Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό μεσημέρι. Μια ερώτηση και συγνώμη αν έχει απαντηθεί καθώς είμαι νέος κατοχος: Υπάρχει δυνατότητα να συνδεθεί το κινητό με ένα λογαριασμό και κωδικό, όπως π.χ στα xiaomi και iphone, έτσι ώστε κάθε φορά που κάποιος προσπαθήσει να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να μην μπορεί χωρίς τον κωδικό;
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι. Μια ερώτηση και συγνώμη αν έχει απαντηθεί καθώς είμαι νέος κατοχος: Υπάρχει δυνατότητα να συνδεθεί το κινητό με ένα λογαριασμό και κωδικό, όπως π.χ στα xiaomi και iphone, έτσι ώστε κάθε φορά που κάποιος προσπαθήσει να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να μην μπορεί χωρίς τον κωδικό;
Όπως σε όλα τα Android δεν ζητάει τον κωδικό του Google αλλά ότι προστασία έχεις βάλει στην lock screen (pin, κωδικός, μοτίβο)
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το τηλέφωνο , σε κάποιες κλήσεις είτε με τον dialer είτε μέσω Viber , messenger κτλ ακούγεται ένας δυνατός θόρυβος στο συνομιλητή με αποτέλεσμα να μην ακουγομαι εγώ καθόλου ενώ από την άλλη εγώ ακούω κανονικά . Με hands free το πρόβλημα δεν υφίσταται. Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως είναι πως το πρόβλημα παύει να υπάρχει και αν την "προβληματική " κλήση τη βάλω σε ανοιχτή ακρόαση. Αναρωτιέμαι τι μπορεί να φταίει. Αν ήταν το μικρόφωνο ,γιατί σε ανοιχτή ακρόαση αμέσως διορθώνεται το πρόβλημα . Έχει κανείς κάποια ιδέα ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ανέφερε ότι στην beta 11 ή σε κάποια άλλη ROM έχει ένα κολπάκι για περαιτέρω αύξηση της φωτεινότητας στον ήλιο. Πώς γίνεται;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το βρήκα πουθενά πάντως.

Μετα απο κάμποσες μέρες μπορω να πω ότι είναι άψογη η τελευταία beta.

Έφτιαξε και το drain που είχα κάποτε με το playstore και τα μυνηματα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ανέφερε ότι στην beta 11 ή σε κάποια άλλη ROM έχει ένα κολπάκι για περαιτέρω αύξηση της φωτεινότητας στον ήλιο. Πώς γίνεται;

Οχι με stock rom δεν γίνεται.

Ειτε custom rom στυλ AOSP extended που το εχει default είτε βάζεις custom kernel στυλ ElementalX,blu_spark κ.α

 

Υπάρχει και αυτη η εφαρμογή που γραφεται δουλεύει χωρις root αλλά δεν την εχω δοκιμάσει(είναι ο ιδιος developer που γράφει ElementalX kernel)

https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.hbmwidget&hl=en

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τη φωτεινότητα, έχει κανείς κάποιο παράπονο σε σχέση με την προσαρμογή της στο περιβάλλον; Νομίζω ότι αργεί αρκετά να προσαρμοστεί στο φως του εκάστοτε χώρου. Τουλάχιστον σε σχέση με το MI6 που είχα πριν
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τη φωτεινότητα, έχει κανείς κάποιο παράπονο σε σχέση με την προσαρμογή της στο περιβάλλον; Νομίζω ότι αργεί αρκετά να προσαρμοστεί στο φως του εκάστοτε χώρου. Τουλάχιστον σε σχέση με το MI6 που είχα πριν

 

Ναι δεν είναι ακαριαία η προσαρμογή ειδικά στο φως σε σκιά έξω σε εξωτερικό χώρο κάποιες φορές είτε αργεί να την ανεβάσει είτε την κρατάει σχετικά χαμηλό για εξωτερικές συνθήκες πχ στο 40-50 ενώ θα περίμενα 70-80.

 

Βέβαια λίγο να αλλάξεις γωνία που κοιτάζει κινητό αμέσως ανεβαίνει.

 

Προσωπικα δεν είναι από αυτά που με ενοχλεί,κατά καιρούς πολλές συσκευές έχω δει παρόμοια συμπεριφορά πχ Samsung,ZTE.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευπρόσδεκτο update για την gallery για επεξεργασία βίντεο στο playstore, δεν ξερω αν όσοι είστε στην beta το είχατε ηδη

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται αλλα πλέον δεν μπορώ να στείλω φωτογραφίες μέσω κοινής χρήσης με wifi Direct ξέρει κανείς κάτι γι'αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να θυμασαι μετα καθε χρωμα σε ποια εφαρμογη αντιστοιχει χωρις να αναψεις οθονη θα σου βγαλω το καπελο:lol:

Εγω ζητημα 8-10 maximim να καταφερω να αναγνωρισω μονο βαση χρωμα led notification:p

Εννοείται τα θυμάμαι. 3.5+ χρόνια χρησιμοποιούσα το παλιό κινητό που το είχα φτιάξει έτσι. Κάθε μέρα φωτάκια για ειδοποιήσεις, τα έχω μάθει απέξω.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά είχα το Oneplus 5 και το έδωσα να πάω στο 5τ ή είναι ακριβώς το ίδιο με μεγαλύτερη οθόνη?

 

Αν είναι να πάρεις το 5Τ κακώς το έδωσες φίλε. Γενικά κακώς το έδωσες βασικά, εμένα το 5Τ με έχει εκπλήξει ευχάριστα, έτσι κι αλλιώς δε έχει ιδιαίτερες διαφορές από το 5. Το μόνο αρνητικό που του προσάπτω είναι το μεγάλο του μέγεθος, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό. Ξαναπάρε πίσω το 5άρι :P

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά είχα το Oneplus 5 και το έδωσα να πάω στο 5τ ή είναι ακριβώς το ίδιο με μεγαλύτερη οθόνη?

 

Καλύτερα πήγαινε στο εξάρι για να καταλάβεις διαφορά. Τώρα απο 5 σε 5τ οι διαφορές ειναι μικρές.. Όχι βέβαια οτι και στο έξι θα εντυπωσιαστείς τόσο πολύ.. Η γνώμη μου ειναι ότι πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 2 χρόνια για να πεις ότι βλέπω διαφορές από το προηγούμενο κινητό. Τώρα αυτό που κάνουνε πολύ και κάθε εξάμηνο αλλάζουν κινητό ειναι καθαρά λόγω συνήθειας να έχουν οτι καλύτερο κυκλοφορεί.. Αλλά οκ ο καθένας έχει τις αδυναμίες του σε αυτή τη ζωή..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πουλάω το op5t 8/128. Όποιος ενδιαφέρεται pm.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 5 & OnePlus 5T will get OnePlus 6’s selfie portrait feature in an update

https://www.xda-developers.com/oneplus-5-oneplus-5t-selfie-portrait-feature/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα φιλαράκι εγώ ελπίζω ακόμα στο aod βέβαια θα μου πεις στο 6 δεν ήρθε ακόμα επίσημα.

Με την P αν έρθει μόνο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανας αλλος θεμα με τις σιμ? ξαφνικα δε μου διαβαζει τη 2η σιμ οταν ειναι μαζι στο σλοτ.

 

μια μια ειναι οκ και σε αλλο σλοτ μια χαρα απλα 2 μαζι τη 2η δε τη διαβαζει.

 

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανας αλλος θεμα με τις σιμ? ξαφνικα δε μου διαβαζει τη 2η σιμ οταν ειναι μαζι στο σλοτ.

 

μια μια ειναι οκ και σε αλλο σλοτ μια χαρα απλα 2 μαζι τη 2η δε τη διαβαζει.

 

καμια ιδεα?

 

Έτυχε να ανοίξω και να κλείσω τη 2η SIM αρκετές φορές τις τελευταίες μέρες. Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Beta 12

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ήθελα να ρωτήσω από θέμα GPS και κάμερας πώς είναι τοκινητό? Είναι γρήγορο στην εύρεση δορυφόρου?

Μπορώ να το παραγγείλω με προεγκατεστημένη ROM και αν ναι ποια προτείνετε, ώστε να είναι απροβληματιστη?

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να ανοίξω και να κλείσω τη 2η SIM αρκετές φορές τις τελευταίες μέρες. Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Beta 12
Σήμερα του πέρασε δε ξέρω αν ήταν του παροχου μπέρδεμα η της beta.

Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...