Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hi rightman.XHTML είναι γλώσσα προγραμματισμού κάτι παρόμοιο με την HTML.Aυτή την μορφή χρησιμοποιεί και το i-mode της cosmote.Για την αναγνώριση του συγκεκριμένου format το τηλέφωνο πρέπει να έχει φυσικά και τον αντίστοιχο browser εν προκειμένο τον ΧΗΤΜL Browser.

HSCSD = (High Speed Circuit Switched Data).Κυκλώματα με υψηλό δείκτη μεταγωγής δεδομένων.Ελπίζω να σου λύθηκαν κάποιες απορείες.See you.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης (15 Νοέ. 2004 , 00:35)

 

Ητοι το 80-85% του αγοραστικου κοινου στην Ελλαδα..ανοιγουμε ενα φυλλαδιο,κοιταμε την φωτο και παμε στο μαγαζι και το αγοραζουμε.Μην κοιτας εμεις που το ψυριαζουμε οσο δεν παει... :worry: :confused:

 

Έτσι είναι. Και να πούν οτι έχει MMC τι θα γίνει;

Ένα "1.3 camera και 256k οθόνη" για περιγραφή, αρκεί για να πουληθεί κινητό στο 80% των ελλήνων αγοραστών...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι η καθε εταιρεια θα προωθησει αυτα που πρεπει και θελει γιατι εχει κανει καποια συμφωνια με καποιο κατασκευαστη ή παροχεα ή οτιδηποτε αλλο ειναι αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος makis_thess (12 Νοέ. 2004 , 22:11)

 

Αυτο ειναι!

 

η εταιρια η πελατης

αλλα το ποιο πιθανο εταιρια

 

και εγω αν σε παρω τηλεφωνω στο σταθερο σου θα εμφανιστη

211 7.......... απο θεσσαλονικη

 

 

Ναι αλλα εγω θα μπορω να σε παρω στο τηλεφωνο αυτο. Το τηλεφωνο που εδωσα παραπανω ΔΕΝ γινεται να το καλεσω!

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο το νουμερο που 8α δεις ειναι το 211-7513120 αλλα δεν μπορεις να με καλεσεις.

μονο οταν σε παρω εγω θα εμφανιστη. (ειναι μεσω της hol)

μονο το φαχ που εχω μπορεις να καλεσεις (μονο για αποστολη φαχ) 2121219301

Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο με την επιδότηση που μου έρχεται, αν και τον τελευταίο καιρό έχω "παρεκτραπεί" λίγο (βλ. SX1 για 2 μήνες και καπάκι αλλαγή με το S65, ενώ τώρα με βλέπω για το Samsung D400 μόλις αυτό κυκλοφορήσει).
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

η υπήρεσια της vf είναι για όλους τους συνδρομιτές αλλά μπορείς να στείλεις μόνο από vf προς vf...
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως ναι και εγω σιγουρα στο αμεσο μελλον θα παρω ενα 3G κινητο. ;)

Εδω που ειμαι θα μου χρησιμευσει μια χαρα! ;)

Απο εταιρειες σαν προσφορες και τιμες(συσκευων και υπηρεσιων) θα προτιμουσα με διαφορα την "3"(για Ιταλια παντα) αλλα μου την σπαει που μερικες συσκευες τους ειναι κλειδωμενες... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Colt01 (17 Νοέ. 2004 , 14:13)

 

Θ :eek: α έχουν οι υπηρεσίες 3G αποδοχή απο το κοινό?Ποιά είναι η εταιρία που θα προτιμήσετε?

 

Θα έχουν απήχηση μόνον σε όσους θα είναι ικανοί να πληρώνουν αδρά για να βλέπουν τον συνομιλητή τους! Προσωπικά, ίσως κάνω και λάθος, αλλά δεν χρησιμοποιώ τέτοιες υπηρεσίες στο κινητό μου, όπως i-mode, my cosmos κτλ. Πιστεύω ακράδαντα ότι είναι πεταμένα λεφτά, διότι ακόμα οι εταιρίες στην Ελλαδίτσα μας είναι φιλοκερδής και με το παραπάνω!!!

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Το topic δεν είναι διαξιφισμός, επομένως μεταφέρεται στους Τεχνολογικούς Προβληματισμούς.

 

Ωστόσο, όποιος επιθυμεί μπορεί να ανοίξει vs στους Διαξιφισμούς σχετικά με το ποιας εταιρείας τις 3G υπηρεσίες μπορεί να προτιμήσει...

 

Πάντως, εδώ μπορείτε να αναπτύξετε τις απόψεις σας σχετικά με το αν θα πιάσει το 3G στην Ελλάδα, το πότε κτλ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα, οταν βγει κατι καλυτερο και φθηνοτερο απο το SMS.

Σαν εταιρεια θα επιλεξω αυτη που ειναι φθηνοτερη, εχει την καλυτερη καλυψη και με σεβεται σαν πελατη,

Link to comment
Share on other sites

:) Πέραν του ότι περασαμε ένα φανταστικο 4ημερο στην Πολη, μπορω να σας πω,

πως ειχαμε και πληρη καλυψη περιαγωγης.

 

Ειδικοτερα με κοσμοκαρτα και αλακαρτ, η TELSIM και η ARIA δεχονταν

μονο κλησεις και μυνηματα..

 

Με την TURKCEL ειχαμε πληρη περιαγωγη, αλλα, αλμυροτατη.

 

Η τιμκαρτα δουλευε και με τις τρεις για εισερχομενες κλησεις

και sms συν αποστολη sms.Αναγνωριση απο ολες.

:cool:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα όχι αλλά στο σχετικά σύντομο μέλλον πιστεύω πως τα πράγματα θα αλλάξουν μιας και θα έχουν μειωθεί(λογικά) οι τιμές,οι υπηρεσίες θα έχουν βελτιωθεί,η ποικιλία συσκευών που δέχονται υπηρεσίες τρίτης γενιάς θα είναι περισσότερες.

 

Αλλά για αυτήν την στιγμή ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ.

 

Αν οι εταιρίες δεν βάλουν μυαλό και ακουλοθούν την ίδια στρατηγική καλά να πάθουν...

Link to comment
Share on other sites

Pisteuw oti authn thn epoxh to 3g einai peritth polyteleia.

Epishs ta 3g kinhta prepei na ''wrimasoun''.

 

Sto ameso mellon to tha mpei sthn zwh mas to 3g.

 

Den mporoume na milame g'auto otan o misos plhthismos einai sto 3310.

Sony Ericsson :love:

:shoot:Nokia:whip:

 

:cry: :...Δεν θα ξεχάσω ποτέ πόσο με πλήγωσες εκείνη την ημέρα...: :cry:

Link to comment
Share on other sites

To 3G tha ginei aparaithto se kapoio sigekrimeno xroniko diastima.Tote pisteuo pos oi iperesies 3G tha exoun terastia apixisi sto euri koino.Pros to paron to 3G prosferei monaxa megaliteres taxitites,kathos oi videokliseis mporoun na ginoun metaksi elaxiston montelon....Tora den eimai akoma se thesi na po poia eteiria kinitis thlefonias einai pio aksiopisti se auto ton tomea
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papdoux (17 Νοέ. 2004 , 15:20)

 

αυτη που ειναι φθηνοτερη, εχει την καλυτερη καλυψη και με σεβεται σαν πελατη,

 

:D :D :D

Συγνώμη κιόλας φίλε για τα γέλια αλλά επειδή ακριβώς κανείς δεν είναι τέλειος ΠΟΤΕ δεν θα έχουμε αυτά που περιγράφεις ταυτόχρονα!!! :(

Επίσης, η video-κλήση δεν θα πιάσει και πολύ, αν αναλογιστούμε ότι μας έχει δοθεί αυτή η δυνατότητα και στην σταθερή τηλεφωνία αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω δει κανένα video-τηλέφωνο σε σπίτι!!!

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος architect_duth (17 Νοέ. 2004 , 23:22)

 

Επίσης, η video-κλήση δεν θα πιάσει και πολύ...

 

Για ποτε δεν θα πιασει; :confused: Για το προσεχες μελλον,ή γενικα δεν θα πιασει στην Ελλαδα; :confused:

Εγω παλι πιστευω πως "αρκετα" αργοτερα,θα γινει ακριβως το αντιθετο.Μιας και πιστευω ή εστω θελω να πιστευω πως η καλυψη θα ειναι πολυ καλυτερη της υπαρχουσας και οι "ταριφες" θα μειωθουν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Για την Ελλάδα. Στην Ελλάδα υπάρχουν αυτές οι ξέφρενες τιμές!!! Κοίτα, τι να την κάνω την video-κλήση που όταν αυτή θα φθηνήνει θα έχει εφευρεθεί η τηλεμεταφορά???? :D :p :blink:

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν ειναι πολιτικά παράξενη η επιλογή διασταυρωμένων vendors απο τους Ελληνες παροχους?

Δηλαδή η voda που παίζει με erricson 2G να επιλέξει nokia 3Gκαι το αντίστροφο με την cosmote η οποία έχει backbone nokia 2G αλλά erricson 3G?

Link to comment
Share on other sites

thelw na kanw mia erwtisi tha sas arese na vgei ena kinito non smartphone me penaki se style t610? giati se osous aresoun oi othones afis na anagazode na agorazoun p900 ktl? proswpika tha me arese na ixa kinito penaki ala oxi epagelmatiko, ena imaging aspoume opws kai na to kanoume i othonis afis exei style gia mena
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...