Jump to content

Sony Ericsson Z600


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το "πρόβλημα" υπάρχει όταν είναι συνδεδεμένο το -ενσύρματο- hands-free. Περιμένω να αποφορτιστεί το κινητό για να δω τί γίνεται χωρίς το hands-free...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεί τι κουμπιά θα πατήσω για να ενεργοποιήσω το Bluetooth σε ένα Z600 χωρίς Vodafone live? Θα με βόλευε κι αν ξέρατε κάποιο site που να έχει το διάγραμμα του μενου του.

thanx!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kfran ( 3 Αύγ. 2004 , 07:16)

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί τι κουμπιά θα πατήσω για να ενεργοποιήσω το Bluetooth σε ένα Z600 χωρίς Vodafone live? Θα με βόλευε κι αν ξέρατε κάποιο site που να έχει το διάγραμμα του μενου του.

thanx!

 

εδω μπορεις να βρεις περισσοτερες πληροφοριες για τη συσκευη. δυστυχως εχει και μια επιλογη για virtual δοκιμη του τηλεφωνου, αλλα αυτη τη στιγμη ειναι ανενεργη.

για να ενεργοποιησεις το bt εχεις δυο επιλογες. ο πρωτος απο την οθονη αναμονης πατας το δεξι soft key που εχει την επιλογη προσθετα και επιλεγεις ενεργοποιηση bt, φυσικα γινεται και το αντιθετο για την απενεργοποιηση.

ο δευτερος τροπος ειναι μεσα απο το Menu. αφου μπεις στο κεντρικο μενου πατας συνδεση->bluetooth. εκει εκτος απο την ενεργοποιηση/απενεργοποιηση θα βρεις και τις υπολοιπες επιλογες για το Bt.

Link to comment
Share on other sites

thanx για το site. το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει οθόνη (έσπασε) και θέλω να μεταφέρω τον τηλεφωνικό κατάλογο από ένα Ζ600 σε ένα άλλο. Το δευτερο όμως είναι Vodafone live ενω το άλλο οχι...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kfran ( 3 Αύγ. 2004 , 12:20)

 

thanx για το site. το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει οθόνη (έσπασε) και θέλω να μεταφέρω τον τηλεφωνικό κατάλογο από ένα Ζ600 σε ένα άλλο. Το δευτερο όμως είναι Vodafone live ενω το άλλο οχι...

 

λες να τα καταφερεις??? παντως δεν υπαρχει αλλη διαφορα στα τηλεφωνα εκτος απο το δεξι πληκτρο. αν το τηλέφωνο λειτουργει εστω και χωρις οθονη, πατας μια φορα το δεξι soft key μετα μια φορα κατω το βελακι και μετα αριστερο softkey "επιλογη" και θα εχεις ενεργοποιησει το bt. μετα με βαση την οθονη του live κινητου προσπαθησε να κανεις τις αντιστοιχες κινησεις στο χαλασμενο.

καλη τυχη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Κfran αν δεν κάνω λάθος δε χρειάζεται καν να ενεργοποιήσεις προηγουμένως το bluetooth. Θα ενεργοποιηθεί αυτόματα όταν πατήσεις αποστολή επαφών.

Αυτό από το οποίο θέλεις να στείλεις τις επαφές (με την σπασμένη οθόνη) είναι το live ή το κανονικό;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 3 Αύγ. 2004 , 18:19)

 

Κfran αν δεν κάνω λάθος δε χρειάζεται καν να ενεργοποιήσεις προηγουμένως το bluetooth. Θα ενεργοποιηθεί αυτόματα όταν πατήσεις αποστολή επαφών.

Αυτό από το οποίο θέλεις να στείλεις τις επαφές (με την σπασμένη οθόνη) είναι το live ή το κανονικό;

 

 

Θέλω να στείλω τις επαφές απο το κανονικό στο live.

Δεν ξέρω αν θα ενεργοποιηθεί αυτόματα το BT... αλλά αν ενεργοποιείται μονο του η διαδικασία για να στείλω τις επαφές θα είναι ίδια με του live?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία. Βρες κάποιον που έχει το κανονικό να σου πει ακριβώς τα κουμπιά που πρέπει να πατήσεις για να κάνεις απόστολή όλων των επαφών.

Πάντως καλύτερα να το κάνεις με υπέρυθρες γιατί με το bt πρέπει να επιλέξεις και συσκευή.

Καλή τύχη ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

kalispera,

 

kai kalws me dexthkate...:))

 

Dyo erwthsoules, plz...

 

1. Poies diafores exei to teleytaio firmware se sxesh me to R5C001 poy

exw aytin tin stigmi ?

 

2. Poio einai to kontinotero Service Center tis SE sto Maroussi ?

 

 

Thanx in advance,

 

Petros

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καταρχήν συγγνώμη αν έχει απαντηθεί πιο πριν η ερώτηση που θα κανω. Πήγα το κινητό για αναβάθμιση γιατί έκλεινε συνέχει μόνο του... μου τη κάνανε κ τώρα κλείνει πολύ περισσότερο μόνο του... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???? :o :o :o :o
BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CLARC (26 Ιούλ. 2004 , 04:03)

 

den xero an akouse kanis tin erotisi mou..afto eitan to exis

to provlima mou eine apo pou na katevazo peknidia kai pos na alazo ta skins..xeri kanis?

iparxi kanis na apantisi?

 

 

Kalo site me paixnidia kai diafora alla opws themes, ringtones kai software gia to pc einai to h**p://myt610.lasyk.net/ (kanoun kai gia to z600)

Briskeis ti thes kai stin sinexeia mesw wap ta katebazeis sto kinito sou i mesw tis epilogis "Download Now" terma katw otan epilexeis kati ta katebazeis sto pc kai stin sinexeia me kalwdio ktl ta pernas sto kinito :cool:

Otan les skins ennoeis ta themes ?

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το z600 σε Vodafone Live συσκευή.Σχεδόν σε όλες τις σελίδες που πάω να μπώ μου εμφανίζει το μήνυμα:"The page is too large to back."Τι να κάνω για να μπορώ να μπαίνω στις σελίδες;
Manolis
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoliscb (12 Αύγ. 2004 , 18:36)

 

Έχω το z600 σε Vodafone Live συσκευή.Σχεδόν σε όλες τις σελίδες που πάω να μπώ μου εμφανίζει το μήνυμα:"The page is too large to back."Τι να κάνω για να μπορώ να μπαίνω στις σελίδες;

 

 

Σε τι σελίδες προσπαθείς να μπείς ???

Αν είναι σελίδες τις οποίες επισκέπτεσαι και από τον υπολογιστή σου τότε γι' αυτό έχεις πρόβλημα. Αυτές δεν μπορούν να ανοίξουν στο κινητό γιατί ακριβώς είναι πολύ μεγάλες (μεγάλο περιεχόμενο και μεγάλη ανάλυση η οποία φυσικά δεν μπορεί να "χωρέσει" στο κινητό !)

Αν οι σελίδες στις οποίες προσπάθησες να μπεις είναι τύπου wap τότε δεν βρήσκω λόγο να έχεις πρόβλημα απο την στιγμή που συνδέεσε κανονικά.

Το site της Vodafone δεν ανήγει καθόλου ???

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει...

Μόνο τους δικούς του δέχεται...

Χοντρή πατατιά. :(

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω μια ερώτηση:

 

ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΦΩΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΧΑΛΙΑ.

ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ;;;

ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟ;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει πως στο Z600 υπάρχει μια δυνατότητα αυτόματης αλλαγής προφίλ όταν ενεργοποιηθεί κάποιο event (π.χ. meeting)

 

Μπορεί αυτό να γίνει recurrent? Δηλαδή να θέσω ένα επαναλαμβανόμενο "meeting" για τα πρωινά στις 8:30 που πάω στη δουλεία που αυτόματα να αλλάζει το profile σε αθόρυβο ενώ το απόγευμα που επιτρέφω να αλλάζει σε κανονικό...

Link to comment
Share on other sites

Ένας τρόπος για να αντιμετωπίσεις αυτό το "προβληματάκι" είναι να κρατήσεις πατημένο το επάνω βελάκι αμέσως μετά την λήψη της φωτογραφίας. Η εικόνα θα φανεί κανονικά μετά από αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτο το κινητό και εγω αν και δεν μου αρεσει καθολου η εταιρία αυτή! Το ζ600 εχει ομως πολυ χαμηλό SAR. Εν παση περιπτώσει.. δυο μερες το έχω και μου εκανε ελέφθερη πτώση απο υψος 80 εκατοστών σε μαρμαρο.. αποτελεσμα ραισε το εξωτερικό κάλυμα του τμήματος του κινητού που ειναι η οθόνη, στη γωνία.

Δεν μου το αλλάζουν με βάση την εγγύηση γιατί το ραισμα δεν θεωρείται σε καμια περίπτωση οτι οφείλεται σε κατασκευαστικό λάθος. Έτσι θέλουν 44 Ευρρόπουλα για να αλλάξουν αυτό το πλαστικό καπάκι το οποίο το συγκρατούν 2 βιδούλες

1. Τα λεφτά αυτά μου φαινονται υπερβολικά πολλά μιας και το πλαστικό ειναι παμφθηνο σαν υλικό και τα εργατικά 2.... 5 λεπτά της ώρας το πολύ

Δεν είναι καροιδία να δώσω για αυτό το πραγματα΄κι σχεδόν το 1/5 της τιμής του τηλεφώνου? 239 το πήρα

2. Δεν είναι απαράδεκτό μια πτώση να εχει τέτοιο αποτάλεσμα? Ποσα κινητά εχουν φάει τρελες πτώσεις και πολύ χειρότερες απο την δική μου και δεν παθένουν τίποτα. Μια απλή πτώση να μου κοστίσει 44 ευρώ το βρίσκω υπερβολικο. Θα περίμενα να λειτουργήσει η εγγύηση σε αυτήν την περίπτωση γιατί ειναι απαράδεκτο το τηλ να ραισει ετσι απλά. Σε όλους αναιξερέτως έχουν πέσει τα τηλ.

Ποια είναι η γνώμη σας???? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1. Σχετικά με το θέμα του κόστους επισκευής δεν νομίζω ότι σου ζητάνε και πολλά λεφτά εαν υποθέσεις ότι θα στο επισκευάσουνε σχέτικα γρήγορα ή και αμέσως, σε αντήθεση με αλλές εταιρίες του χώρου που το servise που παρέχουν αργεί χαρακτηριστικά όπως έχω διαβάσει και από αλλούς σε αυτό το forum.

 

2. Για το θέμα της πτώσης είναι θέμα τύχης εάν θα σου σπάσει ή όχι γιατί έχω και 'γω το λιδιο τηλέφωνο και μου έχει πέσει αρκετές φορές και δεν έχν αντιμετοπίσει κάποιο πρόβλημα εκτός μου έχει γρατζουνιστεί πολύ άσχημα σε ορισμένα σημεία (σε ένα σημείο έχει φύγει ένα μικρό κομμάτι πλαστικού...)

 

βέβαια αυτή είνιαι η άποψή μου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...