη (που να ήταν δηλαδη κινητο 6μηνου..) και ότι αν τους φέρουν κανενα κομμάτι θα το φέρουν χωρίς ενημέρωση!Κοινώς Ο,ΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ...

 

Στην Αθήνα υπάρχει ρε παίδες κάνα κομμάτι να έρθω να το πάρω, γιατι από Θεσσαλονίκη...

 

Για πανε μια βολτα στο καταστημα ελευθεριου-κορδελιου. περασα πριν 2 μερεσ και ειχαν...

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου εχω σοβαρο προβλημα.

 

Καταρχας να θυμισω πως το κινητο ειναι αγγλικο και κλειδωμενο στην Orange.

Το θεμα ειναι πως τελικα μοναδικος που μπορουσε να το ξεκλειδωσει συνεχως το καθυστερει λεγοντας μου πως ψαχνει να βρει το προγραμμα στο νετ και αλλα τετοια. Αυριο γυρναω Ελλαδα και δεν θα μπορω να χρησιμοποιησω το κινητο... :cry: Υπαρχει καποιος στην Αθηνα να μπορει να το ξεκλειδωσει ωστε να δεχεται ολες της καρτες sim εκτος απο Orange? PLZ help...

 

OK ευχαριστω παιδες. Εστειλα email και αναμενω απαντηση...

Link to comment
Share on other sites

@Pharmex μπραβο,ωραια ιδεα αν και το ασημακι δεν με χαλαει...

 

το μπλε και το μαυρο ειναι φοβερο παντως..

 

ποσο κανει μαζι με τα μεταφορικα γιατι δεν τα παω καλα με τις ισοτιμιες?

 

edited by nervous : http://www.xe.com/ucc/ :O

 

Πάει 13,95 λίρες συν 4,5 λίρες μεταφορικά=18,45 λίρες ή περίπου €27.

Έχω παραγγείλει πάρα πολλές φορές από το εν λόγω κατάστημα χωρίς κανένα πρόβλημα. Η παραγγελία έρχεται σε 2-3 εργάσιμες ημέρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

an parei kaneis kamia prosopsh as mas pei , h an brei kamia ellada :)

exw paraghlei mia maurh apo Hong kong

Thn perimenw apo mera se mera.

Einai h lastixenia, oxi plastikh!

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,τι γινεται,καλα??

Λοιπον,σημερα ενας φιλος μου θα παει να παρει(αν δεν το εχει παρει μεχρι στιγμης),το n70 μετα απο δικη μου προτροπη(ειχε σκοπο να παρει το w800i,και του ειπα οτι το η70 ειναι καλυτερο.)

Θα ηθελα να ρωτησω αν τα θεματα και τα προγραμματα που παιζουν στο δικο μου 3230 παιζουν και στο n70.

 

PS:Ελπιζω να μην εκανα βλακεια που του ειπα να προτιμησει το νοκια απο το SE.. :worry: :worry:

PSn.2:μπορει καποιος να αναφερει κανα must προγραμμα για το εν λογω κινητο??

 

Ευχαριστω για την βοηθεια σας. :)

 

EDIT:Δεν πιστευω να εχει εμφανισει τιποτα προβληματα τετοια κινηταρα,έ?? :blink:

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,τι γινεται,καλα??

Λοιπον,σημερα ενας φιλος μου θα παει να παρει(αν δεν το εχει παρει μεχρι στιγμης),το n70 μετα απο δικη μου προτροπη(ειχε σκοπο να παρει το w800i,και του ειπα οτι το η70 ειναι καλυτερο.)

Θα ηθελα να ρωτησω αν τα θεματα και τα προγραμματα που παιζουν στο δικο μου 3230 παιζουν και στο n70.

 

PS:Ελπιζω να μην εκανα βλακεια που του ειπα να προτιμησει το νοκια απο το SE.. :worry: :worry:

PSn.2:μπορει καποιος να αναφερει κανα must προγραμμα για το εν λογω κινητο??

 

Ευχαριστω για την βοηθεια σας. :)

Polles symvates me to 3230 efarmoges leitoyrgoyn kanonika kai sto N70.

 

Poly sosta eprakses synistontas toy na agorasei to Nokia.

 

Kato apo thn ypografh toy meloys ''Aisopos'' yparxei ena link apo to opoio o filos soy mporei na katevasei enan megalo arithmo efarmogon,thematon kai paixnidion symvata me to N70.

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει που ρωτας αν εκανες σωστα...φuσικα,το Ν70 ειναι μακραν καλυτερο ασυζητητί... :!: μονο που το σκευτηκες οτι μπορυσε να ειναι καλυτερο ,εκανες λαθος ;) ..με γεια του φιλου σου..

 

επισης δες και την δικια μου υπογραφη,ειναι ο ιδιος φακελος με του Aisopos..καλο installing :D !!

Link to comment
Share on other sites

και εγω το αγορασα!!!! αν και ειμουν κατοχος 6600 ,7610,6630 6680 και τωρα Ν70 εχω να πω οτι ειναι φοβερο σαν τηλ!!!!

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia eimai kainourgios edw,kai sas diabasa olous.loipon na sas pw twn pono mou kai 8a katalabete.apo thessaloniki paraggeleia to telio auto kinhto porta porta apo to katasthma oteshop ston burwna karaolh & dhmhtriou 22(athens).ηρθε πριν 6 μερες στο σπιτι και μετα τα σχετικα (φορτιση),ειπα να το ανοιξω.και............ναι ειχε προβλημα στην οθονη.Το πηγα στην nokia edw και μου το πηραν στα κεντρικα τους γιατι δεν μπορουσαν να το κανουν εκει.Τελικα ακομη περιμενωωωωω.Μου ειπαν 1 με 3 εβδομαδες θα κανει.(Μονο το χαιδεψα παιδια για λιγες ωρες).Ουφ ποτε θα το παρω στα χερια μου.....

*Θελω σχολια......

 

 

Tην άλλη βδομάδα το παλαμβάνω κι εγώ. :) Ελπίζω να μή μου αρχίσει τα προβλήματα. Τόσα χρήματα, είναι κρίμα.... :(

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι κουφό είναι αυτό;Δεν είχα πρόβλημα με το bluetooth και τώρα δεν μπορώ να κάνω authenticate δίνω τον κωδικό και λέει δεν μπορεί να κάνει authenticate. Καμιά ιδέα;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΕΙΡΑΤΕ ΤΟ NOKIA Ν70

ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙΑ ΕΚΤΩΣ ΝΟΚΙΑ SHOP...THN ΧΩΡΑ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ

ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ....ΤΟ ΛΕΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ..ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΝΟΚΙΑ SHOP 'H ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ

ΠΟΥ ΣΥΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ made finland ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΧΩΡΑ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ (ΓΕΡΜΑΝΙΑ.ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ)Κ.Α

δεν ειναια παραεμποριο φιλι μου τα κινητα απο ΓΕΡΜΑΝΙΑ... η αλλη ευροπαικη χωρα. η ΝΟΚΙΑ καλυπτει και ειναι μεσα στην εγγυηση ενα κινητο που αγοραστικε απο ευροπαικη χωρα δεν καληπτει απο αραβια πχ.... εχει ευροπαικη εγγυση και οχι παγκοσμια...

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω, η alpha copy ΔΕΝ πρόκειται να σου καλύψει με εγγύηση κινητό που δεν έχει κάνει εισαγωγή η ίδια στην Ελλάδα. Και μια και τα Nokia δεν αναβαθμίζονται από το σπίτι όπως τα SE, και η εγγύηση είναι πια 2 χρόνια, θα πρότεινα να προσέχουμε από πού αγοράζουμε !

 

Όντως η βόδιφον μας δουλεύει... Πάμε για Δεκέμβρη και βάλε...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι από Γερμανό και προέρχεται από Φιλανδία, ενώ η μπαταρία του είναι made in China... επίσης το προηγούμενο που ήταν από Vodafone ήταν made in Germany και είχα μέχρι τώρα όλες του τις αναβαθμίσεις κανονικά σε 2 διαφορετικές Nokia χωρίς ποτέ να μου αναφέρουν το πραγματικό... έβαζαν το serial number και ούτε καν εγγύηση ή απόδειξη αγοράς μου ζητούσαν...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάει 13,95 λίρες συν 4,5 λίρες μεταφορικά=18,45 λίρες ή περίπου €27.

Έχω παραγγείλει πάρα πολλές φορές από το εν λόγω κατάστημα χωρίς κανένα πρόβλημα. Η παραγγελία έρχεται σε 2-3 εργάσιμες ημέρες.

 

Έχεις πληρώσει με πιστωτική ή με αντικαταβολή?

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

hi all!!καλησπέρα παιδιά. Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος Ν70 :P μια απορία, είδα ποιές εφαρμογές τρέχουν στο τηλέφωνο μας αλλα δεν βρήκα που τις κάνουμε dl...μια μικρή βοήθεια pls!!!thx all
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...