Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για αρχη θελω να ζητησω ενα συγνωμη αν το θεμα το εχω βαλει σε λαθος σημειο...αν ειναι να μεταφερθει

 

 

Λοιπον μου εδωσαν ενα Virtual Laser Keyboard Bluetooth! Με χαρα και γω πηγα το ανοιξα κανονικα ηταν μεσα στην ζελατινα αυτος που το ειχε δεν το ειχε χρησιμοποιησει ποτε.....διαβαζω της οδηγιες και ελεγε να το βαλω να φορτισει 2 ωρες...το βαζω και γω ...μετα απο 2 ωρες παω να το δοκιμασω...αλλα δεν αναβε....δεν εχω καταφερει να το ανοιξω ακομα....μετρησα την μπαταρια και το φορτιστη και τα 2 ειχαν τα 4,2volt που θελει για να ανοιξει....δεν ξερω τι αλλο να κανω ο φορτιστεις και η μπαταρια του δειχνουν να ειναι μια χαρα..

εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω ?

 

αυτο ακριβως εχω μπροστα μου που αρνηται να ανοιξει....

http://www.thegreenhead.com/imgs/laser-virtual-keyboard-1.jpg

http://www.golan-technology.com/catalog/VKB-soft.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θέλω να αγοράσω ένα κινητό με gps ( nokia 5800 ή ericsson w760) και είμαι πολύ μπερδεμένος. 3 καταστήμaτα ρώτησα, 3 διαφορετικές απαντήσεις !!!

 

η απορία μου είναι η εξής "Υπάρχει χρέωση για τη χρήση GPS ?"

 

1) OXI δε χρεώνεσαι τίποτε ( Γερμανός )

2) ΝΑΙ .. δεν εξίζει (oteshop )

3) ΑΝΑΛΟΓΑ το GPS, το GPRS δεν έχει χρέωση ενώ το GPS έχει ( σε αλλο Γερμανό )

 

Τελικά τί γίνeται ;;

Link to comment
Share on other sites

για το 5800 και για ολα οσα εχουν λειτουργικο symbian, μπορεις να βαλει καποιο προγραμμα(garmin,sygic) και να εχεις δωρεαν πλοηγηση.

(πρεπει να απενεργοποιησεις το a-gps του )

σε οσα τηλεφωνα δεν εχουν το λειτουργικο αυτο , μεσω ιντερνετ συνηθως γινεται η πλοηγηση (πχ στα ΣΕ μεσω wayfinder) χρεωνεσαι λιγα kb .

Link to comment
Share on other sites

Πόσο εύκολο είναι να βρεθεί αυτό το πρόγραμμα, γενικά είναι απλό αυτό που μου λές ή θα πρέπει αν ψάξω πολύ ώστε να δουλέψει στη πράξη ;
Link to comment
Share on other sites

Πόσο εύκολο είναι να βρεθεί αυτό το πρόγραμμα, γενικά είναι απλό αυτό που μου λές ή θα πρέπει αν ψάξω πολύ ώστε να δουλέψει στη πράξη ;

στο http://www.ipmart-forum.com

εχει τη διαδικασια και του χαρτες και ολα για να μπει το garmin σε 5800.

το οποιο ειναι καινουργιο τηλεφωνο και 5ης γενιας symbian.

εχω το ιδιο για την γυναικα μου , αλλα το εχω στο σερβις και δεν εχω κανει την διαδικασια να βαλω το προγραμμα να σου πω. καποιοι την εχουν κανει ηδη και δεν δυσκολευτηκαν.

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ!!πολύ κουφό!Όποιος έχει κινητό παλιό και δεν το θέλει ας το πετάξει στη φωτιά να δει το μπάμ που θα κάνει...και αν πιστεύεται ότι με το μπαμ που θα κάνει σκοτώνει άνθρωπο....Δεν παίζει τέτοια φάση...Και αν είναι αλήθεια γιατί πουθενά δεν ακούστικε τίποτα???Εγώ μιλάω πολύ συχνά με το κινητό στην πρίζα..ακόμα ζω:rolleyes::rolleyes:
%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

το ειχε ενας αρκετο καιρο αλλα ηταν στην συσκευασια του δηλαδη δεν το ειχε χρησιμοποιησει....
Link to comment
Share on other sites

α) Να έχει τις προτερεώτητες χρεώσεων της Vodafone ( τα 0.01 Να χρέωνονται ξεχωριστά), Τα Non Stop της Wind, Το Bonus Εισερχομένων κλήσεων της Cosmote προγράμματα Internet (όχι μόνο για 30ΜB ) Κλήσεις προς το ίδιο δίκτυο πολύ φτηνώτερες από ότι στα άλλα δίκτυα .

Επιπλέον το τιμολόγιο εξωτερικού Της καρτοκινητής ΑΒ, ή κάπιο πακέτο για εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ιδέα διότι έχω ένα κουτί γεμάτο παλιούς φορτιστές, Τουλάχιστον δεν θα ξαμαγοράσω άλλον.
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ των ποτών.

 

Μία φορά έκανα το λάθος. Ως γνωστόν, το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ειναι το face detector και σε τι αποσκοπει,δηλ τι δουλεια κανει?:confused:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερει κανεις?Εχω το κινητο που ειναι στο ΑΒΑΤΑΡ μου και εχει αυτη

την ρυθμιση στην φωτογραφηση,το δοκιμασα αλλα δεν καταλαβα τη κανει?:blink::confused::wacko:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Αναγνώριση προσώπου/ων!! είναι η τεχνολογία που αυτόματα προσδιορίζει τη θέση και τα σχετικά μεγέθη ανθρώπινων προσώπων σε τυχαία δείγματα -ψηφιακών- εικόνων. Αναγνωρίζει τα χαρακτηριστικά των προσώπων αγνοώντας άλλα στοιχεία όπως πράγματα, φυτά, δένδρα, κτήρια κλπ. Μπορεί να θεωρηθεί ως παρακλάδι της Object Class Detection, της αντικειμενοστραφούς αναγνώρισης δηλ. εκεί όπου μπαίνει σαν σκοπός η εύρεση των θέσεων των αντικειμένων που ανήκουν σε μια συγκεκριμένη κατηγορία.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!

Αν θελεις να παρεις κινητο απο την vodafone παρε.Ειναι αναγκη ομως να ειναι vodafone live??Και μετα??;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι καλο οχι μονο για τους προαναφερθεις λογους αλλα και απο οικολογικης αποψης!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το βυσμα θα ειναι το MICRO-USB, οχι το mini (ενημερωση για τεχνολογια απο τη ναυτεμπορικη, τι περιμενατε? )

 

http://www.engadget.com/2009/02/17/gsm-association-sets-2012-target-date-for-universal-cellphone-ch/

 

Μπορειτε βεβαια να μετατρεψετε τον mini-usb φορτιστη σας σε micro-usb με αυτο το καλωδιο:

http://www.engadget.com/2009/02/23/the-1-94-reason-micro-usb-is-the-new-phone-charging-standard/

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν ξέρω αν υπάρχει αυτό το θέμα..

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω καινούριο κινητό (samsung g600 μόνο συσκευή χωρίς σύνδεση) και ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιο κατάστημα που να κάνει απόσυρση κινητών με κάποια έκπτωση στο καινούριο ή έστω να δώσω όλες της παλιές συσκευές που έχω να πάνε για ανακύκλωση πάρα να τα πετάξω στα σκουπίδια..

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για αποσυρση,αλλα στο γερμανο υπαρχουν ειδικα stand οπου ανακυκλωνεις τις παλιες σου συσκευες...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Εκμεταλλευόμενος την επιδότηση των 300 ευρώ πήρα το c905 με VLive δυστυχώς και αμέσως πέταξα το live και έβαλα το κανονικό λειτουργικό του
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει κάποτε το sharp gx25 (in fact ήταν το πρώτο κινητό που πήρα καινούριο) και το μενού ήταν τραγικό, άσχετο βέβαια το γεγονός πως το κινητό ακόμα λειτουργεί :P

Αλλά δεν ξανακάνω τα ίδια λάθη, ακόμα και αν είναι κλειδωμένο στη voda, το αγοράζω και γραμμή Unlock (αν βέβαια είναι διαθέσιμο :P)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...