Jump to content

Καλοκαίρι και...όλα έξω! (Ντύσιμο και νοοτροπία)


sakaflias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To χαρηκα πολυ το περιστατικο που σου συνεβει καθως τετοιες κοπελες ειναι που μας λειπουν....τελικα συμπερανα, οτι μας λειπει η αμεσοτητα μεταξυ των δυο φιλων και η επικοινωνια και οχι οι διαφορες μας σαν φυλα που μας κανουμε να συμμετεχουμε στον αναιμακτο αλλα οδυνηρο πολεμο των 2 φυλων.

 

Τουλαχιστον ενιωσες καλα ψυχολογικα (μας λειπει πολυ η επιβεβαιωση στους ελληνες απο το αλλο φυλο),παρολο που δεν εγινε τιποτα με την δεσποινιδα.Παντως πολυ καλη η αντιμετωπιση σου,δεν αρχισες να την βριζεις!! :D

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

ARMAGEDDON, ειλικρινα δεν ηταν μπαζο...(με το συμπαθειο κιολας)

Ηταν πραγματικα μια αρκετα ομορφη κοπελα, με ωραιο στυλακι κτλ κτλ.

την γνωρισα μετεπειτα (φυσικα δεν εκανα κατι), και απλως το στυλ της ειναι να τα λεει καπως πολυ...χυμα! ;)

Τι δεν εκανεεεεςςςς; δηλαδη αφου σου το ειπε οτι γουσταρει με τον τροπο της ..ηταν και χυμα...τοτε;; Βουρ στο πατσά

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

ARMAGEDDON, ειλικρινα δεν ηταν μπαζο...(με το συμπαθειο κιολας)

Ηταν πραγματικα μια αρκετα ομορφη κοπελα, με ωραιο στυλακι κτλ κτλ.

την γνωρισα μετεπειτα (φυσικα δεν εκανα κατι), και απλως το στυλ της ειναι να τα λεει καπως πολυ...χυμα! ;)

 

Και μπάζο να μην ήταν, εμένα δεν θα μου άρεσε να μιλήσει έτσι!

 

Όχι μόνο σ' εμένα, αλλά και γενικότερα.

 

Ίσως είμαι της παλιάς σχολής... αλλά πιστεύω ότι η γυναίκα πρέπει να έχει ...θηλυκότητα!!!

 

Αν μια γυναίκα μιλάει χειρότερο κι' από... τον Μπάμπη τον φορτηγατζή (που κατά τ' άλλα μια χαρά άνθρωπος είναι...ο Μπάμπης) εμένα δεν με ελκύει, όσο όμορφη΄κι' αν είναι εξωτερικά.

 

Βουρ στο πατσά

 

:up: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο που λες συμφωνω, αλλα που μιλησα μαζι της αργοτερα, ειδα οτι καθε αλλο παρα σαν φορτηγατζης μιλαγε...

Μετα οταν την επιασα να μιλαει με τις φιλες της, μιλαγε οντως καπως..."χυμα"!

τι να πω; :confused:

Ισως να ειναι με τις ωρες τις.... :p

Παντως εμενα τουλαχιστν το ολο σκηνικο μου ανεβασε την διαθεση, αν και ειμαι κι εγω ενα ατομο το οποιο δεν πολυ αντεχει τις βρισιες και ειδικα τις συνεχομενες...Ειτε απο κοπελα ειτε απο αντρα.

Και οταν λεω τις βρισιες, εννοω τις βρισιες σε μια συζητηση.

Link to comment
Share on other sites

Μετα οταν την επιασα να μιλαει με τις φιλες της, μιλαγε οντως καπως..."χυμα"!

Χαχα καλά άμα ακούσετε ποτέ γυναικοσυζήτηση θα φρικάρετε(όχι από τις βρισιές,γενικά) :p

Κι εμείς την λέμε αυτή την λεξούλα όταν δούμε έναν ωραίο αλλά ποτέ μπροστά του(μετά μεταξύ μας..lol)

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χαχα καλά άμα ακούσετε ποτέ γυναικοσυζήτηση θα φρικάρετε(όχι από τις βρισιές,γενικά) :p

Κι εμείς την λέμε αυτή την λεξούλα όταν δούμε έναν ωραίο αλλά ποτέ μπροστά του(μετά μεταξύ μας..lol)

 

to akousa proxtes apo kati pipinia kathos eimouna bolta me tin dikia mou kai epese polli ksilo (i dikia mou exei kai mauri zoni sto karate :p )

 

sto telos ta lipithika ta koritsia alla mou anebase to ithiko tromera :)

 

exo akousei ginaikia sizitisi kai milate pragmatika apisteuta xima :w00t:

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

to akousa proxtes apo kati pipinia kathos eimouna bolta me tin dikia mou kai epese polli ksilo (i dikia mou exei kai mauri zoni sto karate :p )

sto telos ta lipithika ta koritsia alla mou anebase to ithiko tromera :)

 

Πραγματικο ξυλο, ή λεκτικο ξυλο; :confused: :wacko:

Ποια ειναι η δικια σου η Ηλεκτρα;;;;; :p ;)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικο ξυλο, ή λεκτικο ξυλο; :confused: :wacko:

Ποια ειναι η δικια σου η Ηλεκτρα;;;;; :p ;)

 

oxi milame gia pragmatiko ksilo. edo mou eixe pei fili tis oti tis tin eixan pesei 2 tipoi bradi kathos girize moni sto spiti kai tous ekane na trexoun apo tis klotsies pou tous eixe riksei.

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

whatever man...kati tetoies oksithimes kopeles pou ksespane viaia les tis vriskw apokroustikes kai ilithies poso mallon pou me kanoun kai rezili na vgainw me ton tzim lonto se female version pou rixnete se ksilo kathe treis kai ligo...

 

pantws sto thema mas ta matia mou exoun alithorisei...kathe mera vgainw kentro gia kafe kai den ksero pou na protokoitakso...17xrona??mamades me paidakia?Eleos!!! Gia tis mamades fisika e :rolleyes:

 

oson afora tis ellinides...iparxoun polles tetoies pou me to proto komplimento arxizoun kai vrizoun san mpampides alla einai kai polles ekeines pou tha xamogelasoun kai tha kleisoun to mati...emena mou exei tixei afto na perasw dipla apo parea koritsiwn (oles oi thees mia mia) kai na mou petaksoun to sxolio "ti tekno g@mato eisai" alla prin 3 xronia pou hmoun sta forza mou adinatos,koiliakoi klp klp klp kai nai enoiosa avola...aisthanthika oti eixa vevilothei psixologika kai pnevmatologika ... ma ti paliothilika iparxoun aman!

Link to comment
Share on other sites

emena mou exei tixei afto na perasw dipla apo parea koritsiwn (oles oi thees mia mia) kai na mou petaksoun to sxolio "ti tekno g@mato eisai" alla prin 3 xronia pou hmoun sta forza mou adinatos,koiliakoi klp klp klp kai nai enoiosa avola...aisthanthika oti eixa vevilothei psixologika kai pnevmatologika ... ma ti paliothilika iparxoun aman!

Και δε χαρηκες για το σχολιο? :p ;) :confused: Χωρις να θελω να κανω τον εξυπνο,απλα θα σου πω πως στο εξωτερικο(ειδικα Ιταλια που τα ξερω απο πρωτο χερι)τετοια σχολια στο δρομο απο γυναικες σε αντρες ειναι αρκετα συχνα...μπορουν να το επιβεβαιωσουν & οσοι συμφορουμιτες εχουν αντιστοιχες εμπειριες... ;)

 

Και γενικα καλα ειναι τα κοπλιμεντα απο γυναικες,αρκει να ειναι ευρηματικα και...φυσιολογικα(ε οχι να πειτε & σε αντρα "ωραιο μο@υνι",ελεος βρε κοριτσια!!! :p :alien: ).

Link to comment
Share on other sites

Και δε χαρηκες για το σχολιο? :p ;) :confused: Χωρις να θελω να κανω τον εξυπνο,απλα θα σου πω πως στο εξωτερικο(ειδικα Ιταλια που τα ξερω απο πρωτο χερι)τετοια σχολια στο δρομο απο γυναικες σε αντρες ειναι αρκετα συχνα...μπορουν να το επιβεβαιωσουν & οσοι συμφορουμιτες εχουν αντιστοιχες εμπειριες... ;)

 

Και γενικα καλα ειναι τα κοπλιμεντα απο γυναικες,αρκει να ειναι ευρηματικα και...φυσιολογικα(ε οχι να πειτε & σε αντρα "ωραιο μο@υνι",ελεος βρε κοριτσια!!! :p :alien: ).

αυτές ειναι καραμ@λ@κισμένες, μην τις ονομάζουμε κορίτσια. :mad:
Link to comment
Share on other sites

oxi milame gia pragmatiko ksilo. edo mou eixe pei fili tis oti tis tin eixan pesei 2 tipoi bradi kathos girize moni sto spiti kai tous ekane na trexoun apo tis klotsies pou tous eixe riksei.

 

Φιλε Dakar ποια ειναι η κοπελα σου; :confused:

Η Buffy, η κυνηγος βρυκολακων;;;;;;; :w00t: :p :p

(Αν ποτε τυχει κανενα προβλημα και θελω ενισχυσεις, θα σε ΡΜ να ερθετε! ;) )

Link to comment
Share on other sites

whatever man...kati tetoies oksithimes kopeles pou ksespane viaia les tis vriskw apokroustikes kai ilithies poso mallon pou me kanoun kai rezili na vgainw me ton tzim lonto se female version pou rixnete se ksilo kathe treis kai ligo...

 

pantws sto thema mas ta matia mou exoun alithorisei...kathe mera vgainw kentro gia kafe kai den ksero pou na protokoitakso...17xrona??mamades me paidakia?Eleos!!! Gia tis mamades fisika e :rolleyes:

 

oson afora tis ellinides...iparxoun polles tetoies pou me to proto komplimento arxizoun kai vrizoun san mpampides alla einai kai polles ekeines pou tha xamogelasoun kai tha kleisoun to mati...emena mou exei tixei afto na perasw dipla apo parea koritsiwn (oles oi thees mia mia) kai na mou petaksoun to sxolio "ti tekno g@mato eisai" alla prin 3 xronia pou hmoun sta forza mou adinatos,koiliakoi klp klp klp kai nai enoiosa avola...aisthanthika oti eixa vevilothei psixologika kai pnevmatologika ... ma ti paliothilika iparxoun aman!

 

koita na deis i dikia mou kai bebaia den einai oskifimi para mono ean tin prokalesoun. apla kserei na prostateuei ton eauto tis apo kathe eidous mlks kai auto emena prosopika mou aresei giati polli apla den thelo na exo dipla mou mia kota pou akoma kai to nixaki na spasei na arxizei na klaiei.

 

tora ean kapoios thelei na exei dipla tou mia ginaika pou den mporei na iperaspisti ton eauto tis apo tous diaforous anomalous pou kikloforoun (kai kikloforoun para polli) kai na fobatai kathe stigmi e ti na po oreksis einai autes. :D

 

kata ta alla einai para polli euaisthiti kai otan kapoios dikos tis anthropos tin pligosei klaiei me to paramikro alla se themata pou aforoun emena kai autin einai polli dinamiki kai mas ipostirizei mexri telikis ptoseos.

 

ps.

to allo pou ekane me ti pitsirikes emena prosopika mou arese gia enan kai aplo logo. ean den to ekane kai den ksekatharize ekeini tin stigmi tin katastasi meta poy eixame kathisi ego tha ta akouga ola oti kai kala prokalesa kai tetoia eno tora ksethimane kai katalabe oti ego den edosa dikaiomata kai meta apla kathisame isixa pinontas to poto mas. osoi katalaban katalaban :D

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Dakar ποια ειναι η κοπελα σου; :confused:

Η Buffy, η κυνηγος βρυκολακων;;;;;;; :w00t: :p :p

(Αν ποτε τυχει κανενα προβλημα και θελω ενισχυσεις, θα σε ΡΜ να ερθετε! ;) )

 

einai to apolito moro mou me 1.10 podi kastanoksantha mallia pou den sikonei mlks apo kanena kai to proto pragma pou me trabikse kai me kratise konta tis einai o dinamismos tis (kala bale paketo kai ta ipoloipa :p ) kai o monos logos pou tin skeftomai sta sobara tin sxesi mas einai o dinamismos pou exei deiksei mias kai oraies ginaikes iparxoun me dinamismo polles alla ton dixnoun se lathos meroi me ton lathos tropo kai panta sta lathos atoma (ti thelo na po einai oti anti na diksoun oti den masane se ksenous sinithos to neuro tous to bgazoun se oikogeneia, siggeneis, sxeseis alla pote se ksenous kai files tous mias kai den theloun na tis xaraktirizoun san kakes kai paei legontas).

 

xalara file ksekinao pali apo arxes tou mina mallon kai ego king fu pali kai tha eimaste to teleio zeugari. apla ean tixei kai pantreutoume kai pesei kamia fora ksilo sto spiti apo tsakomo kapoios tha pathei megalo kako kai tha spasoun tixei auto fovamai :p

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Oοοοοοοπα οοοοπα ρε Dakar!!!Σιγα,κι εγω ξερω καρατε και εχω μαυρη ζωνη αλλα ποτε δε θα χτυπουσα καποιον που μου την επεφτε στο δρομο.Ειδικα αν πει κατι χυδαιο,η λυση ειναι αδιαφορια.Απλα!

Παντως ποτε δε θα ελεγα ''πω πω τι μ%#ι ειναι αυτος'' μπροστα του,αλλα με τις φιλες μου λεμε και χειροτερα!

 

Χωρις να θελω να κανω τον εξυπνο,απλα θα σου πω πως στο εξωτερικο(ειδικα Ιταλια που τα ξερω απο πρωτο χερι)τετοια σχολια στο δρομο απο γυναικες σε αντρες ειναι αρκετα συχνα...μπορουν να το επιβεβαιωσουν & οσοι συμφορουμιτες εχουν αντιστοιχες εμπειριες...

 

Αα καλα στο εξωτερικο ειναι αλλη φαση!!Ειδικα στην Ιταλια,και στο περιπτερο για τσιχλες,που λεει ο λογος,να πας,θα στην πεσει ο περιπτερας!

Ειναι πολυ ανετοι,δεν κολλανε..κατευθειαν στο ψητο! :cool:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Αα καλα στο εξωτερικο ειναι αλλη φαση!!Ειδικα στην Ιταλια,και στο περιπτερο για τσιχλες,που λεει ο λογος,να πας,θα στην πεσει ο περιπτερας!

Ειναι πολυ ανετοι,δεν κολλανε..κατευθειαν στο ψητο! :cool:

 

Αληθεια...

Κατι τετοιο ομως:

Ειναι πολυ ανετοι,δεν κολλανε..κατευθειαν στο ψητο! :cool:

θα σας αρεσε; :confused:

Link to comment
Share on other sites

e..για να πουμε και την αληθεια οι Ελληνες παρακολανε..

σε σημειο που και να τους αρεσεις να μην σε πλησιαζουν..

εσεις παλι ειστε στο αλλο ακρο απο τους Ιταλους που λετε.

Link to comment
Share on other sites

e..για να πουμε και την αληθεια οι Ελληνες παρακολανε..

σε σημειο που και να τους αρεσεις να μην σε πλησιαζουν..

εσεις παλι ειστε στο αλλο ακρο απο τους Ιταλους που λετε.

Και ποιος φταιει γι'αυτο,μονο οι αντρες?Μηπως εσεις οι Ελληνιδες εχετε διαφορετικη συμπεριφορα στους ντοπιους απ'τους ξενους? ;)

 

Οσο για την...ανεση των ιταλων με τις γυναικες,δεν ειναι & δυσκολο να εξηγηθει...οταν απο μικροι εχουν μαθει στην "ευκολια" των σχεσεων,λογικο ειναι να παιρνουν αερα & να εχουν μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση μετα...

Link to comment
Share on other sites

e..για να πουμε και την αληθεια οι Ελληνες παρακολανε..

σε σημειο που και να τους αρεσεις να μην σε πλησιαζουν..

εσεις παλι ειστε στο αλλο ακρο απο τους Ιταλους που λετε.

 

Και γι'αυτο ευθυνεται ποιος; :confused:

Εμεις οι αντρες στο 100%;

Η καποιο μεριδιο ευθυνης εχουν και οι γυναικες Ελληνιδες που πολλες φορες σηκωνουν εναν "τοιχο" μπροστα τους και δεν ξερεις τι να κανεις; :rolleyes:

 

Και εμενα η ερωτηση μου πριν στην _Crazygirl_ ηταν για τον απλουστατο λογο γιατι εχω δει\ξερω πολλες Ελληνιδες (φοιτητριες και μη) οι οποιες εαν τους την πεσει (π.χ) Ιταλος χυμα, θα κολακευτουν-χαμογελασουν-θα το ευχαριστηθουν εν παση περιπτωση, ενω εαν την ιδια ακριβως κινηση την κανει Ελληνας, εχει πολλες πιθανοτητες να φαει τετοιο "φτυσιμο", που θα του ξεκολλησει το δερμα... :( :X

Link to comment
Share on other sites

ΝΑι ρε πολυ ντιβες την εχουν δει...Απο την αλλη και τα αγορακια δεν κανουν καμμια κινηση πια.Γενικα βλεπω να συναγωνιζονται ο ενας τον αλλο στο μπλαζε βλεμμα και στο σηκωμα της μυτης.Απο τη μια τα πετανε ολα στη φορα και απο την αλλη προσποιουνται τις επιτηδευμενα αδιαφορες.Mixed message...Γμτ δεν ηταν ετσι τα πραματα πριν απο 5 χρονια,ετσι δεν ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

Καλα υτο που λες ON3 ειναι κι αυτο σωστο.

Προσωπικα εχω βαρεθει -ρε παιδια σας μιλαω ειλικρινα-, οποτε γυρναω Ελλαδα να βλεπω στις καφετερειες απο την μια μερια μια αντροπαρεα, απο την αλλη μια γυναικοπαρεα....και.....και να κοιταζονται!!!! :wacko: :what:

Δηλαδη να κοιταζονται με τις ωρες (μπορει να πεσει και κανα χαμογελο)...και...τελος!

Αυτο ηταν! :fool:

Τοσο κοιταγμα ρε παιδια, πρεπει να εχουν τρελαθει στο ξεματιασμα οι γιαγιαδες-παππουδες! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε να παρει εχει τυχει παιδι απο την παρεα μου να "παιζει" κανα μισαωρο με τα ματια και τελικα να την αφησει να φυγει.Φοβαμαι πως η μαχη των φυλων αρχισε και θα παμε σαν τα παντα που βαριουνται την αναπαραγωγη.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το μόνιμο παράπονό σας είναι ότι είμαστε σνομπ.Μήπως τελικά το έχετε λίγο σαν δικαιολογία? :worry:

 

Λογικό είναι να μην είναι εύκολο να γνωρίσεις κάποιον που κάθεται απέναντί σου στην καφετέρια και δε τον ξέρεις.

Μερικοί είναι πιο τολμηροί και κάνουν το πρώτο βήμα..άλλοι όχι,αλλά δε σημαίνει πως πρέπει να τα ρίχνουμε ο ένας στον άλλο.

Εγώ δεν ξέρω καμία κοπέλα να είναι έτσι όπως λέτε.Αν μας αρέσει ο άλλος θα ανταποκριθούμε,αλλιώς αν είμαστε με κάποιον του το λέμε ευγενικά.

 

Σίγουρα υπάρχουν κοπέλες που την έχουν δεί γενικά,αλλά όχι και όλες!

 

Αν σας αρέσει μια δε της την πέφτετε γιατί φοβάστε την απόρριψη.

Αν σας την πέσει αυτή ξενερώνετε.

Και μετά λένε για τις γυναίκες... :p

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Oοοοοοοπα οοοοπα ρε Dakar!!!Σιγα,κι εγω ξερω καρατε και εχω μαυρη ζωνη αλλα ποτε δε θα χτυπουσα καποιον που μου την επεφτε στο δρομο.Ειδικα αν πει κατι χυδαιο,η λυση ειναι αδιαφορια.Απλα!

Παντως ποτε δε θα ελεγα ''πω πω τι μ%#ι ειναι αυτος'' μπροστα του,αλλα με τις φιλες μου λεμε και χειροτερα!

 

 

Αα καλα στο εξωτερικο ειναι αλλη φαση!!Ειδικα στην Ιταλια,και στο περιπτερο για τσιχλες,που λεει ο λογος,να πας,θα στην πεσει ο περιπτερας!

Ειναι πολυ ανετοι,δεν κολλανε..κατευθειαν στο ψητο! :cool:

 

exmmm den eipa oti apla tis tin epesan alla tin strimoksan. dld girnouse kata tis 7 to bradi sto spiti stamatise to autokinito apo mprosta tis kai tin kollisan ston toixo. ean den ekane tipota tote milame oti tha pigaine gia biasmo to olo thema. ara eimai sigouros oti kai esi tha ekanes kati ;)

 

 

osa eipan ta paidia me kaliptoun apolita kai einai alithina mias kai ego san paidi tin ezisa stin romi gia 2 xronakia kai eida to ti ginetai ekei (me paratise ellinida gia enan italo pou itan xalias se ola tou alla eixe 2 kala kata tin gnomi tis panta. 1on itan italos (pou simainei kone me parees kai free taksidakia se italia) kai 2on amaksi))

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Αν σας την πέσει αυτή ξενερώνετε.

Οχι βεβαια...ποιος ειπε κατι τετοιο? :!:

 

Ελα ομως που δε γινεται συχνα(ειδικα σ'αυτη τη χωρα)... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...