Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bedazzled (11 Δεκ. 2004 , 23:56)

 

Λόγω της πολυετούς ενασχόλησής μου με τους υπολογιστές έχω μαζέψει

διάφορα πράγματα, που πλέον δεν τα χρειάζομαι. Αυτά είναι hardware,

software (γνήσιο, και το εννοώ!), καλώδια και ότι δε μπορείτε να φανταστείτε. :alien:

Πού θα μπορούσα να βάλω αγγελία? (ναι, και στο myphone, αλλά όχι μόνο ;) )

Με ενδιαφέρουν τα εξής:

  • Να φύγουν τα πράγματα όσο το δυνατόν γρηγορότερα.
  • Να πετύχω λογικές και συμφέρουσες τιμές.
  • Είναι καλή ιδέα να βάλω αγγελία σε πολλά sites ταυτόχρονα?
    Εκτιμώ ότι έτσι θα τα δώσω πιο γρήγορα...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :D

 

χρυση ευκαιρια και http://www.fleamarket.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To oti stamathse na eisagete de shmainei oti de pwleitai.......ki egw agorasa T68i apo Germano 2 mhnes afou katargithike kai to eixan mono sto Germano k malista perimena k 3 meres na tof eroun,einai thema stock.Oson afora prosfores otan theloun na adeiasoun tis apothikes me kapoio palio modelo kanoun prosfora kai to ksefortonondai......toso aplo.
Link to comment
Share on other sites

Auto pou mou tin spaei ston GERMANO einai oti panta exei tis ipsoloteres times lianikis polisis sta kinita thlefona...

O Germanos exei omos megali poikilia montelon pros polisi kai sinithos den ta aposirei grigora...Enas filos mou eixe agorasei to SE T310 dio mhnes afotou eixe diakopoei h paragogi tou...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα νούμερο κοσμοκάρτα(βασικό)και μία Q card για μηνύματα αλλά και γιατί εδώ στη Σάμο με την παραμικρή νεροποντή η κοσμοτέ τα φτύνει..

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Yparxei selida pou na mporw na dw (kai na kleisw) diathesimous arithmous. Opoiasdhpote etaireias...

 

P.S. Den nomizw na yparxei alla kamia fora ginontai kai thaumata :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Στο vodafone shop υπαρχει η δυνατοτητα. Πηγαινε http://www.vodafone.gr και αν επιλεξεις κινητο με συνδεση θα σου βγαλει μερικα νουμερα να επιλεξεις.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg (12 Δεκ. 2004 , 20:26)

 

Στο vodafone shop υπαρχει η δυνατοτητα. Πηγαινε http://www.vodafone.gr και αν επιλεξεις κινητο με συνδεση θα σου βγαλει μερικα νουμερα να επιλεξεις.

 

 

Μηπως μπορεις να με βοηθησεις λιγο παραπανω?

Να μου πεις που ειναι... :stupid:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg (12 Δεκ. 2004 , 20:53)

 

Πλεον το αλλαξανε,πρεπει να κανεις εγγραφη πρωτα :o Αν δεν βαριεσαι http://www.vodafone-shop.gr

 

 

Ekana kai eggrafh. Kai meta pathsa grhgorh agora alla pali den vrika tipota...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greek_aeras (12 Δεκ. 2004 , 20:57)

 

Ekana kai eggrafh. Kai meta pathsa grhgorh agora alla pali den vrika tipota...

 

 

Πριν κανα μηνα που ειχα δοκιμασει, επελεξα τηλεφωνο μετα προγραμμα, και το εβαλα στο καλαθι μου. Το επομενο βημα ηταν να επιλεξω νουμερο, δεν ξερω αν αλλαξε κατι... :o

Link to comment
Share on other sites

Να πω πρωτα οτι δεν ξερω τπτ πανω σε αυτο το θεμα.

Εχω ακουσει οτι υπαρχουν κατι συσκευες που μπορουν να βαλουν 2+ sim σε μια. Αληθευει? Εχω ακουσει και για sim που χωρανε και 100 sms! Τι αληθευει?

 

tnx! :)

Link to comment
Share on other sites

το καλοκαίρι χρησιμοποιούσα 2 αριθμός και μέχρι από λίγο καιρό μόνο 1 ...επειδή όμως η κατάσταση δεν πάει άλλο ξανά κυκλοφορώ με 2 ! ένα συμβόλαιο CosmOte 120 προνομιακό και 1 what's up ? ΜΟΝΟ για sms &ΜΟΝΟ !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Εργονομία συσκεύων, ένα θέμα που ξεχνιέται και χάνεται αναμεσα στις έχγρωμες οθόνες, τα mms, τα 3G, το να βλέπεις τηλεοραση μεσω κινητου λες και δεν εχεις σπιτι σου τηλεοραση.

 

Το θέμα της εργονομίας το θεωρώ ενα απο τα πλέον βασικα. Το κατα πόσο ένας άνθρωπος μπορει να κρατάει το κινητο με το ένα χερι και να μπορει να πατάει τα πλήκτρα με ευκολία χωρις να προξενεί βλάβες στον καρπό ή τα δαχτυλά του, το μέγεθος των πλήκτρων, το μέθεθος και το κατα πόσο ειναι ευαναγνωτοι οι χαρακτηρες του κειμενου. Σε ποιό βαθμο το ακουστικό μπορει να 'αγκαλιάζει' το αυτί και το κατα πόσο δεν ψήνεται το αυτί και το κεφάλι μας από την υπερθέρμανση του κινητου μετα τα πρώτα λεπτά μιας κλησης ειναι τα θέματα που θα είχε ενδιαφέρον να σχολιαστούν εδω.

 

Ποιο κινητο πιστευετε οτι έχει καλη εργονομια και σε ποιους τομείς?

Ποιο ή ποιά κινητα υστερουν σε αυτο το θέμα?

...

Το t39 ηταν το τελευταιο σοβαρο professional τηλεπικοινωνιακό εργαλείο μαζι με το nokia 6310i.
Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα καλυτερα, αν οχι το καλυτερο κινητο που πραγματικα χαιρεσαι να το κρατάς και να μιλάς χωρις να λες "που ειναι το hansfree μου"! Η κεραια εκτείνεται σχετικα μακρυα απο το κεφάλι, και το ακουστικό που έχει μέγεθος 'αυτιου' με μια σχετική 'γουβα' που το αυτί δεν αισθάνεται οτι ερχεται σε επαφή με μια flat επιφάνεια.

 

Το design του ειναι τετοιο που ενω ειναι μικρό σε μέγεθος, ειναι ταυτοχρονα φαρδύ όσο και το αυτι ενος ανθρώπου.

 

Τα αναδιπλούμενα κινητα στο θέμα 'το κρατάω και απολαμβάνω την κλήση' μαλον ειναι λιγο καλύτερα.

Το t39 ηταν το τελευταιο σοβαρο professional τηλεπικοινωνιακό εργαλείο μαζι με το nokia 6310i.
Link to comment
Share on other sites

To αγαπητο κατα τα αλλα k700i που έχω στην κατοχή μου εδω και δυο μήνες εχει πολυ σοβαρο προβλημα εργονομίας.

 

1. Ακουστικό απλά δεν υπάρχει. Υπαρχει μια σχισμη απο την οποία βγαίνει ο ήχος. Η σχισμη αυτη ειναι πανω πανω στο τηλεφωνο με αποτελεσμα για να ακουσει κανεις θα πρέπει το μισό του αυτί να εξέχει του τηλεφώνου.

 

Σα να μην εφτανε αυτό, διπλα στη σχισμή-ακουστικό που ουσιαστικά τελειωνει το τηλεφωνο έχει ένα τέτοιο κόψιμο (και καλα στυλ), που ουσιαστικά κάποιος αισθάνεται τόσο άβολα λες και πατάει το αυτί του επάνω σε μία 'λεπίδα' την ώρα που μιλάει. Αν το δουμε πιο φουτουριστικα και χιουμοριστικα θα μπορουσαμε να δουμε αυτη τη συσκευη ως ένα εξελιγμένο εργαλείο ξεφλουδίσματος για πατάτες με 41ΜΒ μνήμη.

 

Εγω προσωπικα έχω μονιμως το handsfree μαζι μου, αλιως θα πρέπει να κρατάω το ακουστικό σε μια αποσταση 1 εκατοστου απο το αυτι μου.

 

2. Τα πληκτρα θέλουν πάρα πολυ πίεση για να πατηθούν εκτος απο το ευτυχώς αρκετα ευχρηστο 'joystick' 5 κατευθυνσεων που αντιθέτως με το t610 ειναι πολύ καλο, καθ οτι ειναι πιο βαρδυ και πιο κοντό, και υποδέχεται τον αντιχειρα πολυ καλα.

 

Για να μη λέμε μονο τα στραβά:

 

Κατα τα αλλα ειναι εκπλητικό τηλεφωνο, έχει πολλές δυνατοτητες και επιτελους βάλανε και μια TFT της προκοπής. Επισης απο τα πλέον καλα της Sonyericsson ειναι και η ελευθερη διακινηση των αρχειων /ringtones /images και αλλα, που σε πολλες συσκευες , βλέπε samsung.... ειναι κλειδωμένες για να υποχρεωνει τον χρηστη να κάνει download απο wap και απο άλλες υπηρεσίες 90 11..... Επισης, εκπληκτικα desktop themes, fully customizable με προγραμμα της sonyericsson φτιαχνεις το κινητο σου όπως το θες, αν και το Lumic theme που έχει μέσα το θεωρώ εκπληκτικό, και δυσκολα φτιαχνεις μονος σου κατι αναλογο.

Το t39 ηταν το τελευταιο σοβαρο professional τηλεπικοινωνιακό εργαλείο μαζι με το nokia 6310i.
Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα αυτα, αλλα και άλλα τετοιου τυπου, πουλανε μόνο ότι διαφημίζεται στην τηλεοραση αλλα και για αυτα ακομα αν το θες εδω και τωρα δεν υπάρχουν διαθέσημα.

 

Το να υπάρχει ενα καταστημα με μια βιτρίνα με πεντε gadgets και οταν ζητησεις κάτι να σου λένε οτι πρέπει να γίνει παραγγελία τι νόημα έχει.

 

Το μόνο πραγμα που ειμαι σιγουρος οτι θα βρω σε ένα ΄γερμανο΄ ειναι μπαταρίες και μάλιστα τύπου walkman, γιατι και απο μπαταριες να τους ζητησεις κάτι ιδιαιτερο θα σου προτεινουν να αγορασεις το τελευταιο κινητο της αγορας με εγχρωμη οθόνη και πολυφωνικα tones..

 

Αν δε, τολμισεις να ζητησεις κατι σε ανοιχτη ακροαση αυτοκινητου, εξελιγμένα car-kit, κεραιες, βασεις και ακουστικα... θα σου προτεινουν να πάρεις δυο μπαταριες για το τηλεκοντρολ της τηλεορασης της κουζινας... μηπως και αυτος ειναι ο λογος που δεν πιάνει καλα......

 

... αυτο ειναι το υπονοουμενο.....

Το t39 ηταν το τελευταιο σοβαρο professional τηλεπικοινωνιακό εργαλείο μαζι με το nokia 6310i.
Link to comment
Share on other sites

sxolio kai dimarxio!!!!re pedia ine kanis edo poy mpori na xeiristi tetia themata?ime apo sikies thessaloniki kai exoyn topothetisi mia terastia keraia tin opia exoyn kripsi (tromara toys-oti kai kala de tha ti doume) i opia ine dipla se sxolio.kai to eksofreniko ine oti 4 panomiotipes keraies,iparxoyn dipla sto dimarxio sikeon.o dimarxos an kai ton exoyn kraksi sfirizi adiafora!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (12 Δεκ. 2004 , 00:01)

 

χρυση ευκαιρια και http://www.fleamarket.gr

 

 

Το fleamarket είναι μια πολύ καλή λύση, μιας και μπορείς να κάνεις πιο ασφαλείς συναλλαγές αφού κάθε ένας που συμμετέχει στις αγοραπωλησίες αξιολογείται μακροχρόνια για την συνέπειά του. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...