Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ papadi.helleniccalendar.1.1?ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ UNZIP ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΡΦΗ ΑΡΧΕΙΟΥ ΤΟΥ nokia application installer.
Εννοειται πως ειναι αρχειο για κινητα Nokia αυτο! Ειναι για κινητα με Windows..!!

 

Παιδιά γιατί μερικές φορές τα τραγούδια που βάζω τα βγάζει σε άγνωστη γλώσσα.?
Γιατι προφανως ειναι ελληνικα. Απο τον υπολογιστη πανε στα τραγουδια, δεξι κλικ και ιδιοτητες, συνοψη, και αλλαξε τον τιτλο του τραγουδιου σε λατινικους χαρακτηρες.

 

το joystick τον nokia είναι εύχρηστο για να παίζεις παιχνίδια? η σου σπάει τα νεύρα?
Ειναι ολα τα λεφτα. Απο τα καλυτερα που εχω δει. Και προς Θεου, δεν ειναι Joystick, αλλα Keypad.

 

επίσης κάτι πολύ σημαντικό. το handsfree κάνει καλή επαφή με το κινητό, η με το παραμικρό θα χάνει επαφή και θα μου σπάει τα νεύρα? αντέχει το καλώδιο του?
Καλυτερα να αγορασεις αλλα. Φαινονται πολυ ψευτικα. Τα δικα μου δεν τα εχω χρησιμοποιησει ουτε μια φορα.

 

είναι λαμόγια? η μπαταρία και τα ακουστικά είναι στο service?
Η μπαταρια πρεπει να ειναι, τα ακουστικα δεν ξερω.

 

το καλώδιο τις φόρτισης κάνει και αυτό καλή επαφή?
Ναι.

 

είναι εύχρηστο ένα κινητό με συμβίαν?
Εγω που δεν ειχα ιδεα απο Symbian, τα εμαθα μετα απο πολυ μικρο χρονικο διαστημα.

 

μπαταρία? αντέχει?
Με μετρια χρηση και αν το κλεινεις και τα βραδια αντεχει και 4,5 ημερες!!

 

γενικά το η70 τι προβλήματα έχει παρουσιάσει?
Το εχω 8 μηνες το κινητο. Το μονο προβλημα ειναι στην τελευταια εκδοση που δεν κανει επανακινηση με τα προγραμματα. Θα πρεπει να το κλεισεις και να το ανοιξεις ξανα. Ισως και οτι κλεινει απο μονο του μερικες φορες, αλλα πραματικα δε θυμαμαι ποτε μου το εκανε για τελευταια φορα.. Πρεπει να εχει περασει ενας μηνας σιγουρα.. Δεν μπορω να σκεφτω αλλα προβληματα. Το κινητο ειναι απλα κορυφη. Απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει.
Link to comment
Share on other sites

lucas ευχαριστω παρα πολυ.αλλα ακουστικα που λες, πουλαει η nokia?ποια προτινεις?

περιπου τιμη?

ευχαριστω

α, και κατι αλλο. η οθονη, ειναι μια χαρα? βολευει?

ι στραβωνεσαι?

επισης μπορω να βαλω φωτογραφιες στις επαφες και να φαινονται οταν με παιρνουν? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

επισης μπορω να βαλω φωτογραφιες στις επαφες και να φαινονται οταν με παιρνουν?
Δεν εχω ασχοληθει και πολυ με το κινητο, αλλα πρεπει να υπαρχουν εφαρμογες που κανουν τετοια δουλεια. Νομιζω μια καλη λεγεται Fscaller.

 

α, και κατι αλλο. η οθονη, ειναι μια χαρα? βολευει?

ι στραβωνεσαι?

Επειδη τον τελευταιο καιρο σερφαρω πολυ απο το κινητο, η οθονη ειναι μικρη και εχει και μικρη αναλυση. Οποτε δε ειναι και οτι το καλυτερο να βλεπεις κειμενα απο την οθονη του κινητου. Για αυτο κυριως τον λογο θα παρω το N73. Προς Θεου, οχι οτι η οθονη του ειναι μικρη.. Τι να πουμε τοτε και για την οθονη του K750, που ουτε φαινεται :P

 

lucas ευχαριστω παρα πολυ.αλλα ακουστικα που λες, πουλαει η nokia?ποια προτινεις?

περιπου τιμη?

Lux με λενε :P Ακουστικα ηταν του ξαδερφου μου απο ενα Mp3 Player του. Μαρκα δεν θυμαμαι, αλλα ακουγοταν πιο δυνατα η ενταση και πιο καθαρα. Γενικα ο,τι ακουστικα αγορασει εκτος απο αυτα της Nokia θα εισαι μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΝΑ SITE ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΞΕΡΕΤΕ?

ΤΟ http://www.iphone-forum.org ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ.ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΟ SmartGuard ΜΠΕΝΩ ΣΑΥΤΗΝ ΤΗΝ IRL http://www.iphone-forum.org/showthread.php?t=84052&highlight=Smart+Guard ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΤΑΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΝΑ SITE ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΞΕΡΕΤΕ?

ΤΟ http://www.iphone-forum.org ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ.ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΟ SmartGuard ΜΠΕΝΩ ΣΑΥΤΗΝ ΤΗΝ IRL http://www.iphone-forum.org/showthread.php?t=84052&highlight=Smart+Guard ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΤΑΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ

Ολόκληρη ανακοίνωση έβγαλαν, δεν την είδες?

 

http://www.masterross.net/iphone_forum_banner.gif

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μεινει πολυ πισω φιλε!! Το site αλλαξε link..

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ REGISTER ΑΛΛΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΕΝΑ ΧΑΟΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ TOPIC ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ ΣΕ ΛΙΣΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΛΙΟ?

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΝΑ LINK ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε στα χέρια μου το Ν70 ME μετά από 5(!) χρόνια με εκείνο το μικρό διαμάντι της ΝΟΚΙΑ, το 6510. Δεν είμαι και πολύ εξοικιωμένος με λειτουργικά σε κινητά και τέτοια όμορφα και με περιμένει πολύ ευχάριστο ψάξιμο. Πάντως δεν υπάρχει αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου! Μου φαίνεται απίστευτα παράλογο. Ελπίζω απλώς να μου ξεφεύγει και κάποιος από εσάς να με ξεστραβώσει. Σε ορισμένες περιπτώσεις, όπως π.χ. στη δημιουργία μηνύματος το κινητό αργεί, ακόμη και χωρίς την κάρτα μνήμης. Αλλο ψεγάδι δεν του έχω βρει ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε στα χέρια μου το Ν70 ME μετά από 5(!) χρόνια με εκείνο το μικρό διαμάντι της ΝΟΚΙΑ, το 6510. Πάντως δεν υπάρχει αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου! Μου φαίνεται απίστευτα παράλογο. Ελπίζω απλώς να μου ξεφεύγει και κάποιος από εσάς να με ξεστραβώσει.

 

Καλοριζικο και Καλη Χρονια :)

Ναι δεν υπαρχει αυτοματο κλειδωμα ,υπαρχει εφαρμογη ομως που

το κανει αυτο autolock, http://fuse.stc.cx/autolock/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο ενοχλητικό είναι που δεν μπορείς να μετονομάσεις τα αρχεία μουσικής στο κινητό και μπαίνουν με το όνομα που είχαν πριν τα περάσεις.

 

Να'σαι καλά φίλε nervous για το link και καλή χρονιά.:happy:

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ REGISTER ΑΛΛΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΕΝΑ ΧΑΟΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ TOPIC ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ ΣΕ ΛΙΣΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΛΙΟ?

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΝΑ LINK ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. :rolleyes:

Στο xxxxxxxxxxxx είναι βαλμένα σε κατηγορίες.Βέβαια δε γνωρίζω στη ποσότητα και τη ποιότητα αυτών τι γίνεται?!Μήπως θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος?

 

Υ.Γ:Γράφε με μικρά!Είναι σαν να φωνάζεις έτσι!:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση.Βάζω screensaver OK?Αν το κινητό ειναι κλειδωμένο κολάει η οθόνη.Δεν φαινεται καθούλου καλά.Αν ειναι ξεκλείδωτο ειναι μια χαρά.Ξερει κανένας τι συμβένει ρε παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Gia mena uparxei kamia apantisi?

 

Προφανώς ρωτάς εαν μπορείς να συνδεθείς στο ασύρματο router που έχεις σπίτι, για να σερφάρεις μέσω του κινητού ε ????

Εαν αυτή είναι η ερώτησή σου, λυπάμαι αλλά θα σε στεναχωρήσω γιατί το Ν70 δεν υποστηρίζει την συγκεκριμένη λειτουργία (wifi)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ρωτάς εαν μπορείς να συνδεθείς στο ασύρματο router που έχεις σπίτι, για να σερφάρεις μέσω του κινητού ε ????

Εαν αυτή είναι η ερώτησή σου, λυπάμαι αλλά θα σε στεναχωρήσω γιατί το Ν70 δεν υποστηρίζει την συγκεκριμένη λειτουργία (wifi)

 

Den lew wi-fi alla me Bluetooth.Yparxei ena thread gia avto http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=13948 alla den vrika akri.Kapoioi to kataferan.As voithisei kapoios

 

Xronia polla se olous kai evtixismeno to Neo etos :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ REGISTER ΑΛΛΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΕΝΑ ΧΑΟΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ TOPIC ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ ΣΕ ΛΙΣΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΛΙΟ?

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΝΑ LINK ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. :rolleyes:

 

xxxxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Mέχρι ποσα kb θα μπορέσω να στείλω σε mms?Aρχείο της τάξεως των 528 kb θα σταλεί?

 

Οχι,μεχρι 300kb

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα μου απαντήει κανένας στην ερώτηση με τα ScreenSaver τι παίζει?Οταν βάζω το screensaver οποιοδήποτε αν είναι κλειδωμένο το κιν και ξεκινήσει το screensaver δεν φαίνετε καθόλου καθαρά.Σαν να κολάει η οθόνη.Αν δεν είναι κλειδωμένο είναι μιά χαρά.Μήπως υπάρχουν κατηγορίες με screensaver.Επιδή βλέπω αυτό της Vodafone και με κλειδωμένο το κιν λειτουργεί μια χαρά.Ενώ αυτά που κατεβάζω και χρειάζονται εγκατάσταση εχουν πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα μου απαντήει κανένας στην ερώτηση με τα ScreenSaver τι παίζει?Οταν βάζω το screensaver οποιοδήποτε αν είναι κλειδωμένο το κιν και ξεκινήσει το screensaver δεν φαίνετε καθόλου καθαρά.Σαν να κολάει η οθόνη.Αν δεν είναι κλειδωμένο είναι μιά χαρά.Μήπως υπάρχουν κατηγορίες με screensaver.Επιδή βλέπω αυτό της Vodafone και με κλειδωμένο το κιν λειτουργεί μια χαρά.Ενώ αυτά που κατεβάζω και χρειάζονται εγκατάσταση εχουν πρόβλημα.

 

Οχι,μεχρι 300kb

Ευχαριστώ,αλλά δε με ενοχλεί καθότι κατάφερα να μικρύνω το αρχείο που ήθελα να στείλω!:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θελω την βοηθεια σας! 1)Εχει ενα προβλημα το μητρωο οταν με κανουν αναπ εμφανιζεται ο αριθμος που με καλει αλλα οταν το κλεινει λεει 1 αναπαντητη κληση, οταν παταω να δω ποιος με πηρε (δν βλεπω συνεχεια την οθονη!) ανοιγει το μητρωο και δν λεει καμια κληση! Δοκιμασα απο πολλα κινητα απο 5 διαφορετικα τηλεφωνα και παλι δν τα εμφανιζε! Οταν με κανει καποιος αναπ δν ξερω ποιος με εκανε!Δηλαδη Αν με περνει καποιος τηλ και δν το ακουω η εκανα μπανιο (λεμε τωρα) δν θα ξερω ποιος με πηρε!! 2) θελω ενα καλο antivirus με τις νεες ενημερωσεις (ας ειναι και c.....d)

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θελω την βοηθεια σας! 1)Εχει ενα προβλημα το μητρωο οταν με κανουν αναπ εμφανιζεται ο αριθμος που με καλει αλλα οταν το κλεινει λεει 1 αναπαντητη κληση, οταν παταω να δω ποιος με πηρε (δν βλεπω συνεχεια την οθονη!) ανοιγει το μητρωο και δν λεει καμια κληση! Δοκιμασα απο πολλα κινητα απο 5 διαφορετικα τηλεφωνα και παλι δν τα εμφανιζε! Οταν με κανει καποιος αναπ δν ξερω ποιος με εκανε!Δηλαδη Αν με περνει καποιος τηλ και δν το ακουω η εκανα μπανιο (λεμε τωρα) δν θα ξερω ποιος με πηρε!! 2) θελω ενα καλο antivirus με τις νεες ενημερωσεις (ας ειναι και c.....d)

2)Full Norton AntiVirus 2005 for Symbian Series 60

Kαλό φαίνεται!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια...

 

1)Θα ηθελα να ρωτήσω αν υπαρχει καποιος (video)player που να μπορει να παιξει αλλες μορφες εκτος απο mp4 και να ειναι συμβατος με το n70me?

 

2)Απο ότι εχω δει υπαρχουν διαφορες μορφές mp4,μηπως υπαρχουν codes που να μπαινουν στο κινητο και να μπορει να παιξει ο real και τις αλλες...?

Που θέλω να καταλλήξω?Ρε παιδια θέλω να μετατρεψω ενα αρχείο απο avi σε mp4 ωστε να το παιζει το κινητο αλλα δεν το δεχεται και λεω εγω τωρα.. μηπως να το μετετρεπα σε αλλη μορφη mp4 μηπως ειναι συμβατη?

 

Τελος σε τι αλλες μορφες εκτος απο 3gp μπορω να το μετατρεψω ωστε να το δειχνει καλα?

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...