Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 ***pre release***


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμήν γιατι θα το πάρω ή γιατί κυκλοφόρησε?????

χαχαχχααα

μη βιάζεσε πιστεύω πως θα πέση η τιμή του;)

Μια γήινη,απο άλλο πλανήτη!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κράτα το τηλεφωνάκι σου όπως θα κάνω και εγώ.Τώρα αν το βρω 250 ευρώ+ξεκλείδωμα,ε θα το πάρω..Και όχι γιατί θα χρησιμοποιήσω την δεύτερη κάμερα..Απλά..Ξέρεις..

 

Σημερα ελαβα απαντηση απο το 9volto και τα νεα προς το παρον δεν ειναι καλα.Στην ερωτηση μου αν μπορουν να ξεκλειδωσουν το 6680 απο την Ιταλικη 3 η απαντηση τους ηταν η εξης :

"καλημέρα,

δυστυχώς δεν έχουμε την δυνατότητα ακόμα.

Ενδέχεται μέσα σε 1-2 βδομάδες να έχουμε την

δυνατότητα.

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία

φιλικά

9Volto"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

αμήν γιατι θα το πάρω ή γιατί κυκλοφόρησε?????

χαχαχχααα

μη βιάζεσε πιστεύω πως θα πέση η τιμή του;)

:) Kai gia ta dyo...Kai epeidh kukloforhse epitelous kai epeidh 8a to pareis na mas peis kai th gnwmh sou.... :yahoo:

My emotional outlet is consuming the better part of me....
Link to comment
Share on other sites

Vlepontas to kai apo konta,pisteyw pws 8a ginei best seller kai ayto to thlefwnaki.

Anwtero sta shmeia apo to 6630(elafrws kalyterh h o8onh,se fwto p.x deixnei thn anwterothta ths,enw gia paradeigma to flash einai poly exypnh pros8hkh,an dei kapoios ton tropo leitourgias tou.Mou arese epishs kai h today screen,poly xrhsimh,ka8ws glytwnoume kai xwro apo third party programmata pou kanoun ayth th douleia,opws to active desk).Gia thn taxythta apla den nomizw oti ti8etai 8ema, oti isxyei gia to 6630 yparxei ki edw...

Poly kalh ais8hsh sto xeri,se genikes grammes apla o,ti kalytero se symbian ayth th stigmh...

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Vlepontas to kai apo konta,pisteyw pws 8a ginei best seller kai ayto to thlefwnaki.

Anwtero sta shmeia apo to 6630(elafrws kalyterh h o8onh,se fwto p.x deixnei thn anwterothta ths,enw gia paradeigma to flash einai poly exypnh pros8hkh,an dei kapoios ton tropo leitourgias tou.Mou arese epishs kai h today screen,poly xrhsimh,ka8ws glytwnoume kai xwro apo third party programmata pou kanoun ayth th douleia,opws to active desk).Gia thn taxythta apla den nomizw oti ti8etai 8ema, oti isxyei gia to 6630 yparxei ki edw...

Poly kalh ais8hsh sto xeri,se genikes grammes apla o,ti kalytero se symbian ayth th stigmh...

 

Φιλε v@gelis που το βρηκες και εκανες την συγκριση?? :confused: :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Vlepontas to kai apo konta,pisteyw pws 8a ginei best seller kai ayto to thlefwnaki.

Anwtero sta shmeia apo to 6630(elafrws kalyterh h o8onh,se fwto p.x deixnei thn anwterothta ths,enw gia paradeigma to flash einai poly exypnh pros8hkh,an dei kapoios ton tropo leitourgias tou.Mou arese epishs kai h today screen,poly xrhsimh,ka8ws glytwnoume kai xwro apo third party programmata pou kanoun ayth th douleia,opws to active desk).Gia thn taxythta apla den nomizw oti ti8etai 8ema, oti isxyei gia to 6630 yparxei ki edw...

Poly kalh ais8hsh sto xeri,se genikes grammes apla o,ti kalytero se symbian ayth th stigmh...

 

:blink: Μα... πού στο καλό πήγες και το βρήκες το 6680;;; :whistle: :lol: :whistle:

 

Παιδιά, το τηλεφωνάκι διαπιστώνω κι εγώ ότι είναι όντως φοβερό και από πλευράς δυνατοτήτων και σχεδιαστικά. Ο v@gelis περιέγραψε όλα του τα πλεονεκτήματα και είναι όπως τα λέει, δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο μέχρι στιγμής. Μακράν το καλύτερο κινητό της Nokia μέχρι σήμερα και ένα από τα καλύτερα της αγοράς πιστεύω. :)

 

Και επιτέλους, είναι το πρώτο κινητό της Nokia που σου επιτρέπει να κάνεις video call σαν άνθρωπος. Χωρίς να κάνεις τούμπες για να σε στοχεύσει η κάμερα (βλ. Nokia 6650) ή να στήνεις βάσεις, τρίποδες και μπαλαντέζες (βλ. Nokia 6630).

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

wav παίζουνε όλα τα series 60. Για wma λίγο δύσκολο μου φαίνεται. Πού το διάβασες?

 

σε ενα περιοδικο που ειχαν τα ΝΕΑ του Σαββατου

Link to comment
Share on other sites

:blink: Μα... πού στο καλό πήγες και το βρήκες το 6680;;; :whistle: :lol: :whistle:

 

Παιδιά, το τηλεφωνάκι διαπιστώνω κι εγώ ότι είναι όντως φοβερό και από πλευράς δυνατοτήτων και σχεδιαστικά. Ο v@gelis περιέγραψε όλα του τα πλεονεκτήματα και είναι όπως τα λέει, δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο μέχρι στιγμής. Μακράν το καλύτερο κινητό της Nokia μέχρι σήμερα και ένα από τα καλύτερα της αγοράς πιστεύω. :)

 

Και επιτέλους, είναι το πρώτο κινητό της Nokia που σου επιτρέπει να κάνεις video call σαν άνθρωπος. Χωρίς να κάνεις τούμπες για να σε στοχεύσει η κάμερα (βλ. Nokia 6650) ή να στήνεις βάσεις, τρίποδες και μπαλαντέζες (βλ. Nokia 6630).

 

Xaxa...File Niko kantou ena exontwtiko test drive kai pes mas an pisteyeis pws axizei h allagh apo 6630 se 6680...Egw exw katalhxei se ayto to 8ema.

Pantws einai 8ema ligwn hmerwn na to doume sta katasthmata,opote ypomonh gia osous skopeyoun na to agorasoun,axizei nomizw...

Link to comment
Share on other sites

:blink: Μα... πού στο καλό πήγες και το βρήκες το 6680;;; :whistle: :lol: :whistle:

 

Παιδιά, το τηλεφωνάκι διαπιστώνω κι εγώ ότι είναι όντως φοβερό και από πλευράς δυνατοτήτων και σχεδιαστικά. Ο v@gelis περιέγραψε όλα του τα πλεονεκτήματα και είναι όπως τα λέει, δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο μέχρι στιγμής. Μακράν το καλύτερο κινητό της Nokia μέχρι σήμερα και ένα από τα καλύτερα της αγοράς πιστεύω. :)

 

Και επιτέλους, είναι το πρώτο κινητό της Nokia που σου επιτρέπει να κάνεις video call σαν άνθρωπος. Χωρίς να κάνεις τούμπες για να σε στοχεύσει η κάμερα (βλ. Nokia 6650) ή να στήνεις βάσεις, τρίποδες και μπαλαντέζες (βλ. Nokia 6630).

για να το λες εσυ αυτο κατι θα ξερεις αντε και δε κρατιομαστε :p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το βιβλιαράκι του από το site της ΝΟΚΙΑ. Υπάρχουν κάποιες προσθίκες πολύ καλές. 1) Μπορείς να βάλεις συντομεύσεις στην οθόνη αναμονής όπως στα windows smartphones και εμφανίζει και τα ραντεβού της ημέρας. 2) επιτέλους ο υπολογιστής του έχει και ποσοστά. 3) έχει λειτουργία fligh mode (αν το γράφω σωστά!)
Link to comment
Share on other sites

Xaxa...File Niko kantou ena exontwtiko test drive kai pes mas an pisteyeis pws axizei h allagh apo 6630 se 6680...Egw exw katalhxei se ayto to 8ema.

Pantws einai 8ema ligwn hmerwn na to doume sta katasthmata,opote ypomonh gia osous skopeyoun na to agorasoun,axizei nomizw...

 

Αν έχει κάποιος το 6630, μπορεί να το αλλάξει με το 6680 πιστεύω μόνο για τους εξής λόγους:

1) Το 6680 υποστηρίζει video call ενώ το 6630 όχι (εκτός αν αγοράσεις την ειδική βάση)

2) Καλύτερη σχεδίαση του 6680

3) Καλύτερη οθόνη (262.144 χρώματα, αντί για 65.536 στο 6630)

4) Φλας με αυτόματη ρύθμιση της φωτεινότητάς του ανάλογα με τον φωτισμό του χώρου

5) Active standby (εικονίδια συντομεύσεων στην οθόνη αναμονής)

 

Αν κάποιον δεν τον απασχολούν αυτά, μπορεί να κρατήσει το 6630.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

εντάξει όσο αναφορά την οθόνη δεν είναι και τόσο σημαντικός λόγος αλλαγής από 6630 σε 6680.

μια βελτίωση θα υπάρχει αλλα εγώ θυμάμαι καλά όταν είχα το 6630 το πρόβλημα μου ήταν η ανάλυση και όχι τόσο τα χρώματα.

 

αυτά τα κινητά έχουν καλές κάμερες αλλα δεν έχουν οθόνες αντάξιες τους.

δεν την χαίρεσαι βρε παιδί μου την φωτό στο κινητό όπως τα sharp για παράδειγμα.

πρέπει να κανεις διπλό zoom για να δεις λεπτομέρειες και εκεί χάνεται όλο το παιχνίδι.

 

για μένα ο μοναδικός και ουσιαστικός λόγος για αλλαγή τηλεφώνου είναι η μπροστινή κάμερα και τίποτα άλλο.

τα υπόλοιπα extra χαρακτηριστικά είναι ένα πακετάκι που καλός κακώς έρχεται .

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά θα ήθελα ειλικρινά τη γνώμη σας η οποία θα μετρήσει αποφασιστικά στην αγορά του κινητού ή όχι.Τα δεδομένα έχουν ως εξής:1.Έχω το 6630.2.Μένω Σπάρτη.3.3G εδώ δεν έχουμε και μάλλον δεν θα έχουμε μέχρι του χρόνου τέτοια εποχή.ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ:αξίζει η αλλάγη του 6630 με το 6680 κάτω από αυτές τις συνθήκες;(Φαντάζομαι ότι σε ένα χρόνο η nokia θα έχει βγάλει τουλάχιστον τρία νέα 3G smartphone).Εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε;

 

Μονος σου το λες, και δινεις την απαντηση. Αφου δεν εχεις 3G προς το παρον, κρατα το κινητο σου, και μην το σκοτωσεις απλα και μονο για να παρεις το καινουριο...Δεν ξερω βεβαια τι απαντηση θα σου εδινα μερικα χρονια πριν, που η τρελα μου ηταν σε αλλα επιπεδα...Αλλα πλεον σκεφτομαι λιγο ωριμοτερα ;)

 

Συμφερει, trust me :shifty:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Η βοδαφον μου ειπε Πεμπτη το αργοτερο θα υπαρχει στα καταστηματα

 

Ναι φιλε nkmosch ετσι λενε οι αλητες για να μας "κρατανε" και απο Πεμπτη σε Πεμπτη παμε.. :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε nkmosch ετσι λενε οι αλητες για να μας "κρατανε" και απο Πεμπτη σε Πεμπτη παμε.. :(

Παντως και πιο παλια που ειχα ρωτησει την ιδια εταιρια μου ειχε πει το πρωτο δεκαημερο το περιμεναν. Επιπλεον, αφου το εχουν στους τιμοκαταλογους τους...μαλλον αναμενεται μεσα στην εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

vre paidia afoy to eipa sto proigoumeno.

i voda to dinei katopin paragelias 587 euro!

Αλήθεια... Ένας φίλος μου το παράγγειλε και θα του το φέρουν Πέμπτη ή Παρασκευή. Θα μου το φέρει να του περάσω κάποιες εφεαρμογές άρα θα περάσει και ένα τεστάκι...

Link to comment
Share on other sites

στο 9 volto μου φαινεται οτι ειναι και πολλοι μεγαλοι ψευτες απ οτι φαινεται,επικοινωνω συνεχει αμαζι τους κι ενω ξερω στα σιγουρα οτι εχουν φερει λιγα κομματια τα κρατανε για δικα τους ατομα και μου λενε οτι δε το χουν ακομα,τα ιδια μου ειχαν κανει και με το 6630.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος το 6630, μπορεί να το αλλάξει με το 6680 πιστεύω μόνο για τους εξής λόγους:

1) Το 6680 υποστηρίζει video call ενώ το 6630 όχι (εκτός αν αγοράσεις την ειδική βάση)

2) Καλύτερη σχεδίαση του 6680

3) Καλύτερη οθόνη (262.144 χρώματα, αντί για 65.536 στο 6630)

4) Φλας με αυτόματη ρύθμιση της φωτεινότητάς του ανάλογα με τον φωτισμό του χώρου

5) Active standby (εικονίδια συντομεύσεων στην οθόνη αναμονής)

 

Αν κάποιον δεν τον απασχολούν αυτά, μπορεί να κρατήσει το 6630.

Περι σχεδίασης...κολοκυθόπιτα :p

Για την απάτη της οθόνης τα έχουμε χιλιοπεί..Τώρα για το φλας να πουλήσεις το 6630 και να βάλεις και 200 ευρώ από την τσέπη σου...Μάλλον άρρωστο είναι..

Εκτός αν παίξει από έξω με τις γνωστές τιμές..Σοφό θα ήταν για όποιον έχει 6630 να το κρατήσει και να πάρει το επόμενο 3G SERIES 60 που θα έχει κάποια ουσιαστική διαφορά(ταχύτερο επεξεργαστή,ράδιο κλπ)και θα ανακοινωθεί κάνα δυο μήνες αργότερα.. :X

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το βιβλιαράκι του από το site της ΝΟΚΙΑ. Υπάρχουν κάποιες προσθίκες πολύ καλές. 1) Μπορείς να βάλεις συντομεύσεις στην οθόνη αναμονής όπως στα windows smartphones και εμφανίζει και τα ραντεβού της ημέρας. 2) επιτέλους ο υπολογιστής του έχει και ποσοστά. 3) έχει λειτουργία fligh mode (αν το γράφω σωστά!)

fligth mode έχει και το 6630, αλλά αυτό με το today screen μ'αρέσει πολύ...

βέβαια δεν εξίζουν επιπλέον 200 ευρώ για τέτοιες μικρο αλλαγές. ;)

και να σας πώ της αλήθεια προτιμώ το "see what i see" (τη μία κάμερα του 6630) παρά το "see me, see me!" του 6680. το φλασάκι πάλι είναι πολύ χρησιμο, η οθόνη δεν ξέρω αν θα έχει διαφορά η όχι αλλα το σιγουρο είναι οτι τα περισσότερα χρώματα (bit) σημαίνει περισσότερη επεξεργαστική ασχολία.

 

και όσων αφορά τη σχεδίαση εμένα μ'αρέσει περισσότερο το 6630 γιατί είναι κάτι το διαφορετικό σε αντήθεση με τις λιτές κοφτές γραμμές του 6680. και μην ξεχνάμε οτι το 6630 έχει και εναλλασώμενες προσόψεις. ;)

δεν λέω καλό το 6680 αλλά περιμένω σε 2 μήνες κάτι το καλύτερο, (ελπίζω απο την Samsung... *call me d720-d730 ;) )

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μιλαμε οτι σαν πρωτη ματια ειναι ολα τα λεφτα πηγαινα πριν λιγο να παρω λιγο παγωτο και περνουσα απο την nokia και σταματησα με το μηχανακι να χαζεψω και το εχουν στη βιτρινα σε dummy διπλα στο 7610 και στο 6630 φαινεται μικροτερο απο το 7610 και σχεδον ιδιο στο μεγεθος με το 6630 ειναι ομως κλασης ανωτερο στην εμφανιση,κουκλι,εγκρινεται

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μιλαμε οτι σαν πρωτη ματια ειναι ολα τα λεφτα πηγαινα πριν λιγο να παρω λιγο παγωτο και περνουσα απο την nokia και σταματησα με το μηχανακι να χαζεψω και το εχουν στη βιτρινα σε dummy διπλα στο 7610 και στο 6630 φαινεται μικροτερο απο το 7610 και σχεδον ιδιο στο μεγεθος με το 6630 ειναι ομως κλασης ανωτερο στην εμφανιση,κουκλι,εγκρινεται

 

σε φαντάζομαι...

με τον που το είδες στη βιτρίνα,

σούζα με την μπροστινή ροδα, απ'το φρεναρισμα. :p :lol:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

σε φαντάζομαι...

με τον που το είδες στη βιτρίνα,

σούζα με την μπροστινή ροδα, απ'το φρεναρισμα. :p :lol:

βρε με παρακολουθουσες? :p

ασε και τραβηξα μια κουτουλια στο τζαμι οταν εσκυψα να το δω κοντευα να το σπασω το τζαμι αν εχουν καμερα και δουν το βιντεο θα ξεραθουν στο γελιο :D

φιλε μου μιλαμε οτι ειναι πολυ εργαλειο,κουκλακι μακαρι να ειναι και καλο τωρα μιλαμε δε κρατιεμαι ;)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...