Jump to content

Sony Ericsson Z600


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xpan ( 5 Ιούλ. 2004 , 23:26)

 

Παρατήρησα πως όταν μεταφέρω μια εικόνα μέσω BT απο το Palm στο SE, αυξάνει ο όγκος της...

 

δηλαδή ενώ στο Palm δειχνει π.χ. 10ΚΒ όταν την "στείλω" στο SE μου δείχνει οτι είναι 40ΚΒ...

 

τι μπορεί να συμβαίνει?

 

καλως ηρθες στη SE xpan!!!! :cool:

ειναι το απιστευτο bug της εταιρειας που εχει βουηξει ολος ο κοσμος. το 610,630,Ζ600 εχουν ενα διαφορετικο τροποο συμπιεσης αυτων των αρχειων που τα κανει να διπλασιαζουν ή ακομα και να τριπλασιαζουν το μεγεθος τους. δεν μπορω να στο εξηγησω περισσοτερο, αν ψαξεις ομως στο forum θα βρεις πολλες τετοιες συζητησεις. ευτυχως το προβλημα αυτο διορθωθηκε στο κ700 απ' οτι λενε τα παιδια που το εχουν παρει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος psybill ( 5 Ιούλ. 2004 , 23:34)

 

καλως ηρθες στη SE xpan!!!! :cool:

ειναι το απιστευτο bug της εταιρειας που εχει βουηξει ολος ο κοσμος. το 610,630,Ζ600 εχουν ενα διαφορετικο τροποο συμπιεσης αυτων των αρχειων που τα κανει να διπλασιαζουν ή ακομα και να τριπλασιαζουν το μεγεθος τους. δεν μπορω να στο εξηγησω περισσοτερο, αν ψαξεις ομως στο forum θα βρεις πολλες τετοιες συζητησεις. ευτυχως το προβλημα αυτο διορθωθηκε στο κ700 απ' οτι λενε τα παιδια που το εχουν παρει.

 

 

Κάτι τέτοιο είχα φανταστεί. Απλά επειδή ακόμη δεν έχω το καλώδιο μεταφοράσ στο PC για να δω τι συμβαίνει τα περνάω μέσω Palm+BT, κι έλεγα μήπως αυτό δημιουργει πρόβλημα...

Tech evangelist, python apologist, tog enthusiast.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HARIS_S (12 Ιούλ. 2004 , 10:49)

 

Μήπως ξέρει κανείς ποιές είναι οι ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω για να στέλνω MMS με την Cosmote στο Ζ600;

 

 

έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία mms απο την cosmote?

στείλνεις στο 1651 MMS E ,μέσα σε 24 ώρες από την αποστολή του μηνύματος θα λάβεις τις απαραίτητες ρυθμίσεις και η Υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί.

Συνήθως μετά απο λίγο,θα πάρεις sms που θα σου λέει ότι απλά η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί,οι ρυθμίσεις αργούν πολύ,μπορεί να μην σου έρθουν και καθόλου! :wacko: cote rulez! :D

Απλά πας στο site της se,ακολουθείς τους wizards που έχουν για wap και mms και σε λίγα λεπτά σου έρχονται οι ρυθμίσεις, τις αποθηκεύεις και είσαι οκ! :)

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&template=ph1&zone=ph

Link to comment
Share on other sites

Γεία χαρά σε όλους. Έγινα πριν από μερικές ημέρες κάτοχος του Ζ600 (ευτυχής ή όχι θα δείξει ο χρόνος). Έψαξα στο φόρουμ να βρω κάτι σχετικά με το τελικό σίγμα αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Μήπως μπορεί κάποιος να επαναλάβει (αν έχει ήδη αναφερθεί) τι ακριβώς γίνεται με αυτό το θέμα; Στην δικιά μου περίπτωση (VFLive! R5C001) όταν πρωτοάνοιξα το κινητό στην "Επεξεργασία Επαφής" στο πλήκτρο 7 υπήρχε και το "ς". Μετά από μερικές αλλαγές στις ρυθμίσεις της γλώσσας κλπ. έπαψε να υπάρχει αυτή η επιλογή, αντιθέτως εμφανίζεται το "ς" στην σύνταξη νέου μηνύματος με Τ9...

Δεν μπορώ να βρω τί ακριβώς έγινε. Αν μπορεί κάποιος ας με διαφωτίσει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bruno (14 Ιούλ. 2004 , 19:18)

 

Γεία χαρά σε όλους. Έγινα πριν από μερικές ημέρες κάτοχος του Ζ600 (ευτυχής ή όχι θα δείξει ο χρόνος). Έψαξα στο φόρουμ να βρω κάτι σχετικά με το τελικό σίγμα αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Μήπως μπορεί κάποιος να επαναλάβει (αν έχει ήδη αναφερθεί) τι ακριβώς γίνεται με αυτό το θέμα; Στην δικιά μου περίπτωση (VFLive! R5C001) όταν πρωτοάνοιξα το κινητό στην "Επεξεργασία Επαφής" στο πλήκτρο 7 υπήρχε και το "ς". Μετά από μερικές αλλαγές στις ρυθμίσεις της γλώσσας κλπ. έπαψε να υπάρχει αυτή η επιλογή, αντιθέτως εμφανίζεται το "ς" στην σύνταξη νέου μηνύματος με Τ9...

Δεν μπορώ να βρω τί ακριβώς έγινε. Αν μπορεί κάποιος ας με διαφωτίσει...

 

 

Καλησπέρα και καλορίζικο το Ζ600!Θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος γιατί είναι ένα πάρα πολύ καλό τηλεφωνάκι,απλά χρειάζεται λίγη προσοχή το καπάκι του στο άνοιξε-κλείσε γιατί είναι λίγο ευαίσθητο-όπως σε όλες τις clamshell συσκευές-και με τον καιρό χαλαρώνει.Κατά τ'άλλα δεν πρόκειται να αντιμετωπίσεις κανένα απολύτως πρόβλημα.Όσο για το τελικό "ς" αυτό δυστυχώς υπάρχει μόνο στη σύνταξη κειμένου με ελληνικούς πεζούς χαρακτήρες και ενεργοποιημένο το T9 και πουθενά αλλού γι'αυτό αποκλείεται να το είδες στην επεξεργασία επαφής... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stelios nikaia (15 Ιούλ. 2004 , 13:33)

 

Ερώτηση:

Μπορεί μια ηχογράφηση να μπεί ως ήχος κλήσης;

Αν ναί, πώς;

 

 

Αν δεν κάνω λάθος, οι ηχογραφήσεις αποθηκεύονται μόνο ως amr αρχεία. Αυτά δεν μπορούν να μπουν σαν ήχοι κλήσης δυστυχώς!!

Link to comment
Share on other sites

Mallon thn pathses. Se polla modela to vodafone live kleidwnei bt / irda gia na se anagkasei na katebaseis ringtones, eikones kai paixnidia kai na mhn ta antallaseis.

An exei parei allos z600 me Vodafone line as epibebaiwsei

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Z600 VLive! δεν έχει πρόβλημα με την αποστολή/λήψη μέσω ΒΤ/IR. Έχω δοκιμάσει όμως μόνο με συσκευές Ερικσσον και το PC μου...
Link to comment
Share on other sites

Guest stelios nikaia
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vatraxos (15 Ιούλ. 2004 , 16:02)

 

Αν δεν κάνω λάθος, οι ηχογραφήσεις αποθηκεύονται μόνο ως amr αρχεία. Αυτά δεν μπορούν να μπουν σαν ήχοι κλήσης δυστυχώς!!

 

 

Αυτό το αρχείο μου το έστρειλαν μέσω bluetooth. Αν μου το στείλουν ξανά σε διαφορετικό είδος αρχείου;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stelios nikaia (16 Ιούλ. 2004 , 13:56)

 

Αυτό το αρχείο μου το έστρειλαν μέσω bluetooth. Αν μου το στείλουν ξανά σε διαφορετικό είδος αρχείου;

 

 

Δεν έχει σημασία το πως στο έστειλαν. Κια δυστυχώς δεν μπορούν να στο στείλουν σε διαφορετικό είδος. Είχα πρόσφατα την απορία και μου την έλυσαν τα παιδιά στο thread για τα ringtones κλπ του Ζ600. Μόνο τα midi αρχεία μπορείς να βάλεις σαν ήχους κλήσης, και δεν γίνεται να μετατρέψεις amr ή άλλα αρχεία σε midi :-(

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το προβλημα με το καπάκι εμφανιστηκε και στο κινητο της κοπελιας μου απο το σερβις της Πατρας της ειπαν οτι περιμενουν ανταλλακτικό για να της αλλάξουν το μηχανισμό. Μεσα στη βδομαδα θα τους επισκεφτω να δω τι γινεται,αν το εφεραν και ποσο κοστιζει.
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

έχω το ΒΤ dongle της Gigabyte. το FMA δουλεύει κανονικά και το PC βρίσκει το κινητο και τουμπαλιν. Παρόλα αυτα όταν ανοίγω το Sony Ericsson Image Editor μου γράφει "no z600 detected" παρόλο που ενεργοποιώ το Z600 BT serial connection (το οποίο χρειάζεται και το FMA για να λειτουργήσει) απο το "my bluetooth places" των widcom drivers...

 

καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

επίσης, είναι δυνατόν να μην εμφανίζεται το όνομα του καλούντος όταν εμφανίζεται η φωτογραφία του?

 

Η πως γίνεται να μην γράφει τόσα πολλά όταν με καλει κάποιος (όνομα, επίθετο, τηλέφωνο, Line 1!!!). Όλα αυτά κρύβουν την φωτογραφία :(

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους. Έχω παρατηρήσει ένα μικρό "bug" στο κινητάκι: Μετά την φόρτιση η ένδειξη της μπαταρίας στην εξωτερική οθόνη δεν αλλάζει. Παραμένει στην αρχική κατάσταση δηλ. κενή. Μετά από ένα off/on επανέρχεται, μέχρι την...επόμενη φόρτιση. Έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο; Έχω VLive! R5C001.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...