Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως να είναι περιορισμός της ΝΟΚΙΑ, δηλαδή σαν επιλογή μπορεί να συμπεριλαμβάνεται με την πλοήγηση που πρέπει να πληρώσεις για να έχεις. Απο την άλλη με γεμίζει υποψίες που οι δρόμοι και οι διευθύνσεις είναι στα greeklish ενώ η χώρα αναγράφεται με ελληνικά, μήπως εκεί παίζει κάποιο πρόβλημα...

 

 

το δοκίμασα .... πρέπει να είναι περιορισμός ... αλλά στα άλλα nseries δεν υπάρχει τετοιος περιορισμός κρίμα υπάρχει περιορισμός μόνο στην πλοήγηση

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Oχι :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Filoi mou Giasas

Exo k ego to n70 k eimai euxapisimenos ,exo omos ena provlima TomTom Navigator v5.20 den xero pos na ton kano na bali mrosta: Ti akrivos mpenei mes to Fakelo fakelo (nanigator) exo 2 Fakelous TTSWITCHER.EXE, k data.chk pos na sinexiso ??

 

Eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αν έχει ξαναγραφτεί, όσο έψαξα δεν βρίκα απάντηση που να λειτουργεί ...

 

μου δώσαν ένα Ν70

στις ρυθμίσεις δικτύου έχει και ΤΙΜ και Vodafone.

έχω ενεργοποιήσει το 3G στην γραμμή μου. Αγόρασα σήμερα το πακέτο VOdafone live Unlimited. Είμαι σε σημείο όπου το σήμα 3G είναι ακριβώς στο μισό.

προσπαθώ να δω live! TV και δεν μπορώ.πατάω "δείτε το βίντεο" και αμέσως βγάζει μήνυμα το τηλέφωνο " Ιστος: Τέλος χρόνου σύνδεσης"

Συμβαίνει σε όλα τα κανάλια για ζωντανό πρόγραμμα και στις σειρές σε επανάληψη.

Στην εξυπηρέτηση μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να έχω USIM για να χρησημοποιήσω 3G υπηρεσίες (και για την τηλεόραση).

Καμία ιδέα κανείς; Μήπως πρέπει να τα περάσω σαν links μέσα στον Real Player?

 

Ευχαριστώ!

 

εχω ακριβως το ιδο προβλημα!!!!:( :(Σας παρακαλω αν καποιος ξερει ας πει τι μπρορουμε να κανουμε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια, εχω ενα προβληματακι τελευταια... μου ερχονται μηνυματα αλλα το κινητο, παρολο που η συσκευη τα λαμβανει κανονικα δεν με ειδοποιει οτι ερχονται ουτε τα εμφανιζει στα εισερχομενα. πρεπει να ανοιγοκλεισω την συσκεη και τοτε μου τα εμφανιζει στο ντεσκτοπ οσα μου εχουν ερθει. σημειωτεον εχω γυρω στα 2800 σμσ αποθηκευμενα στην μνημη του τηλεφωνου. τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

2800 :O POOOOOOOOO ΣΥΛΛΟΓΗ

 

καντα backup και hard format μετά ..

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

ta 2800 δεν ειναι τπτ... τα χριστουγεννα ειχα γυρω στα 4900 εισερχομ αλλα εκανα αναβαθμιση το κινητο και σβηστηκαν.... :p βασιακ βρηκα αλλο κολπο τα κανω save στην καρτα μνημης....
Link to comment
Share on other sites

γεια, εχω ενα προβληματακι τελευταια... μου ερχονται μηνυματα αλλα το κινητο, παρολο που η συσκευη τα λαμβανει κανονικα δεν με ειδοποιει οτι ερχονται ουτε τα εμφανιζει στα εισερχομενα. πρεπει να ανοιγοκλεισω την συσκεη και τοτε μου τα εμφανιζει στο ντεσκτοπ οσα μου εχουν ερθει. σημειωτεον εχω γυρω στα 2800 σμσ αποθηκευμενα στην μνημη του τηλεφωνου. τι να κανω?

Βάλτα στην κάρτα(αντιγραφή όλο τον φάκελο mail στην ίδια θέση στην καρτα) και μετά κάνε φορμάτ το τηλέφωνο.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με την μπαταρία. Μιλάω πάρα πολύ ώρα στο τηλέφωνο και η μπαταρία πέφτει σε 2 ώρες το πολύ. Σημειωτέων ότι το χρησιμοποιώ όταν είναι πλήρως φορτισμένος δλδ το φορτίζω κλειστό και μέχρι να φορτίσει πλήρως. Κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει μια μπαταρία μεγαλύτερης αυτονομίας αλλά δεν θυμάμαι που. Επίσης διάβασα σε προηγούμενες σελίδες αν δεν κάνω λάθος ότι η μπαταρία του Nokia N-Gage είναι συμβατή με το Ν70 και έχει μεγαλύτερη αυτονομία από αυτή του Ν70. Εκτός κι αν έχετε να μου προτείνετε γιατί έχω μεγάλο πρόβλημα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με την μπαταρία. Μιλάω πάρα πολύ ώρα στο τηλέφωνο και η μπαταρία πέφτει σε 2 ώρες το πολύ. Σημειωτέων ότι το χρησιμοποιώ όταν είναι πλήρως φορτισμένος δλδ το φορτίζω κλειστό και μέχρι να φορτίσει πλήρως. Κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει μια μπαταρία μεγαλύτερης αυτονομίας αλλά δεν θυμάμαι που. Επίσης διάβασα σε προηγούμενες σελίδες αν δεν κάνω λάθος ότι η μπαταρία του Nokia N-Gage είναι συμβατή με το Ν70 και έχει μεγαλύτερη αυτονομία από αυτή του Ν70. Εκτός κι αν έχετε να μου προτείνετε γιατί έχω μεγάλο πρόβλημα.
Καλύτερα μην προτιμήσεις την μπαταρία του n-gage qd, είναι λίγο πιο χοντρή και δεν κλείνει καλά το πίσω καπάκι. Επίσης δε θα έχει και μεγάλη διαφορά στη διάρκεια. Ομοίως να αποφύγεις και μπαταρίες imitation για να μην έχεις δυσάρεστα αποτελέσματα :ninja:. Αν παλιότερα κρατούσε περισσότερο, θα σου συνιστούσα να την αντικαταστήσεις με μία ίδια... :O
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα μην προτιμήσεις την μπαταρία του n-gage qd, είναι λίγο πιο χοντρή και δεν κλείνει καλά το πίσω καπάκι. Επίσης δε θα έχει και μεγάλη διαφορά στη διάρκεια. Ομοίως να αποφύγεις και μπαταρίες imitation για να μην έχεις δυσάρεστα αποτελέσματα :ninja:. Αν παλιότερα κρατούσε περισσότερο, θα σου συνιστούσα να την αντικαταστήσεις με μία ίδια... :O

 

Όντως θα σου πάει γύρω στα 30Ε Αλλά πριν το κάνεις κοίτα μήπως παίζει κάποιο πρόγραμμα στο παρασκήνιο, κρυφό συνήθως που ευθύνεται για τέτοια ζημιά. Εγώ μιλούσα γύρω στο 5ωρο σύνολο και μόλις που έχανα την πρώτη γραμμή. Πρόσφατα στο μισάωρο μ άδειαζε εντελώς και ήταν ένα πρόγραμμα που είχε σχέση με την καταγραφή κλήσης, δεν έγραφε, απλά έκανε monitoring και έτρωγε την μπαταρία. Φορμάτ και λύθηκε :PPP

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε πως είναι δυνατόν να χρησιμοποιήσω smilies στα μηνύματα τόσο που στέλνω όσο και σε αυτά που λαμβάνω? Δε βλέπω να υπάρχει αυτή η δυνατότητα εγκατεστημένη. Στο 6280 που έχω υπάρχει σαν επιλογή.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε πως είναι δυνατόν να χρησιμοποιήσω smilies στα μηνύματα τόσο που στέλνω όσο και σε αυτά που λαμβάνω? Δε βλέπω να υπάρχει αυτή η δυνατότητα εγκατεστημένη. Στο 6280 που έχω υπάρχει σαν επιλογή.

Ευχαριστώ.

 

Απλώς φτιάχνεις το smiley που θες με τα σύμβολα. Αν το άλλο κινητό που τα παίρνει έχει αυτή τη δυνατότητα θα τα εμφανίσει κανονικά. Στα S60 που έχουν περάσει από τα χέρια μου δεν υπάρχει δυνατότηα να εμφανίζονται τα smileys

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Όντως θα σου πάει γύρω στα 30Ε Αλλά πριν το κάνεις κοίτα μήπως παίζει κάποιο πρόγραμμα στο παρασκήνιο, κρυφό συνήθως που ευθύνεται για τέτοια ζημιά. Εγώ μιλούσα γύρω στο 5ωρο σύνολο και μόλις που έχανα την πρώτη γραμμή. Πρόσφατα στο μισάωρο μ άδειαζε εντελώς και ήταν ένα πρόγραμμα που είχε σχέση με την καταγραφή κλήσης, δεν έγραφε, απλά έκανε monitoring και έτρωγε την μπαταρία. Φορμάτ και λύθηκε :PPP

Ναι, όμως το κινητό μου είναι πρόσφατα αναβαθμισμένο με την τελευταία έκδοση και τα μόνα προγράμματα που του έχω βάλει είναι: ProfiExplorer, Screenshot, N70Torch, Eortologio, FExplorer. Εκτός αυτού, χρησιμοποίησα το πρόγραμμα xContac με το οποίο πέρασα ξανά τις επαφές στη μνήμη του τηλεφώνου. Λέτε κανένα από τα παραπάνω προγράμματα να μου κάνουν τη ζημιά? :ninja:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις οσον αφορουν το κινητο μου.

1)βγαζει καπως χαλια φωτο , θωλες και δεν ξερω γιατι.υπαρχει καποιο κολπο?η καποιο προγραμμα που να εκμεταλευεται μεσω software καλυτερα την φωτογραφικη μηχανη του κινητου?

2)ποσο ειναι η χρεωση της βιντεοκλησης απο cosmote?μηπως το εχει δωρεαν για την ωρα?γιατι χωρις καρτα μου επετρεπε να κανω κληση

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις οσον αφορουν το κινητο μου.

1)βγαζει καπως χαλια φωτο , θωλες και δεν ξερω γιατι.υπαρχει καποιο κολπο?η καποιο προγραμμα που να εκμεταλευεται μεσω software καλυτερα την φωτογραφικη μηχανη του κινητου?

 

Όχι,είναι αδύνατον να γίνει κάτι τέτοιο. Μόνο με την εγκατάσταση των αναβαθμισμένων εκδόσεων του λειτουργικού βελτιώνεται η ποιότητα των φωτογραφιών,ελάχιστα όμως.

Link to comment
Share on other sites

paidia exw to n70 me vf live. ginetai na soutarw to logismiko tis voda?

 

 

 

 

φιλε μου θα βρεις εδω αυτο που ψαχνεις:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157264

πιστευω να σε βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι,είναι αδύνατον να γίνει κάτι τέτοιο. Μόνο με την εγκατάσταση των αναβαθμισμένων εκδόσεων του λειτουργικού βελτιώνεται η ποιότητα των φωτογραφιών,ελάχιστα όμως.

 

Επίτρεψέ μου να διατηρώ τις αμφιβολίες μου γι αυτό. Αν οι αλλαγές είναι under the hood, και όχι στην κάμερα μπορούμε να πετάξουμε ένα α! βγάζει ε λ α χ ι σ τ α καλύτερες φωτό... Δεν σε αμφισβητώ προσωπικά αλλά καμιά φορά πρέπει να κρατάμε και κάποιες επιφυλάξεις

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! εχω ενα προβληματακι εδω και καιρο και θα ηθελα να ρωτησω αν εχει παρουσιαστει σε καποιον αλλον και πως μπορει να λυθει.:worry:

 

εχω το n70 ME και οπως ξερετε μεγαλη καρτα μνημης,η οποια ειναι σχεδον αδεια..το προβλημα ειναι οτι περναω καποια τραγουδια απ'τον η/υ στο κινητο αλλα δεν μπορω να τα αποθηκευσω γιατι μου γραφει ανεπαρκης μνημη..εχω κοιταξει που τα αποθηκευω εξαρχης και η επιλογη ειναι στην καρτα.επισης και η μνημη του κινητου εχει πολυ χωρο...τι μπορει να παιζει?:mad:

 

αλλες φορες μαλιστα δεν μπορω καν να περασω οτιδηποτε μεσω bluetooth απο αλλα κινητα γιατι μου βγαζει την ιδια ενδειξη...

 

οποιος μπορει ας βοηθησει παιδες γιατι εχει αρχισει και μου σπαει τα νευρα...

:angry:

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! εχω ενα προβληματακι εδω και καιρο και θα ηθελα να ρωτησω αν εχει παρουσιαστει σε καποιον αλλον και πως μπορει να λυθει.:worry:

 

εχω το n70 ME και οπως ξερετε μεγαλη καρτα μνημης,η οποια ειναι σχεδον αδεια..το προβλημα ειναι οτι περναω καποια τραγουδια απ'τον η/υ στο κινητο αλλα δεν μπορω να τα αποθηκευσω γιατι μου γραφει ανεπαρκης μνημη..εχω κοιταξει που τα αποθηκευω εξαρχης και η επιλογη ειναι στην καρτα.επισης και η μνημη του κινητου εχει πολυ χωρο...τι μπορει να παιζει?:mad:

 

αλλες φορες μαλιστα δεν μπορω καν να περασω οτιδηποτε μεσω bluetooth απο αλλα κινητα γιατι μου βγαζει την ιδια ενδειξη...

 

οποιος μπορει ας βοηθησει παιδες γιατι εχει αρχισει και μου σπαει τα νευρα...

:angry:

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Ρύθμισε τα μηνύματα να αποθηκεύονται στην κάρτα και όχι στο τηλέφωνο και ξαναδοκίμασε και αυτό με την αποθήκευση και με το bluetooth

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που έρχεται η επιδότηση μου σκέφτομαι να πάρω το Ν70 music edition.Εσεις που το έχετε τι μου προτείνετε;Είναι καλό;Έχω καιρό να πάρω Νοκια και αποτι ξερω η μπαταρία τους κραταει σχετικά λίγο.Δηλαδή πόσο;(δε μιλάω πάρα πολύ!!)Παρουσιάστηκαν τίποτα προβλήματα;Το μενού κολλάει ή με αναβαθμιση όλα στρώνουν;Στο site του γερμανου δεν το έχει.Έχει μόνο το απλό Ν70.Έτυχε ή δεν φέρνουν το music edition;
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που έρχεται η επιδότηση μου σκέφτομαι να πάρω το Ν70 music edition.Εσεις που το έχετε τι μου προτείνετε;Είναι καλό;Έχω καιρό να πάρω Νοκια και αποτι ξερω η μπαταρία τους κραταει σχετικά λίγο.Δηλαδή πόσο;(δε μιλάω πάρα πολύ!!)Παρουσιάστηκαν τίποτα προβλήματα;Το μενού κολλάει ή με αναβαθμιση όλα στρώνουν;Στο site του γερμανου δεν το έχει.Έχει μόνο το απλό Ν70.Έτυχε ή δεν φέρνουν το music edition;

Υπάρχουν Ν70 music edition στην αγορά. Λογικά αν πάρεις αυτό, θα έχει πάνω του την τελευταία αναβάθμιση. Δεν υπάρχουν προβλήματα στο κινητό. Ίσως να απογοητευτείς από τον τρόπο διαχείρισης των αρχείων σου από την έκθεση.

 

Εντελώς προσωπική μου άποψη είναι να πάρεις το Ν73 music edition το οποίο είναι και πιο συμμαζεμένο από το Ν70 και θεωρείται και πιο εξελιγμένο από αυτό. Η επιλογή είναι καθαρά δική σου. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...