Jump to content

Sony Ericsson Z600


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eeo (27 Ιαν. 2004 , 16:29)

 

Το cd που ειχε μαζί με την συσκευη υπερύθρων δεν υποστηρίζει τη συγκεκρημενη συσκευη κινητου (z600)!Ποιο ακριβως πρόγραμμα πρέπει να κατεβάσω απο το http://www.mobileaction.com ???

 

 

Πηγαίνεις στο downloads-> Fone Data Suite-> Sony Ericsson ->Z600->USBZ600

 

ή εδώ

 

Εγώ έχω μια απορία για εσάς που κάνατε αναβάθμιση. Όλοι λέτε πως έχετε την τελευταία έκδοση του λογισμικού R5B001. Εγώ που δεν το έκανα αναβάθμιση ακόμα και το πήρα Vodafone-Live έχω την R5C001 που μάλλον φαίνεται πιο καινούρια εκτός κι αν είναι ειδικό λογισμικό για Vodafone Live customized κινητά. Ξέρει κανείς;

Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ditheo (28 Ιαν. 2004 , 14:01)

 

Πηγαίνεις στο downloads-> Fone Data Suite-> Sony Ericsson ->Z600->USBZ600

 

ή εδώ

 

Εγώ έχω μια απορία για εσάς που κάνατε αναβάθμιση. Όλοι λέτε πως έχετε την τελευταία έκδοση του λογισμικού R5B001. Εγώ που δεν το έκανα αναβάθμιση ακόμα και το πήρα Vodafone-Live έχω την R5C001 που μάλλον φαίνεται πιο καινούρια εκτός κι αν είναι ειδικό λογισμικό για Vodafone Live customized κινητά. Ξέρει κανείς;

 

 

Πρέπει να είναι ειδικό λογισμικό για Vodafone Live. Συνήθως το λογισμικό των Vodafone live έχουν το επόμενο γραμμα από τις εκδόσεις των μη Vodafone κινητών ( δηλαδή η έκδοση π.χ. R4C001 ενός μη Vodafone κινητού θα είναι η αντίστοιχη έκδοση της R4D001 για Vodafone Live )

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα τελικά και εγώ την αναβάθμιση σε R5B001.

Προτίμησα το Teleservice(εξουσιοδοτημένο service center της SE) στο CityPlaza στη Γλυφάδα επι της Βουλιαγμένης!! Σε μισή ώρα το είχαν κάνει το upgrade και το κυριότερο τσάμπα!! :D Στην ερώτηση κρίσεως που θα σας κάνουν αν έχει πρόβλημα το κινητό,πείτε καλου κακου ότι έχει κατι κολληματάκια και θα είστε ΟΚ! ;)

 

ΥΓ.κοιτάζοντας την απόδειξη που μου έδωσαν μόλις πρόσεξα το εξής: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ ΛΟΓΩ ΕΓΓΥΗΣΗΣ!!!

Κάντε την άφοβα λοιπόν!! :p

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Ζ600 και το internet over gprs της cote με αποτέλεσμα να σέρνεται στην κυριολεξία (1-2k/s) . Έχω και ένα t68i το οποίο με ίδιες ρυθμίσεις από το ίδιο pc ίδιο αρχείο από ίδιο server και την ίδια χρονική στιγμή, ίδιες υπέρυθρες (ΜΑ-600) πάει μια χαρά (5-5,5k/s). Eγκατέστησα τους driver του modem που έχει η se στο site της αλλά μια απο τα ίδια. Το z600 έχει firmware R2F002 ξέρετε τι δε μπορεί να πηγαινει καλά; Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα με ασημί και σκούρα μπλε και τώρα μόλις έβαλα την τελευταία.Είναι γαμάτη!Δυστυχώς δεν την πουλάω...ασε που είμαι και θεσσαλονίκη. :-)
ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Μόλις σήμερα απέκτησα το z600. Σόρυ που θα κάνω αυτήν την (μάλλον τετριμένη) ερώτηση, αλλά 36 σελίδες είναι πολλές....

Το πήρα με vodafoneLive. Μπορώ να κάνω αναβάθμιση λογισμικού και να ησυχάσω από το ενοχλητικό μενού της? Ακόμα ένα περίεργο είναι ότι δεν μ ου βγάζει αναγνώριση εισερχόμενης κλήσης ("άγνωστος αριθμός...")

takareas
Link to comment
Share on other sites

ναι μπορεις να το βγαλεις [http://www. 9 volto.gr] :)

 

παραξενο αυτο με την αναγνωριση, τους αριθμους τους εχεις στην sim η στη συσκευη?

k3rn3l pan1c, c0r3 fr13d, us3r st0n3d ;-)
Link to comment
Share on other sites

τους είχα στην sim αλλά τους πέρασα στην μνήμη του τηλεφώνου.

Μήπως δεν έχω την υπηρεσία αναγνώρισης κλήσεων από την vodafone? Αλλά νομίζω ότι αυτή ενεργοποιείται αυτομάτως, έτσι δεν είναι?

takareas
Link to comment
Share on other sites

Είναι δωρεάν υπηρεσία πλέον αλλά επειδή καμιά φορά οι υπάλληλοι που συμπληρώνουν τις αιτήσεις κάνουν πατάτες και δεν το τσεκάρουν μπορεί να μη σου έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία. Καλύτερα επικοινώνησε με Voda.
Χρησιμοποιήστε τα πάντα προς όφελός σας
Link to comment
Share on other sites

Ekana kai egw tin Paraskevi thn anabathnisi stin r5b sto katastima pou brisketai sto city plaza tis glyfadas. H diadikasia peire 15-20 lepta kai egine dwrean. H nea ekdosh diorthwnei to problima me thn anazhthsh ellinikwn ston katalogo kai kanei poly grigoroteri tin java. Episis kanei pio grigori kai thn plohghsh sta menus. Pithanotata kanei kai alles beltiwseis alla egw den proseksa kati allo akoma.
Link to comment
Share on other sites

CityPlaza και'συ psampa ε? :D προσθέντοτας στα οσα είπες, παρατήρησα και βελτίωση στο ρυθμό μεταφοράς δεδομένων απο και προς τις υπερυθρες,δε ξέρω αν είναι η ιδέα μου,απλά μου έκανε εντύπωση! :o :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το πήρα με την μπαταρία τί κάνατε πόσες ώρες την φορτίσατέ?και πόσες φορές?
Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nio1975 ( 3 Φεβ. 2004 , 10:56)

 

Εγώ μόλις το πήρα με την μπαταρία τί κάνατε πόσες ώρες την φορτίσατέ?και πόσες φορές?

 

giro stis 2-3 ores

 

kai meta gia alles dio fores tha prepei an adiasei telios kai na to fortiseis pali mexri telos

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bettytsa ( 3 Φεβ. 2004 , 11:00)

 

giro stis 2-3 ores

 

kai meta gia alles dio fores tha prepei an adiasei telios kai na to fortiseis pali mexri telos

 

Ευχαριστώ ;)

κλειστό η ανοιχτό?

Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nio1975 ( 3 Φεβ. 2004 , 11:17)

 

Ευχαριστώ ;)

κλειστό η ανοιχτό?

 

 

kanonika einai to idio alla poloi ipostirizoun oti einai protimotero otan einai kleisto

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Johny-B (27 Ιαν. 2004 , 16:44)

 

Από Αθήνα είσαι; (Έχει αναφερθεί ήδη λίγο πιο πάνω SE service στο Μαρούσι αλλά δεν ξέρω αν σε βολεύει)

Για τους Θεσσαλονικείς Δωδεκανήσου 21. Κορυφαίο service και τζάμπα για αναβαθμίσεις εντός εγγύησης.

 

 

Πόσο είναι η εγγύηση?κανά 3μηνό?

Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί κάνετε την αναβάθμιση????Εχει πρόβλημα το κινητό??Σας ρωτάω γιατί μάλλον κι εγω αυτό θα πάρω και τώρα που διαβάζω αυτά που λέτε έχω κάποιες απορίες. Γιατί γίνεται η αναβάθμιση????
thanks...!Πάντα φιλικά..Chrysi.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bettytsa ( 3 Φεβ. 2004 , 11:50)

 

1 xrono paidia kanonika ena xrono apo tin imera agoras

 

 

Bασικά το πήρα από Αθήνα και μου το στείλανε μέσω courier Άρα κρατάω την απόδειξη από το courier για σιγουριά.THANKS

Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμη ερώτηση. Αν δεν έχει πρόβλημα το κινητό πως γίνεται η αναβάθμιση χωρίς να πληρώσετε μία??? Δεν ρωτάνε αν έχει πρόβλημα???
thanks...!Πάντα φιλικά..Chrysi.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...