Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε και εμένα η ενημέρωση. Διαβάζω καλά; 1.7 G είναι ; Είμαι δουλειά δεν μπορώ να την κατεβάσω τώρα. Αν κάποιος την περάσει να μας εντυπώσεις αν και όπως διαβασα το face id δεν το έχει για την ώρα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μου ήρθε και εμένα η ενημέρωση. Διαβάζω καλά; 1.7 G είναι ; Είμαι δουλειά δεν μπορώ να την κατεβάσω τώρα. Αν κάποιος την περάσει να μας εντυπώσεις αν και όπως διαβασα το face id δεν το έχει για την ώρα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ, και σε ποια έκδοση είσαι;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το update; Λογικά θα το βάλουν σε επόμενη αναβάθμιση... Το έχουν πει πως θα υπάρχει.

Ποια έκδοση είχες πριν το update 9.1.3.0 ή 9.1.4.0;

Και πόσο μεγάλο ήταν το αρχείο;

9.1.3 global stable

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα το lumia 950 XL μπορώ να πω με πολύ σιγουριά πως αντάξιο του σε φωτογραφία δεν υπάρχει ακόμη, ειδικά σε χαμηλό φωτισμό, αλλά σε απόλυτο σκοτάδι σκότωνε, και να είστε σίγουροι για αυτό που λέω. Λυπήθηκα πολύ που το έδωσα το Microsoft, αν δεν το είχαν παρατήσει το λειτουργικό ακόμη εκεί θα ήμουν.

 

Τώρα που κοιτάω ξανά τις φωτογραφίες, δύο πράγματα μπορώ να πω Αντρέα... Ένα, πως η καλύτερη φωτογραφία απ τις τέσσερις είναι η πρώτη με την stock κάμερα του mi note 3 και δεύτερον, κάποιο πρόβλημα είχε το 950 διότι δεν είναι καλές οι φωτογραφίες του, και όπως είπα επειδή το είχα και έβγαζα φωτογραφίες ειδικά βράδυ, στην παρέα μόνο εγώ έβγαζα γιατί ακριβότερα κινητά τραβούσαν χάλια σε συνθήκες απόλυτου σχεδόν σκοταδιού.

 

Με ποια rom είσαι; Είσαι με την κάμερα της dev ή εστω την 9.5.4.0? Γιατί σε σχέση με την 9.1.4.0 έχει μεγάλη βελτίωση. Επίσης σημαντικό είναι να τις κρίνεις από ίδια οθονη (το lumia έχει και amoled).

 

Όσον αφορά τα αποτελέσματα, ξέχνα το flare πάνω και κάτω που όντως μπορεί να είναι από δαχτυλια στο φακό και κρίνε το υπόλοιπο.

 

Βέβαια μην ξεχνάμε ότι είναι και θέμα συνθηκών. Σε άλλες συνθήκες μπορεί να ήταν ανάποδο το αποτέλεσμα. Αν πχ ήταν πιο σκοτεινά του mn3 από στοκ θα εβγαιναν σκοτεινές αφού είχε τελικιασει το iso. Οι φωτογραφιες πάντως δεν τραβήχτηκαν από τα δικά μου χέρια αλλά από το φίλο με το lumia οπότε δεν ξέρω αν πχ έχουν camera shake.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

με 9.1.4.0 εμένα δεν μου ήρθε κάτι!

 

απο οτι διάβασα θα στείλουνε τυχαία αναβάθμιση σε ορισμένες συσκευές και μετά θ ακολουθήσουν οι υπολοιποι....

Edited by naxioths197
mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

''Φοράω' MIUI Global 9.1.4.0(NCHMIEI)

Μέσα από το forum της xiaomi φαίνεται να εχει βγεί κι άλλη εκδοση αλλα δεν μου την βγαζει οταν κανω αναζητηση στις ενημερωσεις

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με 9.1.4.0 ακόμη τίποτα, για αυτό και ρωτούσα πιο πριν τα παιδιά που τους ήρθε με ποια Rom ήταν, τελικά φαίνεται πως θα δώσουν πρώτα σε αυτούς με την 9.1.3.0.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με 9.1.4.0 ακόμη τίποτα, για αυτό και ρωτούσα πιο πριν τα παιδιά που τους ήρθε με ποια Rom ήταν, τελικά φαίνεται πως θα δώσουν πρώτα σε αυτούς με την 9.1.3.0.

 

Ισως για αυτο σου κανε εντύπωση το φωτογραφικό συγκριτικό. Με την νεα καμερα εχει τεράστια βελτίωση το mi note 3 σε χαμηλό φωτισμό.

Έχω βάλει συγκριτικά δείγματα στο παρελθόν ;)

Link to comment
Share on other sites

Ισως για αυτο σου κανε εντύπωση το φωτογραφικό συγκριτικό. Με την νεα καμερα εχει τεράστια βελτίωση το mi note 3 σε χαμηλό φωτισμό.

Έχω βάλει συγκριτικά δείγματα στο παρελθόν ;)

 

Ναι ίσως Αντρέα, για να δούμε μόλις αναβαθμιστούμε τι καλό θα δούμε;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τι χαζομάρα κι αυτή, εμείς να περιμένουμε και οι άλλοι μισοί να έχουν πάρει ήδη την αναβάθμιση...??? Δεν το χει με τις αναβαθμίσεις η εταιρεία γενικά πάντως.. Αντε να δούμε καμιά βελτίωση στην κάμερα τουλάχιστον αφού face unlock απ'οτι κατάλαβα δεν παίζει πάλι, ένας θεός ξέρει γιατί..
Link to comment
Share on other sites

Τι χαζομάρα κι αυτή, εμείς να περιμένουμε και οι άλλοι μισοί να έχουν πάρει ήδη την αναβάθμιση...??? Δεν το χει με τις αναβαθμίσεις η εταιρεία γενικά πάντως.. Αντε να δούμε καμιά βελτίωση στην κάμερα τουλάχιστον αφού face unlock απ'οτι κατάλαβα δεν παίζει πάλι, ένας θεός ξέρει γιατί..

 

Μα δεν εχουμε παρει καποιο update. Απλά παίξαμε με china based roms ;)

Δηλαδή ειχα την eu dev (που οι developers πηραν πρωτες το update στη κάμερα) και τώρα έβαλα την ελληνικη stable.

 

Πάντως το face unlock μην το ζηλεύεις. Είναι πολύ αργό. Καμία σχέση με συσκευές τύπου op5t όπου ειναι χρηστικό.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχουμε παρει καποιο update. Απλά παίξαμε με china based roms ;)

Δηλαδή ειχα την eu dev (που οι developers πηραν πρωτες το update στη κάμερα) και τώρα έβαλα την ελληνικη stable.

 

Πάντως το face unlock μην το ζηλεύεις. Είναι πολύ αργό. Καμία σχέση με συσκευές τύπου op5t όπου ειναι χρηστικό.

 

Αν δεν κάνω λάθος οι από πάνω μιλάνε για update στην official global την οποία έχω περάσει και εγώ απτους πρώτους κιόλας εδώ στο νήμα. Είμαι σε 9.1.4. 0. αλλά τίποτα ακόμα..... Βασικά δεν με νοιάζει τόσο το face unlock απλά όταν το πήρα και είχε την κινεζική ρομ άνοιγε σφαίρα και μου ψιλοαρεσε

Link to comment
Share on other sites

Σφαιρα εμενα δεν μου ανοιξε ποτε σε καμία rom. Ίσως βεβαια να διαφέρουν και οι απαιτήσεις μας.

Προσωπικά το βρισκω εξαιρετικα αργό.

 

Όσον αφορά την 9.5.3.0, από οσο ξερω δεν εχει face unlock. Επιπλέον αυτή που κυκλοφόρησε ειναι nightly. Οπότε μονο σε ένα μικρό ποσοστό θα κανει εμφάνιση όπου θα σιγουρεψουν πόσο stable ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα nightly; Οπότε μην περιμένουμε άδικα... Ίσως και να μην την πάρουμε, αν και mind April έλεγε η επίσημη ανακοίνωση της xiaomi για την αναβάθμιση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να την πάρετε τέλος του μήνα.

 

Εγώ πάντως σας λέω ότι κακός δεν έχετε βάλει τόσο καιρό κάποια china based. Τόσο καιρό χαίρομαι ανώτερη κάμερα και καινούργια καλουδια με νεώτερη miui. Στην αρχή με είχε απογοητεύσει η κάμερα αλλά μετά το update με ικανοποιει.

 

Εν το μεταξύ εγώ μιλάω για 9.5.4.0. Δεν ξέρω αν έχει ίδια κάμερα 9.5.3.0

Link to comment
Share on other sites

Σφαιρα εμενα δεν μου ανοιξε ποτε σε καμία rom. Ίσως βεβαια να διαφέρουν και οι απαιτήσεις μας.

Προσωπικά το βρισκω εξαιρετικα αργό.

 

Έχει πλάκα πόσο μπορούν να διαφέρουν οι απαιτήσεις :) Εγώ είμαι στην επίσημη Global και έχω εντυπωσιαστεί από το πόσο γρήγορο είναι το κινητό. Από την άλλη το προηγούμενο μου ήταν το Redmi Note 3 με 2GB μνήμη :D

Link to comment
Share on other sites

Έχει πλάκα πόσο μπορούν να διαφέρουν οι απαιτήσεις :) Εγώ είμαι στην επίσημη Global και έχω εντυπωσιαστεί από το πόσο γρήγορο είναι το κινητό. Από την άλλη το προηγούμενο μου ήταν το Redmi Note 3 με 2GB μνήμη :D

 

Έτσι ακριβώς, εγώ έχω και το mi max και νομίζω πως έχω 1000άρι με 400 cc να συγκρίνω.... Σφαίρα το mi note 3.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωί που τσεκαρα έχει κατέβει η global rom από το site της miui. Μάλλον θα ανεβάσουν την καινούρια rom.

 

http://en.miui.com/getrom-336.html?m=yes&mobile=2#493

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να την πάρετε τέλος του μήνα.

 

Εγώ πάντως σας λέω ότι κακός δεν έχετε βάλει τόσο καιρό κάποια china based. Τόσο καιρό χαίρομαι ανώτερη κάμερα και καινούργια καλουδια με νεώτερη miui. Στην αρχή με είχε απογοητεύσει η κάμερα αλλά μετά το update με ικανοποιει.

 

Εν το μεταξύ εγώ μιλάω για 9.5.4.0. Δεν ξέρω αν έχει ίδια κάμερα 9.5.3.0

 

 

φιλε μου αυτή έχεις??xiaomi-miui-hellas-7.1_jason_arΩma_Stable_V9.5.4.0.zip

 

 

 

 

 

 

 

η αυτη???xiaomi-miui-hellas-7.1_jason_XTRV_Stable_V9.5.4.0.zip η πια εχεις??

Edited by naxioths197
mi8
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την EU την τελευταία έχει ο Αντρέας.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...