Jump to content

[MOTO] Honda CBR 125R


EddieX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=74924

απαντω κυριως στα παραπανω...

περα απο μουρη δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο οπως εχω ξαναπει...k σιγουρα το πιστευουν κ οι ιδιοκτητες τους...γιατι για να μου πειτε για εγγυησεις honda ktl ,ε οπως κ να το κανουμε ειναι new οποτε δεν εχουν βγει τα standart problhmata.

ειναι κατι παρομοιο που ειχε γινει με τα tdr τα 50αρια/125 αλλα τουλ εκεινα ηταν 2τ αλλα κ εκεινα μικρογραφια μηχανης οπως κ τα varadero 125.

 

k h katηγορια στα 125gp εχουν aprilia rs...

to πιο γρηγορο 125 k δεν λυκλοφορουν κ πολλα στυλ street einai cagiva mata me timh diplasia apo ta parapanw:P

pes ki alla pes ki alla!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://img20.imageshack.us/img20/6140/cbr1000repsol4jd.gif

Σας καλοσοριζω στον τοπο συζητησης για ολες τις supersport μηχανες της Honda απο 125cc εως 1000cc.

Μπορουνε να μιλησουμε για κοντρες,βελτιωσεις και οτιδηποτε αλλο για τις αγωνιστηκες μηχανες δρομου της θρυλικης εταιριας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
geia sas eimai katoxos enos honda astrea 53 xil. me ekentroforo, karbilater micuni 26 ,sklira elatiria stoys diskoys kai ilektronikh daytona , paizei na balw kontra me ena cbr 125 kai tha eithela na moy pite pos to kobetai mporw na ton parw? ekino einai mama, kai ti xiliometra bgazei h kathe taxitita ? eyxaristo prokatabolika
Link to comment
Share on other sites

επειδη λετε διαφορα και ο κόσμος σας διαβάζει.....

 

Το cbr125 είναι η μεγαλύτερη αποτυχία που υπάρχει!!!!

 

Έχει λάστιχα από παπί, φρένα από παπί, συμπεριφορά ελάχιστα καλύτερη από παπί (το μόνο καλό είναι ο συμπλέκτης που είναι ένα καλό σχολείο για την συνέχεια) και το παινεύεται λες και9 δεν ξερω και γω τι!

 

Ακου αξιοπιστία Honda! Τα καλύτερα παπιά είναι τα Modenas και όποιος έχει κάποια αντίρρηση (που να ευσταθεί φυσικά) να μας το πει!

 

Ακου 150........ και για πείτε μας πως θα σταματήσετε; Αλλα ξέχασα, δεν χρειάζεται, το παν είναι να πιάσεις όσο περισσότερα... Σωστά!

 

Όσο για το κιτ της Honda... εκεί είναι το μεγάλο ανέκδοτο! Έχει 1500 (αν θυμάμαι καλά ) ευρώ για να τοποθετηθεί!

 

Και πόσο έχει να το αγοράσεις το μηχανάκι; Ωραία, τα προσθέτουμε αυτά τα δύο ποσά και έχουμε ένα ωραίο κεφάλαιο για να πάμε να πάρουμε ένα ωραίο εντουράκι στα 250cc όπου θα είμαστε και νόμιμοι, και γρήγοροι, και ασφαλείς και άμα μένουκμς και Αθηήνα θα γελάμε με τους πηγμένους στη κίνηση.....

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

επειδη λετε διαφορα και ο κόσμος σας διαβάζει.....

 

Το cbr125 είναι η μεγαλύτερη αποτυχία που υπάρχει!!!!

 

Έχει λάστιχα από παπί, φρένα από παπί, συμπεριφορά ελάχιστα καλύτερη από παπί (το μόνο καλό είναι ο συμπλέκτης που είναι ένα καλό σχολείο για την συνέχεια) και το παινεύεται λες και9 δεν ξερω και γω τι!

 

Ακου αξιοπιστία Honda! Τα καλύτερα παπιά είναι τα Modenas και όποιος έχει κάποια αντίρρηση (που να ευσταθεί φυσικά) να μας το πει!

 

Ακου 150........ και για πείτε μας πως θα σταματήσετε; Αλλα ξέχασα, δεν χρειάζεται, το παν είναι να πιάσεις όσο περισσότερα... Σωστά!

 

Όσο για το κιτ της Honda... εκεί είναι το μεγάλο ανέκδοτο! Έχει 1500 (αν θυμάμαι καλά ) ευρώ για να τοποθετηθεί!

 

Και πόσο έχει να το αγοράσεις το μηχανάκι; Ωραία, τα προσθέτουμε αυτά τα δύο ποσά και έχουμε ένα ωραίο κεφάλαιο για να πάμε να πάρουμε ένα ωραίο εντουράκι στα 250cc όπου θα είμαστε και νόμιμοι, και γρήγοροι, και ασφαλείς και άμα μένουκμς και Αθηήνα θα γελάμε με τους πηγμένους στη κίνηση.....

Νομίζω οτι τα παραλές. Πραγματικά το cbr δεν είναι για κόντρες αλλά όχι και να το συγκρίνεις με παπί

1) Λες για τα φρενα το cbr εχει δισκους μπρος πισο 276 χιλ και 220 αντιστηχα. Το παπί που αναφέρεις έχει 230 δίσκο μπροστά και ταμπούρι πίσω (όπως και τα περισσότερα παπιά τις αγοράς) δεν νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση σε αυτό το θέμα και αν το οδηγήσεις ποτέ το μηχανάκι θα δεις ότι τα φρένα είναι το δυνατό του σημείο.

2) Λες για την αξιοπιστία της Honda το cbrακη έχει 2χρονια εγγύηση αν δεν ήταν αξιόπιστο θα έδιναν 2 χρόνια (το παπί που αναφέρεις έχει 1 χρόνο)

3) Τα λάστιχα είναι λίγο πιο μεγάλα από παπί (και θα συμφωνήσω μαζί σου ότι είναι μικρά) αλλά το μηχανάκι έχει καλύτερο κράτημα από τα πάπια στο δρόμο

Όσο για την αγορά ενός 250 θα είναι μια καλή λύση αλλά οι 18αρηδες δεν μπορούν να βγάλουν δίπλωμα για 250 όποτε αν δεν θέλουν κάποιο παπί η αγορά ενός 125 όπως το χτ η το cbr είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι τα παραλές. Πραγματικά το cbr δεν είναι για κόντρες αλλά όχι και να το συγκρίνεις με παπί

1) Λες για τα φρενα το cbr εχει δισκους μπρος πισο 276 χιλ και 220 αντιστηχα. Το παπί που αναφέρεις έχει 230 δίσκο μπροστά και ταμπούρι πίσω (όπως και τα περισσότερα παπιά τις αγοράς) δεν νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση σε αυτό το θέμα και αν το οδηγήσεις ποτέ το μηχανάκι θα δεις ότι τα φρένα είναι το δυνατό του σημείο.

2) Λες για την αξιοπιστία της Honda το cbrακη έχει 2χρονια εγγύηση αν δεν ήταν αξιόπιστο θα έδιναν 2 χρόνια (το παπί που αναφέρεις έχει 1 χρόνο)

3) Τα λάστιχα είναι λίγο πιο μεγάλα από παπί (και θα συμφωνήσω μαζί σου ότι είναι μικρά) αλλά το μηχανάκι έχει καλύτερο κράτημα από τα πάπια στο δρόμο

Όσο για την αγορά ενός 250 θα είναι μια καλή λύση αλλά οι 18αρηδες δεν μπορούν να βγάλουν δίπλωμα για 250 όποτε αν δεν θέλουν κάποιο παπί η αγορά ενός 125 όπως το χτ η το cbr είναι μονόδρομος.

 

 

T παραλέω για να καταλάβουν κάποιοι για τι μιλάμε...

 

Και μιλάμε για παπί. Σε αυτό είμαι κάθετος. Δεν ξέρω τι εμπειρία έχεις (και δεν το παίζω έμπειρος) αλλά άμα δεις πως βγαίνανε τα "παλια" 250 ss θα καταλάβεις για τι μιλάμε...

 

Όσο για την εγγύηση.. άσε, πλέον όλοι στα 2 χρόνια + πάνε (εκτός και αν δεν έχουν ανάγκη να προσελκύσουν κόσμο). Και επειδή προσωπικά ανοίκω σε¨"αλλη" κατηγορία μηχανών σε κυβικά όσα λέω τα λέω απλά για να καταλάβουν κάποιοι που πιθανότατα ενδιαφέρονται για το εν λόγω μηχανάκι, ότι δεν αφοράζουν μηχανή (έχω δει κάτι πιτσιρικάδες πως πάνε στο δρόμο)...

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

File Georgel les oti to xt kai to cbr einai monodromos, tote to dt (eite motard eite enduro) sta 125 ti rolo baraei?

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες εχω και εγω το CBR.

Δεν λεω σε κρατηματα και φρενα ειναι φοβερο,

Σε επιδοσεις καλο μονο απο 7000-11000 στροφες,

τελικη 130-135 το πολυ, ελαφρυ,οικονομικο και ευελικτο.

Πιστευω για εναν πρωταρη ειναι οτι καλυτερο.

Και παιρνει και φοβερο φτιαξιμο.

Ειχα δει στην Θεσσαλονικη ενα 180cc φτιαγμενο και πηγαινε γαμι0ντας.

Πιστευω το μαμισιο για τους γρηγορους ειναι μαπα, αλλα αν δωσουν 1000ευρω σε καλο φτιαξιμο το κανουν κανονικη μηχανη.

Αν θελετε σας λεω και τι φτιαξιμο παιρνει ακριβως.

Τα λεμε

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν ξέχασα το DT αλλά δεν το ανέφερα λόγο ότι είναι δίχρονο και από πλευράς απόδοσης είναι καλύτερο από ΧΤ και cbr με όλα τα μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα που έχει ο δίχρονος κινητήρας. Όπως και από τα πιο γρήγορα 125 είναι το rs της Aprilia.

Επίσης θα συμφωνήσω με τον φίλο gager ότι τα σημερινά 250 (εγώ θα βάλω και την κατηγόρια 125) δεν αχού καμία σχέση με τα παλιά μάλλον λόγο τον καινούργιων κανονισμών τα έχουν φιμώσει και δεν έχουν τη απόδοση που είχαν τα παλιά.

Link to comment
Share on other sites

re pedia kai na parete mia cbr600rr den trexi tipota.ego mazeva epi 2 xronia oti plironomun apo tin dulia gia na tin paro mexri pou xorisa kai me tin tote kopa mou!!!!an kilai sto ema sas lipon i latria gia tis mixanes kalitera kata tin apopsi mu panta,na pate katefthian sta megala giati poli apla ta mikra den exun kamia sxesi.tora ama den exete diploma ine provlimataki!!!:blink:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/dapper/29955/456253/0/248200.jpg
Link to comment
Share on other sites

to poio swsto pou diabasa mexri twra einai oti to cbr einai kalo gia kapoion pou twra pernaei ston xwro twn dikuklwn,h poio moufa pou diabasa einai oti ta modenas einai ta kalytera papia.oso ka8etos eisai esy gia ta modenas allo toso eimai egw gia ta honda.

kalo 8a htan na mhn yperbaloume kai na leme ta pragmata ws exoun giati diabazoun merikoi pou den exoun idea kai epireazontai.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Για παιδια θελω να ρωτισω κατι σχετικα με τιν τελικη τισ cbr,μηπως κλεβει το κοντερ γιατι εγω το εχω βγαλει και 155km με κοντερ αυτοκινητου αλλα τι λετε οτι το βγαλατε εσεις μονο 120-130km δεν ξερω τι να πω?:confused: :confused: :confused:
Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου η άποψη ειναι ως εξής: Λίγο ακριβό ειναι το cbr γι'αυτά που προσφέρει, και έχει δυο λάθη, που αν δεν υπήρχαν θα ήταν σεβαστή η διαφορα απο τα παπια (θα δικαιολογούσμε τα φράγκα δηλαδή). Ας ειχε απανω μια τετραβάλβιδη κεφαλή, δεν ειναι κατι δύσκολο, και ας είχε και κανα injection να βλέπαμε κανα αλόγατο... Καλα, δεν ειναι και Η ΜΗΧΑΝΗ, αλλά η γεωμετρία του και το γενικο στήσιμο του επιτρέπει να ειναι καλύτερο απο τα παπία... ||//Συμπλέκτης και τα μυαλά στα κάγγελα!
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Για παιδια θελω να ρωτισω κατι σχετικα με τιν τελικη τισ cbr,μηπως κλεβει το κοντερ γιατι εγω το εχω βγαλει και 155km με κοντερ αυτοκινητου αλλα τι λετε οτι το βγαλατε εσεις μονο 120-130km δεν ξερω τι να πω?:confused: :confused: :confused:

 

 

Και το κοντέρ της cbr πόσο έδειχνε;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι ειναι ακριβο για αυτα που προσφερει.

 

Ειδικα μεταχειρισμενο, παιζει απο 1500-2000 ειναι πολυ καλη τιμη αν αναλογιστουμε οτι το innova πχ παιζει μεχρι και 1500.

 

Αν δεν θελεις να παρεις παπι, ειναι μια πολυ καλη λυση.

Φρενα, αναρτηση, πλαισιο, εμφανιση πολυ καλυτερα απο παπι. Ειναι αναλογως τι θες.

Προσωπικα δεν το θεωρω μηχανη, αλλα κατι εναλλακτικο και ποιοτικοτερο απο οποιοδηποτε παπι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

cbr 125..

ti einai pragmatika ayto?

poli pou den to simpathoun to katakrinoun ligontas oti einai apla ena papi me koustoumi motosikletas! xax! kalo..

xmm.. omos den einai etsi..to cbr 125 einai motosikleta..exei frena motosikletas,plaisio motosikletas,emfanisi motosikletas,stylaki motosikletas kai ikanopoiei sta kivika tou..

pistevo einai to asfalestero ditroxo sta kivika tou..odigontas to matheneis pos na

odigeis mia motosikleta kai se voithaei stis epomenes motosikletes megaliterou kivismou pou isos apoktiseis sto mellon..

episis exei stivaro plaisio kai ta plastika tou prostatevoun poli kala ta mixanika merh apo kleftronia(u know)..

to arnitiko pou exei ine oti isos tha eprepe na exei perissotera aloga gia na sikonoun me eykolia ta peripou 130 kg pou zigizei..oxi oti den travaei..travaei mia xara!

einai 4t kai etc de sou fevgoun ta lefta sinexos gia venzines..

poli aneti mixani gia megala taxidia.

telos poulas aneta mourh afou ftiaxnetai apistefta wraia exoterika..

 

ayta eixa na po..ego to exo ligo kairo kai eimai apolita eyxaristimenos..

 

elpizo na kanete ti swsti epilogi an parete 125

:D :D :D 3000euro kanei

 

perimenoume sxolia,provlimata kai oti m@ki@sxetika me ayto sas katevei paidia!!!!

 

yo!

 

xerei kanis an sto cbr valeis megalitera lastixa kai farditera tha exoun kaliteri apodosh stis strofes,kalitera krathmata klp?

e?

:blink:

Link to comment
Share on other sites

άν του βάλεις φαρδύτερα λάστιχα θα δείς αποδοση στίς στροφές(ολα κάτω)

αλλα θα κόψουν τελική και είμαι σίγουρος οτι αυτό δέν το θές.................

Link to comment
Share on other sites

xerei kanis an sto cbr valeis megalitera lastixa kai farditera tha exoun kaliteri apodosh stis strofes,kalitera krathmata klp?

e?

:blink:

Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Για να τροποποιήσεις τα μηνυματα σου, πάτα στο κουμπί http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

 

Κρατήματα θα έχεις αλλα θα χάσεις τελικές.

 

[edit] με προλαβε ο GIL46 :)

 

Υπάρχει ήδη θέμα για το CBR 125 Honda CBR 125R

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

exo akousei oti to cbr den peirazetai eykola

den exoun erthei polla antalaxtika kai genika den iparxooun kai polla sto emporio..

nomizo mono karmpirater kai exatmiseis..oxi polla..

 

kai episeis apo tis antiprosopies lene oti oso kai na to piraxeis tha anevei elaxista

i apodosi..

kai an thelo na piraxo kati kalitera na eperna papi..

xerete tpt?? lene kai oti an ta pirazeis genika parousiazoun polla provlimata!! :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: (milame gia to 125)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...