Jump to content

Ιστορίες οδηγικής τρέλας


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Εγώ θέλω να μάθω το εξής. Όταν όλοι εσείς που υποστηρίζετε το αργά και καλά και δεν προσπερνώ αν δεν έχω 1 χιλιόμετρο περιθώριο κτλ, άρα κατά συνέπεια δεν έχετε οδηγήσει ποτέ σε γρήγορους ρυθμούς και δεν ξέρετε τα όρια του αυτοκινήτου σας... Τι θα γίνει αν μια στιγμή χρειαστείτε για οποιονδήποτε λόγο να οδηγήσετε γρήγορα; (μην αρχίσετε να λέτε ότι δεν θα το κάνατε ποτέ, μπορώ να σας φέρω ένα σωρό παραδείγματα που η κρίσιμη στιγμή κερδίζει της λογικής)

Επίσης τι θα γίνει όταν λόγο κάποιου εξωτερικού παράγοντα, χάσετε τον έλεγχο του αυτοκινήτου σας και χρειαστεί ενας χειρισμός ακριβείας; :whistle:

 

το είχα γράψει, αλλά δεν είχα στο μυαλό μου ότι θα μου χρειαστεί και μάλιστα τόσο σύντομα. Δεν θέλω να το κάνω θέμα, ούτε να το περιγράψω παραπάνω. Βρέθηκα σε κεντρικό άδειο δρόμο το βράδυ, με έναν τρελό που με κυνήγαγε και ήθελε να με εμβολίσει ή να με κάνει να σταματήσω με άγνωστες προθέσεις μετά. Αν ήμουν ο οδηγός που έχουν περιγράψει μερικοί εδώ μέσα και οδηγούσα με 50 μέσα στη πόλη πάντα, τότε σίγουρα θα υπήρχαν απώλειες. Χρειάστηκε πλήρη γνώση του αυτοκινήτου μου στα όρια, σωστοί και γρήγοροι χειρισμοί και πολύ τύχη (ακόμα και τύχη που ήταν πισωκίνητο το αυτοκίνητο) για να καταφέρω να ξεφύγω. Σε τέτοιες περιπτώσεις, η επιβίωση μπαίνει πάνω από όλα. Και μη βιαστούν ορισμένοι να πουν γιατί δεν ειδοποίησα την αστυνομία... Η απάντηση του "100" ήταν να του κάνω μήνυση... Το να είχα κόφτη στα 50 επειδή ήμουν μέσα στη πόλη, δεν το συζητώ...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 104
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το είχα γράψει, αλλά δεν είχα στο μυαλό μου ότι θα μου χρειαστεί και μάλιστα τόσο σύντομα. Δεν θέλω να το κάνω θέμα, ούτε να το περιγράψω παραπάνω. Βρέθηκα σε κεντρικό άδειο δρόμο το βράδυ, με έναν τρελό που με κυνήγαγε και ήθελε να με εμβολίσει ή να με κάνει να σταματήσω με άγνωστες προθέσεις μετά. Αν ήμουν ο οδηγός που έχουν περιγράψει μερικοί εδώ μέσα και οδηγούσα με 50 μέσα στη πόλη πάντα, τότε σίγουρα θα υπήρχαν απώλειες. Χρειάστηκε πλήρη γνώση του αυτοκινήτου μου στα όρια, σωστοί και γρήγοροι χειρισμοί και πολύ τύχη (ακόμα και τύχη που ήταν πισωκίνητο το αυτοκίνητο) για να καταφέρω να ξεφύγω. Σε τέτοιες περιπτώσεις, η επιβίωση μπαίνει πάνω από όλα. Και μη βιαστούν ορισμένοι να πουν γιατί δεν ειδοποίησα την αστυνομία... Η απάντηση του "100" ήταν να του κάνω μήνυση... Το να είχα κόφτη στα 50 επειδή ήμουν μέσα στη πόλη, δεν το συζητώ...

 

Τι μου θύμισες τώρα...:cry: παρόμοιο περιστατικό είχα πριν από 2 εβδομάδες. Θα ήθελανα το περιγράψω εγώ για να δείτε τι άνθρωποι κυκλοφορούν.

 

Είμαι σε δρόμο με 2 λωρίδες και περιμένω στο φανάρι πίσω από ένα αυτοκίνητο. Αφου ανάβει πράσινο ξεκινάμε κανονικά. Αφού πιάνει αυτός δεξιά,κάνω εγώ προσπέραση από αριστερά. Μην φανταστείτε τίποτα τρελό,αυτός πηγαινε π.χ. με 30,εγώ με 40. Ε,τι ήταν να το κάνω αυτό; Αρχίζει να κολλάει από πίσω μου και να κορνάρει σαν λυσσασμένος. Τον αφήνω να έρθει δίπλα μου, του λέω " τι έγινε,έκανα κάτι λάθος;" και αρχίζει να με μπινελικιάζει βρίζοντας μάνες,οικογένειες κτλ. Εκεί δεν κρατηθηκα,του είπα ένα "ε, αι ..." και επιτάχυνα να φύγω. Τον βλέπω λοιπόν να μιλάει στο κιν.του και να με κυνηγάει. Ε, μετα από 2 λεπτά,και καθώς πηγαίνω κανονικά πλέον βλέπω να έρχεται αυτός τρενάκι με άλλα 3 αυτοκίνητα. Αυτός κι άλλος ένας με προσπερνάνε κι οι άλλοι 2 από πίσω ακολουθούν. Μιλάμε για κανονική καταδίωξη! :shock:Αυτός να μου κάνει χειρονομίες από το παράθυρο και να μην με αφήνει να προσπεράσω.Κάποια στιγμή καταφέρνω να προσπεράσω και το καθίκι:angry: μου πετάει μία πέτρα στο παρμπρίζ ( 1 μήνα καινούριο αυτοκίνητο έχω ) . Τέλος πάντων ,με τα πολλά,"καταστρώνω" ολόκληρο σχέδιο για την διαδρομή που θα κάνω ώστε να του ξεφύγω. Εκεί παιδιά πραγματικά είχα χεστεί απάνω μου...αφού όταν κατάφερα να ξεφύγω,άρχισε να τρέμει το πόδι μου από την υπερένταση και δεν μπορούσα να το σταματήσω με τίποτα! Εκεί πραγματικά χρειάζεται να ξέρεις να οδηγας στο όριο γιατί τελικά υπάρχουν πολλοί κακοί άνθρωποι, πραγματικά κακοί,που θέλουν το κακό σου.

 

Και καταλήγω,παρατηρώντας πως δεν είμαι ο μόνος που έχει βιώσει αντίστοιχη εμπειρία : Τι θα κάνουμε ρε παιδιά με δαύτους;;;Είναι επικίνδυνοι, θέλουν τρελοκομείο αυτοί οι άνθρωποι...:worry:

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να μαθουν και οι πεζοι ομως οτι δεν μπορουν να περνουν το δρομο με το ετσι θελω,οποτε θελω και μαλιστα με πολυ αργο-εκνευριστηκο βημα :angry:

στην Καβαλα εχεις παει ποτε??φυσικα μιλαω για εκει που εχω παει κ σε πληροφορω οτι εκει εχουν δικους τους κανονες οι πεζοι!περνουν απο οποιοδηποτε σημειο στον δρομο χωρις να κοιταξουν αν ερχεται αυτοκινητο... κ αν τελικα ερθει εχουν την απαιτηση ο αλλος να σταματησει!βεβαια μιλαμε για μικρη πολη κ οχι οπως η Αθηνα με τους αυτοκινητοδρομους αλλα κ παλι οταν το ειδα για πρωτη φορα επαθα την πλακα μου!μετα το συνηθησα αφου δεν μπορουσα να κανω κ αλλιως!ευτυχως που τωρα για να παω Κεραμωτη δεν χρειαζεται να περναω απο μεσα αφου υπαρχει η Εγνατια!αλλα πιστευω πως καπου εφυγα εκτος τοπικ!συνεχιστε!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θύμισες τώρα...:cry: παρόμοιο περιστατικό είχα πριν από 2 εβδομάδες. Θα ήθελανα το περιγράψω εγώ για να δείτε τι άνθρωποι κυκλοφορούν.

 

Είμαι σε δρόμο με 2 λωρίδες και περιμένω στο φανάρι πίσω από ένα αυτοκίνητο. Αφου ανάβει πράσινο ξεκινάμε κανονικά. Αφού πιάνει αυτός δεξιά,κάνω εγώ προσπέραση από αριστερά. Μην φανταστείτε τίποτα τρελό,αυτός πηγαινε π.χ. με 30,εγώ με 40. Ε,τι ήταν να το κάνω αυτό; Αρχίζει να κολλάει από πίσω μου και να κορνάρει σαν λυσσασμένος. Τον αφήνω να έρθει δίπλα μου, του λέω " τι έγινε,έκανα κάτι λάθος;" και αρχίζει να με μπινελικιάζει βρίζοντας μάνες,οικογένειες κτλ. Εκεί δεν κρατηθηκα,του είπα ένα "ε, αι ..." και επιτάχυνα να φύγω. Τον βλέπω λοιπόν να μιλάει στο κιν.του και να με κυνηγάει. Ε, μετα από 2 λεπτά,και καθώς πηγαίνω κανονικά πλέον βλέπω να έρχεται αυτός τρενάκι με άλλα 3 αυτοκίνητα. Αυτός κι άλλος ένας με προσπερνάνε κι οι άλλοι 2 από πίσω ακολουθούν. Μιλάμε για κανονική καταδίωξη! :shock:Αυτός να μου κάνει χειρονομίες από το παράθυρο και να μην με αφήνει να προσπεράσω.Κάποια στιγμή καταφέρνω να προσπεράσω και το καθίκι:angry: μου πετάει μία πέτρα στο παρμπρίζ ( 1 μήνα καινούριο αυτοκίνητο έχω ) . Τέλος πάντων ,με τα πολλά,"καταστρώνω" ολόκληρο σχέδιο για την διαδρομή που θα κάνω ώστε να του ξεφύγω. Εκεί παιδιά πραγματικά είχα χεστεί απάνω μου...αφού όταν κατάφερα να ξεφύγω,άρχισε να τρέμει το πόδι μου από την υπερένταση και δεν μπορούσα να το σταματήσω με τίποτα! Εκεί πραγματικά χρειάζεται να ξέρεις να οδηγας στο όριο γιατί τελικά υπάρχουν πολλοί κακοί άνθρωποι, πραγματικά κακοί,που θέλουν το κακό σου.

 

Και καταλήγω,παρατηρώντας πως δεν είμαι ο μόνος που έχει βιώσει αντίστοιχη εμπειρία : Τι θα κάνουμε ρε παιδιά με δαύτους;;;Είναι επικίνδυνοι, θέλουν τρελοκομείο αυτοί οι άνθρωποι...:worry:

 

Τι λετε βρε σεις παιδια;;; :worry:

ηξερα οτι υπηρχαν τετοιοι κομπλεξικοι αλλα σε μια εμπειρια στο αυτοκινητο ενος φιλου μου, ειχε γινει γιατι εκανε και χαζομαρα ο φιλος μου...

Δηλαδη την ωρα που προσπερναγε τον αλλο, αντι να τον προσπερασει μια και καλη, πρωτα εκατσε λιγο διπλα του (σα να του λεει φαε την σκονη μου) και μετα προσπερασε.

Και ο αλλος τα πηρε και μας ακολουθουσε.αλλα μεχρι εκει.Τιποτα ιδιαιτερο.

Τι να πω ρε σεις.

Εχει τρελαθει δηλαδη τελειως ο κοσμος.... :mad: :blink:

Ειδικα ρε συ johnnypatras σε ακολουθουσε συμμορια!Αλλα και να σου πεταξει και πετρα...

Πραγματικα θελουν τρελοκομειο τα ατομα οχι ********... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αχααχαχαχαχαχααχα :lol: Σορρυ που γελαω ρε παιδια αλλα ειναι τραγικο!! :blink: Ειδικα εσυ johnypatras τρελη περιγραφη μιλαμε, λυθηκα στα γελια :lol: :O Ερωτηση και στους 2, μετα δεν σκεφτηκατε να κανετε κατι? Εννοω οχι να φωναξετε παρεα :p αλλα να παρετε την αστυνομια κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Τι μου θύμισες τώρα...:cry: παρόμοιο περιστατικό είχα πριν από 2 εβδομάδες. Θα ήθελανα το περιγράψω εγώ για να δείτε τι άνθρωποι κυκλοφορούν.

 

Είμαι σε δρόμο με 2 λωρίδες και περιμένω στο φανάρι πίσω από ένα αυτοκίνητο. Αφου ανάβει πράσινο ξεκινάμε κανονικά. Αφού πιάνει αυτός δεξιά,κάνω εγώ προσπέραση από αριστερά. Μην φανταστείτε τίποτα τρελό,αυτός πηγαινε π.χ. με 30,εγώ με 40. Ε,τι ήταν να το κάνω αυτό; Αρχίζει να κολλάει από πίσω μου και να κορνάρει σαν λυσσασμένος. Τον αφήνω να έρθει δίπλα μου, του λέω " τι έγινε,έκανα κάτι λάθος;" και αρχίζει να με μπινελικιάζει βρίζοντας μάνες,οικογένειες κτλ. Εκεί δεν κρατηθηκα,του είπα ένα "ε, αι ..." και επιτάχυνα να φύγω. Τον βλέπω λοιπόν να μιλάει στο κιν.του και να με κυνηγάει. Ε, μετα από 2 λεπτά,και καθώς πηγαίνω κανονικά πλέον βλέπω να έρχεται αυτός τρενάκι με άλλα 3 αυτοκίνητα. Αυτός κι άλλος ένας με προσπερνάνε κι οι άλλοι 2 από πίσω ακολουθούν. Μιλάμε για κανονική καταδίωξη! :shock:Αυτός να μου κάνει χειρονομίες από το παράθυρο και να μην με αφήνει να προσπεράσω.Κάποια στιγμή καταφέρνω να προσπεράσω και το καθίκι:angry: μου πετάει μία πέτρα στο παρμπρίζ ( 1 μήνα καινούριο αυτοκίνητο έχω ) . Τέλος πάντων ,με τα πολλά,"καταστρώνω" ολόκληρο σχέδιο για την διαδρομή που θα κάνω ώστε να του ξεφύγω. Εκεί παιδιά πραγματικά είχα χεστεί απάνω μου...αφού όταν κατάφερα να ξεφύγω,άρχισε να τρέμει το πόδι μου από την υπερένταση και δεν μπορούσα να το σταματήσω με τίποτα! Εκεί πραγματικά χρειάζεται να ξέρεις να οδηγας στο όριο γιατί τελικά υπάρχουν πολλοί κακοί άνθρωποι, πραγματικά κακοί,που θέλουν το κακό σου.

 

Και καταλήγω,παρατηρώντας πως δεν είμαι ο μόνος που έχει βιώσει αντίστοιχη εμπειρία : Τι θα κάνουμε ρε παιδιά με δαύτους;;;Είναι επικίνδυνοι, θέλουν τρελοκομείο αυτοί οι άνθρωποι...:worry:

τι λες ρε φιλος!! :X :X :mad: τελικα η τρελα δεν παει στα βουνα... :angry: απιστευτο... σαν σεναριο ταινιας!καλα που δεν επαθες εσυ τιποτα στα καλα του καθουμενου!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

για αυτό ποτέ δεν προκαλούμε έστω κ άθελα μας γιατί δεν ξέρουμε με τι μ@λάκα έχουμε να κάνουμε!

DrGus εκείνη την ώρα μόνο ψύχραιμα δεν σκέφτεσαι...

πάντως jp έπεσες σε ψυχάκηδες και πάλι καλά που την γλύτωσες (τι αμάξι έχεις αλήθεια..?)

 

εάν δεν έχουμε ανακαλύψει τα όρια του αυτοκινήτου μας πολύ απλά δεν γνωρίζουμε τίποτα!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι...αφού κι εγώ μετά που καθόμουν και το σκεφτόμουν έλεγα, "δεν είναι δυνατόν να συμβαίνουν τέτοια πράγματα" ...μου το θυμίσατε τώρα και έχω φορτώσει...

 

nrg, δεν πειράζει που γελάς ρε συ,άλλωστε η κατάσταση είναι για γέλια και για κλάματα. Στον πανικό μου επάνω δεν πρόλαβα να του πάρω αριθμό πινακίδας, οπότε δεν είχε νόημα να προβώ σε νομικές ενέργειες...άσε που φοβάμαι μήπως έχει πάρει τον δικό μουαριθμόκαι φοβάμαι μήπως βρω τοαυτοκίνητό μου "βιασμένο" καμιά μέρα...μπορώ να κάνω κάτι να το αποτρέψω μια τέτοια πιθανότητα;;; Δύσκολο μου φαίνεται... :worry:

 

mario_fit, elteo δεν τον προκάλεσα σε καμία περίπτωση, εκεί είναι η πλάκα !

Το αυτοκίνητό μου ένα FIAT Punto HGT είναι, δεν είναι καμιά φοβερή και τρομερή μάρκα να πεις ότι τον ερέθισε... η δύναμή του πάντως με έσωσε...

 

DrGus,παραλίγο να χτυπήσω 2-3 φορές, γιατί υπήρχαν κι άλλα αυτοκίνητα στον δρόμο και, ενώ του ξέφευγα, έβρισκα αυτοκίνητα μπροστά μου και κάποιοι ελιγμοί ήταν πολύ επικίνδυνοι... εντωμεταξύ,όταν φράκαρα στην κίνηση,ήθελε να έρθει δίπλα μου ( για να μου πετάξει κι άλλα "αντικέιμενα" ;;; ) με αποτέλεσμα να βγαίνω στο αντίθετο ρεύμα για να τον εμποδίσω !! :shock: Μετάνιωσα κι εγώ για αυτούς τους ελιγμούς μετέπειτα, αλλά σε συνδυασμό με τον φόβο,τι περιθώρια είχα να κάνω κάτι διαφορετικό;

 

Σας λέω ήταν μιά σοκαριστική εμπειρία. Το θέμα είναι ότι όταν μπλέκεις με τέτοιους ανθρώπους, δεν μπορείς να ξεμπλέξεις ( δεν μπορούσα να κάνω κάτι εκείνη την ώρα για να τον συνετίσω,ο τύπος είχε τρελαθεί! )... :worry:

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι...αφού κι εγώ μετά που καθόμουν και το σκεφτόμουν έλεγα, "δεν είναι δυνατόν να συμβαίνουν τέτοια πράγματα" ...μου το θυμίσατε τώρα και έχω φορτώσει...

 

nrg, δεν πειράζει που γελάς ρε συ,άλλωστε η κατάσταση είναι για γέλια και για κλάματα. Στον πανικό μου επάνω δεν πρόλαβα να του πάρω αριθμό πινακίδας, οπότε δεν είχε νόημα να προβώ σε νομικές ενέργειες...άσε που φοβάμαι μήπως έχει πάρει τον δικό μουαριθμόκαι φοβάμαι μήπως βρω τοαυτοκίνητό μου "βιασμένο" καμιά μέρα...μπορώ να κάνω κάτι να το αποτρέψω μια τέτοια πιθανότητα;;; Δύσκολο μου φαίνεται... :worry:

 

mario_fit, elteo δεν τον προκάλεσα σε καμία περίπτωση, εκεί είναι η πλάκα !

Το αυτοκίνητό μου ένα FIAT Punto HGT είναι, δεν είναι καμιά φοβερή και τρομερή μάρκα να πεις ότι τον ερέθισε... η δύναμή του πάντως με έσωσε...

 

DrGus,παραλίγο να χτυπήσω 2-3 φορές, γιατί υπήρχαν κι άλλα αυτοκίνητα στον δρόμο και, ενώ του ξέφευγα, έβρισκα αυτοκίνητα μπροστά μου και κάποιοι ελιγμοί ήταν πολύ επικίνδυνοι... εντωμεταξύ,όταν φράκαρα στην κίνηση,ήθελε να έρθει δίπλα μου ( για να μου πετάξει κι άλλα "αντικέιμενα" ;;; ) με αποτέλεσμα να βγαίνω στο αντίθετο ρεύμα για να τον εμποδίσω !! :shock: Μετάνιωσα κι εγώ για αυτούς τους ελιγμούς μετέπειτα, αλλά σε συνδυασμό με τον φόβο,τι περιθώρια είχα να κάνω κάτι διαφορετικό;

 

Σας λέω ήταν μιά σοκαριστική εμπειρία. Το θέμα είναι ότι όταν μπλέκεις με τέτοιους ανθρώπους, δεν μπορείς να ξεμπλέξεις ( δεν μπορούσα να κάνω κάτι εκείνη την ώρα για να τον συνετίσω,ο τύπος είχε τρελαθεί! )... :worry:

επειδη απο τα λεγομενα σου φανταζομαι την ολη φαση ο τροπος που αντεδρασες πιστευω πως ηταν ο καλυτερος για την δικη σου ακεραιοτητα γιατι φαντασου να σε προλαβαινε... τελος καλο παντως κ ολα καλα κ ολα αυτα θα τα θυμασαι καποια στιγμη κ θα τα διηγεισαι σε αλλους για την τρελα που επικρατει στον κοσμο!αν κανεις δεν σε πιστευει σε περιπτωση που ανοιξεις καμια τετοια κουβεντα!ωρε ζουρλομανδυας που χρειαζεται σε ορισμενους... :blink:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

:worry: ειναι τραγικες οι ιστοριες σας τρεμουν τα χερια μου κ μονο που τις διαβασα..

εμενα μου χει τυχει να με παρει απο πισω στην Συγγρου μια π@υτανα τραβελι επειδη ειχα την αδερφη διπλα μου και κατι της ειπε σε ασχημο τονο, φοτωνει αυτη μπενει στο αυτοκινητο της και μας πηρε στο κυνηγι για κανα 10 λεπτο,ετρεμε το ποδι μου ειχε ερθει απο διπλα και απειλουσε θεους και δαιμονες..

πεζος σας εχει παρει στο κυνηγι ποτε και να σας πεταει πετρες επειδη προχωραγε στην μεση του δρομου και του κορναρα? ε.. το χω ζησει και αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θύμισες τώρα...:cry: παρόμοιο περιστατικό είχα πριν από 2 εβδομάδες. Θα ήθελανα το περιγράψω εγώ για να δείτε τι άνθρωποι κυκλοφορούν.

 

Είμαι σε δρόμο με 2 λωρίδες και περιμένω στο φανάρι πίσω από ένα αυτοκίνητο. Αφου ανάβει πράσινο ξεκινάμε κανονικά. Αφού πιάνει αυτός δεξιά,κάνω εγώ προσπέραση από αριστερά. Μην φανταστείτε τίποτα τρελό,αυτός πηγαινε π.χ. με 30,εγώ με 40. Ε,τι ήταν να το κάνω αυτό; Αρχίζει να κολλάει από πίσω μου και να κορνάρει σαν λυσσασμένος. Τον αφήνω να έρθει δίπλα μου, του λέω " τι έγινε,έκανα κάτι λάθος;" και αρχίζει να με μπινελικιάζει βρίζοντας μάνες,οικογένειες κτλ. Εκεί δεν κρατηθηκα,του είπα ένα "ε, αι ..." και επιτάχυνα να φύγω. Τον βλέπω λοιπόν να μιλάει στο κιν.του και να με κυνηγάει. Ε, μετα από 2 λεπτά,και καθώς πηγαίνω κανονικά πλέον βλέπω να έρχεται αυτός τρενάκι με άλλα 3 αυτοκίνητα. Αυτός κι άλλος ένας με προσπερνάνε κι οι άλλοι 2 από πίσω ακολουθούν. Μιλάμε για κανονική καταδίωξη! :shock:Αυτός να μου κάνει χειρονομίες από το παράθυρο και να μην με αφήνει να προσπεράσω.Κάποια στιγμή καταφέρνω να προσπεράσω και το καθίκι:angry: μου πετάει μία πέτρα στο παρμπρίζ ( 1 μήνα καινούριο αυτοκίνητο έχω ) . Τέλος πάντων ,με τα πολλά,"καταστρώνω" ολόκληρο σχέδιο για την διαδρομή που θα κάνω ώστε να του ξεφύγω. Εκεί παιδιά πραγματικά είχα χεστεί απάνω μου...αφού όταν κατάφερα να ξεφύγω,άρχισε να τρέμει το πόδι μου από την υπερένταση και δεν μπορούσα να το σταματήσω με τίποτα! Εκεί πραγματικά χρειάζεται να ξέρεις να οδηγας στο όριο γιατί τελικά υπάρχουν πολλοί κακοί άνθρωποι, πραγματικά κακοί,που θέλουν το κακό σου.

 

Και καταλήγω,παρατηρώντας πως δεν είμαι ο μόνος που έχει βιώσει αντίστοιχη εμπειρία : Τι θα κάνουμε ρε παιδιά με δαύτους;;;Είναι επικίνδυνοι, θέλουν τρελοκομείο αυτοί οι άνθρωποι...:worry:

 

μπορουσες να τον κανεις με αποτομες κινησεις <δεξια και αριστερα> να κανει την κοτα καθως κανεις δεν θα καθοταν να φαει ενα αυτοκινητο ετσι ωστε να σου κανουν χωρο και να φυγεις η ας παταγες φρενο αλλα εγω στην θεση σου αμα πεταγαν πετρα στο αμαξι μου και ηταν καινουργιο θα τους ειχα παρει απο πισω και θα τους εκανα να πουν τον δεσπωτη παναγιωτη!!!! ακους εκει να σε κυνηγουν 3 τυποι!!! :mad: :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

4 τύποι ! Τις έκανα τις κινήσεις που λες, αλλά δεν ψάρωσε ο τύπος. Πού την βρήκε την πέτρα θα ήθελα να ήξερα... ( ίσως να μην ήταν και πέτρα, αλλά ήταν κάτι πολύ σκληρό,το κατάλαβα από τον ήχο που έκανε στο παρμπρίζ -ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα )

 

...αλλα εγω στην θεση σου αμα πεταγαν πετρα στο αμαξι μου και ηταν καινουργιο θα τους ειχα παρει απο πισω και θα τους εκανα να πουν τον δεσπωτη παναγιωτη!!!! ακους εκει να σε κανυγουν 3 τυποι!!! :mad::mad: :mad: :mad:

 

Πίστεψέ με, δεν νομίζω πως θα μπορούσες να κάνεις πολλά...τέσσερις ήταν, τι μπορούσα να κάνω εγώ που ήμουν και μόνος μου μες στο αμάξι;;;

 

powerz, απίστευτα περιστατικά και τα δικά σου...δεν ξέρω τι να πω πια...:mad:

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

πολλα μπορουσες να κανεις καθως και εμενα μου ετυχε ενας πριν μια εβδομαδα προς σουνιο με ενα 307 να εχει γκομενα(μα τι εχουν παθει επιτελους???)και να παταει φρενο αποτομα και να μου βγαζει το μεσαιο δαχτυλο απο το παραθυρο και σε καποια φαση σε μια στροφη πατησα λιγο το γκαζι ετσι ωστε να μην καταλαβει τιποτα και βρεθηκα διπλα του απο δεξια και αρχιζω και χαμογελαω ειρωνικα και αυτος εκανε αυτο ακριβως που σου ειπα εκανε αποτομα δεξια και ηρθε ξυστα απο εμενα εγω εκανα ακομα πιο δεξια και αυτο ηταν μετα ημουν απο μπροστα του παταγα φρενο ερχομουν απο διπλα του και εκανα σφηνες ετσι για να δει οτι δεν ψαρωνω ετσι ευκολα και μετα απο λιγο εκοψε και ηταν κατω απο 60 ο βλακας... και μετα εσκασαν αλλοι δυο με βελτειωμενα δεν μπορουσα να κανω κατι παρα μονο να κατσω στην αριστερη λωριδα και να παταω μεχρι τα 120 διοτι ηξερα οτι πιο κατω απο κει που ημουν υπηρχε <τυφλο σημειο> για να περασεις καποιον με το φρενο<αποτομο πατημα και αμεσως αριστερα δεξια και γκαζι> ετσι και το εκανα και ετσι βρεθηκα να τους εχω απο μπροστα μου και να μν ξρουν τι να κανουν...
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες μερες το αγορι της αδελφης μου ηταν με το αυτοκινητο του και οπως πηγε να κανει δεξια καταλαθος εκλεισε ενα παπακι.τα περνει ο οδηγος του στην κρανα τον περνει απο πισω και στο φαναρι πεταει κατω το παπακι του ανοιγει την πορτα του αυτοκινητου και αρπαζει τον φιλο της αδερφης μου απο τον γιακα του εσκισε το πουκαμισο και του δινε γροθιες στην μουρη!!! φευγοντας του λεει θα το πληρωσεις πολυ ακριβα αυτο. αμεσως φευγουμε και παμε στην αστυνομια για μυνηση.εκει ο μπατσος μας ειπε ποτε μα ΠΟΤΕ μην δινετε σημασια σε κανεναν στον δρομο οτι και αν σας πει καντε την παπια γιατι εχει δει μπροστα του οπως ειπε καποιος να μουτσωνει εναν αλλον, και κατεβηκε παιδια με σιδερογροθια και του κανε την μουρη κρεας(!!!)

ειναι να τρελενεσαι, δεν ξερω εχω παθει την πλακα μου με τον κοσμο που κυλοφορει εξω, δεν καταλαβαινω απο που πηγαζει τοσο μισος.να προσεχετε και ακολουθηστε την συμβουλη του μπατσου ολο και κατι παραπανω θα εχει δει και ξερει τοσα χρονια στους δρομους.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχουν βγει πιστόλια και μαχαίρια σε άλλες περιπτώσεις. Ποτέ δεν ξέρεις τη τύπος είναι ο άλλος και πόσα καντάρια μούρλια κουβαλάει.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που ειπε ο Επικουρος.

στην Ναπολι (Ιταλια), περιστατικο με εναν ανθρωπο ο οποιος οδηγουσε με την γυναικα του στο πλαι και σε ενα φαναρι κατι εγινε με ενα αμαξι απο πισω του, και κατεβαινουν απο το πισω αμαξι Πατερα και γιος, κανει την χαζομαρα να βγει ο ανθρωπος απο το αμαξι του για να μιλησει μαζι του, ειδε μονο τον γιο, και το αποτελεσμα τον σκοτωσαν στις μπουνιες.3ορφανα παιδια και μια γυναικα χηρα και με ψυχολογικα...Και παρα πολλες αλλες παρομοιες περιπτωσεις!

Ο κοσμος εχει τρελαθει...Πρεπει να προσεχουμε οσο περισσοτερο γινεται! :!:

Link to comment
Share on other sites

mou aresi pou oloi ekei kato stin athina gkriniazete gia to oti den exete kai kala pistes gia na trexete..............(den prosopopoio alla genikeuo)

ekei kato einai kai o mpralos (mia oritsa dromo) , pate kai skiste ton ...........

oli i magkia sas kai olos o komplexismos sas bgeni stin euthia........

Apisteuti diadromi....prepei na eisai kai tixeros giati oi ntalikes paramoneuoun kai sou koboun ton rithmo :p

 

Oso gia ta ipoloipa einai poli aplo....Apla tous xamogelate(oxi eironika :X ) kai den dinete simasia!

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα ετυχε παρομοιο περιστατικο πριν απο λιγο καιρο... Μολις εχουμε τελειωσει προπονηση και μπαινουμε στο αμαξι ενος φιλου για να παμε για καμια βολτα!! Συνολο ειμαστα 5 ατομα σε μια Carina με φιμε τζαμι!! Ο μεσος ορος υψους ξεπερνουσε τα 2 μετρα αλλα στο πισω καθισμα δεν φαινοταν τιποτα απ'εξω...

 

Μας κολλανε που λετε 3 "φτιαγμενα" (καγκουρια στο επακρο) και μετα λιγα μπινελικια με τον οδηγο σταματανε και κατεβαινουν 4 ατομακια...με υποπτες διαθεσεις!! Οταν βεβαια βγηκαμε και οι 5 απο το αμαξι το μονο που εκαναν οι χεστηδες ηταν να μας πουν να κοψουμε τις μαλακιες και φυσικα την εκαναν με ελαφρα πηδηματακια!!

 

Πραγματικα κυκλοφορουν πολλοι μυστηριοι τυποι με πολλα προβληματα και δεν ειναι να μπλεκεις μεταξυ τους!!

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα ετυχε παρομοιο περιστατικο πριν απο λιγο καιρο... Μολις εχουμε τελειωσει προπονηση και μπαινουμε στο αμαξι ενος φιλου για να παμε για καμια βολτα!! Συνολο ειμαστα 5 ατομα σε μια Carina με φιμε τζαμι!! Ο μεσος ορος υψους ξεπερνουσε τα 2 μετρα αλλα στο πισω καθισμα δεν φαινοταν τιποτα απ'εξω...

 

Μας κολλανε που λετε 3 "φτιαγμενα" (καγκουρια στο επακρο) και μετα λιγα μπινελικια με τον οδηγο σταματανε και κατεβαινουν 4 ατομακια...με υποπτες διαθεσεις!! Οταν βεβαια βγηκαμε και οι 5 απο το αμαξι το μονο που εκαναν οι χεστηδες ηταν να μας πουν να κοψουμε τις μαλακιες και φυσικα την εκαναν με ελαφρα πηδηματακια!!

 

Πραγματικα κυκλοφορουν πολλοι μυστηριοι τυποι με πολλα προβληματα και δεν ειναι να μπλεκεις μεταξυ τους!!

 

χα χα κορυφαιο... οι κλασικοι μαγκες που οταν τα βρουν σκουρα λακιζουν... μαγκια, κλανια κ Κωτσο βασιλια!ξεραθηκα στα γελια αμελιδη οταν διαβαζα το σκηνικο! :) :w00t: :lol: :lol:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά! Συμβαίνουν τέτοια πράγματα; :mad:

Ρε τι κόσμος κυκλοφορεί... δεν μου έχει τύχει ποτέ κάτι τέτοιο, αν και δεν έχω βρίσει ποτέ κάποιον στον δρόμο. Ρε φούστη και να μου τύχει, το Kadett δεν το λυπάμαι, θα το κλάψει το αυτοκίνητό του όποιος τολμήσει να κάνει τέτοιες μλκιες. ;)

Αλλά εδώ μιλάτε για παρέες και τέτοια κόλπα... αν είσαι μόνος σου δηλαδή να έχεις καλύτερα κανένα όπλο μαζί σου.

Μακριά οι τρελοί από μας.

Link to comment
Share on other sites

Πάροδος κεντρικότατου δρόμου, κέντρο Λευκωσίας. Ξεπαρκάρω και ξεκινώ να φύγω. Ξαφνικά 5 μέτρα παρακάτω σταματάω μια και ο μπροστά του μπροστά μου θεώρησε καλό να σταματήσει την κυκλοφορία και να μιλήσει με κάποιες γκομενίτσες. Προσωπικά δεν συνηθίζω να κορνάρω, αλλά του κόρναρε ο μπροστά μου. Σε κάποια φάση μετά από περίπου 5 λεπτά ο τύπος αποφασίζει να ξεκινήσει. Στο τέρμα της περόδου, ο τύπος σταματάει και ζητάει και τα ρέστα!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

johny το έβαλα στο 4τροχοί φόρουμ στο τόπικ «ότι πιο απίθανο έχτε δει σε ελληνικούς δρόμους»...

 

Το είδα μόλις τώρα.;)

 

Έδωσε έναυσμα και σε άλλους να γράψουν περιστατικά ανάλογα . Διαβάζοντάς τα, βλέπω ότι τυχερός ήμουν! Και ευτυχώς που δεν με σταμάτησαν πουθενά!!!Είναι να τρελαίνεσαι!!! Ειδικά αυτού του mad_n... ( όχι "σκέτο" mad :D )

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν μου τυχαινε αυτο που σου ετυχε johnnypatras και με καταδιωκαν θα πηγαινα στο αστυνομικο τμημα..Εκει τι θα κανανε??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...