Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γλώσσες πήγαινε και άλλαξε το

 

Το θέμα είναι πως δεν με αφήνει να το επιλέξω από πουθενά.η δεν μου το δίνει διαθέσιμο η εκεί που μου το δίνει δεν με αφήνει να το κλικαρω.και δυστυχώς δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω άλλο πληκτρολόγιο έχω μάθει με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3 μέρες με το ορεο και βλέπω διαφορά στην μπαταρία... Μπορώ να πω μεγάλη διαφορά.. Το μόνο κακό που παρατήρησα είναι κάποια μικρά λαγκ κάποιες φορές.. Σήμερα τουλάχιστον σε μια στιγμή μου το έκανε κάμποσο αλλά για μερικά δευτερόλεπτα.. Δεν το ξανά έκανε.. Ένα άλλο είναι το μπλουτουθ. Το έχω συνδεδεμένο το κινητό με την πηγή του αυτοκινήτου και μιλάω από εκεί. 3 φορές όταν πηγα να πάρω κλήση έχανε το μπλουτουθ με το αυτοκίνητο αλλα ευτυχώς ξανά έμπαινε μόνο του..

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και για μένα αυτό είναι το πιο σκοτεινό σημείο που θέλει διευκρίνηση στην Oreo......

Εγινε λίγο περίπλοκο το configuration της διαχειρισης των εφαρμογων σε ότι αφορά την μπαταρία...

 

Θέλει λίγο ψάξιμο στο internet μπας και το ξεκαθαρίσουμε λίγο.....

 

Θα περιμένω νέα σου αν βρεις κάτι

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως δεν με αφήνει να το επιλέξω από πουθενά.η δεν μου το δίνει διαθέσιμο η εκεί που μου το δίνει δεν με αφήνει να το κλικαρω.και δυστυχώς δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω άλλο πληκτρολόγιο έχω μάθει με αυτό.

Δεν το έχει σαν εφαρμογή πρέπει να το κατεβάσεις από playstore. Γλώσσα εισαγωγή και εκεί που βγάζει το SwiftKey επέλεξε τοgboard

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω νέα σου αν βρεις κάτι

 

Νομίζω πως με το παρακάτω παράδειγμα ( από το xda forum), ξεκαθαρίζουν κάπως τα πράγματα....

 

Go to settings -- launch

You can either let the system decide which way is more power saving (manage all automatically) or you can go at the top in setting - launch, it says manage batch manually.

For example

Facebook : auto launch : secondary launch : background launch

If you check auto launch,the Facebook app will run in background as soon as you turn on you system. If you don't check the box, the app will remain stop unless you tap on it

If you check secondary launch which allows other app to wake up Facebook app, if you don't check the box the app will not wake up by other app

If you check background launch, you allow the app to run in the background. If you don't check the box the app will stop after several minutes after you close it( save your battery).

Link to comment
Share on other sites

Για μια εφαρμογή η περισσότερες που με ενδιέφεραν ρώτησε το σύστημα ότι είναι σε αδράνεια και όταν πάτησα την πήγε στο αυτόματη διαχείριση

 

Αραγες αυτές που θέλουμε να τρέχουν στο παρασκήνιο

Καλά είναι να είναι στο αυτόματη διαχείριση

 

Ευχαριστούμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα να δούμε στο εφαρμογές και ειδοποιήσεις τι παίζεται

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει σαν εφαρμογή πρέπει να το κατεβάσεις από playstore. Γλώσσα εισαγωγή και εκεί που βγάζει το SwiftKey επέλεξε τοgboard

 

Το έχω κάνει και αυτό.πραγματικά δεν μπορώ να βρω λύση.θα έρθω Βόλο να το κοιταξεις:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και αυτό.πραγματικά δεν μπορώ να βρω λύση.θα έρθω Βόλο να το κοιταξεις:lol:

 

Έλα Σέρρες δράμα καβαλα.

Αν είσαι κοντά

Η σε λίγο αμμόλοφους παραλία εκεί θα είμαι εγώ

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και αυτό.πραγματικά δεν μπορώ να βρω λύση.θα έρθω Βόλο να το κοιταξεις:lol:

 

Έλα κερνάω μια γύρα τσίπουρα

Link to comment
Share on other sites

Έλα κερνάω μια γύρα τσίπουρα

 

Βάζω μπρος το αυτοκίνητο και σε 25 είμαι εκεί. Πλάκα πλάκα αν δεν τα καταφέρω να το βρω θα σου στείλω όταν έρθω Βόλο μήπως μπορέσεις να το φτιάξεις γιατί εγώ πλέον δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βάζω μπρος το αυτοκίνητο και σε 25 είμαι εκεί. Πλάκα πλάκα αν δεν τα καταφέρω να το βρω θα σου στείλω όταν έρθω Βόλο μήπως μπορέσεις να το φτιάξεις γιατί εγώ πλέον δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Από Αλμυρό δεν είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτό σου λέω θα σε χρειαστώ δεν μπορώ άλλο αυτό το πληκτρολόγιο. :lol:

Σου έχω στείλει μην... Προσωπικό

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες μετά την αναβάθμιση μπορώ να πω πως όλα δουλεύουν ρολόι.βεβαια κάποια τεράστια αλλαγή στο κινητό με το oreo δεν εγινε.η μπαταρία του έχω την εντύπωση πως πήρε ένα μισάωρο οθόνης παραπανω πράγμα θετικό.
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες μετά την αναβάθμιση μπορώ να πω πως όλα δουλεύουν ρολόι.βεβαια κάποια τεράστια αλλαγή στο κινητό με το oreo δεν εγινε.η μπαταρία του έχω την εντύπωση πως πήρε ένα μισάωρο οθόνης παραπανω πράγμα θετικό.

 

Η μπαταρία έτσι και εγώ λέω έγινε καλύτερη

Οθόνη ποιο ζωντανά χρώματα

Φωτογραφίες καλύτερες

 

Αλλά δυσκόλεψαν τα θέματα με την αδράνεια

Και αυτόματη μη αυτόματομη λειτουργία

 

Θέλω την 7 πίσω.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Επέστρεψα σήμερα και φυσικά μόλις πέρασα την 8 για να δω τι γίνεται. Προς το παρόν φαίνεται οκ με μερικές αλλαγές στα εικονίδια. Για μπαταρία κτλ ακόμα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, θα το δουλέψω λίγο αυτές τις μέρες και θα σας πω. Μερικά βίντεο που ειδα στο YouTube πάντως απο Ινδία είχαν αναφέρει το bug με τη φωτεινότητα, εγώ ακόμα δεν έχω δει κάτι τέτοιο, πάντως ειναι γνωστό το πρόβλημα με το κινητό μας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Είναι 2 ημέρες που έχω το Huawei Mate 10 Lite και είμαι ακόμα στο ψάξιμο.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε κάτι.

Όταν κάνω άμεση κλήση με φωνητική εντολή γιατί μου τη βγάζει με ανοιχτή ακρόαση; Έτσι είναι η αρχική ρύθμιση ή μήπως έχω πειράξει κάτι;

Θα προτιμούσα να ήταν η κλήση όχι με προεπιλογή ανοιχτή ακρόαση.

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές και ειδοποιήσεις

Διαχείριση ειδοποιήσεων

 

Εκεί λέει αποκλείστηκε η αποστολή μιας εφαρμογής

 

Τι εννοεί

Και δεν δείχνει ποια εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που φόρτιζε.. Πάω να το δω και η οθόνη σε μερικά σημεία έβγαζε αρνητικά χρώματα... Το ανοίγω και στο μενού τα ίδια... Κάνω ρεσταρτ... Ήρθε στα κανονικα της χρώματα.. τι παίχτηκε.... δεν ξερω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή Χρονια

Εδώ και δυο μέρες έχω στην κατοχή μου το HUAWEI MATE 10 LITE το πρόβλημα που έχει δημιουργηθεί και προσπαθώ να βρω μια λύση είναι το εξής: Ξαφνικά μου πέταξε το μήνυμα,Σύστημα Android τα δεδομένα χρήστη κλειδώθηκαν θα χρειαστεί κωδικός πρόσβασης μετά την επανεκκίνηση ορισμένες λειτουργίες έχουν απενεργοποιηθεί βάζω τον κωδικό και είμαι σίγουρη ότι είναι σωστός και μου λέει πως είναι λάθος δεν ανοίγει με τίποτα τι μπορώ να κάνω;;

Ας με βοηθήσει κάποιος γιατί με βλέπω να φεύγει το κινητό από τον πέμπτο όροφο

Σας ευχαριστώ!!

 

Εχω το ιδιο προβλημα με το Hauwei p9 lite μηπως βρηκες λυση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...