Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά εγω το σούταρα το Flat Style Bar Indicators app.

Θα του στειλω ενα ωραιοτατο μηνυμα του developer μπας και φιλοτιμηθεί να διορθώσει τα αρκετα κακως κείμενα της εφαρμογής.

Άλλωστε ειναι η πρωτη υλοποίηση συμβατή με Oreo λογικα επόμενες εκδόσεις αν ασχοληθεί θα το ξαναδοκιμάσω.

καλημερα! 2 ερωτήσεις :)

 

ποιο Mod βάζουμε για τον ήχο;

 

safetynet στο magisk 15.3 δεν περνάει, χρειάζεται κάτι άλλο;;;

Σου έδωσα εχθες link με ολα τα διαθέσιμα mod γιατι δεν το διάβασες?

Εδω για stereo ηχο.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/themes/stereo-sound-mod-oneplus-5t-oos-t3724736

 

Και αν έχεις magisk κατέβασε Viper4 FX που εχει πλούτο ρυθμίσεων και ειναι εξαιρετική εφαρμογή.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ Άλεξ δε το πρόσεξα να σου πω την αλήθεια!!

 

Kernels δοκιμάσατε στην Oreo ;; Έβαλα τον new kernel αλλά νομίζω έχω παραπάνω κατανάλωση. Βέβαια έχει περάσει ένα 24ωρο μόνο..

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με τρώει το χέρι μου για kernel αλλά ακόμα δεν έχω δοκιμάσει. Ψήνομαι για Franco ή zenith που βγήκε πρόσφατα. Πάντως ο new kernel στην 4.7.6 ήταν εξαιρετικός. Μάλλον θα περιμένω να λυθούν κάποια μικροπροβλήματα με wifi που αναφέρουν και θα φλασαρω μετά..

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω εδώ για γρήγορη κ άμεση απάντηση. Υπάρχει κάποια εφαρμογή για χωρίς ρουτ κινητο που να αντικαταστήσει τα 3 πλήκτρα κάτω .. υπάρχει κάποια τέτοια εφαρμογή ξέρετε?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω εδώ για γρήγορη κ άμεση απάντηση. Υπάρχει κάποια εφαρμογή για χωρίς ρουτ κινητο που να αντικαταστήσει τα 3 πλήκτρα κάτω .. υπάρχει κάποια τέτοια εφαρμογή ξέρετε?

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.damianpiwowarski.navbarapps

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vietbm.tools.s8navigation

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.axndx.prithvee.pixelnavbar

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εδω...υπαρχει καποια εφαρμογή που να μεταφερψω φωτογραφιες και εφαρμογές απο το s7 edge στο 1+5τ;;;και επίσης υπαρχει καποια εφαρμογη που να προσθετει κατι σαν edge οθονη οπως εχει το s7 edge;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εμενα μου μετεφερε ολες τις φωτο και τις επαφες μου κανονικα απο note4 ,βεβαια εχω τσεκαρει να γινει συγχρονισμος.για το δευτερο δεν ξερω κατι:O
Link to comment
Share on other sites

Σωστα παιδιά έχετε δίκιο επειδή το έχω μόνιμα σε off απο day one σε κάθε συσκευή,δεν μπορούσα να καταλάβω ότι αυτό έφταιγε

 

Μπορείς να επιλέξεις να μην εμφανίζεται, ρυθμίσεις- γραμμή κατάστασης- πρόγραμμα διαχείρισης εικονιδίων- αυτόματη περιστροφή οθόνης

Link to comment
Share on other sites

επίσης υπαρχει καποια εφαρμογη που να προσθετει κατι σαν edge οθονη οπως εχει το s7 edge;
Αν εννοεις rounded corners με αντιστοιχες ειδοποιησεις ναι. edge mask απο google play. υπαρχουν και αλλα αντιστοιχα

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν δουλεύουν με κλειστεί οθόνη όπως σε Sammy.

Το edge mask το έχω και κατά τα άλλα άψογο.

 

 

Μπορείς να επιλέξεις να μην εμφανίζεται, ρυθμίσεις- γραμμή κατάστασης- πρόγραμμα διαχείρισης εικονιδίων- αυτόματη περιστροφή οθόνης

 

Τώρα το έβγαλα το app που μου το δημιουργούσε.

Αλλά θα το έχω υπόψη την επόμενη φορά αν και ελπιζω ο developer να το διορθώσει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις rounded corners με αντιστοιχες ειδοποιησεις ναι. edge mask απο google play. υπαρχουν και αλλα αντιστοιχα
Στο S7 edge εχει μια μικρη χειρολαβη που την τραβας και σου εμφανίζει εφαρμογες,επαφες που εχεις βαλει εσυ...περισσοτερο τς εφαρμογες χρειαζομαι

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.. έγινε η δουλειά

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Στο S7 edge εχει μια μικρη χειρολαβη που την τραβας και σου εμφανίζει εφαρμογες,επαφες που εχεις βαλει εσυ...περισσοτερο τς εφαρμογες χρειαζομαι

 

Το edge mask είναι παρόμοιο με edge lighting όχι με εφαρμογές σε edge screen.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο S7 edge εχει μια μικρη χειρολαβη που την τραβας και σου εμφανίζει εφαρμογες,επαφες που εχεις βαλει εσυ...περισσοτερο τς εφαρμογες χρειαζομαι

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=jun.ace.piecontrol

Link to comment
Share on other sites

@arxontas2323

Δες κ' αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.strong.love_edge8

Για egde εφαρμογές.,

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

@arxontas2323

Δες κ' αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.strong.love_edge8

Για egde εφαρμογές.,

Ωραίος θα το τεστάρω.

Η αλήθεια είναι την edge screen την εχω σε εκτίμηση σε Sammy και την αξιοποιούσα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερωτηση...στο s7 edge οταν εβαζα το hotmail μου επαιρνε αυτοματα και οτι εργασιες ειχα για να μου ερχονται σαν υπενθυμισεις στο ημερολογιο... στο 5τ πως θα το καταφερω;

 

Και επισης μια εναλλακτική εφαρμογή γκαλερι κοντα στην samsung

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή σαρακοστή!!!

Όταν είμαι με WiFi στο σηματάκι του δικτύου βγαίνει ένα Χ από πάνω (ότι δεν είμαι με data). Υπάρχει κάποιο module ή κάποιο θέμα substratum να το αφαιρέσω; Το flat style bar indicator δεν δουλεύει σωστά γενικά.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή σαρακοστή!!!

Όταν είμαι με WiFi στο σηματάκι του δικτύου βγαίνει ένα Χ από πάνω (ότι δεν είμαι με data). Υπάρχει κάποιο module ή κάποιο θέμα substratum να το αφαιρέσω; Το flat style bar indicator δεν δουλεύει σωστά γενικά.

Δεν νομίζω οτι βγαίνει σε 3 substratum theme που εβαλα και διαφορετικό σηματάκι δικτύου κινητής παρέμεινε το X.

Το flat ναι θελει δουλειά αρκετή και εγω το σούταρα κατευθείαν μετα 1 ημερα χρήση.

 

Μόλις δοκίμασα με 4-5 διαφορετικά σήματα κινητης και παρέμεινε το Χ με sprite substratum και spectrum jeremy beck ετσι να βεβαιωθώ απόλυτα.

 

Παλι καλα που δεν βγαζει στυλ flat style bar indicator το "data disabled" θα την παίρναμε με πέτρες την OnePlus :lol::p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή σαρακοστή!!!

Όταν είμαι με WiFi στο σηματάκι του δικτύου βγαίνει ένα Χ από πάνω (ότι δεν είμαι με data). Υπάρχει κάποιο module ή κάποιο θέμα substratum να το αφαιρέσω; Το flat style bar indicator δεν δουλεύει σωστά γενικά.

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή!

Αυτό το "Χ" μου τη δίνει και μένα απ' την πρώτη μέρα!

Επειδή κιόλας εγώ είμαι σχεδόν πάντα με WiFi, το βλέπω συνέχεια! :mad:

Δεν μπόρεσα και 'γω ακόμη να βρω τρόπο να φύγει.....

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε τα δεδομένα και θα φύγει

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, το ξέρω Βαγγέλη, απλά στην κάρτα της Vodafone που έχω μέσα στο τηλέφωνο δεν έχω καθόλου δωρεάν ΜΒ και αν τα ανοίξω με χρεώνουν, αν δεν έχω WiFi!

Έχω άλλη, υπηρεσιακή συσκευή, με άλλο νούμερο και ΜΒ δωρεάν και αν χρειαστεί δίνω internet στο 5Τ (το οποίο βέβαια το παίρνει πάλι με WiFi). Απλά δε θέλω να βάλω το υπηρεσιακό νούμερο στην ίδια συσκευή! Χρησιμοποιώ ξεχωριστά στην υπηρεσιακή συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι βγαίνει σε 3 substratum theme που εβαλα και διαφορετικό σηματάκι δικτύου κινητής παρέμεινε το X.

Το flat ναι θελει δουλειά αρκετή και εγω το σούταρα κατευθείαν μετα 1 ημερα χρήση.

 

Μόλις δοκίμασα με 4-5 διαφορετικά σήματα κινητης και παρέμεινε το Χ με sprite substratum και spectrum jeremy beck ετσι να βεβαιωθώ απόλυτα.

 

Παλι καλα που δεν βγαζει στυλ flat style bar indicator το "data disabled" θα την παίρναμε με πέτρες την OnePlus :lol::p

 

Ευχαριστω για τον κόπο σου να δοκιμάσεις. Ζήτησα και πήρα refund για το flat style bar indicator.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το oneplus switch? Αποθηκεύει τα data των εφαρμογών;

 

Edit

Είδα τις λεπτομέρειες στο playstore και λέει οτι δεν τα αποθηκευθεί

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...