Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα τον blue spark kernel.

Ενεργοποίησα την fastlane ρύθμιση του governor και το κινητό απογειώθηκε.

Αυτό είναι το smoothness που περίμενα από την oneplus και δεν το είχα βρει.

Τώρα από μπαταρία δεν ξέρω ακόμα τι γίνεται αλλά όσο και να καταναλώνει δύσκολα θα γυρίσω σε στοκ κερνελ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To sync add-on δεν το πέρασα και εγώ γιατί κράτησε αυτά που είχε η Ρόμ. Πρέπει να ενεργοποιήσεις το device registration αν δεν είναι ενεργοποιημένο και στο microg στο self check σου λέει αν κάτι πάει στραβά. Επίσης για να έχεις υπηρεσίες τοποθεσίας πρέπει στην εφαρμογή microg στο location providers να ενεργοποιήσεις αυτά που σου έχει αν πατήσεις μέσα. Από εκεί και μετά αν οι συγχρονισμοι και το playstore σου παίζουν κανονικά είσαι έτοιμος.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Το μενού ομως πως θα μου βγει,αυτο δεν βρίσκω και αυτό σε ρωτάω?

Αυτο με το device registration στην εφαρμογή microg και στα settings του.

Δεν το βλεπω πουθενα σαν να μην υπάρχει μεσα στο κινητό.

Αυτο εδω.

31011a1ad8cbee16706564ead4b458ff.jpg

 

Την stable έκδοση εβαλες η beta?

Μήπως αυτο παίζει ρόλο και σε εμενα δεν εμφανίζεται?

 

Edit:Το τελευταίο έφταιγε τελικά.

Είχα την 1.0.22 και έβαλα τώρα την 1.0.26 και μου εμφάνισε το μενού και έκανα registrations τελικά στα google services.

 

Έκανα και self test και μου έβγαλε τα παρακάτω.

 

5995f6595c701525f67d7f560bc089c0.jpg

 

ca039dbd17812c188c5914f12b59c668.jpg

 

Ενεργοποίησα και στα location τα 2 που μου εμφάνισε.

 

Απλά στο play store έπρεπε να κάνω clear data διότι δεν λειτουργούσε στην αρχή.

Και με γύρισε σε μια παλιά έκδοση όπου λειτουργούσε και έγινε αναβάθμιση και όλα καλά φαίνεται να δουλεύουν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον blue spark kernel.

Ενεργοποίησα την fastlane ρύθμιση του governor και το κινητό απογειώθηκε.

Αυτό είναι το smoothness που περίμενα από την oneplus και δεν το είχα βρει.

Τώρα από μπαταρία δεν ξέρω ακόμα τι γίνεται αλλά όσο και να καταναλώνει δύσκολα θα γυρίσω σε στοκ κερνελ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε stock rom 7.1.1 έβαλες τον blue spark kernel; Βελτιώθηκε δηλαδή το κινητό σε ταχύτητα; Έχεις κάποιο link του kernel πρόχειρο;

Επίσης την fastlane ρύθμιση πως την ενεργοποιείς;

Καταιγισμός ερωτήσεων!! :p

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι ο kernel https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/development/kernel-t3706295

Διάβασε λιγο πριν το περάσεις. Εγώ έβαλα την 69 έκδοση που είναι μόνο για nougat, οι επόμενες είναι για nougat και Oreo αλλά προτίμησα να πάω συντηρητικά.

Σαν πρόγραμμα διαχείρισης του κερνελ κατέβασα το kernel adiutor.

Το εγκαθιστάς, από το πλαϊνό μενού πήγαινεις εκεί που λέει cpu. Χωρίζει τον οκταπυρινο επεξεργαστή σε 2 τετράδες που τις ονομάζει big και Little. Θα επεξεργαστείς και τις δύο ομάδες πηγαίνοντας εκεί που λέει "πίνακες αλλαγών governor επεξεργαστή" και εκεί που γράφει fastlane, από 0 θα το βάλεις στο 1.

Ενεργοποίησε και το διακοπτάκι πάνω για να σου κρατήσει τις ρυθμίσεις μετά από reboot.

Σε oxygen nougat είμαι και όντως βελτιώθηκε η απόκριση του κινητού και η ομαλότητα

Αυτά.

Καλημέρα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jor1ge
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Το μενού ομως πως θα μου βγει,αυτο δεν βρίσκω και αυτό σε ρωτάω?

Αυτο με το device registration στην εφαρμογή microg και στα settings του.

Δεν το βλεπω πουθενα σαν να μην υπάρχει μεσα στο κινητό.

Αυτο εδω.

31011a1ad8cbee16706564ead4b458ff.jpg

 

Την stable έκδοση εβαλες η beta?

Μήπως αυτο παίζει ρόλο και σε εμενα δεν εμφανίζεται?

 

Edit:Το τελευταίο έφταιγε τελικά.

Είχα την 1.0.22 και έβαλα τώρα την 1.0.26 και μου εμφάνισε το μενού και έκανα registrations τελικά στα google services.

 

Έκανα και self test και μου έβγαλε τα παρακάτω.

 

5995f6595c701525f67d7f560bc089c0.jpg

 

ca039dbd17812c188c5914f12b59c668.jpg

 

Ενεργοποίησα και στα location τα 2 που μου εμφάνισε.

 

Απλά στο play store έπρεπε να κάνω clear data διότι δεν λειτουργούσε στην αρχή.

Και με γύρισε σε μια παλιά έκδοση όπου λειτουργούσε και έγινε αναβάθμιση και όλα καλά φαίνεται να δουλεύουν.

Αν βρίσκει και την τοποθεσία σου με κάποιο gps φαίνεσαι έτοιμος φίλε μου..πες εντυπώσεις με την πρώτη ευκαιρία..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι ο kernel https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/development/kernel-t3706295

Διάβασε λιγο πριν το περάσεις. Εγώ έβαλα την 69 έκδοση που είναι μόνο για nougat, οι επόμενες είναι για nougat και Oreo αλλά προτίμησα να πάω συντηρητικά.

Σαν πρόγραμμα διαχείρισης του κερνελ κατέβασα το kernel adiutor.

Το εγκαθιστάς, από το πλαϊνό μενού πήγαινεις εκεί που λέει cpu. Χωρίζει τον οκταπυρινο επεξεργαστή σε 2 τετράδες που τις ονομάζει big και Little. Θα επεξεργαστείς και τις δύο ομάδες πηγαίνοντας εκεί που λέει "πίνακες αλλαγών governor επεξεργαστή" και εκεί που γράφει fastlane, από 0 θα το βάλεις στο 1.

Ενεργοποίησε και το διακοπτάκι πάνω για να σου κρατήσει τις ρυθμίσεις μετά από reboot.

Σε oxygen nougat είμαι και όντως βελτιώθηκε η απόκριση του κινητού και η ομαλότητα

Αυτά.

Καλημέρα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα!

Σ' ευχαριστώ φίλε μου για την αναλυτική ενημέρωση! Με την πρώτη ευκαιρία λέω να κάνω μια δοκιμή. Αφού δε με τρώει ακόμη το χέρι μου να δοκιμάσω άλλη rom....... ας δοκιμάσω ένα kernel!

Για τη μπαταρία έχεις κάποια άποψη ή είναι νωρίς ακόμη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σ' ευχαριστώ φίλε μου για την αναλυτική ενημέρωση! Με την πρώτη ευκαιρία λέω να κάνω μια δοκιμή. Αφού δε με τρώει ακόμη το χέρι μου να δοκιμάσω άλλη rom....... ας δοκιμάσω ένα kernel!

Για τη μπαταρία έχεις κάποια άποψη ή είναι νωρίς ακόμη;

Ακόμα δεν έχω βγάλει συμπέρασμα αλλά δε πιστεύω να υπάρχουν μεγάλες διαφορές.

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις να μη βάλεις αλλο kernel πάνω από custom. Πρέπει πάντα πρώτα να φλασάρεις τη στοκ ρομ ούτως ώστε να σου περάσει τον στοκ kernel και μετά να περάσεις άλλον κερνελ.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αν βρίσκει και την τοποθεσία σου με κάποιο gps φαίνεσαι έτοιμος φίλε μου..πες εντυπώσεις με την πρώτη ευκαιρία..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Δυστυχώς τοποθεσία δεν δουλεύει καθόλου

Επίσης ένα xposed mod για customization whatsApp εξίσου που το έχω αγοράσει μάλιστα.

 

Αν δεν καταφέρω να λύσω αυτά τα 2 βασικά θα το γυρίσω σε stock

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω βγάλει συμπέρασμα αλλά δε πιστεύω να υπάρχουν μεγάλες διαφορές.

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις να μη βάλεις αλλο kernel πάνω από custom. Πρέπει πάντα πρώτα να φλασάρεις τη στοκ ρομ ούτως ώστε να σου περάσει τον στοκ kernel και μετά να περάσεις άλλον κερνελ.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OK, ευχαριστώ! Τώρα έχω τον stock.

Έχω πάρει backup τον stock kernel με το flashify:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cgollner.flashify

Ξέρει κανείς αν το flashify μπορεί μετά να μου κάνει επαναφορά στον stock kernel (στο LG G2 έτσι το έκανα, αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει εδώ) ή θα πρέπει να φλασάρω όλη τη rom ή nandroid backup;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τοποθεσία δεν δουλεύει καθόλου

Επίσης ένα xposed mod για customization whatsApp εξίσου που το έχω αγοράσει μάλιστα.

 

Αν δεν καταφέρω να λύσω αυτά τα 2 βασικά θα το γυρίσω σε stock

Σχετικά με την τοποθεσία έχεις στο unified nlp αυτή την εικόνα? Τσεκαρε και τα permission των εφαρμογών που έχει το ζιπακι να επιτρέπονται όλα.

Για what's up δεν ξέρω γιατί δεν το δουλεύω, κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ στο xda μήπως έχει κάτι.25951f5bf5c9461cf397d39347ff2d76.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την τοποθεσία έχεις στο unified nlp αυτή την εικόνα? Τσεκαρε και τα permission των εφαρμογών που έχει το ζιπακι να επιτρέπονται όλα.

Για what's up δεν ξέρω γιατί δεν το δουλεύω, κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ στο xda μήπως έχει κάτι.25951f5bf5c9461cf397d39347ff2d76.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Έτσι είναι σε εμένα αφού τικαρω τα 2 στα location στην αρχική σελίδα εφαρμογής.

 

7b371ea05c279c18781731bde943a40e.jpg

 

Βασικά δεν με αφήνει οτιδηποτε τικαρω η ξετικαρω σε αυτήν την σελίδα με self test.

Απλά αν ξετικαρω τα location στα 2 πεδία αλλάζει λίγο το αποτέλεμα στο self test.

 

Εδώ δηλαδή.

650cc81f947f6301ef447b24261dae39.jpg

 

Κοινός παρανομαστής το register in system είναι ξετικαρισμενο και δεν με αφήνει να το τικαρει όταν το πατάω.

 

Μήπως αυτό ευθύνεται?

 

Έχεις καμία ιδέα πως να το κάνω να ενεργοποιηθεί.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι σε εμένα αφού τικαρω τα 2 στα location στην αρχική σελίδα εφαρμογής.

 

7b371ea05c279c18781731bde943a40e.jpg

 

Βασικά δεν με αφήνει οτιδηποτε τικαρω η ξετικαρω σε αυτήν την σελίδα με self test.

Απλά αν ξετικαρω τα location στα 2 πεδία αλλάζει λίγο το αποτέλεμα στο self test.

 

Εδώ δηλαδή.

650cc81f947f6301ef447b24261dae39.jpg

 

Κοινός παρανομαστής το register in system είναι ξετικαρισμενο και δεν με αφήνει να το τικαρει όταν το πατάω.

 

Μήπως αυτό ευθύνεται?

 

Έχεις καμία ιδέα πως να το κάνω να ενεργοποιηθεί.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Έτσι είναι σε εμένα αφού τικαρω τα 2 στα location στην αρχική σελίδα εφαρμογής.

 

7b371ea05c279c18781731bde943a40e.jpg

 

Βασικά δεν με αφήνει οτιδηποτε τικαρω η ξετικαρω σε αυτήν την σελίδα με self test.

Απλά αν ξετικαρω τα location στα 2 πεδία αλλάζει λίγο το αποτέλεμα στο self test.

 

Εδώ δηλαδή.

650cc81f947f6301ef447b24261dae39.jpg

 

Κοινός παρανομαστής το register in system είναι ξετικαρισμενο και δεν με αφήνει να το τικαρει όταν το πατάω.

 

Μήπως αυτό ευθύνεται?

 

Έχεις καμία ιδέα πως να το κάνω να ενεργοποιηθεί.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Σε αυτή την σελίδα δεν μπορείς να τικαρεις ή να ξετικαρεις.στην αρχικη του microg μπορεις να επιλέξεις ή όχι κάποια πραγματα. για την τοποθεσία φταίει ότι δεν είναι ενεργοποιημένα τα 2 που σου επισυνάπτω. Περίεργο πάντως γιατί εμένα μου τα είχε ενεργοποιημένα. Το microG-unofficial-installer-ale5000-v1.0.26-alpha-signed.zip δεν πέρασες?? 53f527d6cf92688f1469c5c22c61a8f9.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την σελίδα δεν μπορείς να τικαρεις ή να ξετικαρεις.στην αρχικη του microg μπορεις να επιλέξεις ή όχι κάποια πραγματα. για την τοποθεσία φταίει ότι δεν είναι ενεργοποιημένα τα 2 που σου επισυνάπτω. Περίεργο πάντως γιατί εμένα μου τα είχε ενεργοποιημένα. Το microG-unofficial-installer-ale5000-v1.0.26-alpha-signed.zip δεν πέρασες?? 53f527d6cf92688f1469c5c22c61a8f9.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Ναι αυτό πέρασα.

Μάλιστα έκανα επαναφορά από backup και δοκίμασα από αρχή και τίποτα.

Εντωμεταξύ το fakeApp δεν εγκαθίσταται αν πρώτα έχω φλασαρει το microG.

Μόνο αφού έχω εγκαταστήσει το FakeApp με επιτυχία μετά μπορώ να βάλω microG.

 

Edit:Τώρα το έβγαλε με την τριτη προσπάθεια.

 

4a61451a4a0c69d758f77579a5f50d97.jpg

 

Θα τσεκάρω απόγευμα αν δουλέψουν τα location με το νέο σεταρισμα.

 

Πάντως στην περιοχή μου τώρα στην εφαρμογή του καιρού μου εμφανίζει μια πόλη 7-8χλμ μακρύτερα από εκεί που είμαι.

 

Και νωριτερα(πριν ένα 3ωρο)που ήμουν στην βαρκιζα μου έβγαζε ότι βουλιαγμένη ήμουν και αυτό με πολλές προσπάθειες.

 

 

Edit 2: Το κάνω επαναφορα στην προηγούμενη λειτουργική και stock κατάσταση με τα play services και play store διότι ούτε και το smart watch μου δουλεύει πλέον.

 

Μαζεύτηκαν πολλά κουσούρια και δεν μπορώ να τα ανεχτώ πλέον,αν είναι το ένα μη δουλεύει,το δεύτερο να είναι προβληματικό δεν γίνεται δουλειά.

 

Αν λύσουν τα θέματα μελλοντικά θα το ξανά δοκιμάσω.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρότι έχω εγκατεστημένο το AdAway και το module του Xposed "YouTube AdAway", κάποιες φορές πριν από κάποια βίντεο βλέπω διαφήμιση!! Και το ενοχλητικό παραθυράκι "Πατήστε σε 5 δευτερόλεπτα για παράλειψη της διαφήμισης".

Συμβαίνει και σε σας; Δε μπορούμε να τις κόψουμε τελείως;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό πέρασα.

Μάλιστα έκανα επαναφορά από backup και δοκίμασα από αρχή και τίποτα.

Εντωμεταξύ το fakeApp δεν εγκαθίσταται αν πρώτα έχω φλασαρει το microG.

Μόνο αφού έχω εγκαταστήσει το FakeApp με επιτυχία μετά μπορώ να βάλω microG.

 

Edit:Τώρα το έβγαλε με την τριτη προσπάθεια.

 

4a61451a4a0c69d758f77579a5f50d97.jpg

 

Θα τσεκάρω απόγευμα αν δουλέψουν τα location με το νέο σεταρισμα.

 

Πάντως στην περιοχή μου τώρα στην εφαρμογή του καιρού μου εμφανίζει μια πόλη 7-8χλμ μακρύτερα από εκεί που είμαι.

 

Και νωριτερα(πριν ένα 3ωρο)που ήμουν στην βαρκιζα μου έβγαζε ότι βουλιαγμένη ήμουν και αυτό με πολλές προσπάθειες.

 

 

Edit 2: Το κάνω επαναφορα στην προηγούμενη λειτουργική και stock κατάσταση με τα play services και play store διότι ούτε και το smart watch μου δουλεύει πλέον.

 

Μαζεύτηκαν πολλά κουσούρια και δεν μπορώ να τα ανεχτώ πλέον,αν είναι το ένα μη δουλεύει,το δεύτερο να είναι προβληματικό δεν γίνεται δουλειά.

 

Αν λύσουν τα θέματα μελλοντικά θα το ξανά δοκιμάσω.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αν άνοιγες πχ Google maps θα σε έβρισκε κανονικά..η τελευταία εικόνα που ανέβασες είναι οκ. Σχετικά με το smartwatch όντως δεν δουλεύει τα wearables..δεν είναι 100% υποκατάστατο της Google πχ και τα Google play games δεν δουλεύουν..τα βασικότερα όμως δουλεύουν κανονικά. Εγω πέρασα πρώτα το zip και μετά fakegapps και δεν είχα πρόβλημα.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρότι έχω εγκατεστημένο το AdAway και το module του Xposed "YouTube AdAway", κάποιες φορές πριν από κάποια βίντεο βλέπω διαφήμιση!! Και το ενοχλητικό παραθυράκι "Πατήστε σε 5 δευτερόλεπτα για παράλειψη της διαφήμισης".

Συμβαίνει και σε σας; Δε μπορούμε να τις κόψουμε τελείως;

Δεν αξιζει το συγκεκριμένο(το δεύτερο )

Το εβαλα και εγω και βλεπω πιο τακτικα τα 5" σε video.

Το adguard που εχω κανει πολυ καλύτερη δουλειά(στις περισσότερες φορες μονο στο πρώτο video εχει τα 5" στα υπόλοιπα αν δεις πχ 5-6 σερί οτιδήποτε, ξεκινάει κατευθείαν χωρίς τα 5" διαφημίσεων)

Γενικά απ οσα ειδα και σε magisk και xposed modules μειοψηφία ειναι αυτα που αξιζουν πραγματικά και ειναι υψηλών προδιαγραφών.

 

Η πλειοψηφία ειναι ενα απέραντο σκουπιδαριό και πολλα εξ αυτων παρατημένα εντελως με τελευταίες εκδόσεις απο 13-14 η 2015.

 

Τουλάχιστον βρήκα 4-5 που με εξυπηρετούν και προσφέρουν μια χρησιμότητα σε υψηλό επίπεδο:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει το συγκεκριμένο(το δεύτερο )

Το εβαλα και εγω και βλεπω πιο τακτικα τα 5" σε video.

Το adguard που εχω κανει πολυ καλύτερη δουλειά(στις περισσότερες φορες μονο στο πρώτο video εχει τα 5" στα υπόλοιπα αν δεις πχ 5-6 σερί οτιδήποτε, ξεκινάει κατευθείαν χωρίς τα 5" διαφημίσεων)

Γενικά απ οσα ειδα και σε magisk και xposed modules μειοψηφία ειναι αυτα που αξιζουν πραγματικά και ειναι υψηλών προδιαγραφών.

 

Η πλειοψηφία ειναι ενα απέραντο σκουπιδαριό και πολλα εξ αυτων παρατημένα εντελως με τελευταίες εκδόσεις απο 13-14 η 2015.

 

Τουλάχιστον βρήκα 4-5 που με εξυπηρετούν και προσφέρουν μια χρησιμότητα σε υψηλό επίπεδο:p

Με τον ίδιο συνδιασμό εφαρμογών (AdAway, YouTube AdAway) στο LG G2 δεν έβλεπα τίποτα από διαφημίσεις στο YouTube! Πλέον δε φαίνεται να κάνουν τόσο δουλειά, ειδικά το 2ο. Το YouTube app το ξεπερνάει!! :p

Ρώτησα, πιο πολύ, μήπως βγήκε κάτι αποτελεσματικότερο και δεν έπεσε στην αντίληψη μου.

Επίσης έχω την εντύπωση ότι το YouTube AdAway παλαιότερα έπαιρνε πιο συχνά αναβαθμίσεις. Αν τυχόν εμφανιζόταν καμμιά διαφήμιση στο YouTube, έπαιρνε σύντομα ενημέρωση και την έκοβε!

Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο συνδιασμό εφαρμογών (AdAway, YouTube AdAway) στο LG G2 δεν έβλεπα τίποτα από διαφημίσεις στο YouTube! Πλέον δε φαίνεται να κάνουν τόσο δουλειά, ειδικά το 2ο. Το YouTube app το ξεπερνάει!! :p

Ρώτησα, πιο πολύ, μήπως βγήκε κάτι αποτελεσματικότερο και δεν έπεσε στην αντίληψη μου.

Επίσης έχω την εντύπωση ότι το YouTube AdAway παλαιότερα έπαιρνε πιο συχνά αναβαθμίσεις. Αν τυχόν εμφανιζόταν καμμιά διαφήμιση στο YouTube, έπαιρνε σύντομα ενημέρωση και την έκοβε!

αν εισαι ρουτ με magisk, βαλε φιλε μου το injected YouTube Background Playback να ησυχασεις. Xωρις διαφημισεις και το βασικοτερο παιζει και με κλειστη οθονη.... υπαρχει και εκδοση χωρις ρουτ αλλα δεν την εχω δοκιμασει. https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-iytbp-injected-youtube-background-t3560900

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι ρουτ με magisk, βαλε φιλε μου το injected YouTube Background Playback να ησυχασεις. Xωρις διαφημισεις και το βασικοτερο παιζει και με κλειστη οθονη.... υπαρχει και εκδοση χωρις ρουτ αλλα δεν την εχω δοκιμασει. https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-iytbp-injected-youtube-background-t3560900

Ναι magisk έχω! Θα το 'χω στο νου μου κι αυτό....... Αν μου τη βιδώσει λίγο ακόμη το YouTube θα το δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι ρουτ με magisk, βαλε φιλε μου το injected YouTube Background Playback να ησυχασεις. Xωρις διαφημισεις και το βασικοτερο παιζει και με κλειστη οθονη.... υπαρχει και εκδοση χωρις ρουτ αλλα δεν την εχω δοκιμασει. https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-iytbp-injected-youtube-background-t3560900

Δοκίμασα και τα 2 διαθέσιμα module αλλά δεν παίζει στο background όταν κλείσω οθόνη.

Έχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω και αν ναι που ακριβώς το βρίσκω?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τα 2 διαθέσιμα module αλλά δεν παίζει στο background όταν κλείσω οθόνη.

Έχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω και αν ναι που ακριβώς το βρίσκω?

 

Βάλε ogyoutube https://www.apkmirror.com/apk/ogmods/ogyoutube/ogyoutube-12-10-60-3-5u-release/ogyoutube-12-10-60-3-5u-android-apk-download/

Με background play, download, και pip

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία θα το δοκιμάσω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τα 2 διαθέσιμα module αλλά δεν παίζει στο background όταν κλείσω οθόνη.

Έχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω και αν ναι που ακριβώς το βρίσκω?

πρεπει να σβησεις το official youtube, να κατεβασεις το apk και να το βαλεις στο φακελο Downloads και να φλασαρεις τον installer απο recovery, αυτος ειναι ενας τροπος για τη root εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να σβησεις το official youtube, να κατεβασεις το apk και να το βαλεις στο φακελο Downloads και να φλασαρεις τον installer απο recovery, αυτος ειναι ενας τροπος για τη root εκδοση.

 

Ούτε τώρα παίζει.

Δοκίμασα με το εναλλακτικό app παίζει κανονικά.

 

EDIT:Άσχετα με το συγκεκρμενο θέμα αλλά σχετικό με το YouTube ποιο mod είναι το πλέον αξιόπιστο για να έχουμε δυνατότητα αναπαραγωγής video σε 1080 η 1440 διότι από μαμά ρυθμίσεις της εφαρμογής μέχρι 720 υποστηρίζει.

 

Είτε magisk είτε xposed module είτε οτιδηποτε άλλο δοκιμασμένο εννοείται και να δουλεύει σωστα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...