Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή αυτό που λες είναι ότι μπορείς να καλέσεις απο κινητό, να βάλεις τον αριθμό ενός άλλου κινητού και να χρεώσεις το δεύτερο αυτό αριθμό, χωρίς να χρεωθεί το τηλέφωνο που κάνει την κλήση;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κάποια κινητά πρέπει να έχουν όριο ακόμη, πχ το 3230 δεν άφηνε να επεξεργαστώ mms άνω των 100kb.

Kακό αυτό αλλά και πάλι ότι μπορεί κανείς να έχει πρόσβαση απο κινητο σε τέτοιες υπηρεσίες νομίζω ότι είναι αρκετό!:)

Link to comment
Share on other sites

Οι τηλεφωνικές κλήσεις χρεώνονται κανονικά σε όλους.

Αυτό που χρεώνεις τον άλλο είναι το ποσό που θα πλήρωνες για τη στάθμευση. Κάθε συνδρομητής που παρκάρει μέσω κινητού, δημιουργεί ένα λογαριασμό στάθμευσης και αυτόν "γεμίζεις" με λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Σας στέλνω ένα ερωτηματολόγιο στα πλαίσια της διπλωματικής μου εργασίας.

 

Η έρευνα αφορά την ικανοποίηση πελατών σε Internet Service Providers ( ISP ) και απευθύνεται σε φοιτητές (Μεταπτυχιακούς ή Προπτυχιακούς) που διαθέτουν κάποιον παροχέα ISP (είτε στην πόλη που σπουδάζουν είτε στον τόπο καταγωγής τους) για πρόσβασή τους στο internet . Τα αποτελέσματα να ανακοινωθούν μετά το τέλος της εργασίας on-line.

 

 

Για να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο πηγαίνετε εδώ:

 

http://users.otenet.gr/~dionisi/form3.htm

Link to comment
Share on other sites

Το συμπληρωσα!Καλη τυχη!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά γίνεται τέτοιο πράγμα και δεν έχει επαναστατήσει ο κόσμος; Βέβαια, θεωρητικά γιατί πρακτικά το βλέπω αδύνατο, θα γίνεται λογικά καταγραφή των κινήσεων αυτών και θα μπορείς να βρείς ποιός σου «τσίμπησε» τα ευρώπουλα και να τον κυνηγήσεις. Αν βέβαια είναι καρτοκινητό... άντε γειά! Οπότε παίρνουμε ένα καρτοκινητό και αρχίζουμε να «σκανάρουμε» νούμερα στο 1577; Οπότε ξυστές κάρτες και πάλι ξυστές κάρτες;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί αν υπάρχει η δυνατότητα να κλειδώσω κάποια αρχεία στο κινητό μου για να μη στέλνονται; Για παράδειγα, έχω κάποια θέματα που στις πληροφορίες βγάζει Διανομή: Περιορισμένο.
Link to comment
Share on other sites

Και που να δείτε και τι άλλα γίνονται!!!

 

Μπορείς για παράδειγμα να πάρεις τηλέφωνο στο 1577, να δώσεις τον αριθμό τηλεφώνου κάποιου που έχει παρκάρει και να τον "ξεπαρκάρεις" χωρίς να το ξέρει... Μετά περνάει ο αστυνομικός και τον γράφει!!!

Link to comment
Share on other sites

Και που να δείτε και τι άλλα γίνονται!!!

 

Μπορείς για παράδειγμα να πάρεις τηλέφωνο στο 1577, να δώσεις τον αριθμό τηλεφώνου κάποιου που έχει παρκάρει και να τον "ξεπαρκάρεις" χωρίς να το ξέρει... Μετά περνάει ο αστυνομικός και τον γράφει!!!

 

ΣΑ-ΤΑ-ΝΙ-ΚΟ!!!

:devil:

Μ' αρέσει!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Αφου συντομα θα μπορουσε να ανεβασουμε οτι πολυμεσικο περιεχομενο θελουμε στο κινητο μας...οποτε η πληθωρα επιλογων θα μας κανουν ζωντνους ρεπορτερ...
Link to comment
Share on other sites

Πηρε καπου το αυτι μου πως υπαρχει καποια υπηρεσια με την οποια μπορεις να δεις αν καποιος αριθμος κινητου ειναι κατηλλειμενος, χωρις φυσικα να τον καλεσεις. Iσχυει κατι τετοιο; Το εχει ξαναακουσει κανεις;
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν εχω ακουσει κατι τετοιο και δεν νομιζω οτι εχει και καποιο νοημα κατι τετοιο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πηρε καπου το αυτι μου πως υπαρχει καποια υπηρεσια με την οποια μπορεις να δεις αν καποιος αριθμος κινητου ειναι κατηλλειμενος, χωρις φυσικα να τον καλεσεις. Iσχυει κατι τετοιο; Το εχει ξαναακουσει κανεις;

Πρώτη φορά το ακούω και εγώ!Αλλά και να υπήρχε ποιος ο λόγο ύπαρξης του?:happy:

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ θα φαινόταν η ύπαρξη ιντερνετικου ραδιοφώνου στο κινητό μας τώρα που όλες οι εταιρείες παρουσιάζουν υπηρεσίες τηλεοπτικών προγραμμάτων προκειμένου να ακούμε παντού και πάντα τον αγαπημένο μας σταθμό?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει παρομοια υπηρεσια, αλλα δεν μεταδιδει γνωστους ραδιοφωνικους σταθμους. Το vf djay
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια το είχα ακούσει πριν κάποια χρόνια ότι γίνεται με κάποιες συσκευές και με κάποια δίκτυα στην Ιαπωνία. Αν κανείς έχει ακούσει τπτ παραπάνω ας ενημερώσει!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει μια όσο το δυνατόν πιο εμπεριστατώμενη άποψη για το θέμα θα ήθελα να την καταθεσει, καθώς προβληματίζομαι για την αγορά ενός τέτοιου αξεσουάρ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Ασφαλή από θέμα ακτινοβολίας εννοείς?

Πιο παλιά είχα διαβάσει οτι είναι πιο ασφαλή απο τα ενσύρματα hands free.

Όποιος ξέρει περισσότερα ας μας πεί γιατί έχω το Ν73 και προβληματίζομαι τι από τα 2 να χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

καλήσπερα και χρόνια πολλά, κανώ μια εργάσια και θα ήθελα να ακούσω γνώμες και πληροφοριές..(site photos δεκτά kai φύσικα γνώμες[τεκμηριωμένες απάντήσεις plz)

ΠΟΙΕΣ ΧΩΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΙΝ ΚΙΝΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΔΥΑΔΙΚΤΥΟ?

Link to comment
Share on other sites

mporeis na psaxeis se arxeia efhmeridon gia tetoies plhrofories !! mpes sto in.gr kai meta stis efhmerides kai kane ekei mia anazhthsh !! sigoura tha exoun sugkritika ktl!!
Link to comment
Share on other sites

mporeis na psaxeis se arxeia efhmeridon gia tetoies plhrofories !! mpes sto in.gr kai meta stis efhmerides kai kane ekei mia anazhthsh !! sigoura tha exoun sugkritika ktl!!

 

oki thx file na se kala:>

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...