Jump to content

Ιστορίες οδηγικής τρέλας


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

bomber, είχα θολώσει εκείνη την ώρα, δεν σκεφτόμουν ψύχραιμα. Την επόμενη φορά ( ελπίζω να μην υπάρξει... ) σαφώς θα γνωρίζω καλύτερα τι να κάνω, όπως π.χ. να του πάρω αριθμό πινακίδας. Και πάλι όμως ,που το καλοσκέφτομαι, ήμουν αρκετά έξω από την Πάτρα για να είμαι κοντά στο αστυνομικό τμήμα ( κοντά στα Βραχνέικα αν ξέρεις ) . Οπότε μέχρι να φτάσω στο αστυν. τμήμα θα έκανα μεγαλύτερη απόσταση ( που συνεπάγεται μεγαλύτερο ρίσκο ) απ' το να προσπαθήσω να ξεφύγω σε δρόμους που ήξερα καλά. Μην το ψάχνεις, είναι να μη σου τύχει...:(

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 104
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως αν μου τυχαινε αυτο που σου ετυχε johnnypatras και με καταδιωκαν θα πηγαινα στο αστυνομικο τμημα..Εκει τι θα κανανε??

 

Δε μπορείς να ξέρεις σε κάθε δήμο,πού βρίσκεται το αστυνομικό τμήμα ;)

 

Πραγματικά,δε μπορούσα να φανταστώ ότι κυκλοφορούν ΤΟΣΟ προβληματικοί άνθρωποι με τέτοιες διαθέσεις στο δρόμο :wacko:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά αυτού του mad_n... ( όχι "σκέτο" mad :D )

 

:lol: :lol: :lol: σε βλέπω ενημερωμένο.

 

Με ποιό nickname μπαίνεις...αν κ κάτι έχω στο μυαλό μου... :shifty:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να μετονομάζαμε αυτό το thread σε «Ιστορίες οδηγικής τρέλας» ή κάτι παρόμοιο; Δεν νομίζω ότι ο τρέχων τίτλος είναι κατατοπιστικός, εγώ μπήκα τυχαία και είδα ότι έχει ενδιαφέρον με τις ιστορίες που αναφέρετε.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να μετονομάζαμε αυτό το thread σε «Ιστορίες οδηγικής τρέλας» ή κάτι παρόμοιο; Δεν νομίζω ότι ο τρέχων τίτλος είναι κατατοπιστικός, εγώ μπήκα τυχαία και είδα ότι έχει ενδιαφέρον με τις ιστορίες που αναφέρετε.

 

Εφτασεεεεεεεε :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: σε βλέπω ενημερωμένο.

 

Με ποιό nickname μπαίνεις...αν κ κάτι έχω στο μυαλό μου... :shifty:

Δεν πολυγράφω...10-15 δημοσιεύσεις έχω...κυρίως διαβάζω,γιατί υπάρχει υψηλό επίπεδο σε κάποια θέματα καιμου αρέσει. Μπορεί κάποια στιγμή να αρχίσω να γράφω περισσότερο και εκεί. Το ίδιο username έχω . ( o slivi νόμιζες πως είμαι; ;) )

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε καταδιώκουν, δε σκέφτεσαι να πάρεις πινακίδα, γιατί δε σκέφτεσαι να εκδικιθείς τον άλλον. Σκέφτεσαι να ξεφύγεις και το μυαλό σου (τουλάχιστον το δικό μου στη συγκεκριμένη περίπτωση) σκέφτεται κάθε τρόπο διαφυγής. Για παράδειγμα ο τύπος κατέβηκε από το αμάξι του και εγώ ούτε που θυμάμαι ρούχα ή πρόσωπο... Σκεφτόμουν πώς θα φύγω και έφυγα...

Αν με είχαν χτυπήσει, τότε θα πήγαινε το μυαλό στο να πάρεις πινακίδα. Είναι λογικό.

Όσο για το να τους χτυπήσετε εσείς, δε παίζει, βάζουν στο μάτι αυτοκίνητα που ξέρουν ότι δε θα κάνεις βλακεία, διακινδυνεύοντας την ακεραιότητα τους.

Αν είσαι σε περιοχή που ξέρεις είσαι τυχερός. Αν όχι...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή κάνω λάθος? αλλά γιατί ότι σκηνικά έχω δει να γίνονται με παρεξηγήσεις - τσαμπουκάδες και ξύλο στην Αθήνα είναι επι το πλείστον σε περιοχές Δ. Προαστείων και προαστείων του Πειραιά (εκει που η μαγκιά μετριέται με τα πόσα watt neon λάμπακια και ηχεία εχει το swift-rallye-saxo του κάθε 18χρονου)....

 

Το ποιο βίαιο που έχω δει είναι με με ενα τύπο στη Νικαια όπου σταματαει σε κάθετο στη Λαμπράκη με το αυτοκίνητο, πίσω του σταματάει ενας άλλος με ένα παπι - delivery pizza - , αφήνει κάτω το παπί, ανοιγει τη πορτα του αυτοκινήτου και κάνει τον οδηγό τόπι στο ξύλο με μπουνιές και κλωτσιές του σπάει τη μυτη (ο άλλος δεν έιχε την ευκαιρεία όύτε καν να βγει έξω απο το κάρο για να μπορέσει να αμυνθεί) και αμέσως μετά σηκωθηκε και έφυγε. Ολα αυτά έγιναν μπροστα σε τουλάχιστον 15 άτομα και όλοι έκαναν πως δεν έβλεπαν........

I don't mind coming to work, but that eight hour wait to go home is a bitch...
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που συμβαίνουν, μάλλον κλειδαμπαρωνώμαστε στο αυτοκίνητο μέχρι της εξόδου απο αυτό για παν ενδεχόμενο...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάζω νιώθω τυχερός που δεν έχω προκαλέσει τα άτομα που πετύχατε εσείς...

Δόξα το θεό, σε όσες "καταδιώξεις" έχω συμμετάσχει ήταν στα πλαίσια φιλικής κόντρας...

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα ειναι να καλέσει την αστυνομία ο δαρμένος/χτυπημένος και να φάει και ξύλο και απο τον αστυνομικο. Θυμάστε την γυναίκα που της έριχνε σφαλιάρες ο αστυνομικός επειδή είχε μπει αντίθετα σ ενα μονόδρομο και ένας γείτονας τον είχε τραβήξει σε video?

 

Αυτο θα ήταν αποθέωση και κερατάς και δαρμένος.....

 

Για να μην ξεχάσω και το video που τράβαγε ένας περαστικός κάπου Θεσσαλονικη με έναν τύπο που έριχνε σφαλιάρες σ εναν αλλο για μια θέση παρκαρίσματος....

 

Αλήθεια γνωρίζετε ποια είναι η αντίδραση της αστυνομίας σε τέτοια περιστατικα?

I don't mind coming to work, but that eight hour wait to go home is a bitch...
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια γνωρίζετε ποια είναι η αντίδραση της αστυνομίας σε τέτοια περιστατικα?

 

Δεν καταλαβαινω την ερωτηση σου. Τι αντιδραση δηλαδη νομιζεις οτι θα εχει? Δεν ειναι διαφορετικο απο το να σε βρει καποιος περπατωντας και να σε αρχισει στις γρηγορες.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που συμβαίνουν, μάλλον κλειδαμπαρωνώμαστε στο αυτοκίνητο μέχρι της εξόδου απο αυτό για παν ενδεχόμενο...
α αυτό το ξεχάσαμε να το αναφέρουμε. Πάντα κλειδωμένο το αυτοκίνητο όταν είστε μέσα ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Oxi re paidia ti diabazs edw mesa!!!

 

johnnypatras sympsxw re mehale.Sthn arxh ki egw gelaga alla meta skefthka na mou ginotan emena...Kala re petria o kagouras

 

@Amelidis :KAla re kai den tous deirate tous geloious?

Βασικα μετα απο αυτα που διαβασα το ματανιωσα πολυ... Αλλα δεν θελαμε να μπλεξουμε με τετοιους υπανθρωπους!! Δεν αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μετα απο αυτα που διαβασα το ματανιωσα πολυ... Αλλα δεν θελαμε να μπλεξουμε με τετοιους υπανθρωπους!! Δεν αξιζει...

Oxi mono den aksizei... Tsamba ta bounidia pou tha tous rikseis.... Alla bale oti mporei na paroun tipota pinakides kai na breis to amaksi sou sakatemeno kamia mera, sta kala tou kathoumenou...

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να γνωριζουν σε ποιον ενηκει... Αν ειναι εντελως τελειωμενοι/καμμενοι τυποι και το πετυχουν κανα βραδυ παρκαρισμενο θα το βρεις μετα εσυ... cabrio!! Και συνηθως αυτοι που μετεχουν σε τετοιου ειδους περιστατικα ειναι υπ-ανθρωποι!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο λίγο καιρό πηγαίναμε με ενα φίλο μου Χαλκίδα. 15 λεπτά πρίν την γέφυρα, και ενώ οδηγούσαμε χαλαρά (~80kmph) ένας τυπάς με μια alfa κολλάει πίσω μας και αρχίζει να παίζει φώτα. Αν και ο δρόμος είχε δύο λωρίδες, ο φίλος που οδηγούσε πήγε όσο πιο δεξιά μπορεί ωστε ο κάγκουρας να μας προσπεράσει...αλλα αυτός εκεί...

 

Ε μετά απο περίπου ενα δεκάλεπτο του έφεξε να μας προσπεράσει, κορνάροντας σαν μανιακός. Δεν δώσαμε σημασία.

 

Πρίν απο τη γέφυρα λοιπόν, τον συναντήσαμε και πάλι. Στα καλά καθούμενα, χωρίς να υπάρχει κάτι στο δρόμο, φρενάρει απότομα... με μικρή ταχύτητα και οι δύο, και μεγάλη απόσταση, όπως ήταν λογικό ούτε καν κινδυνέψαμε. Βγάζει το χέρι απο το παράθυρο, και χειρονομεί προς τα πίσω. Μέσα στα νεύρα μας, ο φίλος μου κατεβάζει ταχύτητα και τον προσπερνάει.

 

Μετά τη γέφυρα λοιπόν, στρίβοντας δεξιά (δεν ξέρω το μέρος, αλλα η στροφή σε βγάζει στο αριστερό μέρος της γέφυρας) μας προσπερνάει πάνω στη στροφή απο την εξωτερική (δεν πρόσεξα καν οτι είχε 2 λωρίδες...), παραλίγο να μας κοπανήσει, σταματάει πέντε μέτρα πιο κάτω, και βγαίνει απο το αυτοκίνητο... ο τύπος γύρω στα 40, με δύο μικρά παιδιά (<10) στο πίσω κάθισμα να χειρονομούν...

 

Σταματάμε και εμείς δίπλα, και κατεβάζω το παράθυρο του συνοδηγου... τί το θέλαμε... δεν προλάβαμε να ρωτήσουμε τί τρέχει και νοιώθω ενα χτύπημα στο κεφάλι. Ο φίλος μου κάνει να βγεί αλλα συκρατείται, η μηχανή σβήνει. Πρίν καν μιλήσουμε πέφτει και η δεύτερη (σε εμένα - συνοδηγός, το κέρατο μου, ακόμα και μλκία να είχαμε κάνει, εγώ τι φταίω) ενώ ταυτόχρονα αρχίζει να κοπανάει το αμάξι και να βρίζει μάνες, πατέρες, θείες,Χριστούς και δαίμονες, ενώ προσπάθησε επανειλλημένα να με ξαναχτυπήσει. Αφού το βούλωσε για λίγο και περίμενε αντίδραση, χωρίς δεύτερη σκέψη προχωράμε λίγο μπροστά, παίρνουμε πινακίδες (ενώ αυτός συνέχιζε να κοπανάει το αμάξι και να γκαρίζει) και φεύγουμε.

 

Το αποτέλεσμα: Τσαλακωμένη πόρτα (το λιγότερο σημαντικό) σπασμένος σκελετός και ένας γρατζουνισμένος φακός, για να μή μιλήσω για χειροδικία και εξύβρηση...ακόμα

 

Ήδη έχω κάνει κινήσεις μέσω δικηγόρου για το αν μπορεί να βρεθεί ο "κύριος".

Ανέφερα οτι είχε μικρά παιδιά στο πίσω κάθισμα; :mad:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ akpe, μα καλά που ζούμε! Αν είναι δυνατόν αυτό που μου λες! Έπρεπε να βγείτε κα ιοι δύο και να τον κάνετε ΤΟΠΙ στο ξύλο τον παλιο-άντε μην το πω χρονιάρες μέρες. Ναι μπροστά στα παιδιά του...γιατί όχι;
Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο λίγο καιρό πηγαίναμε με ενα φίλο μου Χαλκίδα. 15 λεπτά πρίν την γέφυρα, και ενώ οδηγούσαμε χαλαρά (~80kmph) ένας τυπάς με μια alfa κολλάει πίσω μας και αρχίζει να παίζει φώτα. Αν και ο δρόμος είχε δύο λωρίδες, ο φίλος που οδηγούσε πήγε όσο πιο δεξιά μπορεί ωστε ο κάγκουρας να μας προσπεράσει...αλλα αυτός εκεί...

 

Ε μετά απο περίπου ενα δεκάλεπτο του έφεξε να μας προσπεράσει, κορνάροντας σαν μανιακός. Δεν δώσαμε σημασία.

 

Πρίν απο τη γέφυρα λοιπόν, τον συναντήσαμε και πάλι. Στα καλά καθούμενα, χωρίς να υπάρχει κάτι στο δρόμο, φρενάρει απότομα... με μικρή ταχύτητα και οι δύο, και μεγάλη απόσταση, όπως ήταν λογικό ούτε καν κινδυνέψαμε. Βγάζει το χέρι απο το παράθυρο, και χειρονομεί προς τα πίσω. Μέσα στα νεύρα μας, ο φίλος μου κατεβάζει ταχύτητα και τον προσπερνάει.

 

Μετά τη γέφυρα λοιπόν, στρίβοντας δεξιά (δεν ξέρω το μέρος, αλλα η στροφή σε βγάζει στο αριστερό μέρος της γέφυρας) μας προσπερνάει πάνω στη στροφή απο την εξωτερική (δεν πρόσεξα καν οτι είχε 2 λωρίδες...), παραλίγο να μας κοπανήσει, σταματάει πέντε μέτρα πιο κάτω, και βγαίνει απο το αυτοκίνητο... ο τύπος γύρω στα 40, με δύο μικρά παιδιά (<10) στο πίσω κάθισμα να χειρονομούν...

 

Σταματάμε και εμείς δίπλα, και κατεβάζω το παράθυρο του συνοδηγου... τί το θέλαμε... δεν προλάβαμε να ρωτήσουμε τί τρέχει και νοιώθω ενα χτύπημα στο κεφάλι. Ο φίλος μου κάνει να βγεί αλλα συκρατείται, η μηχανή σβήνει. Πρίν καν μιλήσουμε πέφτει και η δεύτερη (σε εμένα - συνοδηγός, το κέρατο μου, ακόμα και μλκία να είχαμε κάνει, εγώ τι φταίω) ενώ ταυτόχρονα αρχίζει να κοπανάει το αμάξι και να βρίζει μάνες, πατέρες, θείες,Χριστούς και δαίμονες, ενώ προσπάθησε επανειλλημένα να με ξαναχτυπήσει. Αφού το βούλωσε για λίγο και περίμενε αντίδραση, χωρίς δεύτερη σκέψη προχωράμε λίγο μπροστά, παίρνουμε πινακίδες (ενώ αυτός συνέχιζε να κοπανάει το αμάξι και να γκαρίζει) και φεύγουμε.

 

Το αποτέλεσμα: Τσαλακωμένη πόρτα (το λιγότερο σημαντικό) σπασμένος σκελετός και ένας γρατζουνισμένος φακός, για να μή μιλήσω για χειροδικία και εξύβρηση...ακόμα

 

Ήδη έχω κάνει κινήσεις μέσω δικηγόρου για το αν μπορεί να βρεθεί ο "κύριος".

Ανέφερα οτι είχε μικρά παιδιά στο πίσω κάθισμα; :mad:

:blink: :w00t: :shock:

 

Τι λέτε ρε παιδιά τώρα... Αδυνατώ να πιστέψω ότι γίνονται τέτοια πράγματα, χωρίς λόγο ουσιαστικά, αφού κανείς δεν τον προκάλεσε... Ίσως να μη μπορώ να το πιστέψω επειδή δε μου έχει τύχει ακόμα. (Λέτε σήμερα που φέυγω για ταξίδι να με αρχίσει κανείς στα μπουνίδια στην Ε.Ο.????? :p )

 

Πάντως σε τέτοιες περιπτώσεις δεν ξέρω τι είναι καλύτερο να κάνεις. Να απαντήσεις κι εσύ με αντίστοιχη συμπεριφορά ή απλά να πάρεις πινακίδες, να φύγεις και να τα κανονίσεις αργότερα μέσω άλλων...

[Το πρώτο δίνει σπουδαία ηθική αντοαμοιβή ( :shifty: ), αλλά το δέυτερο είναι το πιο σωστό μάλλον]

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

:

 

Τι λέτε ρε παιδιά τώρα... Αδυνατώ να πιστέψω ότι γίνονται τέτοια πράγματα, χωρίς λόγο ουσιαστικά, αφού κανείς δεν τον προκάλεσε... Ίσως να μη μπορώ να το πιστέψω επειδή δε μου έχει τύχει ακόμα. (Λέτε σήμερα που φέυγω για ταξίδι να με αρχίσει κανείς στα μπουνίδια στην Ε.Ο.????? :p )

 

Πάντως σε τέτοιες περιπτώσεις δεν ξέρω τι είναι καλύτερο να κάνεις. Να απαντήσεις κι εσύ με αντίστοιχη συμπεριφορά ή απλά να πάρεις πινακίδες, να φύγεις και να τα κανονίσεις αργότερα μέσω άλλων...

[Το πρώτο δίνει σπουδαία ηθική αντοαμοιβή ( :shifty: ), αλλά το δέυτερο είναι το πιο σωστό μάλλον]

 

Αδυνατεις να το πιστεψεις?? Παρε ενα ακομα:

 

 

Φιλος μου,κολλητος οποτε δεν λεει ψεμματα ειναι στη Καβαλα και παει να πιει καφε στις παραλιακες καφετεριες, γενικα ειναι πολυ κωλοφαρδος στο παρκαρισμα οποτε μπροστα ακριβως στη καφετερια βλεπει μια κοπελια να του κανει νοημα οτι φευγει και να παρκαρει αυτος.

 

Αναβει τα αλαρμ κανονικα πισω απο το αυτοκινητο της κοπελας και μεχρι να βγει ερχεται ενας εξυπνος και παει μπροστα απο το αυτοκινητο της κοπελας με προφανη σκοπο να παρκαρει. Τον παιρνει χαμπαρι τον μ@λακα ο φιλος μου, οποτε αφου ειχε και χωρο παρκαρει με τη μουρη. Τι το ηθελε :w00t: Κατεβαινει ο 50αρης με την κοιλια απ'εξω ανοιγει την πορτα και τον τραβαει εξω!! :wacko: :blink: :lol: Ε το αποτελεσμα ηταν να πεξουνε μπουνιες για ενα παρκαρισμα! Δηλαδη ελεος ρε γαμωτο ελεος!!

 

ps Εμενα το να του κανω δικαστηριο θα μου εδινε σπουδαια ηθικη ανταμιβη, να με παιρνει τηλεφωνο μια μερα πριν τη δικη και να με παρακαλαει να τα βρουμε και στο δικαστηριο να κλεγεται :rolleyes: :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή κάνω λάθος? αλλά γιατί ότι σκηνικά έχω δει να γίνονται με παρεξηγήσεις - τσαμπουκάδες και ξύλο στην Αθήνα είναι επι το πλείστον σε περιοχές Δ. Προαστείων και προαστείων του Πειραιά (εκει που η μαγκιά μετριέται με τα πόσα watt neon λάμπακια και ηχεία εχει το swift-rallye-saxo του κάθε 18χρονου)....

 

Το ποιο βίαιο που έχω δει είναι με με ενα τύπο στη Νικαια όπου σταματαει σε κάθετο στη Λαμπράκη με το αυτοκίνητο, πίσω του σταματάει ενας άλλος με ένα παπι - delivery pizza - , αφήνει κάτω το παπί, ανοιγει τη πορτα του αυτοκινήτου και κάνει τον οδηγό τόπι στο ξύλο με μπουνιές και κλωτσιές του σπάει τη μυτη (ο άλλος δεν έιχε την ευκαιρεία όύτε καν να βγει έξω απο το κάρο για να μπορέσει να αμυνθεί) και αμέσως μετά σηκωθηκε και έφυγε. Ολα αυτά έγιναν μπροστα σε τουλάχιστον 15 άτομα και όλοι έκαναν πως δεν έβλεπαν........

ελεος μην λεμε οτι θελουμε εδω τουλαχιστον σε οτι και αν εχω δει παντα φταιει ο μπροστα και οχι επειδη εχει ενα s2000 και εσυ ενα yugo θα κατεβεις και θα τον κανεις τοπι στο ξυλο....αλλωστε εμεις εδω δεν εχουμε και πολλα βελτειωμενα οπως απο κηφισια και γλυφαδα μερια...

Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο λίγο καιρό πηγαίναμε με ενα φίλο μου Χαλκίδα. 15 λεπτά πρίν την γέφυρα, και ενώ οδηγούσαμε χαλαρά (~80kmph) ένας τυπάς με μια alfa κολλάει πίσω μας και αρχίζει να παίζει φώτα. Αν και ο δρόμος είχε δύο λωρίδες, ο φίλος που οδηγούσε πήγε όσο πιο δεξιά μπορεί ωστε ο κάγκουρας να μας προσπεράσει...αλλα αυτός εκεί...

 

Ε μετά απο περίπου ενα δεκάλεπτο του έφεξε να μας προσπεράσει, κορνάροντας σαν μανιακός. Δεν δώσαμε σημασία.

 

Πρίν απο τη γέφυρα λοιπόν, τον συναντήσαμε και πάλι. Στα καλά καθούμενα, χωρίς να υπάρχει κάτι στο δρόμο, φρενάρει απότομα... με μικρή ταχύτητα και οι δύο, και μεγάλη απόσταση, όπως ήταν λογικό ούτε καν κινδυνέψαμε. Βγάζει το χέρι απο το παράθυρο, και χειρονομεί προς τα πίσω. Μέσα στα νεύρα μας, ο φίλος μου κατεβάζει ταχύτητα και τον προσπερνάει.

 

Μετά τη γέφυρα λοιπόν, στρίβοντας δεξιά (δεν ξέρω το μέρος, αλλα η στροφή σε βγάζει στο αριστερό μέρος της γέφυρας) μας προσπερνάει πάνω στη στροφή απο την εξωτερική (δεν πρόσεξα καν οτι είχε 2 λωρίδες...), παραλίγο να μας κοπανήσει, σταματάει πέντε μέτρα πιο κάτω, και βγαίνει απο το αυτοκίνητο... ο τύπος γύρω στα 40, με δύο μικρά παιδιά (<10) στο πίσω κάθισμα να χειρονομούν...

 

Σταματάμε και εμείς δίπλα, και κατεβάζω το παράθυρο του συνοδηγου... τί το θέλαμε... δεν προλάβαμε να ρωτήσουμε τί τρέχει και νοιώθω ενα χτύπημα στο κεφάλι. Ο φίλος μου κάνει να βγεί αλλα συκρατείται, η μηχανή σβήνει. Πρίν καν μιλήσουμε πέφτει και η δεύτερη (σε εμένα - συνοδηγός, το κέρατο μου, ακόμα και μλκία να είχαμε κάνει, εγώ τι φταίω) ενώ ταυτόχρονα αρχίζει να κοπανάει το αμάξι και να βρίζει μάνες, πατέρες, θείες,Χριστούς και δαίμονες, ενώ προσπάθησε επανειλλημένα να με ξαναχτυπήσει. Αφού το βούλωσε για λίγο και περίμενε αντίδραση, χωρίς δεύτερη σκέψη προχωράμε λίγο μπροστά, παίρνουμε πινακίδες (ενώ αυτός συνέχιζε να κοπανάει το αμάξι και να γκαρίζει) και φεύγουμε.

 

Το αποτέλεσμα: Τσαλακωμένη πόρτα (το λιγότερο σημαντικό) σπασμένος σκελετός και ένας γρατζουνισμένος φακός, για να μή μιλήσω για χειροδικία και εξύβρηση...ακόμα

 

Ήδη έχω κάνει κινήσεις μέσω δικηγόρου για το αν μπορεί να βρεθεί ο "κύριος".

Ανέφερα οτι είχε μικρά παιδιά στο πίσω κάθισμα; :mad:

Aφου -οπως λες- ειχατε δικιο,επρεπε να τον κανατε τοπι στο ξυλο.Δεν μπορει,δυο ησασταν,θα τον καταφερνατε.Εγω θα ειχα γινει εξω φρενων!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...