Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (22 Νοέ. 2004 , 07:42)

 

 

έβαλα ότι καλύτερο υπήρχε(κρακ φυσικά)και από τότε δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Η

 

 

Το οτι καλυτερο? Ποιο προγραμμα φιλε jog?

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου το συγκεκριμενο αρθρο οχι απλα ειναι "μουφα",αλλα ουτε καν για γελια δεν αξιζει! ;)

και μονο που ακους για ραδιενεργειες κτλ... αστα να πανε! :wacko:

Τετοιο κειμενο κυκλοφορει εδω και καιρο στο διαδικτυο -> Η Ο Α Χ <-

και τωρα αποφασισαν να το τυπωσουν κιολας...Τσαμπα το χαρτι.... :!:

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο νομίζεις ότι αυτά που λέει στο άρθρο είναι "μούφα" ; Τι όφελος θα είχαν να πουν ψέματα ;; Εγώ προσωπικά ρώτησα επι του θέματος έναν γνωστό φυσικό,ο οποίος μου είπε οτι όταν σπούδαζε στο πανεπιστήμιο,πριν περίπου 10 χρόνια όταν είχαν πρωτοβγεί τα κινητά, ο καθηγητής τους δεν άφηνε άτομα που είχαν κινητά,να μπούν στο μάθημα εξ αιτίας της ακτινοβολίας.Ολόκληρος καθηγητής πανεπιστημίου για ποιόν λόγο νομίζεις ότι το έκανε . . .
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Sav (26 Νοέ. 2004 , 18:12)

 

Για ποιό λόγο νομίζεις ότι αυτά που λέει στο άρθρο είναι "μούφα" ; Τι όφελος θα είχαν να πουν ψέματα ;; Εγώ προσωπικά ρώτησα επι του θέματος έναν γνωστό φυσικό,ο οποίος μου είπε οτι όταν σπούδαζε στο πανεπιστήμιο,πριν περίπου 10 χρόνια όταν είχαν πρωτοβγεί τα κινητά, ο καθηγητής τους δεν άφηνε άτομα που είχαν κινητά,να μπούν στο μάθημα εξ αιτίας της ακτινοβολίας .Ολόκληρος καθηγητής πανεπιστημίου για ποιόν λόγο νομίζεις ότι το έκανε . . .

 

Το αρθρο μιλαει για...ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ!!! :eek:

Αλλο για την ακτινοβολια που μπορει να εχουν.

Η οποια ενδεχομενος να ειναι βλαβερη εως ενα ποσοστο στην υπερβολικη χρηση του κινητου.

Το εν λογο αρθρο ειναι απο λιγο εως υπερβολικα πολυ....υπερβολικο!

Γιατι εαν ισχυει,που ΔΕΝ ισχυει, τοτε προσωπικα:

-Πηρα κινητο στα 16περιπου.Αρα επηρεασε το 50% του εγκεφαλου μου!

(Πρωτο κακο!)

-Σε 2,5 χρονια απο τωρα θα παθω καρκινο στον εγκεφαλο.Οχι "ισως",100% μιας και το αρθρο μιλαει με σιγουριες.Δευτερο κακο-Καλα παμε)

-Σαν ενηλικας θα παθω και ριξη του ακουστικου νευρου(Τριτσε το κακο...)

-Το κινητο το εχω στην μπροστινη τσεπη του παντελονιου μου,αρα μου αλοιωνει το DΝΑ(what?) και η ραδιενεργεια θα κανει ολα αυτα που γραφει το αρθρο και θα παθω και καρκινο σε συκωτι,εντερο,κτλ κτλ(Τεταρτο κακο)

-Η ραδιενεργεια(αληθεια τι τυπου;Αlpha-Beta-gamma;) παλι προκαλει και ανικανοτητα!(Ουτε παιδια θα κανω)

 

Και μιας και μιλαμε για ακτινοβολια-ες ριξε μια ματια εδω να δεις μερικες αλλες συσκευες τι ακτινοβολια εκπεμπουν...(Ακτινοβολια ομως οχι ραδιενεργεια!)

http://www.mikeholt.com/news/archive/html/master/EMF_-_Lets_Get_Real_10-31-2002.htm

 

Εdit-Αυτα που γραφω μην τα παρεξησγησεις πως σε ειρωνευομαι,απλως επιδη ειναι ατοπο να μιλαμε για "ραδιενεργεια" και επειδη ακριβως το ιδιο "αρθρο"-HOAX- εχει ξανασυζητηθει,απαντησα ετσι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κάποιος κάποιο καλο βιβλιο η καποιο link που να αναφερεται σε δορυφορικες κεραιες η γενικα σε δορυφορικες επικοινωνίες? εχω να κάνω μια εργασια και ας απαντησει καποιος που να ασχολειτε με σχετικα.
Link to comment
Share on other sites

Epeidi to apeytheias link den leitourgei tha se steilw gyrw gyra. Pas sto http://eclass.upatras.gr, kaneis click ston katalogo tmimatwn kai ekei epilegeis to tmima twn ilektrologwn mixanikwn. Ston katalogo twn mathimatwn yparxei to ''doryforikes kai kinites epikoinwnies''. Tha breis kapoia pragmatakia ekei pou mallon tha se boithisoun (elpizw)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια. είδα στο site στο Γερμανό για το SONY ERICSSON Z-1010 3G LIVE και ενώ ειναι 3G κινητό λέει οτι δεν μπορει να γράψει video με εικόνα. Γινεται αυτό ή λεει @$#%$#???

 

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε saradis1, καλωσήρθες στο myphone.gr.

 

Το σχετικό forum για τα Sony Ericsson κινητά, είναι εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?s=&forumid=20 στο οποίο μπορείς να ρωτήσεις για όποιο μοντέλο της ιαπωνοσουηδικής εταιρείας θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και εμένα μέσα :-)

Έχω έναν server στην δουλειά ο οποίος τα ξήνει όλη μέρα (exchange server) καιρός να κάνει και λίγη δουλειά !!!

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι εχεις το Κ700ι? Πηγαινε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=34949

και ρωτα οτι θες. Ο Didimos εχει πολλα games στο briefcase του.

Link to comment
Share on other sites

:) Μήπως γνωρίζει καποιος εάν μπορώ να κάνω εκτροπή μυνημάτων από ένα νούμερο κινητού σε ένα άλλο όπως τις φωνητικές κλήσεις και εάν ναι τι πληκτολογώ? :worry:
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Guest stelios nikaia

Στις κλήσεις , ξέρω ότι γίνεται (και μάλιστα το έχω κάνει , είναι πολύ εύκολο), αλλά και στα μηνύματα; :confused:

Μάλλον δεν γίνεται φίλαράκι μου... :(

Μακάρι να κάνω λάθος , βέβαια και να μάθω κάτι καινούργιο. :o

Άλλωστε γι' αυτό μπαίνω σ' αυτό το site... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι εφικτο σε καμια περιπτωση. ΚΑΜΙΑ.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest stelios nikaia
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer (30 Νοέ. 2004 , 01:55)

 

Δεν ειναι εφικτο σε καμια περιπτωση. ΚΑΜΙΑ.

 

 

Λογικό!

 

Αν γινόταν εκτροπή σε μηνύματα , τότε η φορητότητα δεν θα είχε καμία αξία...

(Αφού θα έκανες εκτροπή και στις κλήσεις).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...