Jump to content

[MOTO] Honda CBR 125R


EddieX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτός είπε 172cc ήταν δέν ξέρω τώρα τι και πώς..Πάντως η εξάτμιση Gianneli ήταν.

na deis ti gloiwdhs typos 8a htan autos,to cbr einai 167cc:lol: :lol:

tespa apo tetraxrono pisteyw einai oti pio kalo

.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Παει το CBR-aki μου...... :cry: :cry: :cry:

Το πουλησα!!! :( :cry: :(

 

:cry: :cry: :cry: :cry:

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη εχω δει πολλα σε αυτο το Forum και ασχολουμαι απο μικρος με malossi φτιαξιματα και τα τοιαυτα, θελω να πω 2-3 πραγματακια... 1ον και κυριοτερον σαν την ποιοτητα της Honda δεν θα βρειτε αλλου, οπως και να το κανουμε και σας το λεω γιατι εχουν περασει πολλα μηχανακια απο τα χερια μου. Αυτο σημαινει φυσικα οτι το modenas που διατυμπανιζει ως κορυφαιο ο φιλος μας δεν πολυφτουραει πολλα πολλα μπροστα στο cbrακι... Κι αστε τον να λεει, modenas εχει, εκανε τη λαλακια και τωρα προσπαθει να πεισει τον εαυτο του οτι ειναι το καλυτερο... 2ον το cbrακι οντως κακως ΚΑΙ κατα τη δικη μου αποψη δεν επρεπε να λεγεται CBR, sorry ρε παιδια αλλα CBR ειναι οι μοτοσυκλετες...αλλα ολα στο βωμο του μαρκετινγκ γιατι οταν εχεις ενα ονομα το χρησιμοποιεις προς οφελος σου... 3ον Το cbrακι μπορει να μην ειναι μοτοσυκλετα, αλλωστε κοστιζει το 1/3 μιας μοτοσυκλετας, αλλα υπερτερει των παπιων και σε πλαισιο και σε τροχους (εστω και ελαχιστα αλλα υπερτερει) και σε φρενα και αν το θελετε σε ομορφια που για μενα δεν εχει και μεγαλη σημασια... Το σημαντικοτερο ομως που θελω να σας μεινει ειναι οτι οσο τα πειραζετε τοσο θα σας βγαζουν ζημιες... Εχω κανει malossi και τετραχρονα και διχρονα scooterακια αρχικα για μενα μετα και για αγωνες... Το runner (4t) απο 125 το πηγα καπου στα 200 (209 το δινει η malossi) και αλλαξα τα παντα (απο variator μεχρι εξατμισεις keihin FCR και τα λοιπα). Ενα Aprilia, το AREA51 (2t) το εκανα κι αυτο ολο malossi... Με τα πολλα τωρα και τα 2 καθονται... Τα χω παρατησει βεβαια γιατι ειμαι με το αμαξι αλλα οταν εισαι και καθε 3 και λιγο στο συνεργειο δε λεει... Παντως την κ@υλα μου την εκανα και δεν μετανιωνω για τα λεφτα... Απλα οσοι το θελετε οχι μονο για το κεφι σας αλλα και για μετακινησεις καλυτερα μην του πειραξετε πολλα πολλα... By the way πολυ μου αρεσει το CBRακι του 07 και ψηνομαι για μες στην πολη... To EFI λεει ασχημα κι ας μην παιρνει ακομα πολλα πολλα φτιαξιματα για οσους θελουν (Εγω τελειωσα με αυτα)! Αυτα και sorry αν σας κουρασα! Καλα βολταρακια και χαλαρωστε, το θεμα δεν ειναι ποιο ειναι το καλυτερο μηχανακι εξαλλου αυτο ειναι υποκειμενικο... Το θεμα ειναι να τη βρισκεις με το διτροχο σου!

ΛΕΦΤΑ ΝΑ'ΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ !!!

 

http://www.danasoft.com/sig/__GT__.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα τα ειπες φιλε μου αν

και δεν ξερω απο που ακουσε οτι το modenas ειναι καλυτερο..

Eιναι πολυ πιο γρηγορο αυτο ειπαμε...

Link to comment
Share on other sites

γιατι???

 

Πηρα αλλο Honda..........

 

Honda S2000! Δεν γινοταν αλλιως, επρεπε να θυσιασουμε για την αποκτηση του συγκεκριμενου αμαξιου! :O

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας παιδια! Το εφερα απο 'δω, απο 'κει, τελικα θα παρω και εγω ενα CBRaraki 125cc φυσικα. Βρηκα ενα μοντελο του '06, μεταχειρισμενο με 3,000χμ και αλαγμενη εξατμηση με 2500 χιλιαρικα. Το ειδα το μηχανακι και ειναι ωραιοτατο - ουτε μια γρατζουνια δεν εχει. Αυτη τη στιγμη ομως εγω εχω ενα Peugeot scouter (Ludix). Εχω διπλωμα για 125cc αλλα δεν εχω οδηγησει ποτε τετοιου ειδους μηχανη. Καμια συμβουλη?
Link to comment
Share on other sites

για ολα υπαρχει πρωτη φορα.......

Καλυτερα παρε το suzuki fx φιλε για μενα ειναι το κορυφαιοτερο παπακι ολων

τον εποχων.................

 

Μα θελει να παρει το CBR γιατι του λες να παρει παπι???

 

Υ.Γ.: Και προς Θεου ποιος ειπε οτι ειναι το κορυφαιο παπακι ολων των εποχων το FX???!!!:lol: Εισαι αδιαβαστος...

 

Οσον αφορα τον φιλο που θελει να παρει το CBR 125 το μονο που θελει ειναι μια εξοικιωση στην αρχη με τον συμπλεκτη και τιποτα παραπανω...ισως αυτο σε προβληματισει αλλα δεν ειναι τιποτα!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, δεν αντεξα αλλο! Το ερωτευτικα αυτο το μηχανακι!! (Δε θα ελεγα οχι σε RS 125 αλλα...) Πηγα σημερα στο Τσιβαρακη και του εδωσα 2 εκατοσταρικα να μου το κρατησει εκει για 10 μερες και την αλλη Παρασκευη που θα βγει το διπλωμα μου θα παω να το παρω απο το μαγαζι (γονεις βλεπετε...αν δε εχω διπλωμα στα χερια μου, δε παιρνω τιποτα. Γαμω τη γραφειοκρατεια...) Παντως ειναι δικο μου στην ουσια τωρα. Πηγα και ενα φιλο μου που εχει CBR1000RR να του κανει ενα test drive και μου ειπε πως ειναι αψογο. Καποια συμβουλη για τον απειρο καβαλαρη? :D
Link to comment
Share on other sites

Μην ανχωνεσε δεν ειναι τιποτα σε δυο τρεις μερες θα του χεις παρει τον αερα..

Μονο ο συμπλεκτης ειναι αλλα δεν ειναι τιποτα το σοβαρο!!

Αφου οδηγας δεν θα εχεις κανενα προβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

To z και το astrea απο τα καλυτερα μηχνακια που βγηκανε ποτε..

Και το fx ειναι παρα πολυ καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

για πες μου ρε φιλε πιο ειναι το καλυτερο για σενα..........μήπως το

mdjfhs dynamic?

 

Καταρχην ποτε δεν ειπα οτι ειναι το Dinamik το καλυτερο...

 

Κατα δευτερον εσυ ειπες οτι ειναι το κορυφαιο παπακι ολων των εποχων!!!

ΕΛΕΟΣ...εισαι απολυτος...!!!Δεν γινεται να ειναι το κορυφαιο παπακι ολων των εποχων γιατι ειναι πολυ απλα δεν ειναι...εκτος αυτου,βγαλε εκτος το Dinamik που λες οτι το υποστηριζω...και συγκρινε το...και πες μου αν ειναι το κορυφαιο τελικα!!!Ειναι???η υπαρχουν και αλλα παπακια που ειναι καλυτερα???Αναρωτησου...

 

Τελος ειμαστε σε thread για το Honda CBR 125cc και μην απασχολουμε τους υπολοιπους με ασχετα θεματα...το παιδι ζητησε γνωμες για το CBR 125cc και εσυ του λες να παρει το FX!!!Συννενοηση μπουζουκι!!!

 

Υ.Γ.: Οταν δεν εισαι κατοχος κανενος απο αυτα δεν μπορεις να εκφερεις γνωμη αρα δεν μπορεις να λες οτι το FX ειναι το κορυφαιο παπακι ολων των εποχων!!!

 

Αυτα απο εμενα!!!Τελος.

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε εχω το εχω 2 χρονια περιπου.

Δεν μου βγαλει ποτε προβλημα, μονο κανενα σερβις να κανεις που και που, δηλαδη λαδια-μπουζι κλπ.

Παρε CBR125, και θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Και τα κοντινα ταξιδακια σου θα κανεις,και θα σε βολευει μεσα στην πολη γιατι ειναι λεπτο σε παχος,και οικονομια βενζινης θα εχεις, αλλα μην περιμενεις τρελα γκαζια μετα τα 100, και τελικη θα εχεις λιγοτερο απο 130 χλμ/ωρα, αλλα σταθερα λογω καλου πηρουνιου, και δυνατα φρενα μπροστα.

Το μονο που να κανεις ειναι να αλλαξεις αμεσως λαστιχα, γιατι τα μαμισια ειναι αθλια.

Τιποτε αλλο.

Αυτη ειναι η γνωμη σαν ιδιοκτητης του εδω και 2 χρονια. (απο αύγουστο 2005)

Φιλικα Νικος

Link to comment
Share on other sites

To z και το astrea απο τα καλυτερα μηχνακια που βγηκανε ποτε..

Και το fx ειναι παρα πολυ καλο!!!

 

 

:D :D :D :D :D :D :D meta apo ayto ti na mou poune oloi :p :p afou to akousa k apo esena::p

http://img337.imageshack.us/img337/1140/49sk4.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ρε παιδια ολα στραβα μου πανε............

Πηρα το Runner 3:00 και 6:00 τρακαρα

αποτελεσμα 1500 ευρω ζημια στο κολαμαξο και πλαστικα δεξιας πλευρας σπασμενα στο Runner..

Θα πουλησουμε το Grand και το Runner..........(λογο φοβου της μανας μου και του πατερα μου)

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φιλε! Τωρα μιλαμε για ΠΟΛΥ γκαντεμια!! Εγω δοξα το Θεο, πηγα και πηρα το cbr-aki μου, ακομα το μαθαινω βεβαια δηλαδη καπου στα 60-70 το παω ακομα για να συνηθεισω τη σταση πανω στη μηχανη.

 

Φιλε μου, ελπιζω τουλαχιστον εσυ να εισαι καλα και αν μαθεις ποιος ηταν ο γκαντεμης, πες μας τουλαχιστον για να προλαβουμε το κακο!!

Link to comment
Share on other sites

Guys help! Διαπιστωσα και γω με τη σειρα μου πως τα μαμα λαστιχα του CBR ειναι για το π***** και θελω να αλλαξω. Μπορει καποιος να προτεινει κατι και με τιμη? Κατι ειδα για τα Michellin αλλα απο τιμη δεν ειπε κανεις τιποτα σιγουρο.
Link to comment
Share on other sites

Δε λες και κατι για την τιμη? Εσκασα 2,500 χιλιαρικα για το μηχανακι, ΕΛΕΟΣ πια! 19 ειμαι και η τσεπη μου ακομα στο νοσοκομειο ειναι. Περιπου ποσο λες να μου στοιχισει ολη αυτη η ιστορια με τα λαστιχα? Εχοντας υποψην πως θελω καλα λαστιχα (οχι και τα καλυτερα!).

 

PS: Παιδια παει φανταστικα το μηχανακι! Ψαχνω αφορμη για να το παρω βολτα καθε φορα :D Ελα ομως που ΤΩΡΑ που το πηρα γαμ***** ο καιρος και πεθαινω στο κρυο? Αχ που ειναι το καλοκαιρακι να πουλησουμε και λιγο μουρη στις γκομενες... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...