Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 6 ολόκληρες ώρες κατεβάσματος, ο "έλεγχος επαλήθευσης" απέτυχε! Επανήλθα στα παλιά! Να γελάσω;

 

Κάνε ένα ρεσταρτ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω, απογοητεύτηκα από την Huawei. Τόσα upgrade OTA έχω κάνει με προηγούμενα κινητά και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τώρα από όσα διαβάζω το ένα στα δύο upgrade (που λέει ο λόγος), δεν γίνεται με την πρώτη. Δηλαδή τι φταίει ο χρήστης που στον έλεγχο μετά το κατέβασμα παρουσιάζεται πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Από εδώ μπορώ να κάνω update?έχει δοκιμάσει κανείς;

Αυτό είναι το build μου

 

http://huawei-firmware.com/rom/huawei-mate-10-lite/rne-l21/17164

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω επίσης για όσους το χρησιμοποιούν...., ότι επιτέλους στην μέτρηση data μπηκε και επιλογή να ορίζεις την μέρα που ξεκινάει ο κύκλος μέτρησης.....!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για Firmware Finder for Huawei μας βλέπω

Κατεβάζεις και γίνεται εύκολα το έκανε πολλές φορές ένας φίλος που είχε γράψει εδώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρκεί να επιλέξουμε την μεγάλη έκδοση και όλα να συμβαδίζουν με το κινητό μας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Από εδώ μπορώ να κάνω update?έχει δοκιμάσει κανείς;

Αυτό είναι το build μου

 

http://huawei-firmware.com/rom/huawei-mate-10-lite/rne-l21/17164

 

η αναβαθμιση ειναι 2,79Gb καλυτερα απο το firmware finder...app του playstore

Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση ειναι 2,79Gb καλυτερα απο το firmware finder...app του playstore

Το κατέβασα αλλά δοκίμασα και έγραφε firmware not approved for install. Τουλάχιστον των τελευταίων ημερών

Edit τελικά βρήκα λέει approved. Είναι safe να το κάνω λέτε;;

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα αλλά δοκίμασα και έγραφε firmware not approved for install. Τουλάχιστον των τελευταίων ημερών

Edit τελικά βρήκα λέει approved. Είναι safe να το κάνω λέτε;;

Δεν κατέχω καλά από αυτά

Δλδ κατέχω αλλά δεν είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια σελίδα στο Facebook ή κάποιο group στο messenger όπου να τα λέμε από εκεί;

 

Να κανουμε ένα group αν θέλετε στο fb... Στέλνω το fb σε προσωπικό μην ήδη μιλάμε με το dimis39 οποίος θέλει ας στείλει να το κάνουμε add και να βγάζουμε τα σιχτιρια μας...

Link to comment
Share on other sites

Να κανουμε ένα group αν θέλετε στο fb... Στέλνω το fb σε προσωπικό μην ήδη μιλάμε με το dimis39 οποίος θέλει ας στείλει να το κάνουμε add και να βγάζουμε τα σιχτιρια μας...

 

Κανόνισε το εσύ Απόστολε

Αυτό με τα σιχτιρια μας

Αχαχχα αχ γελάω ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Το λέω αυτό διότι από το φμπ 1)μπορουμε να εκφραζόμαστε ελεύθερα 2)να ανεβάζουμε φωτογραφίες κατευθείαν(προσωπικά δε ξέρω πως μπορώ να ανεβάσω φώτο εδώ) και 3) άμεση επικοινωνία για τυχόν θέματα των κινητών
dimostheo
Link to comment
Share on other sites

Το λέω αυτό διότι από το φμπ 1)μπορουμε να εκφραζόμαστε ελεύθερα 2)να ανεβάζουμε φωτογραφίες κατευθείαν(προσωπικά δε ξέρω πως μπορώ να ανεβάσω φώτο εδώ) και 3) άμεση επικοινωνία για τυχόν θέματα των κινητών

 

Ναι καλά κάνεις και λες και ο Απόστολος είπε τι θα κάνει

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε πλέον και η επιλογή για αλλαγή στην ανάλυση της οθόνης, από FHD (2160x1080) σε HD+ (1440x720).

Πέρα από την χειροκίνητη αλλαγή, έχει και επιλογή "έξυπνης ανάλυσης" που αυξομειώνει αυτόματα την ανάλυση για εξοικονόμηση μπαταρίας.....

 

Δεν εξηγεί όμως πότε, υπο ποιες συνθήκες και προϋποθέσεις κάνει αυτή την αλλαγή.....

Link to comment
Share on other sites

μετα απο γεματο 24ωρο με το μπισκοτο,να πω κ γω πως προς το παρον μ φαινεται κ μενα πως η μπαταρια κανει λιγο καλυτερη διαχειριση.φορτισμενο απο χτες το πρωι εκανα update το βραδυ σε περιπου 35 εφαρμογες κ σημερα το μεσημερι η μπαταρια ειναι στο 53% κ μου δειχνει περιπου ακομα 23 ωρες..τα υπολοιπα οπως τα ειπαν κ τα παιδια πιο πριν.να ρωτησω μονο,εχει παρατηρησει κανενας οταν πατας το εικονιδιο του τηλεφωνου μια καυθυστερηση στο να διαβασει το ιστορικο κλησεων?ειναι πολυ μικρη αλλα μου το κανει σχεδον καθε φορα,ενω δεν το εκανε πριν την αναβαθμιση.δεν εχω κανει reset βεβαια κ μπορει να φταιει αυτο.απλα ρωταω αν το χει παρατηρησει και καποιος αλλος
Link to comment
Share on other sites

μετα απο γεματο 24ωρο με το μπισκοτο,να πω κ γω πως προς το παρον μ φαινεται κ μενα πως η μπαταρια κανει λιγο καλυτερη διαχειριση.φορτισμενο απο χτες το πρωι εκανα update το βραδυ σε περιπου 35 εφαρμογες κ σημερα το μεσημερι η μπαταρια ειναι στο 53% κ μου δειχνει περιπου ακομα 23 ωρες..τα υπολοιπα οπως τα ειπαν κ τα παιδια πιο πριν.να ρωτησω μονο,εχει παρατηρησει κανενας οταν πατας το εικονιδιο του τηλεφωνου μια καυθυστερηση στο να διαβασει το ιστορικο κλησεων?ειναι πολυ μικρη αλλα μου το κανει σχεδον καθε φορα,ενω δεν το εκανε πριν την αναβαθμιση.δεν εχω κανει reset βεβαια κ μπορει να φταιει αυτο.απλα ρωταω αν το χει παρατηρησει και καποιος αλλος

 

Nougat με 41% 7 ώρες μπαταρίας 21 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

82% 7 ώρες 24 λεπτά

Κατανάλωση υλικό 39%

Λογισμικό 61%

Είσαι σίγουρος με 81 % μόνο 7 ώρες σου μένουν;

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ήρθε κ σε μένα η αναβάθμιση.. Αγορασμένο το Δεκέμβριο. Η όλη διαδικασία διήρκησε 30 λεπτά..
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι υπερφορτωμενο πάρα πολλές εφαρμογές τρέχουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνολικά 80 εφαρμογές τρέχουν αυτές με το σύστημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν λίγο ήρθε κ σε μένα η αναβάθμιση.. Αγορασμένο το Δεκέμβριο. Η όλη διαδικασία διήρκησε 30 λεπτά..

 

Καλορίζικο καλή απασχοληση και απόλαυση

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένας αγορασμένο Δεκέμβριο

Άλλος Μάιο

Μήπως σκέφτομαι είστε εντός Αθήνας όλοι που πήρατε αναβάθμιση?

 

Εμείς στην επαρχία ακόμη μήπως αυτό παίζει ρόλο

Link to comment
Share on other sites

Χάχα... Επαρχία είμαι κ εγώ από Βόλο!!

Έτσι για να γνωρίζουμε Αραγες φτάνει Θεσσαλονίκη στον Απόστολο και μετά Στα Σερρας

 

Νόμιζα Θεσσαλονίκη είσαι Απόστολε

Μάλιστα

Διανέμετε βάση όπως τους Καπνίσει τελικά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...