Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eμενα ο ξαδελφος μου ο Μακης εβαλε ενα πλυντηριο ρουχων στο 3210 του με καδο 10 κιλων και 20 προγραμματα. ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ! αλλα δεν θελει να το βγαλω για να μην το ματιασουν...

 

Σοβαρα τωρα, η μας δουλευεις η σε δουλευει ο τυπας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eμενα ο ξαδελφος μου ο Μακης εβαλε ενα πλυντηριο ρουχων στο 3210 του με καδο 10 κιλων και 20 προγραμματα. ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ! αλλα δεν θελει να το βγαλω για να μην το ματιασουν...

 

Σοβαρα τωρα, η μας δουλευεις η σε δουλευει ο τυπας.

 

κοίτα εγώ δε σε δουλεύω και αν δεν είμουν σίγουρος δε θα άνοιγα ολόκληρο θέμα!!!;)

μάλιστα η τιμή ήταν στα 100 μόνο η υποδοχή!!!και εγώ δε το ήξερα όταν μου το είπε το έμαθα!!αποκλείεται και εσύ απλά να μη το ήξερες?

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για δείτε αυτό το link...

http://www.clevermarket.gr/ViewShopCategory.aspx?Direction=1&id=9833

Μια ελληνική εταιρεία πουλάει το Nokia 1110i

με κάποιο λογισμικό

ώστε όταν το καλεί κανείς και ενώ φαίνεται κλειστό,

να ανοίγει η γραμμή και να ακούει κανείς συνομιλίες αυτών που βρίσκονται στο χώρο που έχουμε αφήσει το κινητό.

Ισχύει όντως κάτι τέτοιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι και υπάρχουν κι άλλα τηλέφωνα, όχι μόνο αυτό.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

ουπς :X Ούτε εγώ το έπιασα :wacko::blink::wacko::blink: Βρε φίλε μου invictus1 μπορείς να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες....

 

απλα αν εχεις flexy οικογενειακο ειναι και οι βιντεοκλησεις απολυτα free:)χωρις οριο χρονου.........αρκει να βρεις το ειδος υπο εξαφανιση που λεγεται 3g σημα:lol:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

fysika kai yparxei afto ama psakseis tha vreis polla themata pano se afto akoma kai o evagelatos stis apodeiksis exei asxolithei me afta...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και υπερβολική, αλλά εν πάσει περιπτώσει:

 

Υπάρχει περίπτωση να πάθει ζημιά μια κάρτα sim από την πτώση ενός κινητού που την είχε μέσα;

Συγκεκριμένα: χθες, για πρώτη φορά στην ιστορία του, μου έπεσε στο σινεμά το Κ750 μου (το οποίο είναι ήδη στο service διότι μάλλον τα έπαιξε η φωτογραφική του από την πτώση και βγάζει κάτι περίεργες γραμμές).

Η sim που είχα μέσα δουλεύει κανονικά και στο τηλέφωνο που έπεσε και τώρα που την έβαλα σε άλλη συσκευή.

Δεν διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα δηλαδή, ούτε και πιστεύω ότι μια sim μπορεί να χαλάσει από πτώση συσκευής, αφού είναι μέσα στη συσκευή και δεν βγήκε ώστε να έρθει σε επαφή με το πάτωμα, κλπ.

Τότε θα μου πείτε προς τι η ερώτηση!

Απλά θέλω να ακούσω και τις δικές σας γνώμες! :)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και υπερβολική, αλλά εν πάσει περιπτώσει:

 

Υπάρχει περίπτωση να πάθει ζημιά μια κάρτα sim από την πτώση ενός κινητού που την είχε μέσα;

Συγκεκριμένα: χθες, για πρώτη φορά στην ιστορία του, μου έπεσε στο σινεμά το Κ750 μου (το οποίο είναι ήδη στο service διότι μάλλον τα έπαιξε η φωτογραφική του από την πτώση και βγάζει κάτι περίεργες γραμμές).

Η sim που είχα μέσα δουλεύει κανονικά και στο τηλέφωνο που έπεσε και τώρα που την έβαλα σε άλλη συσκευή.

Δεν διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα δηλαδή, ούτε και πιστεύω ότι μια sim μπορεί να χαλάσει από πτώση συσκευής, αφού είναι μέσα στη συσκευή και δεν βγήκε ώστε να έρθει σε επαφή με το πάτωμα, κλπ.

Τότε θα μου πείτε προς τι η ερώτηση!

Απλά θέλω να ακούσω και τις δικές σας γνώμες! :)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

κοίτα δε ξέρω πως ακριβώς έγινε αλλά σε ένα φίλο μου έπεσε κάτω το z530 του και μετά η sim δε λειτουργούσε και φενόταν σαν να έχει καεί!!!Δε ξέρω όμως που ακριβώς έπεσε μήπως σε καμοιά λακουβίτσα με ελάχιστο νερό κάτι άλλο πάντως μετά από πτώση η sim δε λειτουργούσε!!!:worry::wacko::blink:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

den nomizw oti mpori h karta sim na pathi zimia apo thn ptosi toy kinitoy.

to mono provlima poy mpori na dimiourgithi se mia karta sim,einai na ftharoyn oi epafes poy exei logo polon xronon poy mpori na thn exeis,kai ayto mpori na ofilete se igrasia h aloys paragontes.

sinepos den exeis provlima me thn sim apo pesimo.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κοίτα εγώ δε σε δουλεύω και αν δεν είμουν σίγουρος δε θα άνοιγα ολόκληρο θέμα!!!;)

μάλιστα η τιμή ήταν στα 100 μόνο η υποδοχή!!!και εγώ δε το ήξερα όταν μου το είπε το έμαθα!!αποκλείεται και εσύ απλά να μη το ήξερες?

 

egw pantos pistevw oti mporouse na poulisei to kinito na dwsei kai ta 100 euro kai na parei ena kainourio me karta mnimis

 

pantos pedia xalaroste den einai amaksia ta kinita na ta koloftiaxnoume....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορείς και με e-buddy mobile, χρειάζεται να έχεις wap

 

http://www.ebuddy.com/mobile/

 

υπάρχει και έκδοση ΒΕΤΑ που την κατεβάζεις κατευθείαν στο κινητό και μπαίνεις απο κεί

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...το θεωρω πολυ δυσκολο να παθει ζημια απο πτωση κινητου...μονο αν ανοιξει το κινητο και χτυπησει η ιδια η SIM καπου, δηλαδη δεχτει πιεση...μονο τοτε θαρρω οτι μπορει να παθει ζημια....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Για να πάθει ζημιά η SIM θα πρέπει το τηλέφωνο να μην αναγνωρίζεται ύστερα από την πτώση (πτώση από γκρεμό, πάτημα νταλίκας κτλ) και πάλι παίζεται αυτό.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αυτό.

Aν χτυπηθεί κάπως το κινητό και μπερδευτεί και δώσει λάθος εντολές στην κάρτα ή στείλει ρεύμα που δεν πρέπει στην κάρτα, τότε καίγεται η κάρτα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αυτό.

Aν χτυπηθεί κάπως το κινητό και μπερδευτεί και δώσει λάθος εντολές στην κάρτα ή στείλει ρεύμα που δεν πρέπει στην κάρτα, τότε καίγεται η κάρτα.

 

ε τότε μάλλον αυτό έγινε και στο φίλο μου με το ρεύμα και για αυτό φενόταν σαν καμμένη!!!οπότε δεν ήταν σαν καμένη αλλά καμένη

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αυτό.

Aν χτυπηθεί κάπως το κινητό και μπερδευτεί και δώσει λάθος εντολές στην κάρτα ή στείλει ρεύμα που δεν πρέπει στην κάρτα, τότε καίγεται η κάρτα.

 

Μάλλον όμως θα πρόκειται για σπάνια, σπανιότατη περίπτωση, γιατί τότε όσα κινητά πέφτουν αυτό θα έχει ως συνέπεια να καεί η sim τους!

Και δε νομίζω να συμβαίνει συχνά κάτι τέτοιο!

Πώς μπορώ να ελέγξω αν πράγματι έπαθε κάτι η κάρτα μου;

Υπάρχει τρόπος;

Αλλά αφού λειτουργεί κανονικά, λογικά δεν θα έχει πάθει ζημιά, έτσι δεν είναι;

Eξάλλου δεν έχει αλλάξει και η εμφάνισή της, είναι ακριβώς όπως και πριν, ούτε δείχνει καμμένη...

(Ξέρω, είμαι λίγο ψείρας... lol )

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει..εμενα ειχε μπει στη θαλασσα μαζι με το κινητο και δεν επαθε τπτ,με μια πτωση θα παθει???
Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει..εμενα ειχε μπει στη θαλασσα μαζι με το κινητο και δεν επαθε τπτ,με μια πτωση θα παθει???

Τι μου θυμισες τωρα...

ενός φίλου μου (και συμφορουμίτη) έπεσε στη θάλασσα, το κινητό τα έπαιξε, αλλά η sim λειτουργούσε και λειτουργεί ακόμη κανονικά. :)

Link to comment
Share on other sites

και μενα..τον αριθμο αυτο τον εχει τωρα η αδερφη μου,ακομα λειτουργει κανονικοτατα,σαν να μην επεσε μεσα στη θαλασσα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...