Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε με λετε ρε παίδες, το Ν70 υποστηρίζει συγχρονισμό με το Lifeblog?

Επίσης, σε φωτογραφίες που είδα, οταν βγάζουν φωτογραφία με το Ν70 το έχουν γυρισμένο οριζοντια, όπως δηλαδή βγάζεις φωτογραφία με μια φωτογραφικη(η μεγαλυτερη πλευρά της οθόνης από πάνω)οπότε λογικά θα υπάρχει ανάλογο λογισμικό για την λήψη φωτογραφιών με full screen!

Τέλος, για όσους ενδιαφέρονται, από την τετάρτη επίσημα θα υπάρχουν σε όλα τα καταστήματα VODAFONE της Θεσσαλονίκης τα Ν70 σε μη-VODAFONE Live! έκδοση και πολύ πιθανόν και σε VODAFONE Live! έκδοση.Όσον αφορά το "κλείδωμα" της VODAFONE Live! έκδοσης του Ν70 δεν ισχύει κατα πάσα πιθανότητα σύμφωνα με εναν πωλητή καταστήματος VODAFONE.

 

------

Κάτι άσχετο...Το Ν70 "συνεργάζεται" με το Νokia Digital Pen SU-1B?

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην με παρεξηγήσετε, το λέω ότι είμαι άσχετος αλλά έχω μια απορία. Εδώ και τρία χρόνια έχω το νόκια 7210. Αν τελικά αγοράσω το Ν70, υπάρχει τρόπος να περάσω τις επαφές μου και τις υπενθυμίσεις που έχω στο ημερολόγιο από το ένα κινητό στο άλλο; Με το pc suite μπορώ να το κάνω;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Basika exo polles erotiseis kai tha eimai eynomon se opoion mou apantisei!!einai i proti fora pou perno nokia kinito meta apo xronia opote eimai new user!!!

to proto mou erotima einai pos ginete i anabathmisi,mporo monos mou an nai pou an oxi pou mporo na tin kano?

tin version tou kinitou pou tin brisko?

exo problima me to pc suite mou bgazei error to programa gia na bazo tragoudia kai otan patao ston explorer to kinito mou leei oti i leitourgia den mporei na oloklirothei.exo balei to programa tou cd kai exo balei kai tous drivers gia to ca-53 pou exei i siskeyasia!opos epeisis kai ti version apo to site tis nokia se ola ta idia?!?!?

kai telos gia simera pou mporo na katebaso programata kai themes free otan epitelous mporeso na stilo meso kalodio sto kinito na ta balo??

 

eyxaristo!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην με παρεξηγήσετε, το λέω ότι είμαι άσχετος αλλά έχω μια απορία. Εδώ και τρία χρόνια έχω το νόκια 7210. Αν τελικά αγοράσω το Ν70, υπάρχει τρόπος να περάσω τις επαφές μου και τις υπενθυμίσεις που έχω στο ημερολόγιο από το ένα κινητό στο άλλο; Με το pc suite μπορώ να το κάνω;

 

Ευχαριστώ!

Στο N70 υπάρχει μια εφαρμογή στο Φάκελο 'Εργαλία' και λέγετε "Μεταφορά".

 

Αυτή στέλνει τον εαυτό της μέσω Bluetooth στο άλλο σου κινητό και την εγκαθιστάς εκεί...

 

Μετα τρέχεις την εφαρμογή από το N70 πάλι και αυτή θα σε καθοδηγήσει. Στην ουσία θα μεταφέρεις μέσω Bluetooth αυτά που θές. (Εικόνες, Βίντεο, Επαφές, Ημερολόγιο) ;)

 

 

(Δεν πρόκειτε να ξανααπαντήσω σε αυτή την ερώτηση! Να διαβάζετε το thread ή να χργσιμοποιείτε το search!)

Link to comment
Share on other sites

Από το 7210 βρίσκεις ότι μπορεί να στείλει ή να λάβει δεδομένα μέσω ΒΤ?Ο μόνος τρόπος να τα περάσει,είναι στον υπολογιστή του μέσω υπέρυθρων - καλωδίου (7210 --> Υπολογιστής) και μετά στο Ν70 μέσω καλωδίου/ΒΤ (Υπολογιστής --> Ν70)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...

 

Το είχα ξαναρωτήσει αυτό... Έχουμε κανένα νεό από το Gnubox?

 

Tnx...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θεμα εγγυησης χρησιμοποιωντας καρτες μνημης τριτου κατασκευαστη.

Αν και οι original δεν εχουν σημαντικη διαφορα τιμης με τις υπολοιπες και υπαρχουν σε μεγεθη εως 1GB (MU-13 Mmc mobile-> 1GB, MU-12 Mmc mobile ->512 MB, MU-9 Mmc mobile -> 256MB)

Link to comment
Share on other sites

Basika exo polles erotiseis kai tha eimai eynomon se opoion mou apantisei!!einai i proti fora pou perno nokia kinito meta apo xronia opote eimai new user!!!

to proto mou erotima einai pos ginete i anabathmisi,mporo monos mou an nai pou an oxi pou mporo na tin kano?

tin version tou kinitou pou tin brisko?

exo problima me to pc suite mou bgazei error to programa gia na bazo tragoudia kai otan patao ston explorer to kinito mou leei oti i leitourgia den mporei na oloklirothei.exo balei to programa tou cd kai exo balei kai tous drivers gia to ca-53 pou exei i siskeyasia!opos epeisis kai ti version apo to site tis nokia se ola ta idia?!?!?

kai telos gia simera pou mporo na katebaso programata kai themes free otan epitelous mporeso na stilo meso kalodio sto kinito na ta balo??

 

eyxaristo!!

Λοιπόν φίλε μου καλωσήρθες στο club των series60!! Mάλλον προέρχεσαι από siemens βλέπωντας το avatar σου όπως κι εγώ κάποτε...

Όσον αφορά την αναβάθμιση πρέπει υποχρεωτικά να πας στην nokia ή σε κάποιο nokia club γιατί δε γίνεται από το σπίτι. Την έκδοση τη βλέπεις όπως και στα siemens *#0000# Αν έχεις την V 2.0539.1.2 με ημερομηνία 19-10-05 είσαι ωραίος αν όχι γρήγορα στη nokia. Για πλούσιο υλικό για το κινητό σου πρέπει να γίνεις μέλος στο ww*.iphone-forum.org που έχει τα πάντα αλλά θέλει απαραιτήτως εγγραφή. Για το pc suite τώρα δε μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να φταίει, εμένα μου το πήρε αμέσως και όλα οκ τώρα κάτι μπορεί να φταίει που ίσως δεν θα ανακαλύψεις και ποτέ, ίσως με ένα format αν δε βρείς άλλη λύση να δουλέψει κανονικά μετά.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας επιβεβαιώσετε ότι η νέα αναβάθμιση δεν διορθώνει το πρόβλημα του "μεταλλαγμένου" ήχου στις κλήσεις (σε όσους έχουν ενεργοποιημένο το 3G).....Δεν είμαι ο μόνος που συνεχίζει να έχει το πρόβλημα..., ε;;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Για το pc suite τώρα δε μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να φταίει, εμένα μου το πήρε αμέσως και όλα οκ τώρα κάτι μπορεί να φταίει που ίσως δεν θα ανακαλύψεις και ποτέ, ίσως με ένα format αν δε βρείς άλλη λύση να δουλέψει κανονικά μετά.

otan les format poio to kinito i to pc mou!ebala ti 6.6.18 pou exei san teleytaia kai i moni diafora apo tin 6.6.16 einai oti tora oyte to kinito den dixnei sto explorer ante i palia to edixne alla ebgaze error otan to patousa!to programa gia ta tragoudia petaei error gia to cdmgr.dl to opoio to metonomasa kai anoigei kanonika alla den blepei to kinito opos epeisis kai to install new program to opoio blepei to kinito san n70 kai apo kato leei oti ta periexomena den einai dinaton na emfanistoun!?!?!?! giati to kanei ayto??l

Link to comment
Share on other sites

ti ennoeis full screen mode????

 

Όταν πας να βγάλεις φωτό, βλέπεις το θέμα σε ολόκληρη την οθόνη!Αλλα απ'ότι διάβασα στο gsmarena δεν έχει full screen mode... :mad: Dammit! :cry:

Ποτέ δεν ξέρεις όμως! :)

Μπορεί με μια αναβάθμιση να αλλάξουν όλα! :secret:

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, άκουσα για προβλήματα στον ήχο κλήσης ο οποίος όποτε θέλει δεν ακούγεται στο ν70 όταν ενεργοποιείς το FScaller. μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα, αλλά τώρα το πρόβλημα αυτό υπάρχει, πρέπει να έχει σχέση με κάποιο πρόγραμμα που βάζουμε μέσα. υπάρχει κάποιος τρόπος για να διορθωθεί το πρόβλημα; δε νόμίζω να είναι πρόβλημα του firware ε;;; γιατί όταν δεν χρησιμοποιώ το πρόγραμμα ο ήχος κλήσης ακούγεται κανονικά
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Δε με λετε ρε παίδες, το Ν70 υποστηρίζει συγχρονισμό με το Lifeblog?

Επίσης, σε φωτογραφίες που είδα, οταν βγάζουν φωτογραφία με το Ν70 το έχουν γυρισμένο οριζοντια, όπως δηλαδή βγάζεις φωτογραφία με μια φωτογραφικη(η μεγαλυτερη πλευρά της οθόνης από πάνω)οπότε λογικά θα υπάρχει ανάλογο λογισμικό για την λήψη φωτογραφιών με full screen!

Τέλος, για όσους ενδιαφέρονται, από την τετάρτη επίσημα θα υπάρχουν σε όλα τα καταστήματα VODAFONE της Θεσσαλονίκης τα Ν70 σε μη-VODAFONE Live! έκδοση και πολύ πιθανόν και σε VODAFONE Live! έκδοση.Όσον αφορά το "κλείδωμα" της VODAFONE Live! έκδοσης του Ν70 δεν ισχύει κατα πάσα πιθανότητα σύμφωνα με εναν πωλητή καταστήματος VODAFONE.

 

------

Κάτι άσχετο...Το Ν70 "συνεργάζεται" με το Νokia Digital Pen SU-1B?

Θέλω να πάρω το Ν-70 με επιδότηση από την Βονταφον. Μέχρι τώρα το Ν-70 δεν υπάρχει στα καταστήματα Βονταφον?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το Ν-70 με επιδότηση από την Βονταφον. Μέχρι τώρα το Ν-70 δεν υπάρχει στα καταστήματα Βονταφον?

Προς το παρόν τα Vodafone Shops δεν διαθέτουν τη συσκευή προς πώληση.

Υποθέτω όμως πως θα το κάνουν πολύ σύντομα,καθώς σχεδόν όλα τα υπόλοιπα καταστήματα που σχετίζονται με την κινητή τηλεφωνία (Πλαίσιο,TIM Shops,Oteshops,Γερμανός) ήδη πωλούν το Ν70.

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να έχουν ικανοποιητικό στοκ μια και θα υπάρχει μεγάλη ζήτηση! Αν είναι και καθαρή (όχι live) συσκευή, τότε τρέξτε !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το Ν-70 με επιδότηση από την Βονταφον. Μέχρι τώρα το Ν-70 δεν υπάρχει στα καταστήματα Βονταφον?

Εγώ το πήρα με επιδότηση από Vodafone Χαλανδρίου τη δεύτερη εβδομάδα διάθεσής του και μου στοίχισε 370 με αρχική τιμή τα 520

Link to comment
Share on other sites

Γραψτε λαθος παιδια, και εγω εχω το προβλημα με τις μικρογραφιες στις επαφες και με το ραδιο απλα δεν τοειχα προσεξει. Για τους ηχους ομως δεν εχω προβλημα γιατι δεν εχω ενεργοποιημενο το 3g :D

 

Αυτο με την εκθεση που με πεταει εξω, μου σπαει τα νευρα ρε γ@..τ0.

Αντε να περασουν αυτες οι δυο βδομαδες να το κανω κι εγω αναβαθμιση γιατι δεν βλεπω να την βγαζω καθαρη...

 

Γινεται να ειναι τοσο ασχετοι εδω και να μην ξερουν αν εχει βγει καινουρια αναβαθμιση για το ν70?

 

Οταν πηγα το 3230 του εδειξα ποιο λογισμικο φοραει και μου λεει οτι δεν εχει βγει ακομα... (δεν θυμαμαι πιο λογισμικο, η ημερομηνια παντως ηταν χχ/02/2005) αν ειναι δυνατον να μην εχει βγει μεχρι τωρα... τοση ασχετιλα?

 

Τι μπορω να κανω ρε παιδια για να ερθει πιο γρηγορα η αναβαθμιση(για το ν70)?

 

Εχω την 2,0536,02

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το Ν-70 με επιδότηση από την Βονταφον. Μέχρι τώρα το Ν-70 δεν υπάρχει στα καταστήματα Βονταφον?

 

Στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον,που δεν τους έχω αφήσει σε ησυχία τους ανθρώπους, με ενημέρωσαν ότι θα έρθει κατα τετάρτη μεριά!

Σε άλλα καταστήματα, όπως ΓΕΡΜΑΝΟΣ,ΠΛΑΙΣΙΟ,ΤΙΜ υπάρχει!Αλλά αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις την πριμοδότηση της VODAFONE θα πρέπει να περιμένεις a few days more! ;)

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να βάλω εικόνες σε κάποιο φάκκελο και να μην φαίνονται στην έκθεση χωρίς βέβαια τη χρήση κάποιας εφαρμογής. Αν κάποιος έχει βρεί τρόπο πιστεύω ότι θα βοηθήσει αρκετούς...

Ευχαριστώ και όχι μόνο... ;)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να βάλω εικόνες σε κάποιο φάκκελο και να μην φαίνονται στην έκθεση χωρίς βέβαια τη χρήση κάποιας εφαρμογής. Αν κάποιος έχει βρεί τρόπο πιστεύω ότι θα βοηθήσει αρκετούς...

Ευχαριστώ και όχι μόνο... ;)

oχι φιλε μου,δυστηχως αυτο που ζητας δεν γινετε(χωρις εφαρμογη)..ειναι το μονο που με χαλαει στην κινηταρα αυτη.. :!: ειλικρινα ολα τα αλλα λειτουργουν ρολοι!!ποτε δεν ειχα προβλημα,μεχρι τωρα, κατα τα αλλα..

Link to comment
Share on other sites

oχι φιλε μου,δυστυχως αυτο που ζητας δεν γινετε(χωρις εφαρμογη)..ειναι το μονο που με χαλαει στην κινηταρα αυτη.. :!: ειλικρινα ολα τα αλλα λειτουργουν ρολοι!!ποτε δεν ειχα προβλημα,μεχρι τωρα, κατα τα αλλα..

 

Ούτε με FileExplorer δε γίνεται να δημιουργήσουμε φάκελο και να μεταφέρουμε εκει αρχεία(φωτό,ήχοι,video,etc.)? Στα άλλα series 60 χαλαρά κάνεις ένα φάκελο μέσα στο system ή οπουδήποτε αλλού και βάζεις εκεί ότι θές! ;)

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...